Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

A może sea of thieves? :) oceny ma takie sobie, ale jak masz nowy numer cda to możesz przetestować w ramach game passa

• Upvote 1

@goliat  o widzisz zapomniałem całkowicie o Monkey Island :D. Niestety gra jest dostępna wyłącznie po angielsku. O ile nie przeszkadza mi to w wypadku strzelanin, gier sportowych czy platformówek tak  w wypadku przygodówek czy rpgów (gdzie jest o wiele większy nacisk położony na dialogi i historię) unikam tytułów bez choćby polskich napisów. Znam angielski ale nie na tyle by wyłapywać wszystkie smaczki a to chcę robić w grach tego typu. Co do pozostałych: Corsairs - trochę jednak za stara i to w dodatku strategia. Sea Dogs - ciekawa propozycja jednak czy gra nie zestarzała się już za bardzo? Boję się, że odstraszy mnie zbyt drewnianym światem. A jak wygląda rozgrywka w Caribbean Tale? Jest otwarty świat i rozwój postaci, statku? Czy tylko przechodzenie do kolejnej misji i lokacji jak po sznurku? Sprawdzę Port Royale 2 bo sobie przypomniałem, że mam ją gdzieś na płytce z jakiejś gazety:D

Co do Blackwawe i Sea of Thieves (dzięki Loizok) to ciekawe propozycje ale z tego co patrzyłem na wymagania to mój sprzęt niestety raczej sobie z nimi nie poradzi :(. Natknąłem się jeszcze na Pillars of Eternity II gdzie z tego co czytałem jest rozwój okrętu i bitwy morskie. Dodatkowym plusem jest, że autorem gry jest Obsidian, odpowiedzialny za  KOTORa II, który jest jednym z moich ulubionych rpgów :D Wymagania ma takie, że akurat mój laptop spełnia minimalne. Grał ktoś w to i może się wypowiedzieć?

@Arlekin

Co do Małpiej Wyspy są fanowskie spolszczenia wystarczy poszukać w sieci. Wiem, co mówię, bo jakiś czas temu grałem w trzeciej część małpiej wyspy, Curse of Monkey Island, inna sprawa, że brak w niej polskich znaków, jak ó, ale to można przeboleć.

Titan Quest jak najbardziej godne polecenia. Sprawdź sobie również Torchlight i drugą część, Grim Dawn, Sacred 2 i Dungeon Siege 2. Kiedyś też sporo czasu spędziłem przy Loki. Gra jest oceniana średnio ale mi bardzo się spodobała ze względu na tematykę bogów z różnych mitologii i po prostu przyjemnie się w nią grało.

jeszcze Victor Vran i Van Helsing ( 3 części lub jedna zbiorcza final cut)

i mniej znana gra Shadows: Heretic Kingdoms jesli ją dzisiaj kupisz np. pudełko z kluczem steam to dostaniesz preorder 2 czesci ktora wychodzi we wrzesniu za free (warty obecnie 120zl)

Edited by ala89

@zulwiowy może Burnout Paradise albo The Crew? Polecam też serię Dirt  oraz GRID: Autosport. Osobiście do dzisiaj przy żadnych wyścigach nie bawiłem się lepiej niż przy starym NFS Most Wanted z 2005 roku :D Jak dla mnie ta seria skończyła się na tej odsłonie. Miło wspominam też Flatout 2, przyjemnie się rozwalało rywali :D

Edited by Arlekin
  • Upvote 1

1 godzinę temu, Arlekin napisał:

@zulwiowy może Burnout Paradise albo The Crew? Polecam też serię Dirt  oraz GRID: Autosport. Osobiście do dzisiaj przy żadnych wyścigach nie bawiłem się lepiej niż przy starym NFS Most Wanted z 2005 roku :D Jak dla mnie ta seria skończyła się na tej odsłonie. Miło wspominam też Flatout 2, przyjemnie się rozwalało rywali :D

dobrze by było jakby był tuning i drifty

dzięx

6 minut temu, zulwiowy napisał:

dobrze by było jakby był tuning i drifty

dzięx

to najlepiej bierz The Crew, odpicujesz sobie autko jak w Photoshopie :D

Głupie pytanie, ale czym się różnią te wersje ?

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0006-CUSA02491_00-ME4RECRUITSTNDRD

VS

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0006-CUSA02491_00-ME4RECRUITDELUXE

Ta druga daje jakieś "DLC" do podstawki, czy tylko bonus do multi ? Ciężko mi się połapać trochę w tych wersjach.

Byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

@Hrabia93

Z opisu wynika, ze edycja standardowa zawiera turianskiego zolnieza do rozgrywek multi, w deluxe jest jeszcze dodatkowo adeptka asari. 

• Thanks 1

Siemka.

Nabyłem PS4 slim gdzieś około 3-4 tygodnie temu wraz z monitorem, słuchawkami oraz 6 grami:

God of war

SW Battlefront (1)

Assassins creed Origins

CoD infinite warfare

Bloodborne

Battlefield 1

Otóż wszystkie te gry bardzo przypadły mi do gustu. Chciałbym aby bardziej zaawansowani konsolowcy polecili mi pare gier. (Nie interesują mnie gry typu Black ops 4 czy Battlefield 5 bo to gry za 300 zł a tyle pieniędzy za 1 gre nie dam)

Ogólnie to mogą być to nawet tytuły bardzo stare. Oto lista gier nad którymi sie zastanawiam:

CoD ghosts

CoD advanced Warfare

Assassins creed unity

Seria Dark souls (1remastered,2,3)

Battlefield 4

Battlefield hardline

SW battlefront 2

Piszcie czy powyższe gry są spoko.

