Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Wiecie co? Dajmy sobie spokój. Uznajmy, że jesteśmy źli oraz wredni i wlepiamy osty za każdy dowód piractwa. Bo tak ustaliliśmy. I nie będziemy dodawać do regulaminu punktu "Za dowód piractwa w logach HJT, OTL, itp. wlepiamy ost". Piractwa nie tolerujemy na forum i w ramach tej zasady wystawiamy osty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie bawi że po raz setny wraca temat "legalnych cracków". Mimo, że tyle razy ja sam tłumaczyłem, że samo użycia cracka na oryginalnej grze jest złamaniem prawa autorskiego. Jak sobie to robicie, bo was płytka irytuje to sobie to róbcie, tylko znowu - nie przyznawajcie się na forum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niepotrzebne są te wszystkie analogie do policji etc. Sprawa jest prosta. Na forum nie wolno się przyznawać do posiadania piratów i używania cracków i tyle. Logi uznajemy również jako takie przyznanie się, bo są przecież umieszczane w miejscu publicznym. Nie ma najmniejszego sensu regulować tego dodatkowymi punktami regulaminów, bo przecież w regulaminie FA jest to wszystko umieszczone w 3 oddzielnych punktach, z czego ostatni jest tam zamieszczony specjalnie po to, żeby objąć jak najwięcej przypadków. Jasne, mglibyśmy spisać wszystkie przypadki w osobnym regulaminie, ale komu chciałoby się czytać wyliczenie na 100 stronach? Od tego są moderatorzy, żeby te wszystkie przypadki interpretować na bieżąco. Mamy w tym swobodę. A wszystkie przypadki przyznawania się do piractwa, także nieświadome i przypadkowe będą tępione, bo taką mamy zasadę. Koledzy moderatorzy jednak niepotrzebnie zapędzili się w świat naciąganych analogii i tłumaczenia tego w zawiły sposób. Wszystko sporwadza się w sumie - jednak - do prostego tłumaczenia: "bo tak chcieli admini/Indianie" czy po prostu "tak, bo tak".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale mam problem/pytanie. Mianowicie : nie mogę napisać tematu w dziale Gramy Pc ----> ogólnie o grach, jak i zarówno w dyskusji o grach. Mogę natomiast dodawać odpowiedzi, pisać tematy w innych miejscach, np. mój temat w dziale pomocna dłoń, ale w tych dwóch akurat nie mogę, a temat pisałem wczoraj pół nocy więc chciałbym, żeby jednak zaistniał. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ strenghold - tematy w tych działach wymagają zatwierdzenia przez moderatora.

EDIT: Temat o serii TES istnieje w dziale DoG, więc tam zamieść materiał z założonego przez siebie tematu. Jest to też dobry materiał na wpis na blogu. W OoG raczej nie zostanie zatwierdzony, a w DoG (jako osbny wątek) będzie dublem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z punktem 19 regulaminu :

19/ propagowanie i gloryfikowanie w jakikolwiek sposób poglądów nazistowskich, faszystowskich, rasistowskich i innych, które nie są zgodne z konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. "Propagowanie" obejmuje tutaj zarówno treść postów, podawane linki, jak i obrazki/teksty umieszczone w polach awatara i sygnaturki oraz informacje podawane w profilu użytkownika.

W konstytucji napisane jest, że nie można propagować faszyzmu i stalinizmu. W związku z tym mam kilka pytań :

1. Czy umieszczenie na avatarze zdjęcia jakiegoś bolszewika (przykładowo Lew Trocki czy Michaił Tuchaczewski) jest karane banem?

2. Czy umieszczenie na avatarze komunisty, który jednak nie był związany ze stalinizmem np. Castro, Ernesto Che Guevara (którego koszulki są sprzedawane w Polsce), Mao Zedong.

