Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

A mi się ten pomysł w ogóle nie widzi :rolleyes:

daveNWN - pomysł jako tako nie jest zły, ale wg mnie nie pasuje do tego działu.. Owszem, można by było takie coś zrobić, ale w dziale Ogólnie o grach (albo tam takie coś już istnieje, nie jestem pewny).. Bo nie bardzo rozumiem co wybór MISTRZA WŚRÓD BOHATERÓW GIER WIDEO ma do tego działu.. Troszkę mi to nie pasuje, a może nie kapuje tego pomysłu - sam nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to hmmm... Nie za bardzo rozumiem sens zabawy, na minus idzie to co wypisał wahadlo, a oprócz tego także:

-kopalnia statsu jak rzadko...

-zabaw IMHO jest wystarczająco, biorąc pod uwagę to, że regularnie udziela się w Z&Z góra 30 userów... Poza tym Civilizationus jest w przygotowaniu (@Stillborn&alex: można prosić o jakieś info co dalej?)

-można tak wymieniać... Do OoG to też chyba nie...

Nie wiem co powiedzą opiekunowie, ale ja jestem na nie dla takiej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Truskawki

Tak sobie dzisiaj pomyślałem o nowej zabawie z zagadkami dotyczącymi gier. Zagadki nie dotyczyłyby nazw gier ale konkretnych rzeczy np. "Ile samochodów jest łącznie w Burnout Paradise?" lub "Jak ma na imię główny bohater Gothica?". Co myślicie?

Edytowano przez Truskawki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie takie coś nadaje się do zagadek słownych.. Z tymi podanymi przez Ciebie pytaniami właśnie tam bym się udał, chociaż przyznać muszę, że takie zagadki zostałyby odgadnięte natychmiastowo :]

down:

Ale to nie zmienia faktu, że to są zagadki słowne :wink:

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przedstawić wam mój pomysł. Zagadki lokacyjne ( Nazwe się dopracuję :laugh: )

Chodzi o to że jedna osoba zadaje zagadkę (opis, screen, rebus itp) na temat jakiejś lokacji z gry. Dam przykład

Góra, Dół, Port, Targ, Koszary (Trochę drętwe ale wymyśli się lepsze :) ) I zgadnijcie o jakie miejsce chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na NIE. Opis słowny można dać do zagadek słownych. Screen miejsca do obrazkowych. Rebus do rebusów. Tyle tylko, że góra wypadałoby trochę zmienić regulamin, że zamiast tytuły gry w danym temacie, byłoby trzeba jeśli zadający wymaga podać nazwę tego miejsca. Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na nie. Wszystko da się gdzieś dopasować (tak jak to powiedział pikaz). Nawet spotkałem się kilka razy z takimi zagadkami w tematach, więc myślę że nie opłaca się robić dodatkowego tematu bo by się tylko chaos zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Truskawki

A ja wpadłem na kolejny pomysł, ale zwykłej zabawy, a nie zgadywanki. Tzw. "Oceń muzykę" - ktoś wkleja linka do piosenki na Wrzucie czy YouTube, następna osoba przed wrzuceniem kolejnej piosenki musi ocenić poprzednią w skali od 1 do 10 i koniecznie napisać krótki komentarz. Wklejenie następnego linka bez oceny i komentarza byłoby zabronione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na NIE. Z powodu, iż jest to coś w stylu:

Chcę samochód z ulepszeniami, jakich nie powstydziłby się James Bond. A potem zdjęcie i jedziemy dalej z życzeniami. Wyliczankę do tysiąca mógłbym porównać z taką zabawą, o tyle że ta jest minimalnie bardziej kreatywna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zróbmy próbę bez muzyki.

Pomysł na zabawę "Oceń muzykę".

Ocena: 1/10

A, jeszcze krótki komentarz...

Ten dział, to Z&Z (Zagadki & Zabawy), nie S&S (Stats & Spam). Rankingi można sobie zrobić na blogu, czy (chyba) w dziale muzycznym. Tu się bawimy.

Coś takiego?

(Dla niekumantych, jestem na nie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blah, nie podoba mi się ta zagadka...(Oceń muzykę)

W każdym razie kiedyś pisałem o czymś takim jak zagadki postaciowe. Nie pamiętam jak się to potoczyło, poza tym chyba zapomniałem napisać do moda <shame>.

Chciałbym teraz powtórzyć o co chodzi: Piszemy parę słow o danej osobie, np. Kiedyś stolarz, dziś aktor, oczywiście trzeba zgadnąć, o kogo chodzi. Co wy na to?

Edytowano przez gerbilos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee... Zagadki postaciowe? Ale do gier? Czy do czego?

Do gier... Są zagadki "Co to za postać".

Do czego innego... Są tematy "ogólne". Więc... chyba nie trzeba nowego tematu. Czy źle zrozumiałam? Może chodzi Ci o jakieś inne zagadki o postaciach?

Ee... Okej, chyba zrozumiałam, że chodzi o takie realne postacie... Chyba odpowiedzią moderatorów było to, iż większość informacji można wygóglać.

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, znalazłem to na 46. Stillborn był jedynym moderatorem, który się na ten temat odezwał i powiedział, bym się zapytał opiekunów działu. dam tutaj kopię tamtego posta:

Ja mam pomysł na zagadki osobowe. Np. piszemy jakiś fakcik o danej osobie (pisarz, wysłał w ciągu życia najwięcej listów), a inni mają to odgadnąć. Niby wiem, że nie ma tyle ciekawaostek o różnych ludziach, ale zawsze można wtrącić coś o jego wyglądzie, jego poglądach itp. Co wy na to?

PS wtedy byłaś na tak ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Truskawki

To skoro oba moje pomysły nie spotkały się z zainteresowaniem mam propozycję zmiany zasad jednej z zabaw, a konkretnie "Łamigówki". W tej zabawie każdy kto chce wrzuca swoją zagadkę, ogólnie jest to bez ładu i składu. Moim zdaniem dobrze by było gdyby panowały tam zasady jak w innych zagadkach czyli ten kto zgadnie ten zadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: A nam (mnie) się widzi, że szukasz dziury w całym - "Łamigłówki" cieszą się tak małym zainteresowaniem, że nie ma ma sensu grzebać w regulaminie, a poza tym obecna forma się sprawdza i nikomu więcej nie przeszkadza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - nie. Łamigłówki nie cieszą się zbyt dużą popularnością, bo są IMO nudne. Tzn. ludziom nie chce się zadawać, bo "odgadywacze" może by się znaleźli. To, że dodało by się jeden punkcik który nic nie wnosi raczej dużo nie zmieni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...