Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@up

Ale za to jest sporo w pełni darmowych (pod względem contentu) mmo, które oferują ponad 60h zabawy. Jak Rift, Tera, Aion, DC Universe Online, Champions Online itp.

I każde praktycznie płatne MMO starczy na tyle a nawet na więcej.

Kluczowe jest to, że można grać jak się ma chęci i jest się wytrwałym. A co do deedów to pamiętam, że w pierwszej lokacji ludzi wcale ich robienie nie przychodzi tak z niczego. Trzeba je robić, nie wpadają tak przy okazji. Chociażby pająki w jaskiniach, zwyczajny grind za TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedź, widzę że sporą dyskusję rozbudziłem. Na LotRO się nie skuszę raczej, jakoś nie lubię gier z kupowaniem zadań, wolę inny rodzaj mikropłatności. Sprawdzę Rifta, Tera (może teraz będzie bardziej zrozumiała). Grał ktoś może z Was w Dynasty Warriors Online? Zastanawia mnie jak tam jest z mikropłatnościami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

Jest różnica, są deedy gdzie masz wyszczególnione np zabij tyle a tyle pająków, gdzie garjąc normalnie tych pająków zabijesz może z 1/6 - 1/5 wymaganej ilości. Dalej to czysty grind. O ile niektóre są ok, jak np odwiedź te i te miejsca to już grindowanie mobów jest uciążliwe zwyczajnie. Niektórym to nie przeszkadza ale dla mnie to jest bardzo złe podejście. Pół biedy jakby to było jedyne podejście ale wiemy, że zostało to stworzone w sumie po to aby pokazać nam jak znojne i upierdliwe jest granie bez płacenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić sobie Fifkę...

Ekhem to znaczy Fifę 14, czy czekać na piętnastkę?

Bo ostatnio nice'owate ceny są w internecie.

Jeśli masz duże ciśnienie na grę i chcesz pograć w najlepszą obecnie grę piłkarską to tak, warto. Jeśli możesz poczekać to poczekaj, bo FIFA 15 będzie zdecydowanie lepsza od tego co jest w 14.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz duże ciśnienie na grę i chcesz pograć w najlepszą obecnie grę piłkarską to tak, warto. Jeśli możesz poczekać to poczekaj, bo FIFA 15 będzie zdecydowanie lepsza od tego co jest w 14.

Ok, no to w takim razie poczekam na piętnastkę, dzięki wielkie za radę! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

Brednie, grind występuje na dobrą sprawę w koreańskich mmo i grach turbine, gdzie w tym drugim przypadku jest to wymuszone przez ówniany model "F2P".

Popatrz sobie na Rifta. Dostajesz WSZYSTKO z contentu za darmo. Bez ograniczeń. W taką stronę powinny iść gry F2P.

Nawet SWTOR więcej oferuje od LOTRO.

I wybacz ale to twórcy muszą sobie popracować na moją uwagę i ewentualnie pieniądze. Nie odwrotnie. Ja bym nie miał żadnych problemów z mikrotransakcjami w Lotro. Ale, że widać, iż twórcy jedynie chcą wyciągnąć jak najwięcej kasy jak najmniejszym kosztem (vide Neverwinter np) to nie mam zamiaru dać im nawet grosza.

Fajnie, że model Ci pasuje i dobrze, ze TOBIE się miło gra.

Lista deedów w bree lands http://lotro-wiki.com/index.php/Category:Bree-land_Deeds dużo grindowania mobków i malutko, bardzo malutko TP.

Z ciekawości - gdzie robiłeś te deedy w dwa dni i jaką krainę sobie kupiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Tutaj lista deedów z Evendim http://lotro-wiki.com/index.php/Category:Evendim_Deeds

Jak widać nie uzbierasz chyba raczej na nową krainę. Poza tym chyba trochę backtrackowałeś do lokacji startowej elfów i krasnali (albo ludzi i niziołków, nie wiem jaka rasa) aby zebrać mamonę za deedy?

Overall ja uznałbym Lotro bardziej za b2p, chociaż bardzo drogie. Jednak wiele dobrego słyszałem zarówno o community jak i o świecie tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość feriolkoo

Jak to jest w serie Fifa? Grałem ostatio bardzo dawno i teraz chcę powrócić do tej seri tylko nie wiem czy czekać na 2015 czy warto jeszcze kupić 2014? Czy po wyjściu nowej wielu graczy przechodzi na nowszą wersje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej strategi. Myślałem nad 1 grą z seri total war, civilization albo europa universalis. Prosiłbym o krótkie porównanie tych gier (podałem całą serę bo nie wiem, która część jest najlepsza) i tępa akcji (?) jeśli mogę się tak wyrazić. Głównie mi zależy na "lekkim" i wciągającym gameplayu.

