Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Może zagadka zgadnij czym lub kim jestem?

Polega to na tym że wybierany jest element (charakterystyczny) z gry, lub nawet ktoś z redakcji i wypisujemy o nim podpowiedzi. Jeśli ktoś zgadnie po jednej średnio precyzyjnej podpowiedzi jest koskem:).

NP.

Jestem/Mam:

- Grą

- w 2D

- Ubisoftu

- Wydany w 2011 roku

- Szczęśliwym posiadaczem oceny 8 od CD-A

- Co-op dla 4 osób

- Pegi 7

- Recenzowana przez CormaC-a

- Demem w 203 nr CD-A

- Drugim wyrazem mojego tytułu jest "origins"

- Jestem -Man

- Główna postać ma stopy i dłonie oddzielone od reszty ciała

Zgadnij czym jestem ?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

"Rayman Origins"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detox - według mnie idea zabawy pasuje do istniejących już Zagadek słownych. Tworzenie nowego tematu o bardzo zbliżonych zasadach nie bardzo ma sens, nie uważasz? Zagadki podobnej treści śmiało możesz zadawać w słownych :wink:

Masz rację, ale uważam że mój pomysł można przerobić. Tylko nie wiem jak :)

Może podać na początku odpowiedź i wiele podpowiedzi po to by wybrać z nich pasujące do niej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Ta idea jest jeszcze bardziej dziwna i nijak się ma do założeń działu. Jeśli miało by to polegać tak jak opisałeś wyżej to mam pytanie: co byłoby zgadywane? Należałoby (sensownie) połączyć największą liczbę podpowiedzi spośród tych zaproponowanych przez zadającego zagadkę z podaną grą czy jak? Według mnie jeśli już byś jakoś chciał połączyć swoją ideę z istniejącym już tematem (Zagadki słowne) to śmiało możesz zadawać zagadki w takiej formie, że podajesz część z uprzednio wymyślonych "podpowiedzi" odnośnie danej gry na początku, a następnie jeśli nikt nie może odgadnąć, to udzielasz kolejnych podpowiedzi aż padnie prawidłowa odpowiedź. W sumie to tak właśnie funkcjonuje ten temat, więc tak się teraz zastanawiam jaką właściwie innowację pragniesz wprowadzić..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej pierwszej opcji to właściwie nie trzeba za wiele przerabiać :wink: Zasadniczo to rozwiązaniem zagadki może być albo nazwa gry albo jakaś postać z gry. Mamy od tego dwa tematy: Zagadki słowne oraz Co to za postać z gry. Zarówno w pierwszym jak i drugim temacie możesz śmiało zadawać zagadki w wymyślony przez Ciebie sposób, bo wydaje mi się, że może się on spodobać innym użytkownikom i zaczną oni zadawać zagadki w takiej formie. Oba tematy są miejscem gdzie możesz śmiało wprowadzić swoją ideę :smile: Tworzenie nowego tematu/zmiana regulaminu już istniejących dwóch o których wspomniałem jest w mojej opinii niepotrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: zagadkom a nie zagadką :wink:

Po drugie: a tego to już nie wiem :P Spróbuj zadać podobną zagadkę a się przekonasz (tylko zwracam Twoją uwagę na regulamin tematów oraz kolejność zadawania, co by nie było niepotrzebnego nieporozumienia :smile: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją Chciałbym coś wymyślić nowego, ale sam nie wiem jeszcze co. A kolejność jest prosta: najpierw rozglądam się po dziale, a dopiero potem mogę stwierdzić, że czegoś mi brakuje. Tutaj mamy na odwrót: chcę coś nowego, chociaż to już dawno w jakiejś formie w tym dziale jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadki obrazkowe o fizyce - moim zdaniem zbyt wyspecjalizowane. Zagadki Naukowe ogółem - warte przemyślenia.

Tłumaczenia jakiegoś tekstu z jakiejś gry o której nie słyszałem... nie jestem przekonany kompletnie. Gdyby dużo osób wyraziło zainteresowanie, to można podyskutowac, ale z tego co widzę nikt tego nie zrobił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na nowy temat zagadkowy. Nie wiem, czy już takowy był, ale jeśli tak, to można go reaktywować.

Były by to zagadki o różnego rodzaju potworach. Począwszy od jakiś chochlików, zakończywszy na różnego rodzaju smokach. Zadający mógłby opisywać np. jakiś zwyczaj danego stwora, jego środowisko życia, jakiś cytat z książki/ filmu, można by umieścić obrazek (z np. częścią ciała).

Co wy na to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa: X pisze krótką historyjkę na kilkaset słów o dowolnej tematyce. Może to być opis pościgu, walki, rozmowy, kataklizmu itd. Następnie forumowicze wypisują jak najwięcej motywów z TVtropes(z oryginalnymi nazwami), które pojawiły się w tekście. Ten, który znajdzie najwięcej, wygrywa i pisze kolejną historyjkę.

Problemem do rozwiązania pozostaje kwestia podbierania przez postujących później odpowiedzi podanych wcześniej. Wysyłanie PW do autora historyjki?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że a) zabawa może okazać się ciekawa, b) będzie okazją do lekkiego szlifowania swych umiejętności pisarskich - ale bez przesady biggrin_prosty.gif - i c) sprawi, że strona tvtropes będzie trochę bardziej znana ^_^ Jak dla mnie warto dać jej choćby testową szansę i gdy znajdzie się większa liczba chętnych a Rankin bądź Lord Nargogh dadzą zielone światło mogę popracować nad regulaminem zabawy chyba, że chcesz czynić honory brylant ;] Podaną przez ciebie kwestię także da się rozwiązać...

...np. po opublikowaniu tekstu uczestnicy zabawy mają dobę na wyłapanie wszystkich troopów i wysłanie ich na skrzynkę do autora, ten wybiera zwycięzcę i daje znać uczestnikom, że mogą publikować swoje listy z uzasadnieniami smile_prosty.gif Gdy zrobią to wszyscy wtedy autor może wpakować swój post z nickiem zwycięscy oraz naszykowaną listą troopów, które zawarł w swojej historii (tylko i wyłącznie w sposób świadomy). Jak sądzicie, brzmi nieźle? =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto oglądał kiedykolwiek Whose Line is it Anyway podejrzewa pewnie, co mogę zaproponować.

Prowadzący zadaje temat piosenki.

Wtedy czterech pierwszych uczestników(można maksymalnie wziąć udział w 2 rundach pod rząd, tak aby nie blokować innym tematu) układa tekst do melodii. Ma być możliwy do zaśpiewania w jej rytm.

Konkretniej do refrenu, tak jak

. Ma pasować do melodii.

Prowadzący (i widzowie) nuci sobie piosenkę i wybiera spośród graczy nowego prowadzącego, tego, który według niego wpadł na najlepszy pomysł. smile_prosty.gif I w koło Macieju.

Przykład(jako taki):

Temat- Matura

Trzecia klasa LO, to już nie są żarty, wiecie?

Matura się zbliża, jak twój koniec świecie.

Jeśli śmierć me w grudniu życie wrednie przerwie,

To się po tej nauce chyba nieźle w niebie wnerwię.

Edytowano przez brylant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście powiedzieli na zabawie w skojarzenia? Ktoś by pisał jeden wyraz, a następna osoba dopisywała pierwszy/e, który się jej skojarzył. Następni dopisują do poprzednich wyrazów, np.

User 1 - MMO

User 2 - MMO --> World of Warcraft

User 3 - WoW --> Blizzard

User 1 - Blizzard --> śnieg

I tak w nieskończoność ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...