Szczerze ten punkt regulaminu mnie zaintrygował, bo nie propagujemy komunizmu, tylko mamy tą postać na avatarze. (dla wielu słowo "tylko" to za mało, więc sami proszę je zinterpretujcie). Koszulki Guevary są sprzedawane w Polsce, a więc czy posiadanie przykładowo jego avatara jest niezgodne z konstytucją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ strenghold - tematy w tych działach wymagają zatwierdzenia przez moderatora.

EDIT: Temat o serii TES istnieje w dziale DoG, więc tam zamieść materiał z założonego przez siebie tematu. Jest to też dobry materiał na wpis na blogu. W OoG raczej nie zostanie zatwierdzony, a w DoG (jako osbny wątek) będzie dublem.

Napisałem temat w dziale DoG, czyli teraz muszę czekać na zatwierdzenie dopiero będzie on widoczy w dziale i moim profilu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj...czytaj ze zrozumieniem. Nie możesz założyć takiego tematu w DoG, bo byłby on dublem. Możesz w już istniejącym w DoG temacie "The Elder Scrolls (seria)" zamieścić treść swojego tematu jako post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj...czytaj ze zrozumieniem. Nie możesz założyć takiego tematu w DoG, bo byłby on dublem. Możesz w już istniejącym w DoG temacie "The Elder Scrolls (seria)" zamieścić treść swojego tematu jako post.

No tak, ale ze mnie ciemnica.... teraz już rozmumiem, dzięki za wyjaśnienie (dwa razy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z punktem 19 regulaminu :

19/ propagowanie i gloryfikowanie w jakikolwiek sposób poglądów nazistowskich, faszystowskich, rasistowskich i innych, które nie są zgodne z konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. "Propagowanie" obejmuje tutaj zarówno treść postów, podawane linki, jak i obrazki/teksty umieszczone w polach awatara i sygnaturki oraz informacje podawane w profilu użytkownika.

W konstytucji napisane jest, że nie można propagować faszyzmu i stalinizmu. W związku z tym mam kilka pytań :

1. Czy umieszczenie na avatarze zdjęcia jakiegoś bolszewika (przykładowo Lew Trocki czy Michaił Tuchaczewski) jest karane banem?

2. Czy umieszczenie na avatarze komunisty, który jednak nie był związany ze stalinizmem np. Castro, Ernesto Che Guevara (którego koszulki są sprzedawane w Polsce), Mao Zedong.

Szczerze ten punkt regulaminu mnie zaintrygował, bo nie propagujemy komunizmu, tylko mamy tą postać na avatarze. (dla wielu słowo "tylko" to za mało, więc sami proszę je zinterpretujcie). Koszulki Guevary są sprzedawane w Polsce, a więc czy posiadanie przykładowo jego avatara jest niezgodne z konstytucją?

Za każdym razem taką sytuację analizujemy w konkretnym kontekście, więc ciężko powiedzieć, czy taki czy inny awatar zakończy się banem. Mogę cię zapewnić, że tak postąpilibyśmy tylko w sytuacji skrajnej, niebudzącej wątpliwości - np. gdyby ktoś wprost w sygnaturce pochwalał mordy Józefa Stalina i zachęcał do kontynuowania jego "dzieła". W innych przypadkach albo sami usuniemy sygnaturkę, albo zwrócimy uwagę i poprosimy o zmianę awatara czy sygnaturki, a nie od razu wpadniemy z banem.

A ten zapis o niezgodności z konstytucją to moim zdaniem jest na wyrost i rzeczywiście specjalnie wiele wspólnego z naszą ustawą zasadniczą nie ma. W dodatku odwołanie się do konstytucji wplątuje nas w zawiłą materię prawa konstytucyjnego, a w tym się łatwo zgubić. Nie zmienia to faktu, że określenie "propagowanie i gloryfikowanie" jest dość jasne.

Jak mogę odpowiedzieć na pytania o te konkretne osoby? Jeżeli ktoś chce ich sobie wstawić do awatara, to niech sobie lepiej znajdzie innych idoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę odpowiedzieć na pytania o tych konkretnych osób? Znajdź sobie innych idoli.

