Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@zulwiowy hmm, Ark teoretycznie nie ma jakichś kolosalnych wymagań ale z tego co słyszałem to jest dość słabo zoptymalizowany. Wiele z gier survivalowych jest we wczesnym dostępie więc czasem mimo znanych wymagań sprzętowych ciężko określić jak gra będzie Ci działała, wszystko zależy od jakości optymalizacji. Z takich survivali mocno chwalonych a nie mających dużych wymagań polecam Ci Unturned, który dodatkowo jest za darmo więc nic nie stracisz (poza czasem) jeśli Ci się nie spodoba. No chyba, że przeszkadza Ci minecraftowa grafika. Z innych sprawdź sobie State of Decay i The Long Dark albo Hurtworld. Z troszkę innej beczki ostatnio wyszło też bardzo wysoko oceniane Frostpunk, survival strategiczny ale jeśli przy Ark Ci komputer nie wyrabia to tutaj też wątpię żeby podołał.
 

Edytowano przez Arlekin
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  poszukuje  ciekawych gier na długie wieczory po pracy. Bardzo lubię gry single player i historie zawarte w tych grach, Za multi nie przepadam. Grałem w Wiedźmina 3 + dodatki , Watch Dogs 1 i 2 , Gta 5, SGW 1,2,3, Nfs Payback, Forza horizon 3, czy najnowszego far cry 5 i tak mogę dalej wymieniać , 10 lat grania więc biblioteka jest duża. Być może polecane przez was gry nie ograłem więc czekam na propozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artixx780

Stardew Valley, MGS V, Kingdom Come: Deliverance, Ni No Kuni II czy Final Fantasy XV powinny Ci dostarczyc kilkadziesiat godzin zabawy w singlu. Trochd krotsze, ale rowniez warte ogrania sa np. dwa ostatnie Deus Exy. No i polecam tez Subnautica. Nie gustuje w survivalach, ale ten jest swietny. 

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artixx780

Na sam początek polecam Spec Ops: The Line, jest o niej nawet artykuł w najnowszym CDA.  Rzadka się zdarza, żeby gra akcji miała tak głęboką fabułę. Polecam także gry z ciekawą historią - Jade Empire, obie części Original Sin, seria Mass Effect, remaster Final Fantasy X na Steamie (podobnie jak w przypadku Spec Ops jest do niej fanowskie spolszczenie), seria Gothic, pierwsze Fable, seria Max Payne (cykl utrzymany w klimatach filmów Noir, czytaj mroczna historia), Planscapre Torment, coś powinieneś znaleźć dla sieibe z tych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem kapitalny serial "Piraci" i naszło mnie żeby zagrać w coś w klimatach pirackich. Grałem do tej pory w AC IV: Black Flag (świetna gra, wspaniała historia i walki morskie ale nie ma nic co by zachęcało do ponownego przejścia), Risen 2 (jak dla mnie najgorsza odsłona serii i zupełnie do mnie nie trafiła z dziwnym systemem walki) i lata temu w Sid Meier's Pirates! (całkiem przyjemna ale nudzi po kilku godzinach brakiem nowych wyzwań). Poleci ktoś coś wartego uwagi? Kiedyś bardzo czekałem na Raven's Cry ale z tego co czytałem jest strasznie zabugowana więc nie wiem czy warto dać jej szansę? Gatunek w zasadzie dowolny (nawet strategie, choć rzadko w nie grywam), nad każdym się zastanowię. Jedyne ograniczenie to mój sprzęt (laptop Leonovo G510) więc odpadają najnowsze tytułu z wielkimi wymaganiami sprzętowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Ja polecam cykl o małpiej wyspie - Monkey Island, naprawdę świetne przygodówki, Corsairs (do kupienia na gogu w polskiej wersji językowej), Sea Dogs: Carribbean Tales, Pirates autorstwa Side Meiera, Blackwake (na razie we wczesnym dostępie Steam), seria Port Royale, Tropico 2 bodajże miało tematykę piracką. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goliat  o widzisz zapomniałem całkowicie o Monkey Island :D. Niestety gra jest dostępna wyłącznie po angielsku. O ile nie przeszkadza mi to w wypadku strzelanin, gier sportowych czy platformówek tak  w wypadku przygodówek czy rpgów (gdzie jest o wiele większy nacisk położony na dialogi i historię) unikam tytułów bez choćby polskich napisów. Znam angielski ale nie na tyle by wyłapywać wszystkie smaczki a to chcę robić w grach tego typu. Co do pozostałych: Corsairs - trochę jednak za stara i to w dodatku strategia. Sea Dogs - ciekawa propozycja jednak czy gra nie zestarzała się już za bardzo? Boję się, że odstraszy mnie zbyt drewnianym światem. A jak wygląda rozgrywka w Caribbean Tale? Jest otwarty świat i rozwój postaci, statku? Czy tylko przechodzenie do kolejnej misji i lokacji jak po sznurku? Sprawdzę Port Royale 2 bo sobie przypomniałem, że mam ją gdzieś na płytce z jakiejś gazety:D

