Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

2 hours ago, almagesta said:

Hejka,

Zakładam, że to dobry temat, więc zapytam: szukam już od jakiegoś czasu gry podobnej do Divinity: Dragon Commander, tylko - nie będę ukrywał - zależy mi najbardziej na aspekcie zarządzania własnym królestwem, czyli podejmowanie decyzji, które mają wpływ na rożne aspekty królestwa/księstwa/czym_tam_władamy, wybieranie sobie księżniczki, etc.

Zatem ktoś, coś widział, wie, jest gotowy polecić?

Wiesz co... wklepalem w Google: games like divinity dragon commander

I wyplulo mi:

Capture.PNG.2167f5109029693cfb827271ada71552.PNG

Polecam wyprobowac ten patent. :-]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, almagesta napisał:

Hejka,

Zakładam, że to dobry temat, więc zapytam: szukam już od jakiegoś czasu gry podobnej do Divinity: Dragon Commander, tylko - nie będę ukrywał - zależy mi najbardziej na aspekcie zarządzania własnym królestwem, czyli podejmowanie decyzji, które mają wpływ na rożne aspekty królestwa/księstwa/czym_tam_władamy, wybieranie sobie księżniczki, etc.

Zatem ktoś, coś widział, wie, jest gotowy polecić?

Jeśli chcesz grę z rozbudowanym zarządzaniem królestwem to może któraś z części Sid Meier's Civilization? Pytanie tylko czy turowy system rozgrywki Ci nie przeszkadza? Z innych strategii z rozbudowanym tym aspektem przychodzi mi jeszcze do głowy seria Total War (osobiście grałem tylko w Medieval II ale jest tam całe zarządzanie królestwem). Jeśli mniej chcesz skupiać się na walce a bardziej na samym zarządzaniu to może coś z serii Anno (na przykład Anno 1404) przypadnie Ci do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Coenn napisał:

Wiesz co... wklepalem w Google: games like divinity dragon commander

I wyplulo mi:

Capture.PNG.2167f5109029693cfb827271ada71552.PNG

Polecam wyprobowac ten patent. :-]

 

Mój błąd - nie opisałem dokładnie sytuacji. A więc, ZANIM zadałem zapytanie na tym forum, pozwoliłem sobie na większe szukanko. Niestety, nie znalazłem niczego konkretnego/wartego uwagi/posiadającego rozbudowany system zarządzania. Zatem nasunęły mi się dwie tezy:

1) Nie ma gier tego typu, gdyż są zbyt mało popularne;

2) Są takie gry, ale ze względu na małą popularność, mało kto o nich wie i mało kto je rekomenduje.

Osobiście liczyłem na tezę nr 2 i szansę, na znalezienie ludzi na tym forum, którzy byliby w stanie podać mi kilka tytułów wartych uwagii (i zgodnych z moimi wymaganiami ofc). Mam zatem nadzieję, że ktoś zna i podeśle kilka ciekawych pozycji.

2 godziny temu, Arlekin napisał:

Jeśli chcesz grę z rozbudowanym zarządzaniem królestwem to może któraś z części Sid Meier's Civilization? Pytanie tylko czy turowy system rozgrywki Ci nie przeszkadza? Z innych strategii z rozbudowanym tym aspektem przychodzi mi jeszcze do głowy seria Total War (osobiście grałem tylko w Medieval II ale jest tam całe zarządzanie królestwem). Jeśli mniej chcesz skupiać się na walce a bardziej na samym zarządzaniu to może coś z serii Anno (na przykład Anno 1404) przypadnie Ci do gustu.