Akurat bolszewicy nie są dla mnie żadnymi idolami (wielka czystka w Rosji za czasów Stalina, Czeka, NKWD, brrr...), ale napisałem tego posta z czystej ciekawości. Bardziej mnie intrygowało, czy wrzucanie ich zdjęć na wpisy do blogów nie łamie prawa (być może opiszę o działaniach komunistów w Rosji). Zauważ, że brałem przykłady. Równie dobrze mógłbym przytoczyć tu Stalina, Lenina czy też Nikita Chruszczowa.

Nie ukrywam, że zaintrygowały mnie poglądy Karola Marksa, chociaż jestem za socjaldemokracją niż totalitaryzmem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno miałem zadać to pytanie, bo raz na jakiś czas pojawiają się za to osty:

Po kiego grzyba istnieje na blogach opcja przestawiania daty wpisu, jak każde, nawet najmniejsze przestawienie jest przez Was karane? Czy jest ktoś, kto użył przestawienia daty zgodnie z regulaminem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawianie daty na blogach istnieje dlatego, że tak skonstruowany jest skrypt. I nie gadaj głupot, że najmniejsze przewinienie jest karane. Każdy dostaje szansę na poprawę. Tak się składa, że od dłuższego czasu robię sobie prywatną listę osób, które łamią ten podpunkt regulaminu, żeby wiedzieć kto pomylił się przypadkiem, kto zbłądził i się poprawił, a kto robi to całkowicie umyślnie i liczy na to, że zapomnimy że już tak zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko co znaczy 'dostać szansę na poprawę'? Poprawą może być też to, że komuś wlepicie jednego osta, a później ten sam delikwent kolejnego nie dostanie. Jest poprawa? Jest. A widmo ostrzeżenia przecież cały czas wisi nad kimś za kolejne, nawet najmniejsze wykroczenie - o ile pamiętam, to notki modów nie są usuwane z profili, więc gdzie tutaj szansa na poprawę?

W sumie, to nie wiem co o tym myśleć, bo łapanie takich 'przestawiaczy' jest uciążliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to nie wiem co o tym myśleć, bo łapanie takich 'przestawiaczy' jest uciążliwe.

A to, że "przestawiacze" będą spamowali pierwszą stronę blogów ciągle tymi samymi wpisami nie jest uciążliwe? Zresztą takie manewry są wyraźnie zakazane w regulaminie blogów. Żeby była jasność - zakazane jest przestawianie daty wpisu do przodu tylko. Wstecz każdy sobie może manewrować jak chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. Nie rozumiesz. Nigdy nie daję ostrzeżenia za pierwsze przestawienie daty. Wtedy wysyłam upomnienie i zapisuje sobie nicka tej osoby. Jeśli zaś jakiś czas później (zdarzało się że kilka godzin później...) sytuacja się powtórzy, to dopiero wtedy wlepiam ostrzeżenie, bo widać ewidentnie że ktoś zrobił to celowo - skoro został poinformowany o tym, że nie wolno a mimo to ma to gdzieś i robi po swojemu.

Poza tym akurat ten przepis jest wprowadzony tylko i wyłącznie dla Waszego dobra. Zapewnia uczciwą konkurencję w zdobywaniu czytelników bloga oraz gwarantuje, że strona główna blogów zawiera jedynie wpisy rzeczywiście najnowsze.

W ramach ciekawostki powiem, że na samym początku mieliśmy takie 'kalafiory', które wprowadzały datę wybiegającą... o ponad rok do przodu. Wówczas bez interwencji mielibyśmy jeden i ten sam wpis sterczący na górze przez wiele miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało postów piszesz, poza tym są nieprzekonujące. Zdanie - jakbyś nie wiedział - zaczyna się od wielkiej litery. Wystarczy zajrzeć w historię postów i od razu na pierwszej stronie kilka bije małą literą na początku. No i wszystkie są bardzo krótkie, więc nie dajesz okazji by poznać się z lepszej strony. Zacznij pisać w działach wymagających większego wysiłku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...