(Jeśli chodzi o pojemność gier to mam zakupiony dysk do gier 2TB)

Zapraszam do pisania propozycji.

Wątek pisany na telefonie woęc sorry za błędy. Pozdro.

A no i jeszcze zapomniałem że rozmyślam nad zakupem drivecluba

COD Ghosts sobie mozesz odpuscic, bo singiel byl wyjatkowo slaby. Advanced Warfare duzo lepsze, o ile nie przeszkadzaja Ci futurystyczne klimaty, double jumpy itd. A jesli Battlefront z 2015 przypadl Ci do gustu, to smialo mozesz brac i druga czesc, bo jest i wieksza, i ladniejsza. Tyle ze kampania single jest taka sobie, multi za to daje rade. 

@Pixelek36 raczej odradzałbym Ci AC Unity jeśli grałeś już w Origins, wypada przy nim blado i czuć momentami, że brakuje jakiejś świeżości i nowego spojrzenia w stosunku do jeszcze starszych części. Może napiszę oczywistość ale myślałeś nad Horizon Zero Dawn? Nie pisałeś jaką konkretnie kwotę możesz maksymalnie wydać na jedną grę ale Horizon możesz dorwać na np. allegro za około 100zł

8 godzin temu, Arlekin napisał:

@Pixelek36 raczej odradzałbym Ci AC Unity jeśli grałeś już w Origins, wypada przy nim blado i czuć momentami, że brakuje jakiejś świeżości i nowego spojrzenia w stosunku do jeszcze starszych części. Może napiszę oczywistość ale myślałeś nad Horizon Zero Dawn? Nie pisałeś jaką konkretnie kwotę możesz maksymalnie wydać na jedną grę ale Horizon możesz dorwać na np. allegro za około 100zł

Napewno kupie. Tania i dobra. Dzięki

Zastanawiam się, czy kupić grę twórców Fahrenheita, gdyż to była ostatnia gra, w którą od nich grałem - a mianowicie myślę o kupnie Detroit: Become Human.  Polecacie, czy może lepiej zakupić prequel Life is Strange (podstawkę bardzo lubiałem, lecz dalej się zastanawiam nad prequelem) ?

Czy ktoś może polecić/odradzić Helldivers? Jest teraz w wyprzedaży na Steamie i kusi, ale mam wątpliwości.

Grało mi się bardzo przyjemnie na konsoli :) jeśli lubisz takie klimaty to polecam. Mi szybko się znudziło, ale na początku tłukłem ostro

Warto według was kupować The Crew 2 czy lepiej czekać na Forze Horizon 4 do października ? Na tą 1 jestem bardzo nachalny do kupna i niecierpliwy, ale mam przeświadczenie że ta gra szybko się znudzi , fabułę szybko ogram i nie będzie co robić jak w przypadku FH3.  Niechce wydawać 150+ złotych w błoto, . The Crew 1 przeszedłem i bardzo fajnie mi się grało, fabuła była jakaś , samochody spoko, a tutaj mnie interesuje głównie street racing, i offroad reszta nie bardzo. Może Ktoś coś się wypowie i dałby wskazówkę czy czekać na recenzje, obniżke ceny czy brać śmiało. Dzięki za pomoc

Ciężko stwierdzić skoro The Crew 2 jeszcze nie miało premiery. Masz otwartą betę, potestuj sobie. Mnie The Crew 1 znudziło bo poza eksploracją nie chciało mi się tam nic robić i osobiście czekałbym na Forzę Horizon 4. 

2 godziny temu, artixx780 napisał:

mam przeświadczenie że ta gra szybko się znudzi , fabułę szybko ogram i nie będzie co robić jak w przypadku FH3

To po co chcesz czekać na FH4, skoro to będzie to samo co FH3 tylko w innym miejscu i z porami roku?

3 godziny temu, Glockens napisał:

Ciężko stwierdzić skoro The Crew 2 jeszcze nie miało premiery. Masz otwartą betę, potestuj sobie. Mnie The Crew 1 znudziło bo poza eksploracją nie chciało mi się tam nic robić i osobiście czekałbym na Forzę Horizon 4. 

Otwarta beta się skończyła 25 czerwca więc lipa , pozostaje czekać na recenzje zatem.

3 godziny temu, 2real4game napisał:

To po co chcesz czekać na FH4, skoro to będzie to samo co FH3 tylko w innym miejscu i z porami roku?

a z tego chociaż względu że przejdę sobie fabułę ktora w fh3 była jak dla mnie fajna + dodatki., przy normalnym graniu zajęło mi około 70h więc nie jest źle . na multi dużo więcej przesiedziałem i pogram zapewne ze znajomymi typu zloty, drifty. itp

Moim zdaniem, to tego czegoś w FH fabułą nazwać nie można. Masz festiwale, jeździsz w wyścigach, żeby zdobyć iluś tam widzów, rozbudowywujesz festiwale i oczom ukazują się napisy końcowe :) Nie zmienia to faktu, że w FH jeździ się znacznie przyjemniej niż w The Crew i gra PG wygląda znacznie lepiej.