No niestety, bardziej celuję w zarządzanie. Co do Civilization... meh, nie mój styl. Bardziej preferuję EU4, ale nie ukrywam, że brakuję w tym trochę aspektu Role Playing (dlatego ubolewam na Dragon Commanderem - fajny, role-play'owy sposób na zarządzanie, a tragiczna część strategiczno/bitewna). Ale dzięki za propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, almagesta napisał:

No niestety, bardziej celuję w zarządzanie. Co do Civilization... meh, nie mój styl. Bardziej preferuję EU4, ale nie ukrywam, że brakuję w tym trochę aspektu Role Playing (dlatego ubolewam na Dragon Commanderem - fajny, role-play'owy sposób na zarządzanie, a tragiczna część strategiczno/bitewna). Ale dzięki za propozycje.

Jeśli dobrze rozumiem to chciałbyś by były również rozbudowane bitwy? W takim razie coś z serii Total War może Ci się spodobać bo tam ten element jest dobrze rozbudowany obok zarządzania swoim królestwem/państwem na mapie taktycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu planuję kupić nową kartę graficzną żeby wreszcie móc ograć porządnie Wiedźmina 3 oraz najnowsze Asasyny. W międzyczasie pograłbym sobie w jakąś platformówkę 2D z dobrymi walkami bronią białą lub palną. Ograłem już dawno Cuphead, Shank oraz Trine. Dobrze by było żeby gra nie miała dużych wymagań co do karty graficznej gdyż jeszcze ponad tydzień będę siedział na zintegrowanej (Intel UHD 630). Procesor mam i5 8400 i 8GB  RAM więc na tym polu gra może być wymagająca byle co do grafiki nie wymagała dużo. Poleci ktoś coś dobrego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Z platformówek 2D to ja polecam Super Meat Boy (uwaga, to taki Dark Souls platformówek), Mark of Ninja (to bardzie gra skradankowa, ale występuję w niej sporo elementów zręcznościowych), Captain Claw (w Polsce znana jako Kapitan Pazur, jest trudna), Rayman Origins, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PS Store zaczeły się czarnopiątkowe promki i już upatrzyłem sobie dwie ścigałki na moją peeskę, ale mam do nich sporo ALE, więc chciałbym żeby ktoś te moje ale rozwiał, albo udowdnił że moje ale sa zasadne.

Need for Speed Payback - calkiem przyzwoite 59 zl kosztuje, ALE czy moc w mikrotansakcjach wciąż jest silna? Po premierze sięganie do kieszeni coś tam podobno zelżyło, ale czy jest to odczuwalne i można spokojnie grać? No i jak wygląda rozgrywka? Ostatnio grałem w NfS Rivals i tam jest straszne gumowe AI. Pędzę na zlamanie karku, zakręty perfekcyjnie, na prostej licznik mi się zamyka, a i tak mnie jakiś dziad wyprzedza. Dlatego brałem udział we wszystkim, tylko zwykłe wyścigi omijałem jak mogłem. W Payback też taka tragedia?

Kolejny tytuł. Gran Turismo Sport. Kochałem GT2 na pierwsze PS. Nie mogłem uwierzyć w "fotorealistyczne" GT4, kiedy kumpel dawał mi pograć. W GT5 spędziłem ponad pół roku. Uwielbiam model jazdy Gran Turismo i uwielbiam w niej kolekcjonować auta. ALE Sport jest nastanowiane na Internet.  A ja jestem singiel. Lubię grać po swojemu, bez psujów, tabele wyników mi nie potrzebne, a zwlaszcza znajomi (w realu także). Nie przepadam za multi. Tak więc jak wyglada to w GTS? Musze się ścigać z innymi, czy po prostu pojawiają się internetowe wyzwania z botami jak w GT5? Kolekcjonowanie garażu jest? Są rózne wyścigi, które wymagają różnych aut, czy wszystko mogę ukonczyć w Passacie 1.9 TDi, bo jedno dopakowane auto wystarczy? Krótko - czy zatwardziały singiel może sie dobrze bawić czy czekac na kolejną część?

Pozdrawiam ziomki. Cheers.

