Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Odnośnie ostów i ekspertów.

Był sobie taki jeden gość, który będąc ekspertem zarobił ostrzeżenie i ranga nie została mu zabrana. Zabraliśmy mu ją natomiast następnym razem, gdy zasłużył na osta - osta nie dostał, ale rangę stracił niejako za karę. Był to jeden z naszych pierwszych ekspertów i jeszcze nie mieliśmy wyrobionych kryteriów.

Ekspert to osoba godna zaufania, swego rodzaju powiernik moderacji, więc IMO powinien zachowywać się poprawnie. Jeśli nawywija coś nawet poza działem, w którym ma rangę i zasłuży na ostrzeżenie - ja osobiście będą wnosił o zabranie mu rangi. Bo co to za wzór dla innych, który łamie zasady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o ostach i modach: zwykle jak ktoś zbierze więcej niż jeden ost to znaczy, że nie bardzo potrafi się uczyć na swoich błędach, a takich zwykle nawet nie proponujemy na moderatorów. tongue_prosty.gif Ewentualnie łamie więcej niż jeden punkt regulaminu, ale wtedy i tu nie ma o czym rozmawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu problemów z moderacją, przypomniał mi się przypadek Kagexa. Dwa lata temu, przy okazji prima aprilis moderator ten postanowił zażartować sobie z userów - na forum pojawiła się informacja o jego permanentnym banie za jakieś przewinienia. Problem w tym, że w swój dowcip nie wtajemniczył nikogo oprócz administracji, w efekcie czego pozostali moderatorzy przez kilka godzin zaklinali się, iż ban jest prawdziwy. Później wszystko zostało oczywiście okręcone, ale atmosfera była gorąca, a zamiast śmiechu były głównie pretensje w stosunku do dowcipnisia :).

Zaznaczam, że było to dawno i mogłem coś pokręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manny - było niemal dokładnie tak. Niemal, bo Kagex za różne zachowania jako bodaj jedyny w historii został zdegradowany do juniora po tym jak miał już pełną moderację. No, ale z drugiej strony nie ma co wypominać nieprzyjemnych rzeczy, lepiej pamiętać, że w zasadzie sam stworzył i rozkręcił na forum dział Konsole, a za jego czasów ruch tam był dużo większy niż dziś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie padło to pytanie już setki razy, ale czy są jakieś postępy, jeżeli chodzi o sygnaturki? U co najmniej dwóch osób, jakie znam (i u mnie) są problemy z jej ustawieniem (można czekać w nieskończoność po zatwierdzeniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Otóż chcę opublikować na moim blogu tekst o "Free Heroes 2". Jest to, cytując stronę projektu:

Free implementation of Heroes of the Might and Magic II engine

oparta na bibliotekach SDL, rozpowszechniana na licencji GPL.

Czy wpis będzie zgodny z regulaminem forum?

@Down - Chodzi o prawa do serii HoMM, które po bankructwie 3DO przeszły do Ubisoftu. Sprawa jest delikatna, bo nie wiadomo do końca, czy aplikacja jest emulatorem, czy może konwersją silnika HoMM 2 na inne platformy.

Co prawda można ją legalnie pobrać z Google Play/Android Market, ale wątpliwości miałam :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włamanie na konto jest wysoce nieprawdopodobne. Poza tym - po co ktoś miałby się włamywać? Tym bardziej, że ekspert nic nie może.

Generalnie osoby z zaburzeniami psychicznymi (np. chce się "zemścić" na moderatorach/czy konkretnym użytkowniku).

Jasne, ekspert nic nie może...

Tyle, że jak wół stoi przy jego nicku napis "[Ekspert]" i często kilka(naście) tysięcy postów.

Więc, może zamącić, udzielając złych porad, które mogą się skończyć rozwaleniem systemu, wyrzuceniem pieniędzy w błoto itd.

Oczywiście, po sprawie taka osoba może (jak już się go namierzy) pójść na parę lat "wakacji", ale szkody wyrządzone pozostaną.

A jak odzyskać zapisane hasła?

Choćby z używanych dysków twardych... IMO dobrym sposobem na zabezpieczenie się przed czymś takim, jest destrukcja dysku fizyczna, ale wtedy nie da się go raczej odsprzedać, więc wiele osób nie praktykuje takiej metody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włamanie na konto jest wysoce nieprawdopodobne. Poza tym - po co ktoś miałby się włamywać? Tym bardziej, że ekspert nic nie może.

Generalnie osoby z zaburzeniami psychicznymi (np. chce się "zemścić" na moderatorach/czy konkretnym użytkowniku).

