Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

@Mielu ni zapęd do cenzury tylko chęć chronienia forum przed niepotrzebnymi dyskusjami w których obie strony w niekończoność klepią swoje racje, a żadna z nich nie ma sensownych argumentów. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zgłosić skargę na DoomMarine95. Minusuje moje posty bez przerwy. Wystarczy wejść na jego proflil i zobaczyć komu dał minusy.

Oczywiście mnie i to 8 razy. Rozumiem, że mogło mu się nie spodobać kilka moich postów, ale aż tyle to już niemożliwe.

Nikomu innemu nie daje.

Ja widzę 7 - Hakken

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rob mu to samo albo go olej. Klocic sie z psem, ktory cie szarpie za nogawke naturalnie mozna, tylko co na tym zyskasz? A zabronic komus minusowania cudzych postow - raczej ciezko, no chyba ze bedzie widac, iz to jakas obsesja. 7 minusow... Jakby bylo z 70... :)

Olej go. Nic nie boli trolla bardziej niz obojetnosc na jego zaczepki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy ma prawo się wypowiedzieć, więc jako, że sam lubię uczestniczyć w tematach z działu "Poglądy", to sobie pozwolę.

Moim zdaniem gr22 przesadza, mi nie przeszkadza ton dyskusji, jak ktoś chce wymiany myśli w atmosferze angielskiej herbatki, to lepsze będzie forum pasjonatów hodowli jedwabników.

Ale jeśli ktoś jest poniżany i wyśmiewany a potem uważa się, że ton jego wypowiedzi jest nieodpowiedni to już fair nie jest. Cieszę się w każdym razie, że forumowicze zaczęli widzieć że coś jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gr22 Biorąc pod uwagę jego raport na twój post najwyraźniej nie podoba mu się fakt, że w bardzo wielu tematach zalecasz ciągle te same rzeczy z podstaw typu "użyj ccleanera" albo "zaktualizuj sterowniki" lub "podaj konfigurację kompa". Kiedy po raz pierwszy zauważyłem, że zacząłeś więcej pisać w PD, też mi nie wpasowało masowe pisanie takich rad, bo to faktycznie wygląda jak próby statsowania, ale potem zauważyłem, że wiesz co mówisz w wielu przypadkach, toteż zaakceptowałem to. Poza tym zbyt często takie podstawy pomagają abym miał za to tępić.

@Down I to właśnie zauważyłem po paru dniach. Jest parę osób które piszą takie posty od tak, dla samego postu a potem przestają się interesować tematem, ale tu mam do czynienia z chlubnym wyjątkiem. W wielu przypadkach sam bym tak pisał, ale masz tendencję mnie uprzedzać. tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Pomocna dłoń jest specyficznym działem. Wiele osób opisuje problemy, a nie podaje podstawowych informacji np. konfiguracji PC, a często bez tego ani rusz . Dużo jest przypadków, że użytkownicy mają za słabą kartę graficzną lub mało RAM-U . Fakt, często piszę użyj CCCleanara lub zaktaulizuj sterowniki. Na początek zawsze radzę podstawowe czynności, bo czasem jak to mówią : najciemniej pod latarnią smile_prosty2.gif Najprostsze rzeczy są czasem najbardziej skuteczne. Dopiero poźniej staram doradzać się bardziej skomplikowane rady smile_prosty2.gif

PS. Dzięki za wyjaśnienia. Przynajmniej wiem czym się kierował minusowaniem. Choć uważam to trochę dziwne, ale nie będę w to wnikał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin działu PD: Gdy pytasz o pomoc staraj się podawać jak najwięcej informacji dotyczących Twojego sprzętu oraz napotkanego problemu w celu ułatwienia jego rozwiązania (c.d. klik).

Nie jest to tak jednoznacznie napisane ("staraj się podawać") jak w regulaminie "Sprzętu" ("należy podać"), lecz jednak jest. W zasadzie takimi kwestiami powinni zająć się opiekunowie działów, w innym przypadku - IMO - pytanie się o konfig kompa przez zwykłego usera, można podciągnąć pod syndrom moderatora. ;]

Trochę żartuję, ale wcale nie byłbym przeciwny, gdyby tematy (szczególnie w "Sprzęcie"), w których nie ma podanych niezbędnych informacji - w pewnych okolicznościach - po prostu były zamykane. Mnie się już znudziło pytać o podstawowe rzeczy i spamować.

