Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Nie byłam pewna, czy napisać tutaj, czy może lepiej w Dyskusjach, ale jeśli mamy otwierać temat... To raczej tutaj.

Otwierać to może złe słowo. Zreaktywować. Proponuję, jak imć tomzaczyki ponownie otworzyć Hałsa, tym razem trzecią serię. Dlaczego?

Spójrzmy. Hałs cieszył się dosyć sporą popularnością (no, przynajmniej na początku...), więc jego wskrzeszenie mogłoby być bardzo miłe. Niestety, jego, moim zdaniem, świetność nieco przybladła przy Olympus Actionus, silnie trzymające się do dzisiaj i przy CSBones, które jednak zostały tknięte ostatnio pół roku temu (No, w Dyskusjach planują znowu ruszenie, ale mówię, co jest teraz). A Hałs? II, ostatni sezon skończył się niemal dwa lata temu. Wiem, największymi jego bolączkami był stats (jak skarżono się na CSBones. Cóż, to bliźniacze zasady) i po pewnym czasie brak pomysłów. Jednak minęło tak dużo czasu, iż myślę, że warto dać mu trzecią szansę. Chyba nie byłoby to strasznie wielkim problemem, złego nic się nie stanie, a jeśli się spodoba?Teraz nie ma nowych zabaw. OA sobie żyje, CSB lekko umiera, Galactus jest z wyższej półki, Civilzation stoi, Forum Mafiosum również nie ma żadnych problemów z istnieniem. Ponowne wrzucenie starej zabawy nie powinno zmienić tej równowagi. Wszyscy będą sobie spokojnie zyć.

Niestety, pierwszy regulamin pozwalał na masowe jednolinijkowce. Kolejny już to zaostrzył, było dobrze, ale moc Hałsa skutecznie złamało powstające powoli OA. Tak więc proponuję lekką jego modyfikację. Przedstawię tutaj pełną wersję, która, wg mnie, powinna być nie taka zła... Nowości będą pomarańczowe, dobrze?

1. Wiadomo, netykieta, regulamin FA

2. Posługujemy głównie imitacją terminologii medycznej (Gorączka mrówek bananowych ), prawdziwa wchodzi w grę tylko przy niegroźnych objawach, lekach, badaniach, itp. Nie chcemy obrażać chorych ludzi. Podobnie z lekami.

3. Każde badanie lub inna czynność potrzebne do diagnozy trwa. Sami uczestnicy ustalają ile, ale bez przesady - ciężka transfuzja krwi nie trwa 10 minut, a prosty test 20 godzin. W trakcie badania lub czynności uczestnik nie może robić nic innego.

4. Hałs i Kaddi są "nieomylni". On jest szefem, mistrzem gry, itp. Jeśli mówi, żeby czegośtam nie robić - nie można tego robić. Jeśli nie zakaże - proszę bardzo. Tak, czy siak, zarówno jedno, jak i drugie ma prawo do "zawieszenia" postaci maks. do czasu, aż kto inny zostanie Hałsem.

5. Po rozwiązaniu przypadku (powiedzmy że jednego pacjenta męczymy od 1 do 7 dni, pilnuje tego Hałs), nowy Hałs zostaje wybrany przez starego, na podstawie najlepszej, wg niego diagnozy.

Jeśli ktoś decyduje się zostać Hałsem, to musi mieć do dyspozycji dość wolnego czasu, żeby zabawa mogła toczyć się w miarę swobodnie.

6. Kaddi jest w rękach moderatorów.

7. Cała gra jest humorystyczna, lekarze, a zwłaszcza Hals powinni się wykazać pomysłowością i wyobraźnią.

8. Bawimy się w "konkurs", w którym Hałs musi wyłonić dwóch asystentów spośród kilkudziesięciu kandydatów. Oczywiście żadnej nagrody nie ma, zmieniamy Hałsa co przypadek, a "konkurs" nigdy się nie rozstrzygnie. Jednakże, w takich realiach mamy się wykazywać.

9. Każdy tworzy sobie postać lekarza, w pierwszym poście pisze krótkie CV, specjalizację (nie musi taka istnieć), wygląd + kolor skóry + cechy szczególne (Hałs musi mieć się z czego naśmiewać, prawda? :P)

10. Jeśli ktoś zostanie wyeliminowany przez Hałsa z zabawy (z "normalnych" powodów, nie zachcianek aktualnie prowadzącego), może "odrodzić się" jako nowa, inna postać.

11. Tym razem zabawa ma prezentować wyższy poziom. Jednolinijkowce, jazdy z ziołami, alkoholem, itp - odpadają, co jest oczywiste, patrząc na punkt 1, lecz lepiej to wspomnieć.

