Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

@Bajsido - wszystko oki, tylko wyrzuć tą przewrotkę i woleja, bo to będzie czasami nie do ustalenia i będzie chaos i lament, że oszukujemy. Wydłużyłbym sezon do prawdziwych dwóch miesięcy - czemu ? Ligi grają średnio 4 razy w miesiącu + 1 lub 2 ewentualne spotkania pucharowe co daje po 2 miesiącach ponad 10 meczy -> większe emocje i więcej adrenaliny.

@shogunXseagal - jeśli już poznamy ostateczną liczbę osób biorących udział w grze, ja sporządzę listę piłkarzy (ok. 150-160 wraz z ich wartościami), którzy są możliwi do zakupu przed sezonem i z których stworzysz swój team. A kolejność wybierania będzie adekwatna do kolejności zgłaszania się - oczywiście, zgłaszania gdy moderacja powie ostateczne: TAK.

@Bajsido - nie kto da więcej, tylko w kolejności zgłaszania się do zabawy. Tak będzie lepiej, bo za chwilę ktoś za jakiegoś grajka X da 30 mln FA i z czego zbuduje resztę zespołu. I jeszcze dwie sprawy: płace tygodniowe mogłyby być na poziomie 1% z wartości danego gracza np. Fabiański wart 3,5 mln FA - płace 35 tys. FA <- daje to większe urozmaicenie. I traćmy też pieniądze za stracone bramki np. 40 tys za bramkę w plecy - bo jeśli tego nie ujmiemy to można mieć najgorszego bramkarza, który puszcza 5 goli na mecz i nie żadnej tego konsekwencji :P Moja ostatnia uwaga jest chyba najważniejsza.

Ja & Bajsido jako MG :)

I jeszcze proponuję walutę w grze - FA, które będzie odpowiadało euro.

Zawodników będzie można wybierać z lig angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, holenderskiej, tureckiej, rosyjskiej, greckiej, austriackiej oraz polskiej - więc mecze z tych lig trzeba będzie obserwować.

I przy każdym zawodniku ze swojego teamu - można (dla naszego ułatwienia) zapisać kiedy odbędzie się najbliższy mecz z udziałem np. Cahilla, Sobolewskiego czy Matuszczyka.

My jako prowadzący zabawę budżety będziemy podliczać pod koniec tygodnia np. w piątek - tuż przed nowymi kolejkami w ligach.

To są moje poprawki do wersji 3.0 by Bajsido, które mam nadzieję wziąć pod uwagę :)

I zabawa mogłaby wystartować dopiero we wrześniu - wtedy startuje Premiera Division i Serie A.

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasie o to chodzi kto da więcej. Bedzie to watek ekonomiczny (czy jakoś tak) możesz dać dużo i pierwszy wybierać możesz wybrać 2 najlepszych którzy dadzą ci spore zyski ale na lepszych nie możesz sobie pozwolić. Jeśli wyda za dużo kasy na samym początku i szybko przegra będzie to oznaczało ze nie nadaje się na managera Wiec uczestnicy będą mieli wiele wyborów. Pieniądze które dadzą na pierwszeństwo będą przełożone do banku z którego będą mogli brać pieniądze. I co do bramkarzy, będzie tak samo jak z wolejami i przewrotkami nigdzie nie będzie pisało ile strzałów obronił. Chyba ze zrobimy tak. Jeśli podczas meczu drużyna z której mamy bramkarza straci 3 gole będzie -5% do zysków jeśli 1 gola +5% do zysków jeśli nie straci żadnego będzie +15 % do zysków. Jeśli nie straci żadnego gola oznaczać to będzie ze bramkarz się postarał i dzięki temu dostajesz bonus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bramkarzy o coś takiego właśnie mi chodziło - nie liczmy ile strzałow obronił. tylko ile bramek puścił i te premie do zysków są dobrym pomysłem.

I zgadzam się na 'kto da więcej'.

Mam jeszcze do Ciebie pytanie: czy mógłby sezon trwać 2 miesiące i pasują zawodnicy z tych lig ? Właśnie kończę listę 25 bramkarzy, których będzie można zakupić - przy liczbie ok. 10-12 graczy.

Jeśli zgodzisz się na moje dwie powyższe propozycje, można spisywać chyba ostateczny regulamin i gdy wystartują włoska i hiszpańska liga zacząć grać a najpierw rekrutować menedżerów :)

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie trzeba jeszcze ustanowić Zyski i Straty żeby wszystko wyszło po równo bo jak zyski będą za duże to zabawa będzie łatwiejsza a przy tym straci swój sens. Zgadam się co do propozycji. Niestety nikt nie może przewidzieć czy zabawa będzie dobra czy zła i nikt nie będzie chciał brać udziału. Wiec jeśli zabawa będzie dobra to czekać dwa miesiące na własną kolej to trochę hmm kiepski pomysł. Znowu naszedł mnie pomysł. Jeśli uczestnik nie będzie mógł (lub nie będzie chciał) utrzymywać drużyny wiec ma dwie rzeczy do wyboru

1. Albo odda swoje pieniądze do banku a jego zawodnicy zostaną wystawieni na sprzedaż

2. Albo odda cały swój majątek innemu graczowi który wejdzie do zabawy w trakcie sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyski i Straty zostawiam w twojej kwestii - zawsze możesz coś ze mną ustalić :)

