Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

Jeśli nie przeszkadza ci nieco cukierkowa grafika i silne nastawienie na współpracę drużyny to może zainteresuje cię Paladins? Gra darmowa, nie wymaga steama, bo klienta gry można pobrać ze strony developera i spokojnie pójdzie na tym laptopie

Potrzebuje pomocy w znalezieniu trzech rodzajow tytulow:

1. Szukam czegos w stylu Journey, Abzu, RiME, czyli gry ze stylowa oprawa wizualna, ktora w istotny sposob uzupelnia piekna sciezka dzwiekowa i ktore stanowia tlo dla opowiadanej w grze historii. Myslalem nad The First Tree, ale nie zdecydowalem sie jeszcze na zakup i chcialbym poznac inne propozycje. 

2. Kiedys, bardzo dawno temu, gralem w Wolf oraz Lion, czyli quasi-symulacje tytulowych zwierzat. Sa jakies inne tytuly (poza Shelter), w ktorych gracz wciela sie w zwierzeta w ich naturalnym srodowisku?

3. Gra z w miare realistycznym modelem jazdy, w ktorej trzeba troche driftowac, ewentualnie czesto na trasie wyscigu pokonuje sie zakrety korzystajac z poslizgow kontrolowanych. Na chwile obecna obstawiam, ze Dirt by sie tu nadawal, ale od lat nie gralem w te serie i nie mam pewnosci. 

@Tesu co do punktu trzeciego to Dirt jest jak najbardziej dobrym pomysłem (najlepiej Dirt 2 lub 3 które są lepsze od jedynki). Z innych tytułów warto sprawdzić też WRC 3 oraz bardziej ekstremalne Off-Road Drive. Z bardziej zręcznościowym systemem jazdy może też ci się spodobać Forza Horizon 3 oraz The Crew.

Do konca steamowej wyprzedazy pozostalo juz niewiele czasu. Mam ochote jeszcze cos sobie kupic. Problem w tym, ze interesujacych mnie tytulow jest kilka, a w portfelu na Steam zostalo mi jeszcze tylko jakies €22. Tytuly, ktore mam na oku to:

1. Danganronpa: Trigger Happy Havoc za €12,99

2. Vaporum za €12,99

3. Bomber Crew za €10,04

4. Starport Gemini Warlords za €15,99

5. They Are Billions za €20,69

6.  Darkwood za €10,49

7. Steins;Gate za €15,99

8. Ruiner za €13,49

9. Rising Storm 2: Vietnam za €11,49

10. Northgard za €14,99

Doradzi ktos cos? Gatunkowo kazda mi pasuje. 

Osobiście brałbym z tej listy Vaporum + (jeśli masz możliwość dołożyć odrobinkę) Darkwood albo Ruiner.

Ja mam podobny dylemat - na Steam zostało 20zł, kupię za to jeszcze coś sensownego czy już odpuścić sobie wyprzedaż i zbierać na Nioh?

Cześć wszystkim,

Szukam jakiejś gry PC na dłuższe posiedzenie, najlepiej RPG, lub action-rpg, gry, które mnie ostatnio wciągnęły:
Shadow of Mordor
WiedźminIII
gry do których czasami wracam, ale chciałoby się coś nowego:
Skyrim
Fable: Zapomniane opowieści

Chciałbym pograć w coś w klimatach fantasy, gdzie mogę zabijać mieczem i fireballem, sympatycznie byłoby gdyby byli też przeciwnicy humanoidalni (ludzie, elfy, orki etc) a nie tylko duże potwory,  istotne żeby sterowanie było TPP i walka nie turowa, fabuła nie musi być jakoś super wyszukana, no i wymienię tytuły, które w tej chwili mi przychodzą do głowy, które mam już odhaczone:
Kingdom of Amalur Reckoning
Oblivion
Morrowind
RisenI i II
Gothic I, II, III
Wiedźminy I-III
Arcania
Two Worlds I i II

Z góry dzięki za pomoc :)

7 godzin temu, UchiaKaike napisał:

Cześć wszystkim,

Szukam jakiejś gry PC na dłuższe posiedzenie, najlepiej RPG, lub action-rpg, gry, które mnie ostatnio wciągnęły:
Shadow of Mordor
WiedźminIII
gry do których czasami wracam, ale chciałoby się coś nowego:
Skyrim
Fable: Zapomniane opowieści