P.S. Mam nadzieję, że starczy mi kasy do nastepnej wypłaty

P.S.2 Nienawidzę wyprzedaży

P.S.3 Ale nie mogę sie oprzeć :( (Mam tylko taboret)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłem sobie zaległości w tytułach, które chciałem ograć. Obecnie mam dużo mniej czasu na granie dlatego szukam jakiejś dobrej, darmowej strzelanki multi do odpalenia zagrania godzinkę czy dwie wieczorem. Ważne dla mnie jest by nie miała wysokiego progu wejścia i raczej w realistycznej stylistyce. Grałem w Fortinte, Paladins i Team Fortress 2 i stwierdziłem, że jednak wolę coś realistyczniejszego. Do CSa nawet nie chcę podchodzić. Wolałbym też nowsze gry. No i żeby było dość dużo graczy żeby nie było problemów ze znalezieniem rozgrywki do podpięcia się. Szukałem trochę na własną rękę ale dużo tego jest a większość i tak poleca na przemian Fortnite albo Warframe (też próbowałem i nie moje klimaty). Zaciekawiły mnie dwa tytuły : Argo oraz Ring of Elysium. W pierwszym brakuje mi klasycznego trybu deathmatch a jest to jednak rodzaj rozgrywki w których najchętniej gram ale za to widzę, że nie gna się tutaj na złamanie karku tylko można na spokojnie się przyczaić. Ring of Elysium przekonuje mnie natomiast bardziej realistyczną rozgrywką niż Fortnite, no i trybem battle royale, który bardzo mi się podoba. Nie wiem na co się zdecydować. Co mi doradzicie? A może jakiś inny tytuł, którego nie zauważyłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w FC5, Nier i Kingdom Come. Nie polecam.

FC 5 jest skrajnie nudne, Nier to pusty świat (taki pewnie był zamiar, ale nie przypadło mi to do gustu), a Kingdom wciąż sprawia wrażenie niedopracowanej alphy.

Z nowszych większych gier polecam Divinity Original Sin 2. (definitive edition)

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem wielkim fanem serii God of War oraz ogólnie gier slasherów i slashero podobnych, jednym słowem gier akcji tpp gdzie jest szybka walka z wieloma wrogami zazwyczaj wręcz. Chciałbym zapytać czy znacie jakieś gry tego typu na PC, bo wydaje mi się, że grałem we wszystkie tego typu gry jakie wyszły na blaszaki. Oto lista gier tego gatunku w które grałem na PC, (i które w większości skończyłem) więc tych poniżej mi nie polecajcie. :)

  1. Wszystkie gry z trylogii Castlevania lords of shadow
  2. Wszystkie gry z serii Darksiders
  3. Wszystkie gry z serii Batman Arkham
  4. Killer is Dead
  5. Nier: Automata
  6. DmC: Devil May Cry (ta najnowsza na chwilę obecną część, co nie ma podtytułu)
  7. Wszystkie gry z serii Prince of Persia
  8. Bayonetta
  9. Yaiba: Ninja Gaide Z
  10. Ninja Blade
  11. Enslaved: Oddysey to the West
  12. Remember Me
  13. Marlow Briggs
  14. Dante's Inferno
  15. Blades of Time
  16. Hellblade

I to chyba wszystkie jakie pamiętam, w jakie grałem. Znacie jeszcze jakieś, które ominąłem? Muszą to być gry podobne do w/w, co ważne w tpp i 3D. Żadnych gier 2D ani 2,5D, ani żadnych z izometryczną kamerą. Nie ważne, czy to będzie gra AAA, czy A, czy niskobudżetowe, (bawiłem się dobrze przy mało znanym i budżetowym Marlow Briggsie więc nie jestem wybredny) zaś jeśli chodzi o rok produkcji to wolałbym coś nowszego, powiedzmy nie starsze niż 5 lat. Zastanawiałem się też nad Assasin's Creed szczególnie nad dwiema ostatnimi częściami, bo ich akcja dzieje się w Egipcie i Grecji a lubię te klimaty. Tylko, że nigdy nie grałem w żadną grę z tej serii i nawet nie wiem od której części zacząć by się nie pogubić w fabule. Poza tym po nudnym jak flaki Watch_Dogs 1 i 2 zraziłem się do Ubisoftowych gier w otwartym świecie, no i nade wszystko nie wiem ile elementów slashera jest w AC. Owszem nie wymagam by w grze była sama walka, wręcz tego nie chcę, mogą i powinny być też inne elementy jak np eksploracja czy zagadki, no ale walka też być musi.