Nie - źle mnie chyba zrozumiałeś - chcę, żeby zabawa trwała realne 2 miesiące - np. od września do końca października a mecze będą obserwowane raz w tygodniu - bo przecież ligi grają co weekend. Jeśli gracz będzie chciał zrezygnować jego graczy umieścimy na liście transferowej a majątek rozdzielimy po reszcie graczy. :)

Lista (orientacyjna) bramkarzy do zakupu na początku gry: - wartości brane z transfermarket.co.uk

bramka.th.png

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie propozycje do Menedżera i się na to piszę :) Nie wiem tylko, dlaczego nie ma lepszych bramkarzy jak np. Casillas czy Mandandy, ale to moja mała uwaga ;)

@down - zasadniczo racja, ale paru lepszych mogłoby być, gdyby ktoś skupił się na obronie. Tak samo w reszcie pozycji, bo ktoś może postawic na jedną kartę i kupić np. Villę na atak i liczyć, że reszta jakoś nie straci. Ale uwaga dobra i rację Ci przyznaję

Edytowano przez wahadlo200
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet ma wynosić 50 mln FA to możesz wydać ok. 30 mln na Casillasa i za resztę skompletuj zespół, który będzie strzelał bramki i ich nie tracił. Jeśli będzie więcej uwag i próśb o lepszych graczy - no problem, mogę zmienić, tylko potem trzeba liczyć się z cięciami kosztów.

@wahadlo200 - Ok. Jak będę kończył listę transferową to uzupełnię ją o kilku lepszych graczy - pokroju Nasriego, Adebayora czy Del Piero. Listę bramkarzy zostawię już taką, gdyż są to nieźli bramakrze i statystycznie nie puszczają wiele bramek.

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z Rankinem, uznaliśmy że najwygodniej dla wszystkich będzie, gdy reguły będziecie ustalać w specjalnym temacie do dyskusji o tej zabawie który powstanie poza samą zabawą. W końcu dużo zmian reguł wyjdzie w praniu w czasie gry, więc lepiej mieć jedno miejsce do trzymania tego w kupie. Od tej pory dyskusję o zabawie z piłką nożną proszę prowadzić TUTAJ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spodoba się komuś zabawa pt. "X czy Y?".

Dialog wygląda tak

User1 : Gothic I czy Gothic II?

User2 : Gothic II. Devil May Cry czy God Of War?

User3 : GOW.

No i tak dalej. Nie wiem czy ktoś już proponował tą zabawę więc jeżeli tak to sorry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thefiend2 - łoborzezielony, Ty wiesz ile by było z tego spamu? Poza tym, bo zrozumiałem, że każdy podaje to co on konkretnie woli, gdzie by było to zgadywanie? IMHO to nie ma sensu. Jeśli chcesz się pochwalić co lubisz bardziej, to napisz w dyskusjach o grach albo załóż sobie takie coś na blogu.

Oczywiście ja tu nikim nie jestem, ale podejrzewam, że Moderatorzy powiedzą to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Forumowicze proponowali mi żeby napisać tutaj, ale zastanawiam się czy nie lepiej by było w innym temacie. No ale ok.

Proponuję zrobienie akcji - Biały Kruk Forum Actionum.

Dotyczy to tylko gier - edycja kolekcjonerska, premierowa, reedycja. Gry z czasopism odpadają bezwzględnie.

O co chodzi? Podajemy użytkownika i tytuły gier, które wydaje się nam że tylko on posiada. Potem będziemy weryfikować czy faktycznie jest to jedyny egzemplarz na forum. Oczywiście mówimy tylko o osobach które pochwaliły się swoimi kolekcjami - lista + zdjęcia, lub same zdjęcia.

Następnie powstawać będzie lista użytkowników i tytułów które posiadają jako jedyni na forum. Jeśli ktoś nowy pokaże że ma dany tytuł to osoba odpada z listy. Tytuły nie mogą się więc powtarzać i być z tej samej edycji. Ale żeby nie było. Jeśli jedna osoba ma np. Diablo I wydanie premierowe a kilka ma reedycje to na liście znajduje się tylko ta osoba z wydaniem premierowym. Oto hierarchia wydań.

1. Edycja Kolekcjonerska

2. Wydanie specjalne

3. Big Box - wydanie premierowe

4. Wydanie premierowe

5. Reedycja, reedycja - big box.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nawet nie jest zabawa...

Wszystko zależy od zasobności portfela, nie trzeba się wysilić nad znajdowaniem rozwiązania, ani nic takiego. I co, żeby być na liście w tej "zabawie" forumowicze będą specjalnie kupować super wydania?

Jest już przecież temat do chwalenia się kolekcjami. Jestem na NIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie... nie ma to żadnego sensu... Ja rozumiem, fajnie być na takiej liście, ale pytanie brzmi: po co? Tak jak mówi Pawello - nie są to żadne zagadki, ani nawet zabawa. Jeśli chcesz sporządzić taki ranking, to proponuję, byś sam się nim zajął, ewentualnie znalazł sobie kogoś do pomocy, bo w zedezetach to raczej się nie sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...