Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

@Sermaciej

Skończyło by się na tym, że ktoś musiałby ciągle pilnować tego limitu. Z doświadczenia wiem, że userzy rzadko raportują w z&z, a czyszczenie tematu z dziesiątek postów od kilku osób... Zresztą, bez sensu jest takie karanie a zostawienie tego tylko pogorszy sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ochotę zadać coś technicznego w zagadkach sprzętowo - gadżetowych, nie krępuj się. Sam to wielokrotnie robiłem (frezarki, wiertarki, piły mechaniczne i inne tałatajstwo pojawiało się tam już nie raz). Analizowanie schematów technicznych to jednak nie jest fajna zabawa (przynajmniej dla mnie) i zbyt skomplikowana, by ktokolwiek chciał to robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może powrót Redakcji?

Oto reguły zabawy (autorzy znajdują się poniżej):

1. Regulamin FA i netykieta ponad wszystko

2. Zabawa polega na odgrywaniu życia redakcyjnego, łącznie z imprezami, wycieczkami, pisaniem tekstów i deadline'em.

3. Odpowiednikiem Hałsa z Hałs M.D jest Naczelny. Jest on najważniejszy, ustala wszystkie obowiązki, wysyła na wycieczki. Postać Naczelnego zostaje zmieniana co tydzień (lub szybciej, w zależności od zgody moderatorów), Naczelny sam wybiera swego następce, kierując się chęcią zabawy, tekstom i innym wybrykom gracza. smile_prosty.gif

4. Staramy się unikać jednolinijkowców...dwulinijkowców też...

5. No dobra: Każdy przed zabawą tworzy postać redaktora, musi wypełnić CAŁĄ kartę, która jest umieszczona niżej.

6. Naczelny może zwolnić redaktora, który nie wywiązał się ze swych obowiązków. Zwolniony redaktor, może odrodzić się, jako inna postać, dopiero po zmianie Naczelnego.

7. Gdy jesteś redaktorem, to masz jeden obowiązek - pisanie tekstów. Recenzje gier, sprzętu, inne teksty. Zleca je Naczelny, ale może dodać "bonusy", typu oprowadzanie fanów, albo wywiad z jakimś twórcą gier.

8. Teksty nie muszą być długie, ale MUSZĄ być z jajem. Komu by się chciało czytać nieprofesjonalne minirecki?

9. Naczelny może dać redaktorom specjalne tytuły, typu kaszankowiec, czy spec od bet. Tytuły te wybiera aktualny Naczelny na koniec swojej "kadencji" i obowiązują przez okres zabawy nowego Naczelnego.

10. Ci, którzy mają tytuły muszą przestrzegać dodatkowego regulaminu, który będzie na dole.

11. Każdy numer Akcji Kompaktowej zawiera minimum 3 recenzje. Jeśli pojawi się więcej niż 3 osoby, to ilość recek i dodatkowych działów jest zwiększana.

12. Gry wybierane przez Naczelnego muszą być dość znane.

13. Naczelny, przy rozdzielaniu gier, pisze jej gatunek oraz stopień "jakości" (Beta, Hit, Kaszanka, Normalna gra)

REGULAMIN DLA OSÓB Z TYTUŁAMI

1. Istnieją 4 tytuły - Super Redaktor, Kaszankowiec, Mistrz - Reporter, Królik Doświadczalny.

2. Każdy z tytułów wiąże się ze specjalnym tekstem, który trzeba napisać. Jest to:

Super Redaktor - naj. recka zwykłej gierki

Kaszankowiec - naj. recka kaszanki

Mistrz-Reporter - naj. recka hitu

Królik Doświadczalny - naj. recka beta-testu.

