Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Nowa strona www.cdaction.pl

Polecane posty

Im więcej uwag, tym lepiej będziemy wiedzieli co poprawić. Już wiemy na pewno, że czcionka się trochę zmniejszy. No a poza tym wiadomo - zmiana strony jest w sumie kosmetyczna, ale widoczna, więc musicie się chwilę przyzwyczaić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza, na stronie głównej w zakładce polecamy automatycznie się zmieniają treści. Zwykle dodane są tam filmy video. Jak kliknie się od razu play na filmiku, to troche filmiku poleci i... zmiana treści (przeskakuje w dół). Można coś z tym zrobić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wzrokowiec odnoszę wrażenie, że czcionka albo obrazki są nieco zbyt duże. Z drugiej strony jest jakby bardziej przejrzyście. Poza tym nic więcej mi się nie rzuciło w oczy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda wspaniale, ale byłoby jeszcze lepiej jakby kalendarz był tam gdzie zawsze, bo często wchodze na stronke CDA tylko po to aby sprawdzić ile dni zostało do nowego numeru i było mi wygodniej jak było na górze. Chociaż z drugiej strony zmusza mnie to do automatycznego przeglądu wydarzeń. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... danymi statycznymi się nie poprę. Przyznam, że się z lekka wygłupiłem, bo to moje osobiste wrażanie. Tak czy inaczej na monitorach panoramicznych strona wygląda gorzej.

W sumie powiedziałbym tak: na razie, jeszcze większośc ma monitory klasyczne, to jest 5:4, rzadziej 4:3. Ale coraz więcej jest panoramek, bo monitory LCD są już naprawdę niedrogie i dostatecznie dobre. Monitorów w klasycznych proporcjach nie opłaca się już kupować, dlatego uważam, że strona CD-A powinna w niedalekiej przyszłości (jak i cały internet zresztą) dostosować się do szerszych, ale niższych panoram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem te wielkie obrazki i wielką czcionkę to przez chwilę zastanawiałem się, czy czasem nie jest to wersja dla słabowidzących :tongue:. Poza tym, od belki Polecamy dyskusje na Forum w dół moim zdaniem wszystko wygląda bardzo fajnie (poza wielką czcionką w newsach), np. ramki z sondą, Action TV itd. świetnie wyglądają. Brakuje jednak czegoś w belce na samej górze strony - obok wyszukiwarki coś tam jeszcze można zmieścić. No i co najbardziej mi się nie podoba - ta wielka ramka z wielką fotką, Polecamy i dymkiem zachęcającym do zaglądania na forum. Ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą widzi użytkownik, to powinna być wizytówką całości, a moim zdaniem nie jest. Ramka nie ma spójnego tła (albo przeciwnie, wyraźnie wydzielonych fragmentów), przez co lista Polecamy nagle gwałtownie się urywa, kilka linijek przerwy i dopiero dymek. IMO lepiej byłoby dać ten dymek nieco wyżej, albo jakoś wyraźnie je oddzielić. Cała prawa strona ramki gryzie się też z lewą stroną - widząc obrazek po lewej, nie wiemy, do którego linka po prawej się odnosi. Może np. link i obrazek powinny być połączone taką ramko-dymkiem, który otacza fotkę i link jednocześnie? Chodzi mi o taki balonik, który jednocześnie obejmuje obie części - nie wiem, czy wyrażam się jasno, ale mam taką nadzieję :smile:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak

Plusy:

1. Że jest

Minusy:

1. Tekst na stronie jest po prostu OGROMNIASTY!

2. Tekst do napisania komentarza jest za mały

3. Przydał by się kalendarz z odliczaniem ile dni pozostało do kolejnego numeru

4. Tekst na stronie głównej jest ogromnyyy! a.. to już mówiłem...

5. Tam gdzie jest pole "szukaj" trochę pustawo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc.

1. Tekst nagłówków jest dość duży... na zbyt duży można by zmniejszyć o kilka pikseli.

2. Kalendarz mógłby się znajdować np pod wyszukiwarką.

3. Gdy się wejdzie na dany temat do pod wyszukiwarką jest niesamowicie dużo niewykorzystanego miejsca... Trzeba by tylko pomyśleć czym to zapełnić bo pewnie dużo odnośników to nie będzie.