Zbanuje się go i po problemie.

Jasne, ekspert nic nie może...

Tyle, że jak wół stoi przy jego nicku napis "[Ekspert]" i często kilka(naście) tysięcy postów.

Więc, może zamącić, udzielając złych porad, które mogą się skończyć rozwaleniem systemu, wyrzuceniem pieniędzy w błoto itd.

Oczywiście, po sprawie taka osoba może (jak już się go namierzy) pójść na parę lat "wakacji", ale szkody wyrządzone pozostaną.

No jasne, ale taka osoba zostanie bardzo szybko wyłapana. I wszystko zależy też o tego od czego jest ten ekspert - ekspert z działu "Książki" czy "Sesja RPG" IMO pozostanie ekspertem nawet przy zerowej aktywności. Co innego z tematami sprzętowymi itp. - tam nieaktywni eksperci są pozbawiani tej funkcji, bo ich głównym "zadaniem" jest pomaganie innym.

Co do mścicieli i kradzieży kont w celu zemsty - tacy osobnicy krótko żyją na forum. a jak ktoś będzie bardzo upierdliwy to możemy np. skontaktować się z jego operatorem... Ale to już ktoś musiałby być bardzo wytrwały. Żywot frustrata zwykle jest krótki, bo szybko "wpada" a jego usunięcie to kwestia kliknięcia, albo dwóch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy flaga ZSRR jest zabroniona na forum? Chciałbym na swojej stronie "O mnie" umieścić profil z gry, którego tłem jest flaga ZSRR. W regulaminie wyczytałem, że zabronione są symbole nazistowskie, faszystowskie, rasistowskie i inne, niezgodne z konstytucją naszego kraju. Czy tyczy się to też komunistycznych?

Flagę traktuję jako symbol.

Flaga sama w sobie jest zabroniona, ale nie będziemy paranoikami i nie każemy usuwać wszystkiego gdzie jej użyto. W końcu nie jesteśmy nadgorliwymi politykami. Co innego jeśli ktoś ją zamieszcza jako znak poparcia danego reżimu. Ewentualne zbędne dekorowanie się nimi, też nie jest mile widziane. W tym wypadku, nie twoja wina, że gra wybrała taką grafikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagalopowałeś się z tym oddziałem szturmowym? Bo mnie się wydaje, że bardzo. Więc radzę zejść z tonu, bo zabawne to nie jest.

Zaraz się skontaktuję z Acmilanpato77. Jeśli masz dalsze kwestie do omówienia, zapraszam na PW. Tutaj nie będziemy dyskutować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - kto tak zepsuł dział "Składamy komputer - kupujemy części" :( ?

Chodzi o oddzielenie peryferii od zwykłego działu.

Jak ktoś będzie chciał się spytać o peryferia do komputera, to musi nowy temat zakładać w peryferiach, bo inaczej nie dostanie odpowiedzi.

Poza tym, będzie dochodzić do głupich sytuacji, w których ktoś nie będzie wiedział, gdzie spytać o kartę dźwiękową - no bo w końcu, to podzespół komputera, ale chodzi o dźwięk, więc powinien w peryferiach się pytać.

Wiem, wiem - nic nie zmienię, ale te zmiany nie wyszły według mnie na dobre, chociaż - kto by się martwił taką drobnostką?

Skoro pomagają moderatorom (a pewnie po to założyli ten dział, żeby mniej roboty mieć ;)) i ekspertom, to ja zwykły człowieczek się wtrącać nie będę :P

A propos zmian - w zasadzie, to da się przeboleć, gorzej z systemem oceniania.

Nie, żebym miał jakieś wielkie problemy z "ładunkiem ujemnym", chodzi bardziej o plusy...

A dokładniej o to, że dochodzi do sytuacji, w których autorzy piszą w temacie "PS. Dam tygodniowy limit plusów osobie która pomorze", ba widziałem przed chwilą "dam plusa za dobrą odpowiedź" w nazwie tematu...

[oczywiście nie cytuję dokładnie tego, co było napisane]

Fajnie że jest ten system oceniania, powiedziałbym, że jest wręcz doskonały, niestety ludzie korzystający z niego nie są.

Po pierwsze "limit plusów", a po drugie minusowanie komentarzy, które w 3/4 zawierały obiektywne informacje (masło maślane), a subiektywnej części, mało kto by zaprzeczył (opinia na temat wentylatora)...

Minusowanie mogę przeżyć, gorzej z tymi plusami...