Co do Blackwawe i Sea of Thieves (dzięki Loizok) to ciekawe propozycje ale z tego co patrzyłem na wymagania to mój sprzęt niestety raczej sobie z nimi nie poradzi :(. Natknąłem się jeszcze na Pillars of Eternity II gdzie z tego co czytałem jest rozwój okrętu i bitwy morskie. Dodatkowym plusem jest, że autorem gry jest Obsidian, odpowiedzialny za  KOTORa II, który jest jednym z moich ulubionych rpgów :D Wymagania ma takie, że akurat mój laptop spełnia minimalne. Grał ktoś w to i może się wypowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Co do Małpiej Wyspy są fanowskie spolszczenia wystarczy poszukać w sieci. Wiem, co mówię, bo jakiś czas temu grałem w trzeciej część małpiej wyspy, Curse of Monkey Island, inna sprawa, że brak w niej polskich znaków, jak ó, ale to można przeboleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titan Quest jak najbardziej godne polecenia. Sprawdź sobie również Torchlight i drugą część, Grim Dawn, Sacred 2 i Dungeon Siege 2. Kiedyś też sporo czasu spędziłem przy Loki. Gra jest oceniana średnio ale mi bardzo się spodobała ze względu na tematykę bogów z różnych mitologii i po prostu przyjemnie się w nią grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Victor Vran i Van Helsing ( 3 części lub jedna zbiorcza final cut)

 

i mniej znana gra Shadows: Heretic Kingdoms jesli ją dzisiaj kupisz np. pudełko z kluczem steam to dostaniesz preorder 2 czesci ktora wychodzi we wrzesniu za free (warty obecnie 120zl)

Edytowano przez ala89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulwiowy może Burnout Paradise albo The Crew? Polecam też serię Dirt  oraz GRID: Autosport. Osobiście do dzisiaj przy żadnych wyścigach nie bawiłem się lepiej niż przy starym NFS Most Wanted z 2005 roku :D Jak dla mnie ta seria skończyła się na tej odsłonie. Miło wspominam też Flatout 2, przyjemnie się rozwalało rywali :D

Edytowano przez Arlekin
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arlekin napisał:

@zulwiowy może Burnout Paradise albo The Crew? Polecam też serię Dirt  oraz GRID: Autosport. Osobiście do dzisiaj przy żadnych wyścigach nie bawiłem się lepiej niż przy starym NFS Most Wanted z 2005 roku :D Jak dla mnie ta seria skończyła się na tej odsłonie. Miło wspominam też Flatout 2, przyjemnie się rozwalało rywali :D

dobrze by było jakby był tuning i drifty

dzięx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale czym się różnią te wersje ?

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0006-CUSA02491_00-ME4RECRUITSTNDRD

VS

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0006-CUSA02491_00-ME4RECRUITDELUXE

 

Ta druga daje jakieś "DLC" do podstawki, czy tylko bonus do multi ? Ciężko mi się połapać trochę w tych wersjach.

Byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Nabyłem PS4 slim gdzieś około 3-4 tygodnie temu wraz z monitorem, słuchawkami oraz 6 grami:

God of war

SW Battlefront (1)

Assassins creed Origins

CoD infinite warfare

Bloodborne

Battlefield 1

Otóż wszystkie te gry bardzo przypadły mi do gustu. Chciałbym aby bardziej zaawansowani konsolowcy polecili mi pare gier. (Nie interesują mnie gry typu Black ops 4 czy Battlefield 5 bo to gry za 300 zł a tyle pieniędzy za 1 gre nie dam)

Ogólnie to mogą być to nawet tytuły bardzo stare. Oto lista gier nad którymi sie zastanawiam:

CoD ghosts

CoD advanced Warfare

Assassins creed unity

Seria Dark souls (1remastered,2,3)

Battlefield 4

Battlefield hardline

SW battlefront 2

Piszcie czy powyższe gry są spoko.

(Jeśli chodzi o pojemność gier to mam zakupiony dysk do gier 2TB)

Zapraszam do pisania propozycji.

Wątek pisany na telefonie woęc sorry za błędy. Pozdro.

A no i jeszcze zapomniałem że rozmyślam nad zakupem drivecluba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COD Ghosts sobie mozesz odpuscic, bo singiel byl wyjatkowo slaby. Advanced Warfare duzo lepsze, o ile nie przeszkadzaja Ci futurystyczne klimaty, double jumpy itd. A jesli Battlefront z 2015 przypadl Ci do gustu, to smialo mozesz brac i druga czesc, bo jest i wieksza, i ladniejsza. Tyle ze kampania single jest taka sobie, multi za to daje rade. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixelek36 raczej odradzałbym Ci AC Unity jeśli grałeś już w Origins, wypada przy nim blado i czuć momentami, że brakuje jakiejś świeżości i nowego spojrzenia w stosunku do jeszcze starszych części. Może napiszę oczywistość ale myślałeś nad Horizon Zero Dawn? Nie pisałeś jaką konkretnie kwotę możesz maksymalnie wydać na jedną grę ale Horizon możesz dorwać na np. allegro za około 100zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...