Podsumowując tego za długiego posta :). Szukam gry w której jest dużo walki wręcz i napieprzania wrogów. 3D Tpp, nie musi i nie powinna jednak mieć samej walki, podobna do w/w, ale żadna z w/w, bo już je skończyłem. :) Nie musi być AAA, nie starsza niż 5 lat, tylko PC. Poproszę o znalezienie mi takiej gry (jeśli takie są) i/lub o opinie nt. serii AC pod kątem moich powyższych wymagań. To tyle, dziękuję i pozdrawiam. :)

PS. I jeszcze jedna ważna uwaga, nie polecajcie mi proszę żadnych soulsów ani tym podobnych.

Edytowano przez Tomczykolacz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomczykolacz spokojnie możesz grać w dowolną z dwóch najnowszych odsłon AC gdyż fabuło obu nie jest związana ze starymi odsłonami więc nie masz się co obawiać, że czegoś nie zrozumiesz. Również w wypadku starszych odsłon można było spokojnie ogrywać dowolną część i bez trudu zrozumieć całą historię. Jedyne części, które były ze sobą mocno powiązane to pierwsze trzy gdyż opierają się na losach jednego bohatera i przeżyciach jego przodków. W wypadku późniejszych odsłon to już każda była osobną historią może poza drobnymi smaczkami jak to, że bohater Black Flaga był dziadkiem bohatera "trójki". Ja przygodę z tą serią zaczynałem od "dwójki", która kontynuowała historię z pierwszej części a mimo to bez problemu rozumiałem kto, co i dlaczego. Także bierz bez strachu :). W obu walki jest sporo. Odyssey to rozwinięcie pomysłów z Origins plus jeszcze mocniejsze pójście w stronę rpga z dialogami i wyborami moralnymi. Moim zdaniem najlepiej zdecydować się na tą, której epoka bardziej Ci odpowiada. Nie tak dawno stałem przed podobnym dylematem :D. Ostatecznie zdecydowałem się Odyssey. Niestety na razie z braku czasu nie miałem kiedy jej ograć więc nie mogę za dużo powiedzieć o tym czy spełniła moje oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaką grę FPS mi polecicie? Grafika niech robi porządne wrażenie, akcja najlepiej osadzona w jakimś rzeczywistym konflikcie zbrojnym (najlepiej druga wojna światowa) jakieś bardzo "przyszłościowe" gry typu Crisis odpadają, ewentualnie przejdzie coś na modłę Call of Duty Modern Warfare. Myślę, że najlepszy będzie któryś Battlefield lub Call of Duty. Preferuję trochę starsze tytuły w cenie do 50 zł, bo nie uśmiecha mi się wydawać 120 zł na coś z 2018 roku. Nie grałem od jakichś 7-8 lat a nabyłem nowego PC i chcę nadrobić zaległości a przy okazji grając chcę poczuć takie WOW :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@readerCDA

Jesli zalezy Ci na trybie singleplayer, to najciekawsze beda chyba Wolfenstein: The New Order (plus dodatek The Old Blood) oraz Wolfenstein II: The New Colossus. Do tego Far Cry 3 lub 4, ewentualnie Metro 2033 i Metro: Last Light.

