Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Muszę powiedzieć, że z początku wziąłem tę sugestię za żart, dlatego też nie dałem konkretnej odpowiedzi. Nie, moi mili, zabawy z kucykami nie będzie, gdyż nadal mam nadzieję, że to jedynie żart. Jeśli jednak tak wam pilno do zabawy w koniki, nie wiem, zróbcie odpowiednie bóstwa w OA, czy coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jeśli jednak tak wam pilno do zabawy w koniki, nie wiem, zróbcie odpowiednie bóstwa w OA, czy coś...

Na taką odpowiedź czekałem. Bo nie mam zamiaru w ogóle robić sobie jaj. Jeśli mówisz, że jest taka - powiedzmy - opcja zrobienia tego w OA... hm... Całkiem fajny pomysł - nie powiem, ale trzebaby trochę pozmieniać w samym OA... Albo wprowadzić tymczasowy okres skucykowienia skoro i tak ludzie się tym nie interesują. Oczywiście bardzo łatwo będze to wprowadzić do zabawy w formie wydarzenia czy coś, ale muszę wiedzieć czy mamy 100% pozwolenie od moderacji na takie coś.

Edytowano przez Honor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kucyków, jestem na 'nie'. Nie pozwólmy Honorkowi wciągać FA w oglądanie bajeczek -.-

edit: Bez obrazy :D. Zara mi zrobi 20-osobową nagonkę i nakłoni pół FA do wystawienia mi 1* w profilu. Sheesh.

@up

nie interesują? Nie powiedziałbym... W Sesjach jest jeden odpis na dwa miesiące i nikt nie narzeka (oprócz mnie xD), a tu jak coś stoi przez tydzień to od razu 'umiera' i trzeba zrobić coś innego/zamknąć. Calm down.

Dlatego aż z tego miejsca wołam: DOWODY PROSZĘ!

W pewnym wieku zabawa kucykami i oglądanie bajek nie przystoi. Ale to wasza sprawa co robicie z czasem wolnym... nie musicie w to jednak wciągać graczy w ZiZ.

Niedługo powstanie Smerfus Actionus, albo Teletubisius-Actionus. Albo... O, zgrozo... Moda-na-sukces-actionus... Gracze tworzący własne drzewo genealogiczne xD

<gryzie się w język>

Edytowano przez MacTavish
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpadłem na pomysł ( Zaczerpnięty z pewnego serialu :)). Czyli wymyślona liga piłkarska.

Zasady

- Każdy uczestnik bierze zawodników z każdego klubu piłkarskiego ( Max 3 z klubu pierwszoligowego) 11 zawodników w kazdym zespole

- Każdy uczestnik tworzy własny klub ( Wymyśla nazwę, herb, hymn )

- Każdy uczestnik na sam początek dostaje 10 mln (zł,$,Euro?)

- Każdy uczestnik musi dokładnie obserwować klub każdego z swoich zawodników (Musi podać kiedy odbędzie się mecz i zdać z niego relacje, m,in : Liczba strzelonych bramek, kontuzji oraz kartek ( Jedynie zawodnika(ów) którzy są w zespole uczestnika) w ramach oszustwa uczestnik dostanie kare pieniężną)

Pieniądze

Pieniądze zdobywamy ew. tracimy w następujące sposoby

Zdobywamy

- Jeśli nasz zawodnik strzeli bramkę w prawdziwym meczu dostajemy:

- Zwykła (40 Tys)

- Wolej (45 Tys)

- Przewrotka (50 Tys)

- Wolny (55 Tys)

- Karny (35 Tys)

- Dwa gole (70 Tys)

- Hat-trick (100 Tys)

- Każdy następny gol +25 tys czyli : 4 gole 125, 5 goli 150 itd.

