Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Nowa strona www.cdaction.pl

Polecane posty

Generalnie zmiany in plus:

+Jest ładniej - lifting kolorystyczny delikatny, ale skuteczny.

+Przejrzystość i czytelność poszła w górę (może aż za bardzo - duży font tekstu nieco daje po oczach), newsy od razu rzucają się w oczy.

+ Dłuuga lista newsów - świetne, przy ich dużej ilości. Choć gdyby wczytanie listy starszych newsów odbywało się bez reloadu całej strony, to możnaby ograniczyć się do 10 ostatnich (dawne 5 to bylo jednak za mało)

+Wydzielenie jednej 'szpalty' dla wszystkich pozostałych elementów, z których np. ja rzadko korzystałem - strona zrobiła się bardziej uporządkowana wizualnie.

+Można bezproblemowo otwierać newsy z mainpage'a na nową kartę w tle pod Operą ;]

Aaale:

-Przydałaby się możliwość dowolnego rozmieszczenia elementów na prawym pasku - mnie kalendarz średnio interesuje, ale ktoś może chce go wyżej, niż np. aktualnosci z forum

-Szukajka zdecydowanie za słabo wyeksponowana - niech będzie na górze kolumny, tak jak na podstronie z newsem

-Pusta prawa strona podstrony z newsem - są tylko szukajka i 'podobne newsy' (nawiasem mówiąc działają średnio - vide news o FIFA10 - za dużo ich na raz i odnoszą się do FIFY09 w dużej mierze). Trochę bida.

O co mi chodzi: niech ten newsowy element serwisu będzie 'jednolity' - abym z podglądu pojedynczego, pełnego newsa mógł przejść zarówno do innych newsów dot. tej gry/producenta jak i do którejś z ostatnich pozycji, albo wybrac sobie okres czasu czy tag, z którego chcę teraz zobaczyć newsy. Czyli do prawego paska oprócz już obecnych elementów dokładamy kalendarz (jak w archiwum newsów), chmurę tagów i 'po staremu' - listę ostatnich newsów.

-Uwypukliłbym nieco nick autora newsa - często notki są jednak nieco subiektywnym językiem pisane, przydałoby się widzieć na wstępie, kto to pisał. Ew. jak na Gram. pl - news nieco bardziej suchy i obiektywny, a pod spodem komentarz autora newsa.

-Gdzie dane dot. archiwalnych numerów CDA? Obiecujecie powrót tej bazy danych od dawna, a efektow nie widać. Naprawdę przydałaby się wyszukiwarka recenzji, dem, pełniaków, artykułów...

Są jeszcze drobniutkie pierdoły wynikające z moich prywatnych preferencji (np. wolałbym mieć newsy od najstarszego do najnowszego sortowane - możnaby to dać do ustawienia userom...), ale w sumie to tyle.

Good job! :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę powrót do starego sposobu wyświetlania newsów :). Podoba mi się to, że na głownej stronce newsy są teraz wieksze :), ale moim zdaniem powinno zostać stare przechodzenie pomiędzy podstronami newsów. Wiecie. Te cyferki na dole :). I to, żeby to było bez przechodzenia pomiędzy różnymi stronami, tylko tak jak to było teraz. Klikniesz i od razu masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak starszych newsów i odliczania ile dni zostało do nowego numeru cda (oraz brak zaznaczenia w kalendarzu tej daty) uważam za niedopuszczalne! Reszta spoko może być, choć wolałem poprzednią wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzenie do starszych newsów - bardziej intuicyjne się zrobi. Podobnie, jak odliczanie do najbliższego numeru. Co do kalendarza mamy w ogóle kilka niezłych pomysłów, tylko jak zwykle - nie udało się wszystkiego zrobić na czas. Ale jeśli wytrzymacie z nami przez najbliższe kilka dni-tydzień, jestem pewien, że narzekać nie będzie na co. Z góry dziękuję od siebie i całej ekipy. Postaramy się fajnie wynagrodzić naszym internautom tę operację na żywym ciele, spróbujemy załatwić zniżki na jakieś growe zakupy, albo kody do jakiś gier. Mamy już coś w zanadrzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba. Starsza wersja była lepsza...

-Za dużo zajmuje to miejsca

-Niebieski kolor mi nie pasuje

-Kalendarz ma być na górze

Starsze było bardziej intuicyjne ale z tego co widzę to niektórym się to podoba to można zrobić np. 2 wyglądy - do wyboru jaki kto komu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara strona była o wiele lepsza, a na tą mi jakoś żal patrzeć! Co mnie najbardziej wkurza? To, że archiwum newsów jest ograniczono! Kiedyś nie było takiego problemu, jak ktoś nie wchodził na stronę od tygodnia to mógł sobie przejrzeć wszystkie newsy, a teraz co może przejrzeć te newsu z dwóch trzech dni. I właśnie jestem w takiej sytuacji, tyle że od poniedziałku nie wchodziłem na stronę i NIE MOGĘ PRZEJRZEĆ NEWSÓW Z TYCH DNI!!!