11,5. Nie, dwulinijkowce też odpadają. Powiedzmy, że robimy to na czuja. Widać, kiedy jest za mało.

12. Jak uniknąć tych wszelkich jednolinijkowców? Zamiast trzaskać sztywno kolejne badania gracze żyją w szpitalu - lunche, wypadki różnorakie, to wszystko może się wydarzyć, jeśli przypadkiem nie zniszczy zabawy (wylanie na pacjenta rtęci nie wchodzi w grę. Czy inny sposób "szybszego" pozbycia się go) i jest zgodne z resztą regulaminu, powinno występować. W końcu to gra na wesoło.

13. W grze mogą występować Zdarzenia Losowe, które może inicjować zarówno Kaddi, jak i Hałs, a nie, jak poprzednio, tylko Kaddi. (Modkowie "raczej" nie mają czasu na ciągłe siedzenie w temacie). Acz czyńcie to z umiarem. Wywalenie prądu 6 razy pod rząd nie jest fajne.

14. Prowadzący, czyli Hałs ma obowiązek pisać w innym kolorze (powiedzmy, nie moderatorskim. Czyli czerwień na pewno odpada)

15. Prócz postaci Hałsa i lekarzy forumowicze mogą także zagrać pacjentem. Aby nie zawracać głowy moderatorom, propozycję bycia taką osobą piszemy do najnowszego Hałsa (o ile jeszcze nie wrzucił swojej własnej postaci). Jednak nie robimy tego, aby po prostu sobie wrzucić własnego chorego - pacjent powinien mieć wątpliwości, nie pozwalać na niektóre zabiegi, straszyć pozwami, itp. Bierność jest be!

16. Staramy się wczuwać w grane postacie. Podczas tworzenia mamy wolną rękę (ograniczoną tylko regulaminem), szaleństwo wskazane.

Przedstawienie kart nie jest potrzebne, nic tam nie wymyśliłam do zmiany...

Więc... Teoretycznie mamy 2 głosy, mnie i imć tomzaczyki. Wiem, to mało. Ba, nawet nie wiem, czy moderatorzy i forumowicze popierają reaktywację zabawy! Tak więc pytam, czy ktoś jeszcze chce w to grać prócz naszej dwójki? I czy moderatorzy Z&Z są "za" pomysłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc... Teoretycznie mamy 2 głosy, mnie i imć tomzaczyki. Wiem, to mało. Ba, nawet nie wiem, czy moderatorzy i forumowicze popierają reaktywację zabawy! Tak więc pytam, czy ktoś jeszcze chce w to grać prócz naszej dwójki? I czy moderatorzy Z&Z są "za" pomysłem?

Ja też jestem ZA - czemu? Znudziło mnie trochę CSBones ale je "reaktywuję" 1 Czerwca, jak to napisałem w temacie dyskusyjnym...

Tutaj to, co poprawiłaś z Hałsem, jest bardzo fajne i wezmę w tym udział z chęcią, tylko jedno - tomzaczyki dostał ode mnie PW z 5 ważnymi pkt. dot. netykiety i ogólnego regulaminu całego FA, pisania poprawnie po polsku i zasady wszystkich zabaw w dziale Z&Z, ponieważ ostatnio uważam Go za forumowego trolla i nie chcę by psuł zabawy i gry na Z&Z (także, jeśli chodzi o Hałsa M.D.), swoim spamerskim zachowaniem... :dry: (Jeszcze do mnie wrzeszczy jak opętany... >:( )

To tyle, z mojej strony.

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie ostatnio myślałem nad nowymi zagadkami, które odróżniałyby się tym od zagadek obrazkowych, że w nich przedstawiane by były wyłącznie ikony gier. Zadający wrzuca do tematu ikonę gry, a pozostali odgadują co to za gra :smile: Może i niektóre ikony można bez większych problemów odgadnąć, ale są też takie "niepozorne" i trudne do odgadnięcia :wink:

down - No jeśli można, to nie było propozycji :P Bo wydawało mi się że nie bardzo można takie coś...

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HacKNSlasHMonsteR21-A ja odświeżam 1 czerwca(lub póżniej,jak nie będzie dziesięciu osób)Forum Mafiosum.

Jestem ciekaw, jak Ci to wyjdzie... jestem ciekaw... :chytry: (Ale wiedz, że nie ty jeden będziesz chciał wtedy robić sesję FM... :icon_twisted: )

@down tomzaczyki - Wiesz gdzie tutaj jest taki temat jak "Dyskusje o zagadkach i zabawach?" - Tam podyskutujmy o tym, ponieważ tutaj - jest temat - w którym dajemy propozycje - nowych zabaw w Z&Z... (Ile razy mam Ci to powtarzać!?)

