Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

Patch 1.1:

*made Easy difficulty easier 
*slightly increased attack, defense, and damage scores for all party members at Normal difficulty

Patch 1.2:

*Certain battles were not scaling properly, resulting in excessively difficult fights. They now scale as intended.

Takze Patche wplywaja znaczaco na Latwy i Normalny. Dodatkowo patch 1.2 wprowadza spore zmiany w zakleciach sprawiajac, ze magowie dostali po lapach za potezne zaklecia. Teraz nasze ulubione czary maja slabszy efekt / dlozszy cooldown.

Edytowano przez TheNatooratx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar niedługo kupić Dragon age i tutaj pytanie.

Jaką klasę polecacie na początek ? coś łatwego najpierw poszukuje, słyszałem że łotrzyk jest trudny więc poszukuje czegoś łatwego, by zaznajomić się z grą.

I dwa, o ile DLC wszystkie do gry przedłużają czas grania. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drugim razem, gdy przechodziłem grę, bardzo dobrze grało mi się wojownikiem - łucznikiem (I planowe) i dwiema broniami (II planowe)

Wraz z kompanami nie powinieneś mieć żadnych problemów, gdyż część stworów (za pomocą skillów; 'przebicie pancerza/przyszpilenia itd) nawet nie dobiegną do Ciebie. Sam przez 14 godzin gry zginąłem ta postacią może ze dwa razy :))

Potem musiałem odinstalować grę ale save'y mam więc w razie czego mogę Ci podrzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko łotrzyk może rozwijać umiejętność otwierania zamków? Bo tak chodzę, chodzę i nikt z mojej drużyny nie potrafi tego robić, a w tych skrzyniach mogą być naprawdę przydatne rzeczy. Np. okłady lecznicze, których ciągle brakuje..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamkniętych skrzyniach nie ma zazwyczaj nic przydatnego, a jeżeli już jest jakiś okład leczniczy czy coś w tym stylu to jest tylko tego sztuk jeden. Przydatne przedmioty typu broń, zbroja są zazwyczaj w niezamkniętych skrzyniach... A no i łotrzyk nie otworzy drzwi które wymagają klucza, fajnie co nie?

Otwieranie zamków to jak na razie najbardziej zmarnowane punkty jakie wydałem na Lelianę.

Jaka jest wasza najtrudniejsza walka do tej pory? Bo ja myślałem że nie dam rady pokonać

Branki i tych durnych golemów

nawet na easy było to dla mnie wyzwanie niemal nie do przejścia.

Edytowano przez Rennard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Mikołaj z deka się pośpieszył i udało mi się instalować DA:P. Dwa razy. Za każdym razem to samo - błąd instalacji (wersji PL). Nie chodzi mi tutaj o pomoc z waszej strony, bo MM dostanie się za to po kroczu. Jeśli się nie mylę (sądząc po różnych postach, na różnych forach) jest to błąd który pojawił się jakiś czas temu (miesiąc +) i dzisiaj na półkach sklepowych powinny widnieć same poprawne wersje gry. Jak widać niektóre sklepy (takie jak Media Markt) w kulki sobie lecą. Co o tym sądzicie? Uważajcie na to, by zabierać paragon z sklepu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaniakowany - kolejny powód, by kupować gry z allegro. A można to jeszcze jakoś odkręcić, czy wydałeś pieniądze na marno?

Rennard - tylko jeden okład leczniczy, a może dać naprawdę wiele ;) Moja najtrudniejsza, do tej pory, walka to

walka ze smokiem w misji z Chorym Kłem

. Ale nie potrafiłem go pokonać nawet za dziesiątym podejściem na easy, więc stchórzyłem i poszedłem do innych miejsc na mapie. Na przykład teraz bawię się w Redcliffe. Smoka zostawię sobie na później :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie możliwości:

1 Zainstalować wersję angielską i grać.

2 Zainstalować wersję angielską i kombinować z polskimi plikami (nie wiem czy to działa i nie mam zamiaru się bawić).

3 Pójść do sklepu i zażądać wymiany gry.

4 Pójść do sklepu i zażądać zwrotu pieniędzy.

5 Tu nie jestem pewny czy tak się da - ściągnąć grę z eastore za free.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pat5 - no rozumiem, że czasami jest przydatny nawet ten jeden okład, szkoda tylko że w zamkniętych skrzyniach nie ma nic ponadto :/ Tak jakby twórcy nie chcieli "karać" graczy którzy nie mieli w swoich szeregach łotrzyka. Podobnie było w Gothicu3, niby można było skrzynie otwierać, ale nawet te z mistrzowskim zamkiem zawierały same śmieci... Przypomina mi się Baldurs Gate, gdzie to właśnie za ZAMKNIĘTYMI drzwiami znajdowały się najlepsze przedmioty, a poradzić mógł sobie z nimi jedynie łotrzyk albo mag z odpowiednim czarem.

Niestety, w Dragon Age trudne są jedynie walki, cała reszta jest dość banalna.

A najbardziej klimatyczne postaci w grze to Morrigan za oryginalny wygląd i podejście do świata, oraz Sten za wywyższanie się nad ludźmi i wieczne marudzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi wydaje się, że w DA jest wiele ciekawych postaci, nie tylko Morrigan i Sten. W artykule ostatniego CDA "DA: Początek kontrowersje" pisali, że w tej grze tylko Morrigan ma ciekawą przeszłość. Jednak, gdy pójdzie się do Redcliffe, tam odkrywa się trochę przeszłości Alistaira. I to bardzo ciekawej.

Czyli rozumiem, że nie opłaca się mieć łotrzyka?

@ Wymaniakowany - polskie prawo mówi, że piracką wersję gry można ściągnąć tylko i tylko wtedy, gdy ma się oryginał i "pirat" będzie tylko wersją zastępczą. Przynajmniej tak czytałem.

Edytowano przez Pat5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć z powodu dużej ilości pułapek w grze, w tym łotrzyk jest niezastąpiony. Nie warto wg mnie inwestować w otwieranie zamków, chyba że w dalszej części gry (ja jestem mniej więcej w połowie) w skrzyniach pojawiają się ciekawsze rzeczy.

No Alistair w sumie też ciekawy jest, typowy kumpel;) Zawiodłem się za to Lelianą, bo jest strasznie... nudna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pułapki można olać. Żadna Cię nie zabije.

A czemu nasze własne pułapki miałyby nas zabić? :P Znajomość pułapek służy tylko do ich zakładania. Od rozbrajania jest oddzielna umiejętność, pod którą podpada jednoczeście otwieranie zamków. Zresztą w jej opisie jest jasno powiedziane, że wiąże się z nią ogólna wiedza na temat mechanizmów, a nie samych zamków.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...