- Asysta (5 Tys)

- Asysta+Gol (15 Tys)

- Dośrodkowanie (10 Tys)

- Dośrodkowanie + Gol (20 Tys)

- Zawodnik meczu + 30 % do zysków

Tracimy

- Bramka samobójcza (- 55 Tys)

- Zolta kartka (- 30 Tys)

- Czerwona kartka (- 100 tys)

Transfery

Raz na jakiś czas będą robione czasy transferowe. Można wtedy kupować zawodników od innych graczy lub wymieniać się nimi ( Z oplata lub bez to decyzja użytkownik)

Co wy na to ? Mozna jeszcze dopracować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to już widziałem - ale mogłoby to być dość ciekawe :) Tylko nie rozumiem tego punktu -> Każdy uczestnik bierze zawodników z każdego klubu piłkarskiego ( Max 3 z klubu pierwszoligowego) 11 zawodników w kazdym zespole skąd Ci piłkarze ? Z Ekstraklasy ? Czy skąd ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to trochę poprawie. Mozna brać zawodników z dowolnego klubu niech będzie 5 z pierwszoligowego. Ten limit jest po to ponieważ ktoś pierwszy wejdzie i weźmie sobie wszystkich najlepszych i zabawa nie będzie miała sensu. Tylko 11 zawodników ponieważ my nie wprowadzamy w meczu żadnych zmian jedynie musimy mieć nadzieje ze wszyscy zawodnicy z naszej drużyny będą w meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna brać zawodników z każdego klubu na świecie

Ale tylko 5 zawodników 1 ligowych żeby zespoły nie były zbyt silne

Zaraz podam zaktualizowane zasady

Ja wpadłem na pomysł ( Zaczerpnięty z pewnego serialu smile_prosty.gif). Czyli wymyślona liga piłkarska.

Zasady 2.0

- Każdy uczestnik bierze zawodników z każdego klubu piłkarskiego na swiecie( Max 5 z klubu pierwszoligowego) 11-14 zawodników w kazdym zespole

- Każdy uczestnik jeśli ma ponad 11 zawodników musi podać skład na następny mecz czyli jeśli użytkownik nie wystawił w meczu zawodnika X a w prawdziwym meczu strzelił on gola nie będzie się to liczyło.

- Każdy uczestnik tworzy własny klub ( Wymyśla nazwę, herb, hymn )

- Każdy uczestnik na sam początek dostaje 10 mln (zł,$,Euro?)

- Każdy uczestnik musi dokładnie obserwować klub każdego z swoich zawodników (Musi podać kiedy odbędzie się mecz i zdać z niego relacje, m,in : Liczba strzelonych bramek, kontuzji oraz kartek ( Jedynie zawodnika(ów) którzy są w zespole uczestnika) w ramach oszustwa uczestnik dostanie kare pieniężną)

Pieniądze

Pieniądze zdobywamy ew. tracimy w następujące sposoby

Zdobywamy

- Jeśli nasz zawodnik strzeli bramkę w prawdziwym meczu dostajemy:

- Zwykła (40 Tys)

- Wolej (45 Tys)

- Przewrotka (50 Tys)

- Wolny (55 Tys)

- Karny (35 Tys)

- Dwa gole (70 Tys)

- Hat-trick (100 Tys)

- Każdy następny gol +25 tys czyli : 4 gole 125, 5 goli 150 itd.

- Asysta (5 Tys)

- Asysta+Gol (15 Tys)

- Dośrodkowanie (10 Tys)

- Dośrodkowanie + Gol (20 Tys)

- Zawodnik meczu + 30 % do zysków

Tracimy

- Bramka samobójcza (- 55 Tys)

- Zolta kartka (- 30 Tys)

- Czerwona kartka (- 100 tys)

Transfery

Raz na jakiś czas będą robione czasy transferowe. Można wtedy kupować zawodników od innych graczy lub wymieniać się nimi ( Z oplata lub bez to decyzja użytkownik)

Jeśli w realnym świecie zostanie kupiony do innego klubu zawodnik użytkownik traci go ale dostaje równowartość sumy za jaka ten zawodnik został kupiony. Użytkownik musi w przeciągu 3 dni znalesc zastępstwo za zawodnika inaczej dostanie kare pieniężna.