Oczywiście, nie czytam takich tematów, ale niesmak po zobaczeniu tytułu, czy pierwszych paru zdań pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy szansę nowemu podziałowi. Uznaliśmy, że ze względu na bardzo dużą ilość postów, wyodrębnimy niektóre rzeczy do osobnych kategorii. Zauważ, że w dziale głównym ciągle można pisać, więc podział jest na "przenośne, peryferia, reszta". Poza tym są moderatorzy, którzy będą czuwać nad porządkiem. Jeśli się okaże, że rozwiązanie nie zdaje egzaminu, to pomyślimy nad zmianą. A rozmawiać o zmianach oczywiście można, bo czemu nie. Byle konstruktywnie.

Natomiast jeśli chodzi o wątki z tematami "dam plusa za odpowiedź", to gorąco polecam raportować w myśl zasady "lubisz forum? zrób coś dla jego dobra" :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi wies.niak, tu chodzi przede wszystkim o oddzielenie tematów mniej popularnych od popularniejszych. Moderując forum miałem wrażenie, że cześć tematów (szczególnie o urządzeniach przenośnych) po prostu jest zalewana przez tematy dotyczące komputerów. Podział powinien teoretycznie ten problem rozwiązać. W chwili obecnej "luzem" w dziale lądują już praktycznie tylko tematy dotyczące zakupu komputerów lub upgrade, a i tak jest on sporo aktywniejszy niż oba pozostałe razem wzięte. Myślę więc, że taka zmiana miała sens. A jak to wyjdzie w praktyce? Zobaczymy ;)

Poza tym, będzie dochodzić do głupich sytuacji, w których ktoś nie będzie wiedział, gdzie spytać o kartę dźwiękową - no bo w końcu, to podzespół komputera, ale chodzi o dźwięk, więc powinien w peryferiach się pytać.
Dlatego w opisie działu Peryferia zostały wymienione karty dźwiękowe (jak również telewizyjne), by było wszystko jasne. Zresztą tematy o kartach sieciowych od dawna są przenoszone do działu Internet i sieci, i nikt z tego powodu halo nie robił :P trzeba też zaznaczyć, że wraz z utworzeniem tego działu parę rzeczy jest sensowniej przydzielonych (np. kiedyś tematy odnośnie TV, wież, odtwarzaczy MP3, itp. lądowały w "Składamy komputer"... co brzmi trochę bez sensu; teraz jest trochę lepiej pod tym względem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wies.niak

Natomiast jeśli chodzi o wątki z tematami "dam plusa za odpowiedź", to gorąco polecam raportować w myśl zasady "lubisz forum? zrób coś dla jego dobra" smile_prosty2.gif

Tyle, że ja nie wiem, co wpisać w raporcie :P

Pod "nieprawidłowa nazwa tematu" się to kwalifikuje, czy trzeba coś bardziej złożonego wymyślić?

@yojo2

(np. kiedyś tematy odnośnie TV, wież, odtwarzaczy MP3, itp. lądowały w "Składamy komputer"... co brzmi trochę bez sensu

Tu się zgodzę, chociaż z drugiej strony, często takie wieże miały być podłączane do PC'ta, ale to chyba bez różnicy.

BTW, teraz łatwiej nabijać posty udzielać rad w temacie o audio :P

W chwili obecnej "luzem" w dziale lądują już praktycznie tylko tematy dotyczące zakupu komputerów lub upgrade,

Byle by nie doszło do rozwarstwienia na upgrade/nowy komputer, bo wtedy to by zmierzało w stronę pięćdziesięciu działów na upgrade komputera. Byleby nie było przesady (wcześniej faktycznie, ktoś kto chciał pomóc w doborze tabletu/laptopa, mógł mieć problem z trafieniem na temat, który był "zalewany" pytaniami PC'towymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podziału na upgrade i nowy komputer nie dojdzie, gdyż te dwie rzeczy dotyczą właściwie tego samego i są ze sobą zbyt blisko związane. Czasem by też było ciężko ocenić co jest tylko ulepszeniem, a co już zakupem nowego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujące pytanie ( nie wiem kto zajmuje się numerami IP czy multikontami) :

Jako, że w pracy mam dużo czasu, kupiłem sobie laptopa oraz mam zakupiony net mobilny ( przenośny).

Jeżeli zaloguję się z mojego konta z innego numeru IP lub z innego neta czy kompa niż domowy- to jest możliwość, że potraktujecie to jako przewinienie czy nie?

Nie jestem bardzo zorientowany w tych sprawach, także wolę się upewnić, bo w niedzielę mam nocną zmianę i wolałbym się upewnić czy mi nic nie grozi? :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...