A jeśli chodzi o osoby, które po to tylko zadają pytania / proponują "oczywistości", aby nabić sobie licznik, to wcale nie miałbym do nich pretensji, gdyż dzięki temu ktoś inny ma już więcej informacji i może zająć się konkretami.

EDIT: @down- Ale mi dowaliłeś (zwłaszcza tym "pytaniem" - "I?", a poniżej cytując na nie odpowiedź xD)! Za co (chlip)?

Zatem, choć chętnie bym się odniósł do Twej wypowiedzi, to jednak się powstrzymam, gdyż musiałbym to zrobić w podobnym stylu, a to chyba nie jest dobre miejsce na ćwiczenie erystyki i niemerytoryczne wypowiedzi. W każdym razie nieco mnie rozbawiłeś, więc za to dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin działu PD: Gdy pytasz o pomoc staraj się podawać jak najwięcej informacji dotyczących Twojego sprzętu oraz napotkanego problemu w celu ułatwienia jego rozwiązania (c.d. klik).

Bym pogratulował znajomości regulaminu, gdybym nie wiedział, że lubisz się czepiać szczegółów, które nie mają większego znaczenia...

Nie jest to tak jednoznacznie napisane ("staraj się podawać") jak w regulaminie "Sprzętu" ("należy podać"), lecz jednak jest.

I?

W zasadzie takimi kwestiami powinni zająć się opiekunowie działów, w innym przypadku - IMO - pytanie się o konfig kompa przez zwykłego usera, można podciągnąć pod syndrom moderatora. ;]

Ciekawa interpretacja, jednakże błędna. Bo jak ktoś nie podał dokładnej konfiguracji swojego kompa, to co mamy mu zrobić? Łeb urwać? Poza tym, żeby takiej osobie pomóc, trzeba jej zadać takie pytanie. Co innego, jak pytanie pisze osoba, która później, po uzyskaniu odpowiedzi, nie interesuje się już tematem. A takie postępowanie jest u niej normą. Wtedy jednakże nie mamy do czynienia z syndromem moderatora, tylko ze zwyczajnym statsiarstwem.

Trochę żartuję, ale wcale nie byłbym przeciwny, gdyby tematy (szczególnie w "Sprzęcie"), w których nie ma podanych niezbędnych informacji - w pewnych okolicznościach - po prostu były zamykane.

Co za pewne okoliczności? Pisz jasno.

Mnie się już znudziło pytać o podstawowe rzeczy i spamować.

To tego nie rób. Nikt Cię nie zmusza. A skoro wiesz, że łamiesz w ten sposób regulamin, to dodatkowo sam na siebie kręcisz bata.

A jeśli chodzi o osoby, które po to tylko zadają pytania / proponują "oczywistości", aby nabić sobie licznik, to wcale nie miałbym do nich pretensji, gdyż dzięki temu ktoś inny ma już więcej informacji i może zająć się konkretami.

A my mamy, bo to zwyczajne statsiarstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest bardzo dużo tematów, w których ludzie chcą pomocy, a nie podają podstawowych informacji. Często w PD muszę zadać takie pytanie, bo bez tego ani rusz. Macie rację, że część użytkowników pisze takie posty i na tym poprzestaje i nie interesuję się dalej

Antros22:

Bardzo bym się cieszył, gdyby ludzie podawali wszystkie niezbędne dane, ale jest to sporadyczne.Wtedy można odpuścić zadawanie pytania o konfig. Najpierw zaglądam w ich profil czy mają konfigurację. Mi też czasem nie chce się pytać o te same rzeczy, ale co zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem właśnie zwrócić uwagę na to, że wiele osób nie podaje niezbędnych informacji.

I co proponujesz? Tłuc po głowie osoby, które potrzebują pomocy? Nie tędy droga. Jak ktoś nie poda konfiguracji, to po prostu ktoś się o nią zapyta i tyle. Nie jest naszym celem wywalanie tematów, bo są źle nazwane, czy nie ma w nich konfiguracji. Te źle nazwane poprawiają moderatorzy, w tych bez konfiguracji zawsze ktoś o nią zapyta. I tak to ma działać. Każdy powinien otrzymać szansę uzyskania pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zawsze masz racje (nie jest to żaden sarkazm :))

Ja nikomu łba nie chce urywać, tylko próbuje na ten aspekt zwrócić uwagę. I głupio/przykro mi, że ktoś wziął to za atak (ewentualnie za moje "zwykle czepiactwo";]). To mnie też bezpośrednio dotyczy (i jak piszę, iż mi się coś znudziło, to jest to fakt dokonany; najwyżej mimochodem dopytam się np. o zasilacz, a tak raczej olewam sprawę i czekam, ewentualnie, aż się temat rozwinie).