Czasami przez mistrzów gry będą wystawiani zawodnicy na sprzedaż. Oznacza to ze MG podaje listę zawodników np. X-500 tys Y-130 tys Z- 1.5 mln. Użytkownik może wtedy kupić tego zawodnika, jeżeli jednak posiada już 14 zawodników będzie musiał wymienić wybranego przez siebie zawodnika, lub jeśli będzie chciał kupić bardzo dobrego zawodnika MG może zażądać od użytkownika któregoś z pośród jego składu. Użytkownik w takiej sytuacji może: zgodzić się, zrezygnować albo negocjować, czyli może dać więcej ale nie da zawodnika w zamian (chyba ze ma 14 wiec musi oddać jednego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, zainteresujcie się pomysłem Bajsido, bo jest on nadzwyczaj bardzo interesujący.

Kurde, ale może zamiast tych ekstraklasowych graczy, zróbmy np. limit graczy z angielskiej, włoskiej, hiszpańskiej i tych mocniejszych lig.

Widziałbym to tak:

11 piłkarzy czyli np.

1 z Anglii

1 z Hiszpanii

1 z Francji

1 z Niemiec

1 z Włoch

( i więcej nie wolno z tych lig) oraz dla przykładu

2 z austriackiej ligi

1 z holenderskiej

1 z portugalskiej

2 z polskiej T-mobile

Byłoby to bardziej ciekawsze IMO, co Ty na to Bajsido ?

EDIT: Będziemy liczyli dośrodkowania danych graczy w realu ? Nie przesadzajmy. Pieniądze można by otrzymywać za: bramkę, (z gry, wolnego, karnego), asystę, dwie bramki, hattrick, kolejne gole, zarobiony rzut karny. Tracimy za kartki i samobója.

I te 10 mln piniążków :) to będą na początkowe transfery tak ? A jak ustalimy czy Tim Cahill jest wart 5 czy 8 mln funtów ?

Pomysł jest niezły, ale dość niedopracowany. Musimy nad tym popracować.

A może by tak ustalić listę graczy możliwych do zakupy wraz z ich orientacyjnymi - po uzgodnieniu - cenami ? Np gdyby grało 10 użytkowników to na liście byłoby powiedzmy 150 graczy do zakupu na start. Takie kto pierwszy ten lepszy.

I ostatni EDIT: można by też prowadzić tabelę ligową - który zespół strzeli najwięcej bramek :P ?

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze będzie można zarobić z rozgrywek. Moze nie będziemy liczyć asyst i dośrodkowań ale chodzi nam tylko o jednego, albo więcej zawodników jak kto chce chociaż pomysł z dawaniem listy zawodników hmmmm może zrobimy tak każdy dostanie np 50 mln i będzie lista zawodników i podana ich cena zbierzemy najpierw ludzi ok 12-14 i zrobimy jakieś losowanie i każdy będzie po kolei kupował zawodników

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o coś takiego mi chodziło - startowe powiedzmy 50 mln FA (taka nasza waluta od teraz :)) i zrobić można jak w drafcie NBA - po losowaniu kolejności każdy gracz z listy dostępnych będzie wybierał po 2 piłkarzy - w pierwszej rundzie trzech, i w kolejnych po dwóch. A bramki można liczyć każdego piłkarza z zespołu np. twój zespół X strzelił 4 bramki - 2 Lewandowski i po 1 Kaka oraz Terry a stracił 1, bo np. Boruc puścił 1 gola itd.

A żeby nie było zamieszania z terminarzem - różna ilość kolejek w poszczególnych ligach, różne terminy wybierać graczy można by z paru podstawowych lig: angielskiej, niemieckiej, włoskiej, francuskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, tureckiej, austriackiej, polskiej i może kilku innych.

Tylko pytanie co powie na to Moderacja ? :)

I przydałoby się mieć bramkarza w rezerwie - bo co będzie, jeśli nasz podstawowy golkiper nie zagra ?

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie naliczanie na drużynę może być złym pomysłem ponieważ np mamy napastnika X który gra w zespole G i pomocnika Y który gra w P a co jeśli odstępy miedzy meczami tych zespołów mogą być oddalone nawet o 2 tyg ?