Natomiast jesli bardziej interesuje Cie tryb wieloosobowy, to problem z nim jest taki, ze nowe odslony gier w serii powoduja masowy odplyw graczy z czesci starszych. Taki wydany w listopadzie Call of Duty: WW2 wciaz kosztuje na Steam 60 euro, a jednoczesnie gra w niego zbyt malo ludzi, zeby zalapal sie do setki najpopularniejszych tytulow na Steam (czyli mniej niz 3 tysiace graczy). W dodatku nawet kiedy byl popularny i otrzymywal od tworcow gry uaktualnienia, zabawe psuli liczni oszusci. W starszych odslonach jest jeszcze gorzej. W przypadku Battlefielda sytuacja prezentuje sie lepiej. BF 3 i 4 wciaz zyja, BF1 ma wielu graczy, w najnowszym BFV dolaczenie do meczu trwa sekundy, ale choc uwazam V za solidna odslone tej serii, to wiele osob kreci na nia nosem (bo kobiety na polu walki i poki co mala roznorodnosc map). Alternatywa moze byc tutaj Rising Storm 2: Vietnam, tylko ze w tym przypadku oprawa jest dosyc siermiezna (co w pewnym stopniu tytul nadrabia klimatem), Red Orchestra 2 (aczkolwiek brakuje w nim graczy i czesto ponad polwa zolnierzy to boty), ewentualnie Insurgency i nowsze Insurgency: Sandstorm.

EDIT: Calkiem ciekawa opcja jest tez theHunter: Call of the Wild. Co prawda charakter rozgrywki jest o wiele spokojniejszy, ale za tworcy dali graczom rozlegle i swietnie wygladajace mapy, cykl dobowy, interesujaca mechanike, a nawet mozliwosc gry w co-op.

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam Ci Far Cry 3 (4 to w zasadzie to samo z kilkoma nowinkami, ale fabularnie 3 jest moim zdaniem lepsza), pierwszego Wolfensteina i jako ciekawostke theHunter.

Oczywiscie gier z ciekawa fabula dla jednego gracza znajdzie sie wiecej, ale niestety w ich przypadku sa to produkcje bardziej z gatunku fantastycznych i/lub nie sa stricte strzelankami. Gdybys stwierdzil, ze moglbys jednak ich sprobowac, to polecam Dishonored, Alien: Isolation, Titanfall 2, DOOMPrey, Thief, Deus Ex: Human Revolution. No i choc to survival, gatunek ktorego nie lubie, to gra jest tak swietna, ze nawet ja wsiaknalem w nia na wiele godzin i szczerze polecam kazdemu - Subnautica

