Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Ok, inaczej! Trzeba podać słowo. Nie literę.

No ale pojedyncze słowo, to też tylko będzie statsowanie i spam. Nie obraź się MarcinCOfC, no ale pomyśl Sam... i popatrz na to... Przecież taka zabawa w wisielca nie pasuje na forum internetowe - tak o by Sobie Samem pobazgrolić na kartce to tak, lecz tutaj... no niee... ;):) ;] ;>

A ja mam inny pomysł...:

Tak dla "odmiany", by czasem było ciekawiej, a jednocześnie by pisanie jednolinijkowych odpowiedzi nie było uważane za spam czy za stats, to może...

...takie własne "Forumowe Kalambury" - jeden z forumowiczów tworzy kalambura (rysując go), a potem wrzuca go jako obrazek w poście i hejaho zgaduje to reszta, lecz gdy ktoś odgadnie ów zagadkę, Sam musi wymyślić nową i to On wtedy "zamienia się" w prowadzącego, a reszta dalej odgaduje. To byłoby coś w stylu takiej "rozgrzewki" przed tymi najważniejszymi Kalamburami od Marka Lenca. Chodzi o to, by móc stworzyć taki temat i miejsce, gdzie moglibyśmy, ot tak o Sobie pozgadywać i trochę się pobawić w kalambury. Dlaczego? Niektórzy nie chcą np. by na Fecebooku były robione dodatkowe kalambury czy żeby tam to się przeniosło. A teraz przerwa jest od 7 sezonu, to można by spróbować... Co Wy na "to"??? :rolleyes: ^^ ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za jeśli chodzi o kalambury.

Po pierwsze: nie mam czasu uczestniczyć w tych organizowanych przez Marka Lenca (choć swego czasu miałem, czego owocem było nawet zdobycie kilku nagród).

Po drugie: pomysł jest po prostu dobry.

Po trzecie: rysunki w Paince są urocze. Niemniej, na pewno znajdą się jacyś ludzie utalentowani, którzy potrafią ogarnąć bardziej rozbudowane programy graficzne. Z drugiej strony w Paincie również można zrobić niezłe dzieła jak się umie. :P

Boję się tylko jednej rzeczy. Że ludzie będą kopiować to, co już było w oficjalnych kalamburach. Mimo to myślę, że można dać temu pomysłowi szansę.

A jeśli chodzi o wisielca... Trochę to nudne szczerze mówiąc. ;]

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie: rysunki w Paince są urocze. Niemniej, na pewno znajdą się jacyś ludzie utalentowani, którzy potrafią ogarnąć bardziej rozbudowane programy graficzne. Z drugiej strony w Paincie również można zrobić niezłe dzieła jak się umie. :P

Masz rację. Przeca Marek Lenc też się pokusił o zrobienie jeden zagadki - dokładnie to było hasło "Demografia" i Wszyscy się męczyli z tym z ponad godzinę i to mocno. :) Więc można śmiało robić rysunki w Paincie albo nawet rysować samemu - jak się potrafi i jedziemy... :)

Boję się tylko jednej rzeczy. Że ludzie będą kopiować to, co już było w oficjalnych kalamburach. Mimo to myślę, że można dać temu pomysłowi szansę.

Nie bój żaby... Ja mam w zanadrzu regulamin całej zabawy... Pokażę wtedy, gdy grono Wszystkich chętnych i zainteresowanych się powiększy. Na razie jest jeden głos "ZA"... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zapytam odnośnie tych kalamburów: czy miało by to wyglądać tak jak kalambury prowadzone przez Pana Marka? Jeśli tak to ja widzę w tym jedno małe ale: otóż jak każdy wie kalambury to niekiedy istna kopalnia prawdziwego spamu.. Jak by to miało wyglądać? Jedna osoba zadaje zagadkę, a wraz z tym dostaje możliwość edycji cudzych postów (tak jak to robi Pan Lenc) - czy też jakoś inaczej :rolleyes: Chodzi mi o samą "rozgrywkę".. Jak zadający potwierdzałby poprawną odpowiedź? Jak zadający informowałby o tym, że dana odpowiedź jest nieprawidłowa? Nie działałoby to chyba na takiej zasadzie jak "zwykłe" zagadki, co nie? Poza tym kalambury Pana Marka rozgrywają się o danej porze i jest wtedy pewne, że zadający może poświęcić swój czas i przypilnować swoje zagadki? Jak to miało by wyglądać przy tych "nieoficjalnych" kalamburach? Ustalanie jednej pory dla zadających i odgadujących czy jak?

Dam może tak przykład: zadający zadaje zagadkę, po czym znika z forum - wraca do tematu za jakieś 3h.. W tym czasie pojawiło się 30 odpowiedzi. Żadna nie jest potwierdzona, żadna nie jest zaprzeczona, spamu co nie miara.. (To tylko taki teoretyczny przykład, ale może się przytrafić :P )

W związku z tym pytam się jak by to miało wyglądać: czy tak jak kalambury Pana Marka (edycja postów przez zadającego) czy tak jak "zwykłe" zagadki forumowe, czy też jakieś połączenie jednego i drugiego, czy jeszcze inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem, że rysunki będą czytelne. Żadna zabawa, jeśli zamiast myśleć nad sensem obrazka, głowimy się, co na nim jest.

Przecież 47 wspomniał, że jest pewnie trochę utalentowanych forumowiczów, co będą mogli rysować. O to się nie martw. Większy kłopot jest z tym, co mówił Treser... a więc...