Chciałbym pograć w coś w klimatach fantasy, gdzie mogę zabijać mieczem i fireballem, sympatycznie byłoby gdyby byli też przeciwnicy humanoidalni (ludzie, elfy, orki etc) a nie tylko duże potwory,  istotne żeby sterowanie było TPP i walka nie turowa, fabuła nie musi być jakoś super wyszukana, no i wymienię tytuły, które w tej chwili mi przychodzą do głowy, które mam już odhaczone:
Kingdom of Amalur Reckoning
Oblivion
Morrowind
RisenI i II
Gothic I, II, III
Wiedźminy I-III
Arcania
Two Worlds I i II

Z góry dzięki za pomoc :)

Skoro przeszedłeś Obka i Morrowinda to Skyrim. Z innych gier poleciłbym The Technomancer, skoro przeszedłeś Gothici i Riseny to obczaj tez najnowsza grę tego studia, Elex, świetna gra, wspaniały świat i ciekawe frakcje. 

Edited by konio52

Ja polecam serię Dark Souls, zwłaszcza trzecią część.

Jeśli miałbyś jednak ochotę na jakiegoś "normalniejszego" erpega z typowymi questami itp. to warto zainterersować się Dragon's Dogma Dark Arisen.

@UchiaKaike może Divinity II: Ego Draconis? Nie myl z Divinity: Original Sin, co prawda to to samo studio jednak w wypadku Ego Draconis walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym z widokiem z trzeciej osoby. Może nie nowa gra ale warta sprawdzenia. Może spróbuj też coś z serii Dark Souls? Polecam też Dragon's Dogma: Dark Arisen, również nie najnowsza ale ma dobrą, zręcznościową walkę, starcia z gigantycznymi przeciwnikami znanymi z mitologii oraz ciekawy system drużyny. Skoro pisałeś o Shadow of Mordor to może spróbuj też Assassins Creed Origins? Najnowszej odsłonie serii znacznie bliżej do rpga niż to miało miejsce w przeszłości.

@konio52, @47, @Arlekin,

Dzięki za pomoc, spróbuję na początek Divinity II: Ego Draconis, najbardziej mnie zachęciła z tego co wyczytałem :). 

Zapytam jeszcze z kolei, czy jest coś podobnego do Fable: Zapomniane Opowieści - mój brat mnie ciągle pyta, a nie wiem co mu doradzić, raczej coś z lżejszym poziomem trudności.

@UchiaKaike najbardziej podobne to jest Kingdom of Amalur ale widzę że już grałeś :) Jeśli miałbyś Xboxa 360 to powiedziałbym że najlepiej zagrać w Fable 2. Na PC wyszło Fable 3 więc może młodemu się spodoba? Trudno mi ocenić tą grę. Ogólnie świat jest ciekawy, historia przyjemna i walki dobre. Na minus zdecydowanie rozwój postaci gdzie na upartego można wszystkie umiejętności odblokować za jednym przejściem gry. A szkoda bo są wybory moralne i fajnie by było za drugim podejściem oprócz zagrania złym i zobaczenia nieco innej historii móc też inaczej rozwinąć postać. Nie ma już możliwości grania klasycznym magiem który rzuca kulę ognia a zaraz razi piorunami bo każdy czar wymaga zmiany rękawicy która umożliwia jego rzucenie a do tego trzeba przenieść się do garderoby (niemożliwe podczas walki). Również nie ubiór stanowi tu wartość czysto estetyczną bowiem bez względu na to czy nosisz koszulę czy jesteś od stóp do głów zakuty w zbroję to nie zyskasz nic do obrony. Fajne natomiast jest chodzenie po świecie, wykonywanie jakichś pomniejszych aktywności, zarabianie kasy poprzez kupno różnych budynków, urządzanie mieszkań, podrywanie panien (albo facetów kwestia gustu), przynoszenie prezentów dzieciakom. Robią się  z tego momentami Simsy ale mi się to podobało. Pooglądaj jakieś filmiki z rozgrywki i sam zdecyduj. Poza tym pierwszy Fable doczekał się zremasterowanej wersji ale nie wiem czy poza grafiką doszły jakieś nowości. Ja akurat wolałem starą grafikę, była bardziej baśniowa.