3. Za tytuł mamy jedynie satysfakcję oraz możliwość wyboru gry lub sprzętu, który chcemy zrecenzować.

4. Ta sama osoba nie może mieć tego samego tytułu 2 razy pod rząd.

KARTA POSTACI

Imię:

Nazwisko:

Ksywka:

Płeć:

Rasa:

Opis charakteru:

Opis wyglądu:

Przynależność subkulturowa:

Hobby:

Cechy szczególne:

Ulubiony gat. gier:

Znienawidzony gat. gier:

By MathRaven27 & Digison (Ja zamieniłem tylko "Smugglera" na "Naczelnego" - Lord)

-wstępniak (jedyny obowiązek naczelnego, w tej grze...no chyba, że coś innego jeszcze mu wymyślicie)

-beta testy (tak ze 2 góra)

-Temat Numeru (jeden, ale jak 2-3 ;D)

-Recki (3-4)

-Coś w stylu kaszanki (1 tylko)

-Sprzęt (ale czy na pewno? Ale tak 1-2)

-Listy (gdyby się komuś chciało wymyślać ;D)

By MathRaven27

smile_prosty.gif

ps:Może na listy by odpowiadał Naczelny i ktoś jeszcze?

ps2:Ja skopiowałem.

Edytowano przez Hackind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do głowy wpadł mi pewien (pewnie okaże się, że głupi) pomysł. Otóż chodzi o zagadki internetowe, lub coś w tym rodzaju. Tzn. reguły są takie same, jak w innych zagadkach, tyle że tu odgadujemy nazwy stron, portali, blogów itp. Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CMa to nie do mnie... A co do GA...

Projekt wymagał, wymaga i wymagać będzie wielkiego nakładu pracy, w tym samego czasu. Jest nie do uciągnięcia dla jednej osoby z zachowaniem potrzebnych statystyk. Odradzam branie się do tego, bo choć idea była szlachetna, to ja i Belutek byliśmy tylko ludźmi a efekt początkowy po starcie nie zadowolił nas, jeśli dobrze pamiętam...

Możesz próbować, ale nie sądzę, byś znalazł kogoś do pomocy. Co więcej - z całym szacunkiem - nie sądzę, by Tobie samemu starczyło zapału do opracowywania całości miesiącami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż chodzi o zagadki internetowe, lub coś w tym rodzaju

Jak znam życie, to skończyłoby się na tym, że każdy dawałby jakieś loga stron tajlandzkich sklepów spożywczych i nikt by tego nie odgadywał. Poza tym, jak wspomniał Mysquff, te najbardziej powszechne strony szybko by się skończyły. A już zupełnie na marginesie - jakoś nie wyobrażam sobie, jaką mógłbym dać zagadkę do np. Metacritica, nie zdradzając tym samym, czym ta strona jest. Także pomysł może zły nie jest, ale gorzej z realizacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając archiwum zagadkowe, natrafiłem na Przygody Mrocznego Lorda i Pieśń o Szkarłatnym Jacku. I tak jakoś sentyment mnie złapał. W związku z tym mam zamiar odpalić jedną zabawę tego rodzaju w najbliższym czasie. Jakbyście mieli jakieś pomysły, to możecie mi podpowiedzieć - ja w każdym razie mam kilka swoich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest to potrzebne. W regulaminach poszczególnych tematów zagadkowych stoi jak wół, że pytania o konkretne postaci z dzieła są jak najbardziej dopuszczalne. Poza tym, powstanie takiego tematu spowodowałoby wysyp postów umoralniających, bo na pewno po jakimś czasie ktoś zapyta o postać w temacie "ogólnym", a ktoś inny poczuje się w obowiązku poinformowania o tym, że "to nie temat postaciowy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewien pomysł i jestem ciekaw waszej reakcji. Co wy na to, by zrobić zagadki o znanych osobach ze świata gier (twórcy, prezesi firm, znani gracze, recenzenci itp.) ? Jest co prawda temat "Czyje to", ale tam bardziej są wstawiane zdjęcia gwiazd showbiznesu. Osób raczej nie braknie do zgadywania, tylko często może zdarzać się, że zagadka będzie stać długo, bo np. wstawię zdjęcie jakiegoś gracza w LoLa, a nikt się tym nie interesuje. Ale czekam na opinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuję (jeśli mi wolno) na tak (zawsze chciałem poczuć się jak juror). Prawdopodobnie nie kojarzę zbyt wielu osób związanych z grami, ale być może czasem coś się trafi (+1 do licznika). Na pewno bliżej mi do tego rodzaju zagadek, niż do tych militarnych, czy przyrodniczych.