Edytowano przez Inseminator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Baldur's Gate 2 nie zestarzal sie? Tak ogolnie, grafike przeboleje. Juz od jakiegos dluzszego czasu pogrywam wlasnie w takie cRPG i mialem juz na tapecie Fallouty, Planescape Torment w ktorego gralem w 2014 i okazal sie jedna z najlepszych gier z jaka mialem stycznosc (te postaci! te universum!) i zastanawiam sie nad BG2, bo wstyd sie przyznac, nie gralem jeszcze :P

Trzeba miec jakas rozgrzewke przed Wasteland 2 czy Pillars of Eternity ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba

Skoro grales w Fallouty i podobal Ci sie Planescape Torment, to mysle, ze i w Baldur's Gate 2 sobie poradzisz. Nie jest to mechanika i grafika pokroju dzisiejszych gier, ale to samo mozna powiedziec o innych wymienionych przez Ciebie tytulach.

O Pillars of Eternity nie moge nic powiedziec, ale jesli chodzi o Wasteland 2, to bazujac na becie tego tytulu moge Cie zapewnic, ze rozgrzewac sie nie musisz, gra sie przyjemnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inseminator

Jeśli chodzi o gry akcji polecam Warhammer Space Marine, Transformers War for Cybertron, Transformers Fall of Cybertron i LoTR War in the North. Lekki, przyjemny gameplay, akurat aby przysiąść na godzinkę dziennie i miło się zrelaksować. Space Marine i Fall of Cybertron posiadają dodatkowo całkiem zgrabne multi (zarówno PvE, jak i PvP), więc tym bardziej warto spróbować.

@down

Fakt, nie wiem czemu przeczytałem "tępe gry akcji" :E Co do tych wymienionych strategii, to na dłużej przyciągnęła mnie tylko Civka, od Europa Universalis 2-3 się odbiłem, a w Total Wara w ogóle nie grałem.

Edytowano przez k0mp0t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inseminator

Europy Universalis nie polecam jesli szukasz lekkiego gameplayu. To dosc hardkorowa strategia i troche trwa zanim czlowiek zacznie ogarniac jej skomplikowanie. Seria Total War jest swietna, ale takze wymaga cierpliwosci. Na mapie strategicznej zarzadzanie prowincjami i przesuwanie armii jest lekkie i przyjemne, jednak kiedy juz dochodzi do bitwy, trzeba mocno kombinowac zeby rozstrzygnac ja na wlasna korzysc, zwlaszcza gdy to przeciwnik ma przewage. Tu liczy sie szyk naszych oddzialow, formacja armii, jej rozmieszczenie, morale, wyposazenie, umiejetnosc flankowania, wykorzystywanie terenu i odpowiedni dobor oddzialow do atakowanego przeciwnika. Ktos bez doswiadczena, kto tego nie ogarnie bedzie dostawal mocno w kosc. Cywilizacja jest najbezpieczniejszym wyborem, ma bardzo lekka i przyjemna rozgrywke, do tego oferuje wynalazki od kola do technologii przyszlosci, rozne rodzaje zwyciestwa, wielki swiat, mnostwo nacji itd. Jak na dzisiejsze standardy seria jest zjadliwa od czesci trzeciej, ale polecam Ci zagrac w Civ 5, jesli masz mozliwosc, to z dodatkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie klimaty feudalnej Japonii, wiec od siebie polecam Shogun 2. Inna sprawa, ze w Rome 2 pojawilo sie troche nowosci w serii. Jednak kiedy gralem w najnowsza czesc Total War (jakos w kwietniu) byla wciaz pelna bugow. Nie wiem jak jest teraz, ale mozesz zajrzec na forum do tematu o serii Total War i tam poczytac, co obecnie w Rome 2 piszczy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inseminator

Jesli nie przeszkadza Ci juz lekko czerstwa grafika, to tak jak proponuje Misiek690, mozesz zainteresowac sie pierwszym Rome i Medieval II. Empire i Napoleona mozesz sobie odpuscic, bo przynajmniej wedlug mnie nie byly tak dobre jak gry z serii Total War z akcja osadzona w starozytnosci i sredniowieczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...