A wez sobie kliknij na przycisku ARCHIWUM w gornym menu. Podpowiedz (wnioskuje z Twojego posta, ze sie przyda :)) - w kalendarzu mozna sobie wybrac dzien, z ktorego newsy chcesz przejrzec.

No sorry, ale ja właśnie wchodziłem do archiwum w ten sposób co ty napisałeś, ale niestety nie zauważyłem, że można wybierać sobie newsu z określona dnia i że trzeba w tym celu kliknąć odpowiednią datę w kalendarzu. Byłem przyzwyczajony do tego starego archiwum z podziałem na strony, ale nie ukrywam, że jednak lepsze jest to nowe z tym wybieraniem dat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzenie do starszych newsów - bardziej intuicyjne się zrobi. Podobnie, jak odliczanie do najbliższego numeru. Co do kalendarza mamy w ogóle kilka niezłych pomysłów, tylko jak zwykle - nie udało się wszystkiego zrobić na czas. Ale jeśli wytrzymacie z nami przez najbliższe kilka dni-tydzień, jestem pewien, że narzekać nie będzie na co. Z góry dziękuję od siebie i całej ekipy. Postaramy się fajnie wynagrodzić naszym internautom tę operację na żywym ciele, spróbujemy załatwić zniżki na jakieś growe zakupy, albo kody do jakiś gier. Mamy już coś w zanadrzu.

O, wypasik :)

Jeśli o intuicyjne przechodzenie do starszych newsów/contentu chodzi - oczywiście, wybór z kalendarza to świetne rozwiązanie. Dlatego niech będzie on zawsze z boku, niezależnie czy przeglądamy galerię czy newsa czy film wideo. Rozumiem, iż brak odniesienia do moich sugestii zapełnienia prawego paska w tych podglądach oznacza, iż jest to oczywista oczywistość i zostanie w najbliższym czasie zrobione? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja stronki nie jest zła. Na początku nie mogłem się zorientować co gdzie jest. Ale teraz już sie odnalazłem :smile:

- brak zaznaczenia w kalendarzu dnia wyjścia nowego numeru CD-A :down:

- trochę za duże newsy (nie chodzi o ich długość, ale o rozmiar czcionki)

+"Ostatnio dyskutowane tematy" - można zobaczyć swój post (przynajmniej fragment) na stronie głównej :cool:

+ Ogólna przejrzystość

Jak jeszcze trochę doszlifujecie tą stronkę, to będzie OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to z moim internetem jest coś nie tak albo z nową stronką. Mianowicie niektóre newsy pojawiają się z opóźnieniem tzn. news "WWWeekendowy konkurs CDA #6: "Każdy ma w sobie dziecko" został dodany o 16:06 a news "Ubisoft rejestruje kolejną markę" o 14:05 a dopiero teraz go zauważyłem tzn. teraz się pojawił. I to już kilka razy takie coś miałem więc raczej mało prawdopodobne że kilka razy przeoczyłem jakiś news :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie powinienem się jeszcze wypowiadać, ale mimo wszystko to zrobię.

Ciężko mi się przestawić i przyzwyczaić do nowego rozłożenia rzeczy na stronie. Generalnie wszystko wygląda ?lepiej? ? bardziej atrakcyjnie z estetycznego punktu widzenia. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność, to poprzednia wersja była lepsza (jednak to pewnie kwestia przyzwyczajenia). Podoba mi się pomysł z postami z forum na stronie głównej. Jednak, jak już wspomniałem brakuje mi tej dawnej funkcjonalności, a głównie łatwiejszemu dostępowi do newsów. Kalendarz stanowczo za nisko, o czym poprzednicy wspomnieli.

I jeszcze dwie rzeczy, które moim zdaniem poprawiłyby znacznie funkcjonalność:

a) możliwość otworzenie strony głównej CDA w nowej karcie po kliknięciu na logo CD-Action prawym/otwórz w nowej karcie bądź środkowym przyciskiem myszki

b) taka sama możliwość otworzenia nowej karty newsów ?polecamy?, tych wyświetlanych w formie slajdów

A na marginesie: fajnie, że strona się rozwija.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w komentarzach nie wyświetla się znak cudzysłów "

- przydało by się trochę ostrzejsze logo

- te paseczki flashernawibullet.png, w ogóle one jakoś nie pasują do ogółu strony, nie wiem jak wy ale mi wydaje sie to poprostu brzydkie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba. Może i newsy są bardziej "przestrzenne" ale po pierwsze:

- powinno być ich więcej ( tzn. news'y z wielu dni, nie tylko jednego )

- powinny być one posegregowane w jakiś sposób, bo to iż są przestrzenne

to jedno ale wszystko jest trochę jakby za bardzo zlane w całość.

Ogólnie rzecz biorąc reszta może być :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...