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja życzy sobie przede wszystkim, aby skończyły się, do diaska, te przepychanki. Temat z Hałsem jest cały czas otwarty, zatem zorganizujcie się kulturalnie, aby nie trzeba było go zamykać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zagadka w stylu "Zgadnij kto jest na zdjęciu"? Polega ona na tym że wstawiamy zdjęcie jakiejś znanej postaci, a kolejna osoba ma za zadanie zgadnąć kto to jest. Jeżeli osoba odgadnie kto jest na zdjęciu, ale nie poda swojej zagadki powiedzmy w przeciągu 24 godzin to pierwsza lepsza osoba może umieścić swoja zagadkę.

Zgadzam się ze Sklnym Trollem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byśmy zorganizowali zabawę popularną na forach w Plemionach?

Chodzi o to, że pierwsza osoba pisze początek opowieści, a reszta dopisuje w następnych postach ciąg dalszy. I tak w nieskończoność. :)

Byłby limit wyrazów oraz limit postów na dzień, a także minimalna ilość wyrazów.

Nie wiedziałem czy to się kwalifikuje do RPG, ale uznałem że to raczej zabawa niż sesja.

I co? Podoba Wam się mój pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że pierwsza osoba pisze początek opowieści, a reszta dopisuje w następnych postach ciąg dalszy. I tak w nieskończoność. smile_prosty.gif

Było już kilka takich zabaw. Na początku cieszyły się dużą popularnością, a potem powoli zamierały. Jestem skłonny zezwolić na reaktywację którejś z nich bądź wymyśłenie nowej, jeśli pozostali moderatorzy działu nie będą mieli nic przeciwko i jeśli zgłosi się dostatecznie dużo chętnych.

Zresztą zobacz sobie sam, jak to kiedyś wyglądało:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...t=0&start=0

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...t=0&start=0

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...t=0&start=0

PS: Wróciłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@0o0o - Ja jestem przeciw Twojemu pomysłowi, ponieważ Lord Nargogh podał 3 tematy, które straciły zainteresownie, a w każdym z nich jest identyczny pomysł, co Ty wymyśliłeś... Po co robić nową taką, jak są 3 różne... Chyba, że komuś się nie chce i chce wymyślać coś nowego - o kimś innym, więc ja już o to nie pytam...

@do MathRaven27 - Jak mówiłem wcześniej, jestem chętny, by zagrać w "Hałsa M.D" :)

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że zainspirowany pomysłem redaktora enkiego ale również już od dłuższego czasu myślałem o tym - wpadłem na ciekawy - przynajmniej dla mnie - pomysł na nową zabawę a mianowicie "Ligę Bohaterów" - tytuł na razie roboczy. Jak miałoby to wyglądać ?

Mniej więcej coś w tym stylu:

Na początku osoba, która prowadziłaby zabawę ustala 10 bohaterów z gier, które startują w lidze. Powiedzmy, że na początek może być to: Mario, Sam Fisher, Shepard, Lara Croft i jeszcze sześciu innych. Każdy z bohaterów startuje na początku z zerowym dorobkiem plusów i minusów - rzecz jasna. Każdy użytkownik może oddać głos plusowy i minusowy na dowolną postać z listy wraz z koniecznym uzasadnieniem, dlaczego go wychwala lub degraduje.

Bohater po uzyskaniu 10 plusów dostaje się do "Ligi Mistrzów" - która musi zostać uzupełniona o 7 innych bohaterów, również z 10 plusami. W "Lidze Mistrzów" dojdzie do bezpośrednich pojedynków - jeden na jednego z ćwierćfinałami, półfinałami aż do fianłu, gdzie wyłoniony zostanie MISTRZ WŚRÓD BOHATERÓW GIER WIDEO.

Bohater z 10 minusami odpada z "Ligi bohaterów" i na jego miejsce pojawia się inna postać, wybrana przez prowadzącego zabawę lub innych graczy - ta kwestia byłaby do uzgodnienia :)

Aha i jeszcze jedno - za warstwę techniczną: tabela aktualizowana codziennie, zliczanie głosów mogłby odpowiadać ja - o ile jest taka możliwość.

Co o tym pomyśle myślą inni forumowicze i moderatorzy ? Nadawało by się to - może z jakimiś poprawkami ? :P

EDIT: to już nie jestem sam z pomysłem :P

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...