Nie chcę - za przeproszeniem - "[beeep]" do własnego ogródka (bo m.in. wiele nauczyłem się od modów z "Ntg", a yojo2 jest moim ulubionym, MD - zresztą też, i generalnie nie mam żadnych do nich zastrzeżeń, ale kurcze, za dużo ostatnio beznadziejnie zatytuowanych tematów itp.)

Pamiętam - choć w sumie jestem dość krótko na forum - jak mnie wkurzył org zabraniając wszystkim pisania, dopóki gość nie poda informacji o zasilaczu. Z perspektywy przyznaje mu całkowitą rację (wtedy też, ale trochę mnie zdenerwowało, że nie da mi pospekulować :)).

Dlatego, tak naprawdę, chciałem, aby ktoś z "Ntg" zajął jakieś stanowisko (mniejsza już z "PD"), i ja wiem, iż to nie jest łatwa sprawa, ale dobrze byłoby widzieć, że ktoś kompetenty też o takich kwestiach myśli i przedstawi swoje stanowisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tur nie jest dla Ciebie wystarczająco kompetentny, to znów wychodzi na to, że zwyczajnie trujesz i się czepiasz. Zmień sobie rangę na "rzep", ok :]?

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale Twój post, który rozpoczął tą wymianę zdań, wisi od wczoraj, od 1 w nocy. Gwarantuję Ci, że każdy zainteresowany już się z nim zapoznał, tym bardziej, że nie ma moderatora, który by tutaj nie zaglądał. Nie ma. A czemu nie odpowiedzieli? Widocznie uznali, że moja i Tura odpowiedź wyczerpała temat. Nie da się z tym nic zrobić i nie chcemy zrobić. Czemu? Przeczytaj powyższe posty.

Dlatego uważam, że dalsza dyskusja na ten temat jest zwyczajnie jałowa i nie przyniesie ze sobą niczego pożytecznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat i pytanie:

Jako, że interesuje się wrestlingiem chciałbym skomentować ostatnią galę. Zauważyłem tylko, że na 8 postów, 6 jest moich smile_prosty2.gif

Czy jak napiszę kolejną wiadomość w tym temacie- nie uznacie tego jako stats. Pytam się tak z ostrożności.

PS. Gratulacje dla Hakkena za zmianę koloru oraz przejścia z junior na .... smile_prosty2.gif

down: Widzę, że wysoko się cenią w zarządzie FA :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypowiedź będzie z treścią, na temat etc. to komentuj.

Stats jest wtedy, kiedy wypowiedź jest bez treści (np. "zgadzam się."), albo kiedy celowo rozbija się post na wiele małych wypowiedzi.

PS. Ciężko pracowałem na ten przelew, ale w końcu uzbierałem kasę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kwestia systemu reputacji i związanych z tym nadużyć nie została unormowana w regulaminie FA, toteż trudno jednoznacznie ocenić czy w danym przypadku granica została przekroczona czy nie. Mam jednak wrażenie, że użytkownicy Alceadias oraz matipro nieco przesadzają we wzajemnym głaskaniu się po głowach. Jeśli dobrze policzyłem:

Alceadias - 19 zielonych strzałek (i 1 czerwona - pomyłka?) od matipro w ciągu 7 dni (11 - 17 grudnia)

matipro - 8 zielonych strzałek od Alceadias w ciągu 6 dni (12 - 17 grudnia)

Dodatkowo temu pierwszemu IMO warto by zwrócić uwagę, by nie produkował aż tylu bezwartościowych jednolinijkowców, bo ich konsumpcja robi się to coraz bardziej irytująca (matipro też to dotyczy, ale ten przynajmniej udziela się w PD).