Ale rozmieszczenie nie jest wcale najgorsze i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że lepiej wygląda niż "stara" strona. Tu potrzeba by tylko jeszcze trochę rozmieścić boxy tak aby ... jak to powiedzieć "sensownie" było korzystanie z odnośników :).

Może się mylę ale zdaje mi się iż boxy są trochę chaotycznie rozmieszczone. Ale jak już pisałem to może być tylko moje odczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jest obsługa środkowego przycisku myszy, ponieważ zawsze jak na coś klikałem śpp to włączało się 2 razy to samo, w tym jedno na miejscu aktualnie przeglądanej strony. Lepiej zrobione są też newsy, dlategóż że kiedyś można było oglądać tylko jedne naraz, a teraz można sobie powłączać kilka śpm i już. Gdyby wtedy działał dobrze śpm i kilka naraz newsów można by włączyć to stronka byłaby lepsza, a teraz jest niewygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam nowy design podoba. Rzeczywiście- czcionka mogłaby być mniejsza, Ale w gruncie rzeczy jest OK. :yes: Wszystko jest lepiej ułożone.

PS I nareszcie działają mi ankiety, bo wcześniej jakoś tak nie miały ochoty się ładować. :confused: Zauważyłem nawet, że wszystko, łącznie z forum, chodzi nieco szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to, że więcej newsów wyświetlanych jest na stronie głównej i nie trzeba przechodzić na kolejne strony. Szkoda, że użyto takich gigantycznych czcionek do prezentacji wieści. Psuje to wygląd strony. I przede wszystkim średnio spisuje się panel po prawej. Najlepszym rozwiązaniem była by możliwość przemieszczania komponentów (choćby jak na stronie PC lab), dzięki czemu każdy użytkownik mógłby samodzielnie zmontować sobie takie ustawienie jak mu pasuje. Nie jestem także przekonany do końca do podzielenia strony na dwa panele. Może lepiej byłoby, gdyby newsy były odrobinkę węższe (minimalnie mniejsze obrazki, albo gdy tekst będzie mniejszą czcionką pisany, to się miejsce znajdzie), a z boku znalazła się jeszcze jedna kolumna, albo gdyby strona była trochę szersza, to można by zmieścić więcej. Podoba mi się to, że pracujecie, ale niekoniecznie są to zmiany w dobrym kierunku. I kiedy otwieram newsa nie ma już spisu newsów po prawej, który w poprzedniej wersji był przydatny i ładnie wypełniał pustą przestrzeń.. Powodzenia i tak trzymać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Autor naprawdę nie chciał nikogo urazić swoim poglądami, a już zwłaszcza tych, którzy włożyli wiele trudu w zrobienie wersji beta, ale cóż, czasem jest tak, że nie każdemu się podoba.

Heh, Wiadomość dotarła. Niestety żeby przetestować całość, musieliśmy ją wystawić. Teraz, przez najbliższe dni będziemy wprowadzali poprawki i w poniedziałek/wtorek będzie na pewno dużo lepiej. A w środę, to już ho, ho, ho! Przy okazji przypominam - w przyszłym tygodniu mamy Przecieki ;-)

Wszystko fajnie i ładnie ale dlaczego nie ma możliwości przeglądania innych stron z newsami? Jest tylko jedna :( . I co jak ktoś nie zdąży to mu newsy przepadają :(( ?

Wszystkie są w Archwium!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara strona była o wiele lepsza, a na tą mi jakoś żal patrzeć! Co mnie najbardziej wkurza? To, że archiwum newsów jest ograniczono! Kiedyś nie było takiego problemu, jak ktoś nie wchodził na stronę od tygodnia to mógł sobie przejrzeć wszystkie newsy, a teraz co może przejrzeć te newsu z dwóch trzech dni. I właśnie jestem w takiej sytuacji, tyle że od poniedziałku nie wchodziłem na stronę i NIE MOGĘ PRZEJRZEĆ NEWSÓW Z TYCH DNI!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZŁOTE MYŚLI POIRYTOWANEGO UŻYTKOWNIKA

Ok - wiem, że do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić, lub, że nowości wymagają paru dni aby przywyknąć do nich. Ja jednak od samego początku jestem przeciwny, może nie tyle szeroko pojętym "ulepszeniom" co ZMIANOM. Jakimkolwiek zmianom. Powtarzam. Podkreślam. Jeszcze raz podkreślam. Teraz może drugie danie - argumenty.