Edited by Arlekin

Witam. Polecicie jakąś ciekawą, płatną grę na androida? Gatunek RPG, może być turowe ewentualnie strategia z elementami RPG. Wymagania : logiczny system prgogresji który nie jest oparty na jakichś diamencikach, czy innych tego typu rzeczach, minimalna ilość grindu, mikropłatności nie wpływające na rozgrywkę oraz ciekawa fabuła, cena około 20 maksymalnie 30 złotych.

Edited by Sosna564

@radler871

Oba Undergroundy i Most Wanted z 2005 jesli lubisz bardziej zrecznosciowy model jazdy i oba Shifty jesli preferujesz wiekszy realizm. W ostatecznosci ProStreet. Ostatnie odslony sa slabe. 

7 godzin temu, Dj Ogi napisał:

jazda tylko po zamkniętych trasach/torach.

No ten "pro" w tytule zostal tam umieszczony z jakiegos powodu, analogicznie jak i "pursuit" w HP. 

14 godzin temu, radler871 napisał:

Cześć mam pytanie jaką wersje need for speeda polecacie? Xd

To co Tesu, dodałbym jeszcze Hot Pursuit z 2010 i Rivals jeszcze najgorszy nie był, reszta to dno. 

6 godzin temu, Tesu napisał:

No ten "pro" w tytule zostal tam umieszczony z jakiegos powodu, analogicznie jak i "pursuit" w HP. 

Ale "street" nie ma wielkiego uzasadnienia, idąc tym tokiem myślenia :>

4 godziny temu, Dj Ogi napisał:

Ale "street" nie ma wielkiego uzasadnienia, idąc tym tokiem myślenia :>

Jak to nie? Przynajmniej polowa tras w ProStreet to drogi publiczne, reszta to juz tory wyscigowe (wliczajac w to Mondello Park, na ktorym, jak najbardziej chwalac sie, sam mialem przyjemnosc zrobic kilka okrazen w realu :P). 

Drogi publiczne owszem, ale wygrodzone i bez ruchu ulicznego - czyli tak jak na torze. Mnie od ProStreet odrzuciło, wszystko takie sterylne, a do tego ten sztuczny "ziomalski" klimat zupełnie tam niepasujący... Wyścigi uliczne zdecydowanie lepiej oddaje Underground czy Most Wanted 2005, dlatego więc to "street" mi tam nie pasuje. Co innego jeśli szukałbym właśnie wyścigów po zamkniętych trasach... Pamiętam, że wtedy grafika oraz pewien stopień realizmu w ProStreet zrobiły na mnie wrażenie. Nie o to jednak mi chodziło gdy kupowałem tę grę...

@Dj Ogi

tu jest wlasnie glowna roznica miedzy wspomnianymi odslonami serii - ProStreet skupial sie na legalnych wyscigach, a te wymienione przez Ciebie na nielegalnych. Ja ProStreet jako jedynego ogralem na kierownicy i bardzo dobrze sie przy nim bawilem, aczkolwiek moimi ulubionymi odslonami w calej serii pozostaje NFS1, Porsche 2000, pierwszy Hot Pursuit i oba Undergroundy. Na tym proponuje zakonczyc dyskusje, bo zrobil sie offtop.

Szacun za NFS1, gdyż mimo miło miłych wspomnień, nie odważyłbym się dzisiaj ich zrujnować - wystarczy że widziałem różnicę miedzy gameplayem z YT, a tym z mojej pamięci. Podobnie z Porsche 2000, niestety zabolało :/ Myślę że @radler871 z tej naszej wymiany zdań wyciągnie potrzebne dla siebie wnioski.

Help!

Ciułałem sobie kasę ze skrzynek i różnych takich, żeby kupić Nioh. Z potrzebnych 180zł mam już na Steam 176. Niestety tutaj Valve zabiło mi ćwieka, ponieważ w obecnej promocji kuszą mnie nieco:

Tyranny, Darkwood oraz Beat Cop.

Te trzy tytuły razem kosztowałyby mnie mniej niż wspomniany Nioh, jednak wtedy zbieranie zaczynam niemal od zera. A nie wydaje mi się, żebym prędko mógł liczyć na przecenę tego tytułu, podczas gdy każdy z powyższych trzech na pewno będzie jeszcze nie raz przeceniany, a i może wpaść w comiesięcznym HumbleBundle, którego subskrybentem jestem.

Co robić, hmmm..............