Największą trudność może sprawić sprawdzanie kto strzelił gola w jaki sposób i co się działo podczas meczu nie można oglądać każdego. Trzeba znalesc jakiś dobry sposób na sprawdzanie wyników.

Edit: Znalazłem taka stronkę krtora ułatwiła by nam ta zabawę może jak znajdziemy więcej to będzie dużo łatwiej Link

Edytowano przez Bajsido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odstępów w meczach - dlatego proponuję zawodników z kilku wybranych lig, które grają pt- pon w mniej więcej tych samych odstępach czasowych. To można jeszcze doszlifować, jeśli coś z tego wypali.

Co do wyników meczy - proponuję tę stronkę http://www.livescore.com/ - wszystkie ligi świata i puchary wszelakie - zaznaczane są również kartki, gole z karnych i samobóje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady 3.0

- Każdy uczestnik bierze zawodników z każdego klubu piłkarskiego na swiecie 11-14 zawodników w kazdym zespole

- Każdy uczestnik jeśli ma ponad 11 zawodników musi podać skład na następny mecz czyli jeśli użytkownik nie wystawił w meczu zawodnika X a w prawdziwym meczu strzelił on gola nie będzie się to liczyło.

- Każdy uczestnik tworzy własny klub ( Wymyśla nazwę, herb, hymn )

- Każdy uczestnik na sam początek dostaje 50 mln (zł,$,Euro?)

- Każdy uczestnik musi dokładnie obserwować klub każdego z swoich zawodników (Musi podać kiedy odbędzie się mecz i zdać z niego relacje, m,in : Liczba strzelonych bramek, kontuzji oraz kartek ( Jedynie zawodnika(ów) którzy są w zespole uczestnika) w ramach oszustwa uczestnik dostanie kare pieniężną)

- Każdy uczestnik musi mieć Min . 3 Napastników , 3 pomocników, 3 obrońców, 2 bramkarz czyli 11 zawodników (Uczestnik może zrezygnować z jednego bramkarza i wziasc za niego dowolnego zawodnika, ale jeśli bramkarz nie pojawi się w meczu uczestnik nie dostanie pieniędzy)

Pieniądze

Pieniądze będą najważniejszym elementem gry. Na samym początku każdy otrzymuje 50 mln na początkowa licytacje zawodników. Jeśli pieniądze Uczestnika spadną poniżej 0 kończy grę. Moze ew. prosić bank o kredyt (Patrz -> Bank).

Pieniądze zdobywamy ew. tracimy w następujące sposoby

Zdobywamy

- Jeśli nasz zawodnik strzeli bramkę w prawdziwym meczu dostajemy:

- Zwykła (40 Tys)

- Wolej (45 Tys)

- Przewrotka (50 Tys)

- Wolny (55 Tys)

- Karny (35 Tys)

- Dwa gole (70 Tys)

- Hat-trick (100 Tys)

- Każdy następny gol +25 tys czyli : 4 gole 125, 5 goli 150 itd.

- Zawodnik meczu + 20 % do zysków

Bonusy :

- Król strzelców + 5 tys do każdej zarobionej (lub straconej) kwoty dla całej drużyny( wyjaśnienie: Jeśli mamy zawodnika który jest królem strzelców to jeśli inny zawodnik strzeli gola zamiast 40 tys dostaje 45 tys. Zamiast 60 tys zabranych za zolta kartę tracimy 55.)

- Mecz turniejowy Jeśli zawodnik strzeli gola w meczu turniejowym dostanie bonus + 20 %

Tracimy

- Bramka samobójcza (- 100 Tys)

- Zolta kartka (- 60 Tys)

- Czerwona kartka (- 160 tys)

- Place zawodników (-40 tys na każdego zawodnika na dzień)

Stadiony

Stadiony będą dodatkowym miejscem zarobku co poziom mogą pomieścić więcej ludzi:

1 Poziom (każdy ma na początku ten stadion) 5 tys na dzień

2 Poziom Koszt 150 tys - 25 tys na dzień

3 Poziom Koszt 230 tys - 30 tys na dzień

4 Poziom Koszt 400 tys - 50 tys na dzień

5 Poziom Koszt 450 tys - 60 tys na dzień

6 Poziom Koszt 600 tys - 75 tys na dzień

7 Poziom Koszt 800 tys - 100 tys na dzień

Transfery

Raz na jakiś czas będą robione czasy transferowe. Można wtedy kupować zawodników od innych graczy lub wymieniać się nimi ( Z oplata lub bez to decyzja użytkownik)

Jeśli w realnym świecie zostanie kupiony do innego klubu zawodnik użytkownik traci go ale dostaje równowartość sumy za jaka ten zawodnik został kupiony. Użytkownik musi w przeciągu 3 dni znalesc zastępstwo za zawodnika inaczej dostanie kare pieniężna.

Czasami przez mistrzów gry będą wystawiani zawodnicy na sprzedaż. Oznacza to ze MG podaje listę zawodników np. X-500 tys Y-130 tys Z- 1.5 mln. Użytkownik może wtedy kupić tego zawodnika, jeżeli jednak posiada już 14 zawodników będzie musiał wymienić wybranego przez siebie zawodnika, lub jeśli będzie chciał kupić bardzo dobrego zawodnika MG może zażądać od użytkownika któregoś z pośród jego składu. Użytkownik w takiej sytuacji może: zgodzić się, zrezygnować albo negocjować, czyli może dać więcej ale nie da zawodnika w zamian (chyba ze ma 14 wiec musi oddać jednego).

Bank

Od banku możemy brać pożyczki jeśli mamy za mało pieniędzy na jakiś wydatek albo gdy jesteśmy zagrożeni przegraniem gry. Bank może się nie zgodzić na wydanie kredytu. Uczestnik biorący pożyczkę musi oddać cala sumę z % po określonym czasie jeśli tego nie zrobi jest zagrożony zabraniem jakiegoś zawodnika z jego składu. Jeśli pożyczkę bierze uczestnik który jest zagrożony przegrana musi oddać pieniądze w czasie określonym. Jeśli tego nie zrobi zostanie zawieszony na następny sezon.

Sezony

Sezon będzie trwał miesiąc. Zwycięzca sezonu będzie uczestnik który w ostatnim dniu będzie posiadał największą liczbę pieniędzy

Edytowano przez Bajsido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, zasady też. Jak zabawa ruszy, to ja będę na pewno jednym z graczy. ;)

Ale mam jeszcze jedno pytanie: czy naprawdę tak ważne jest, że twój piłkarz np. dwa razy był faulowany? To nie ma żadnego wpływu na grę, a byłaby bezcelowa robota przy robieniu raportu.

A prócz graczy trzeba by było znaleźć MG.

Edytowano przez 0o0o
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze twoj piłkarz był faulowany nie jest ważne. Chyba ze zostanie kontuzjowany wtedy nie może brać udziału w rozgrywkach do czasu realnego wyzdrowienia

Myślę ze MG mógłbym zostać ja oraz Dave jeśli będzie za duży burdel znajdzie się kogoś jeszcze

Edytowano przez Bajsido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo fajny, chętnie bym zagrał. Mam tylko jedno pytanie, w jaki sposób kupowało by się zawodników na początek? Załóżmy że 5 graczy chce kupić piłkarza XXX, jak było by to rozstrzygnięte, kto pierwszy ten lepszy czy kto da więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na pomysł dodatkowy. Zrobimy listę kto po kolei będzie kupował zawodników. Ten który da więcej pieniędzy będzie wcześniej wybierał zawodnika. I teraz pytanie do was. Czy wybierać będziemy po 1 zawodniku czy jak to napisał Dave na początku 3 a potem po 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z propozycji nie wywodzi się z serialu animowanego dla dzieci w wieku (przed)szkolnym będącego modą ostatnich miesięcy na pewnym wybitnie niecenzuralnym forum, natomiast jest lepiej - i wciąż - dopracowywana zamiast rzucać proste hasło "bawimy się w menedżerów". Jeśli chcesz tak bardzo być kucykiem - możesz nim być w OA, jeśli jednak wykopujesz zakończone sprawy dla wykłócania się - znajdź inne hobby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...