Temat nie będzie rozdrabnianiem innych, nie powinien zbytnio wpływać na ruch w pozostałych tematach. W najgorszym wypadku będzie mało popularny. Stoczy się wtedy na drugą stronę Zagadek & Zabaw i nie będzie nikomu wadził. Może nawet nie trzeba się martwić o liczbę zgadujących - to przecież forum o grach.

Postulowałbym, by temat nie ograniczał się tylko do zdjęć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny temu pomyslowi. Nie kazdy interesuje sie ludzmi z branzy. Moglyby wystapic spore problemy z zgadywaniem i zastojami. Nie wiem jak wy, ale ja olalbym temat, w ktorym musialbym odgadnac czlowieka, ktorego pierwszy raz w zyciu widze, z fragmentu jego twarzy (chyba, ze odpowiednie podpowiedzi i google, sami rozumiecie ;) ). :/ Wybaczcie bledy, pisalem z telefonu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie myślałem o fragmentach twarzy (jak to jest w "Czyje to?") tylko o całych zdjęciach, bo takie zgadywanie byłoby na 100% za trudne. Można byłoby dawać też jakieś znane cytaty itp. a pomysłów by nie brakło, bo na stronie CDA zawsze trafi się jakiś ciekawy news. Tylko, jak wcześniej wspominałem, problemem może być trudność i brak popularności tematu. Ale poczekam na oficjalną odpowiedź jakiegoś moderatora działu, ale i tak dzięki, że chociaż się na ten temat wypowiadacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym, aby wszystko bazowało na zasadach zagadek konsolowych - mozemy zadawac w dowolnej formie. Cytaty, zdjecia, rebusy. Co wy na to?

Znowu telefon -.-

Ja jestem za tym, aby wszystko bazowało na zasadach zagadek konsolowych - mozemy zadawac w dowolnej formie. Cytaty, zdjecia, rebusy. Co wy na to?

Znowu telefon -.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytaty można w kilka sekund wyszukać w googlach. Poza tym, mało jest chyba ludzi, których interesują złote myśli któregoś z projektantów gier czy szefów studiów. Jeszcze węższym gronem fanów cieszą się zapewne "znani" gracze LoLa, CSa czy innego Tetrisa (no offece, t3t). Nie widzę tu pomysłu na sensowne zagadki. Większość będzie zbyt trudna lub zbyt łatwa, czyli będzie wymagała jedynie sprawnej wyszukiwarki. Jestem przeciwny,

.

Ale poczekam na oficjalną odpowiedź jakiegoś moderatora działu

Napiszę do któregoś z opiekunów, wkrótce otrzymasz odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zagadki tego typu nie przyciągnęłyby za dużej ilości chętnych. Zresztą liczba głosów 'przeciwko' jest porównywalna z liczbą głosów 'za'. Dopóki więcej osób nie wyrazi zainteresowania (i tym samym udowodni, że się mylę że zabawa nie jest dla nich atrakcyjna) jestem na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej. Owy temat nie będzie miał zbyt dużej liczby zwolenników i szybko umrze śmiercią naturalną Taki lost spotkał "Akademia Sztuk Alternatywnie Pięknych ". O konkretny cytat wystarczy zapytać wujka G, a wątpie żeby wiele osób wiedziało jak wyglądają szefowie firmy X czy Y.

Jestem zdecydowanie na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...