Proszę o rozpatrzenie tej sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kwestia systemu reputacji i związanych z tym nadużyć nie została unormowana w regulaminie FA, toteż trudno jednoznacznie ocenić czy w danym przypadku granica została przekroczona czy nie. Mam jednak wrażenie, że użytkownicy Alceadias oraz matipro nieco przesadzają we wzajemnym głaskaniu się po głowach. Jeśli dobrze policzyłem:

Alceadias - 19 zielonych strzałek (i 1 czerwona - pomyłka?) od matipro w ciągu 7 dni (11 - 17 grudnia)

matipro - 8 zielonych strzałek od Alceadias w ciągu 6 dni (12 - 17 grudnia)

Dodatkowo temu pierwszemu IMO warto by zwrócić uwagę, by nie produkował aż tylu bezwartościowych jednolinijkowców, bo ich konsumpcja robi się to coraz bardziej irytująca (matipro też to dotyczy, ale ten przynajmniej udziela się w PD).

Proszę o rozpatrzenie tej sprawy.

Po pierwsze od samego matipro otrzymałem tylko 7 strzałek. Po drugie dostałem już ostrzeżenie od Smugglera. Po trzecie w regulaminie nie ma nic o reputacji i nadużyciach. Po czwarte jeśli podoba nam się to coś co ktoś napisał można dać zieloną strzałkę. Po piąte forum służy, jak sama nazwa mówi do wygłoszenia własnego zdania. Wnoszę więc, że oskarżenie szacownego Pana jest nieodpoiednie i motywowane negatywnymi emocjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze od samego matipro otrzymałem tylko 7 strzałek.

Poziom szkolnictwa w Polsce obniża się z dekady na dekadę, ale do ośmiu to chyba jeszcze uczą liczyć?

Zabawne że nie odniosłeś się do tych 19 strzałek, które w ciągu jednego tygodnia otrzymałeś od matipo.

Po drugie dostałem już ostrzeżenie od Smugglera.

Ostrzeżenie Smugglera dotyczyło innej kwestii.

Po trzecie w regulaminie nie ma nic o reputacji i nadużyciach.

Tak też napisałem, jednakże kwestia nadużywania reputacji była w tym wątku poruszana wielokrotnie, choćby tutaj.

Po czwarte jeśli podoba nam się to coś co ktoś napisał można dać zieloną strzałkę.

Ale bez przesady -> patrz wyżej.

Po piąte forum służy, jak sama nazwa mówi do wygłoszenia własnego zdania. Wnoszę więc, że oskarżenie szacownego Pana jest nieodpoiednie i motywowane negatywnymi emocjami.

Ja również należę do grona forumowiczów i - analogicznie - mam prawo przedstawić własne zdanie, co też niniejszym czynię. W powyższym poście przedstawiłem pewne fakty, na podstawie których doszedłem do takich, a nie innych wniosków. Nie wiem dlaczego zakładasz, że kieruję się negatywnymi emocjami, nie zaś dobrem (porządkiem) forum - siedzisz w mojej głowie czy jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale w jaki sposób niby kierujesz się dobrem forum? Ostrzeżenie Smugglera dotyczyło pisania jednolinijkowcow, więc nie wmawiaj mi, że było inaczej. Strzałki policzyłem według tych postów, gdzie strzałkę dostałem tylko i wyłącznie od matipro. Jakoś po przeczytaniu wcześniejszej dysputy na ten temat stwierdzam, że ten argument nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale w jaki sposób niby kierujesz się dobrem forum? Ostrzeżenie Smugglera dotyczyło pisania jednolinijkowcow, więc nie wmawiaj mi, że było inaczej.

Miałem na myśli kwestię nadużywania systemu reputacji. Co do jednolinijkowców, od ostrzeżenia Smugglera w twojej twórczości nie widzę dużej poprawy. Wyjątkiem są posty, które napisałeś dzisiaj w tym temacie. Obie kwestie, to jest, wypaczanie idei reputacji jak i zaśmiecanie forum bezużytecznymi postami (a na to już 'paragraf' istnieje) dobru forum raczej nie służą, prawda?

Strzałki policzyłem według tych postów, gdzie strzałkę dostałem tylko i wyłącznie od matipro.

Proszę: 1 2 3 4 5 6 7 8

Jakoś po przeczytaniu wcześniejszej dysputy na ten temat stwierdzam, że ten argument nie pasuje.

I masz do tego prawo, ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu. Proponuję w tym miejscu zakończyć tę dyskusję, o tym kto ma rację zadecyduje moderacja. Nie jestem nieomylny, pogodzę się z każdą decyzją.

@ down:

W porządku. Przynajmniej mamy dodatkowy kazus, wyjaśniający nieco bardziej kwestię systemu reputacji i jego ewentualnych nadużyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...