@Treser - Hmm... Wiem. I tutaj można by wykorzystać, ów "niewykorzystaną" rangę Opiekuna Kalamburów - tą, co ją ma JamesVoo, choć jej nie używa. Pamiętacie wtedy, że moderacja oraz głownie Marek, zgodził się żeby JamesVoo był w Jego zastępstwie i stał się prowadzącym na jakiś czas? Było tak. Najlepszym rozwiązaniem ów tej funkcji edycji postów w trakcie zabawy, byłoby "nadanie" rangi Opiekuna Kalamburów poprzez grono Moderatorskie a "zaakceptowałby" to sam Marek. :) To byłoby najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wtedy każdy z forumowiczów mógłby się poczuć, jak Marek Lenc (do momentu odgadnięcia Jego kalmbura) i w ogóle byłoby kupę zabawy.

I w sumie... muszę Marka o coś spytać... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, więc to tak ma wyglądać. Myślałem, że to będzie na zasadzie normalnych zagadek. Czyli jedna osoba coś rysuje (na przykład liczbę pi i samolot), reszta zgaduje, kto zgadnie, rysuje swojego kalambura. Ewentualne podpowiedzi byłyby umieszczane w poście z zagadką, tak jak ma to zawsze miejsce. Przecież nie trzeba być wirtuozem myszki, żeby narysować obrazek, który każdy zrozumie.

Poza tym frekwencja w tym temacie będzie pewnie taka sama jak dajmy na to w obrazkowych, czy filmowych, więc o zamieszanie typu "miliard odpowiedzi, a ja poszedłem wyprowadzić psa" nie należy się martwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, więc to tak ma wyglądać. Myślałem, że to będzie na zasadzie normalnych zagadek.

To mają być kalambury, jak u Marka Lenca, tylko, że to forumowicze będą brali sprawy w Swoje ręce. :P No prawie jak u Marka... mówiłem, że zrobię regulamin... :rolleyes:

Czyli jedna osoba coś rysuje (na przykład liczbę pi i samolot), reszta zgaduje, kto zgadnie, rysuje swojego kalambura.

Tak. I tak w kółko. Limit zagadek: Nieograniczony. (na razie... ;))

Ewentualne podpowiedzi byłyby umieszczane w poście z zagadką, tak jak ma to zawsze miejsce.

Gdy ktoś wymyśli kalambura-hardcora, to wtedy się da podpowiedź w nowym poście, ponieważ po co miałby jeden z forumowiczów, który jest prowadzącym, przekopywać się do początku [powiedzmy przez 20 stron z postami], by dać podpowiedź...? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na taki pomysł: zagadki, w których zgadywalibyśmy gry po fragmentach ich okładek. Zadający wycina w paincie, czy gdzie tam sobie chce jakąś część okładki danej gry i zgadujący muszą odgadnąć co to z gra. Co o tym sądzicie?

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na nową zagadkę. Stworzyłem ją, gdyż uważam, że na forum jest sporo gitarzystów, czyż nie? Wydaje mi się, że tego typu zabawy jeszcze nie było:

Tytuł: "Zagadki na wiosło"

Podtytuł: "odgadnij utwór grając go na gitarze"

Regulamin:

1. Zgadujemy utwory muzyczne podając tytuł i wykonawcę, na podstawie tabulatury, którą zamieścił zadający.

2. Chodzi tu o to, żeby odgadujący zagrali na gitarze kawałek przedstawiony tabulaturą i na tej podstawie odgadnęli zagadkę.

3. Tabulatury umieszczamy w formie graficznej.

4. Naraz może być zgadywany tylko jeden utwór.

5. Następną zagadkę zadaje osoba, która pierwsza poprawnie odgadła obecną - po potwierdzeniu poprawności przez obecnego zadającego, jeśli nie chce bądź nie pojawia się przez 2 dni lub dłużej, zagadkę zadaje pierwszy chętny.

6. Starajmy się trochę utrudniać zabawę, czyli podajemy tylko kawałek tabulatury (ale bez przesady, bo po 3 nutkach to się w "Jakiej to melodii" zgaduje ;)), dobrze by było, gdyby wybrany fragment utworu nie zawsze był bardzo charakterystycznym riffem, bo w niektórych przypadkach byłoby to o wiele za łatwe.

7. Zagadki mogą być poszerzane o kolejne wskazówki, jeśli zadający uzna to za stosowne. Ilość podpowiedzi zależy od zadającego. Wskazówką może być dalsza część tabulatury, bardziej znany fragment utworu, lub podpowiedź pisemna. Jeśli w ciągu 24 godzin nikt nie odpowie prawidłowo, zadający jest zobowiązany do podania podpowiedzi lub rozwiązania zagadki.

8. Nie zadajemy kawałków niszowych, które znasz tylko Ty i garstka fanów nieznanego zespołu

9. Nie zamieszczamy bardzo trudnych tabulatur, nie wszyscy gitarzyści na forum są już prosuperultramaster of guitar. Dajcie szanse młodszym stażem kolegom.

10. Jeden post może zawierać tylko jedną odpowiedź.

11. Netykieta i regulamin Forum Actionum ponad wszystko.

12. Dobrze się bawcie :).

by BanQ

Edytowano przez BanQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to nie jest dobry pomysł. Nie ma co rozdrabniać tematów. Równie dobrze możanby utworzyć tematy Zagadki obrazkowe - gry RPG albo Zagadki historyczne - postacie, a to nie byłoby świetne. Zbyt dużo tego byłoby.

Edytowano przez orzelek18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...