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii Call of Duty to w zasadzie tylko trylogia Modern Warfare i pierwszy Black Ops daja rade. Black Ops 2, 3, Ghosts, Advanced Warfare i Infinite Warfare to juz coraz bardziej odjechane science-fiction, a w Black Ops 4 trybu singleplayer wcale nie ma. Zreszta nawet w przypadku Modern Warfare cala kampania fabularna to mocno oskryptowana, korytarzowa rozgrywka, ktorej przejscie zajmuje 5-6h, po ktorych nie za bardzo jest do czego wracac... W przypadku Battlefielda jest niewiele lepiej niestety. Udany tryb singleplayer byl w zasadzie tylko w Bad Company 2. W BF3 tez byl jeszcze dosc strawny i jesli mnie pamiec nie myli, starczal na 7-8 godzin. Za to w BF4 kampania zdawala sie byc zrobiona i doklejona do multi na sile. Od bolu mozna ja przejsc, ale nie ma w niej nic, czego niezobaczenia moznaby zalowac. Dosc powiedziec, ze wedlug mnie BF4 ma lepsza sciezke dzwiekowa niz kampanie fabularna... W przypadku BF1 opinie na temat trybu singleplayer sa podzielone. Nie dostajemy w niej jednej wiekszej historii, ale piec oddzielnych, poswieconych roznym ludziom opowiesci w formie 3-4 misji kazda. W dodatku DICE w widoczny sposob staralo sie zaakcentowac brutalny, brudny charakter tego konfliktu. Z drugiej strony ogrywajac kampanie w BF1 nie moglem pozbyc sie natretnego wrazenia, ze te piec opowiesci to tak naprawde niezbyt dobrze zakamuflowany samouczek do trybu multi. Jedna historia skupia sie na prowadzeniu czolgu, druga na opanowaniu podstaw latania, kolejna na klasie elitarnego zolnierza... Mimo wszystko bawilem sie w BF1 na tyle dobrze, ze ogrania go nie odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@readerCDA Jeśli szukaj czegoś w klimatach drugiej wojny światowej z gatunku FPS warto zwrócić uwagę na Ubersoldier. Gierka była kiedyś dodawana do CDA, przyjemnie się w nią bawiłem. Inne moje propozycje to Iron Storm (alternatywna I wojna światowa), Medal of Honor: Allied Assault War Chest (zawierający podstawkę plus dwa dodatki do niego, do kupienia na Originie lub gogu), seria Brothers in Arms, pierwsze dwie odsłony Call of Duty również dzieją się podczas drugiej wojny światowej (szczególnie polecam dodatek do jedynki o nazwie United Offensive, jeden z najlepszych dodatków do gier w historii)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś nowszych dobrych gier do pogrania we dwoje na jednym komputerze. Może być jakaś bijatyka, wyścigi albo rywalizacja w jakikolwiek inny sposób. To dla młodszego brata żeby mógł w coś pograć z kolegami ale on niezbyt obczaja gry z trudniejszym sterowaniem ( w wyścigowych jedynie sobie radzi). Odpada Fifa i Wormsy. Mam przy komputerze klawiaturę i pada więc raczej tylko dwie osoby ale jakby było coś w co z takim zestawem może grać więcej osób (np. dwie na klawiaturze) to było by super. Wolałbym raczej nowsze gry. Poleci ktoś coś dobrego? Sam raczej nie gram w nic poza singlem więc nie orientuję się w temacie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin Teraz ze split screenem jest ciężka sprawa, nawet na konsolach. Tak na szybko to Magicka; cała wielka seria gier Lego, do wyboru do koloru; Split/Second - zapomniane już wyścigi, ale naprawdę fajne; mogą się razem pobić w Mortal Kombaty i Injustice. Jeszcze Unravel Two. Ja se coś przypomnę to będę dopisywać.

Jak filtry Gry-Online nie klamią to:

https://www.gry-online.pl/multiplayer.asp?PLA=1&GRU=3

https://www.gry-online.pl/multiplayer.asp?PLA=1&GRU=4

@readerCDA Dodam od siebie (wiem, że trochę fantastyki tu jest, ale może coś ci się spodoba):
- trochę przeciętną serię Sniper Ghost Warrior (polecam najbardziej 3),
- jak ci nie przeszkadza widok za pleców to kolejna snajperska seria Sniper Elite (4 części, ale pierwsza jest z 1997 więc możesz sobie darować)
- jak chcesz full symulator żołnierza to Arma 2 (dużo tańsza) lub 3 - o ile jesteś cierpliwy by przemęczyć ciężkie początki
- fantastyczno-paranolmalna II WŚ to Wolfenstein z 2009, Wolf New Order i Wolf New collossuss
- dobre bo polskie, westernowe Call of Juarez II, a gorąco ci polecam CoJ Gunslinger
- postapokaliptyczne Metro 2033 i Last Light
- seria FEAR a zwłaszcza pierwsza część

A co do CoDów i BF, to bym wybrał Call of Dudy, bo singiel jest może równie krótki jak w BF, ale znacznie treściwszy, a BF w singlu jest cienki jak krupnik. Możesz pograć, ale radziłbym ci szukać dobrej promocji, co nie powinno być problemem bo BF3, BF4, BF1, Hardline, Bad Company 2 już pare razy były po około 20 zł

Edytowano przez Despero23
Dodanie linków
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...