Tak więc moim zdaniem to, co było do tej pory bardzo dobrze spełniało swoje zadanie. Nic, a nic nie było przekombinowane. Nie było przerostu formy nad treścią. Wszyściutko było przejrzyste, ładnie poukładane, żaden element nie był zbyt dużych rozmiarów (teraz są - choćby newsy). Kiedy po pierwszej zmianie stronki, na tą, co teraz ją ta beta zastąpiła, nie miałem żadnych negatywnych uczuć, a wręcz byłem pełen podziwu dla waszej, jakże dobrze wykonanej pracy, tak teraz po prostu skrzywiła mi się twarz. Odniosłem negatywne odczucia w stosunku do waszego najmłodszego "dziecka". Śmiem twierdzić, że najnowsza wersja (na szczęście beta) waszej strony jest katastrofalna. Nic, a nic nie jest dla mnie przejrzyste. Blok newsów jest naprawdę za duży, co między innymi irytuje mnie.

W podstronie z newsem brakuje mi tego panelu z "pozostałymi newsami" czy jak to się nazywało. Trzeba wrócić, znów kliknąć newsa, znów stronka musi się załadować - a nie każdy ma szybkie łącze.

Ponadto nie podoba mi się, a wręcz wzburza we mnie obrzydzenie ten, jakże nieudany, panel po prawej stronie. Jego układ nie odpowiada mi ( i mam nadzieję, że nie tylko mnie).

I na przystawkę - wielkość czcionki. Tak, wiem, że zapewne dbacie o użytkowników, ale poczułem się jakby ktoś pomyślał, że noszę okulary sety czy jak to się mówi na nie (wiecie, takie jak to noszą babcie po 80-ce w stereotypowych opowiadaniach o babciach :D). Naprawdę poprzedni rozmiar czcionki był odpowiedni, obecny zaś jest ZA DUŻY. Po prostu za duży, co tym bardziej nastraja negatywnie w stosunku do nowej wersji stronki.

Na koniec chciałem dodać, że jest to moje oficjalne zdanie na temat nowej wersji stronki i zdania nie zmienię (chyba, że ktoś zdoła mnie przekonać). Jeśli ktoś nie zgadza się ze mną i uważa, że piepr*ę głupoty to trudno. Naprawdę współczuję delikwentowi. Ale owszem, ma prawo.:)

Dziękuję komukolwiek za przeczytanie mojego jakże przydługawego postu, który autor napisał w efekcie irytacji kolejnymi zmianami. Wszelkie tutaj zawarte opnie użytkownika "Shelion" są jego oficjalnym stanowiskiem, ale w razie czego nie ma zamiaru za nie brać odpowiedzialności. A teraz idź parafio i szerz tę radosną nowinę:).

PS. Autor naprawdę nie chciał nikogo urazić swoim poglądami, a już zwłaszcza tych, którzy włożyli wiele trudu w zrobienie wersji beta, ale cóż, czasem jest tak, że nie każdemu się podoba.

PPS. Przepraszam Huta, że usunąłem posta, ale znalazłem tam kilka rażących błędów, toteż postanowiłem posta wywalić, poddać obróbce i wstawić jeszcze raz. Treść ta sama, z wyjątkiem kilku ortografów oraz dwóch argumentów na "NIE" ekstra:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara strona była o wiele lepsza, a na tą mi jakoś żal patrzeć! Co mnie najbardziej wkurza? To, że archiwum newsów jest ograniczono! Kiedyś nie było takiego problemu, jak ktoś nie wchodził na stronę od tygodnia to mógł sobie przejrzeć wszystkie newsy, a teraz co może przejrzeć te newsu z dwóch trzech dni. I właśnie jestem w takiej sytuacji, tyle że od poniedziałku nie wchodziłem na stronę i NIE MOGĘ PRZEJRZEĆ NEWSÓW Z TYCH DNI!!!

A wez sobie kliknij na przycisku ARCHIWUM w gornym menu. Podpowiedz (wnioskuje z Twojego posta, ze sie przyda :)) - w kalendarzu mozna sobie wybrac dzien, z ktorego newsy chcesz przejrzec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...