Jump to content
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Recommended Posts

Szukam indyków z interesującą historią. Grałem m.in. w To The Moon, Brothers: A Tale of Two Sons, Transistor, Bastion, Aquaria, Valiant Hearts: The Great War, Child of Light, Dust: An Elysian Tale. Polecicie coś ciekawego?

Polecam Last day of June. Dosc krotka, ale zapada w pamiec. 

Szukam gry dla dziewczyny, uwielbia przygodówki, grała w Life is Strange (obie części), The Wolf Among Us, Filary Ziemi. Niepoprawny humor też może być, bo w South Park zagrywała sie długo i miała ubaw. Od Talltale ma kilka gier i te co ją interesowały to już ograła, wiec z tych serii nowych nie ma co proponować.

Najlepiej żeby w grze dokonywane były wybory i dało sie przejść parę razy na różne sposoby.

Zaznaczę, że gra na laptopie Lenovo Ideapad 100 w konfiguracji z geforce 920MX, i5-4288U i 8gb ramu.

Osobiscie polecam The Book of Unwritten Tales, duzo humoru i dobre wykonanie. 

@Pawcio334

Ja ze swojej strony polecam serię Deponia, seria Monkey Island, obie części The Book of Unwritten Tales, Syberia 1 i 2, seria Broken Sword, Secret Files: Tunguska, polska przygodówka Jack Orlando, The Raven, Post Mortem, Still Life, Ceville (przygodówka z humorem, była kiedyś w CDA spolszczona przez śp. EGM).

@Pawcio334 to ja polecam jeszcze serię Runaway. Pierwsza część jest już wiekowa ale przez kreskówkową, ręcznie rysowaną grafikę nadal wygląda nieźle. Poza tym trudne zagadki i dobry humor.

Pograłbym w starocia, zaproponujecie coś? Myślałem o jakiejś strategii tutowej (innej niż herosi) albo o jakimś rtsie. Myślałem, żeby przejść po raz kolejny Etherlords 2 :D

@Loizok może Dawn of War II lub III? Polecę jeszcze starociem i zaproponuję Star Wars: Empire At War. Stara ale ciągle bardzo grywalna strategia w świecie Gwiezdnych wojen :) Chyba, że koniecznie chcesz coś turowego? I interesuje Cię bardziej klasyczne, średniowieczne fantasy czy dowolny klimat? Jak koniecznie turowe to polecam coś z serii XCOM. Sam nie jestem fanem gier turowych ale w Enemy Unknown wsiąknąłem na długie godziny.

Poszukuję gry w stylu Darkest Dungeon, mieszankę strategii z rpg. Mile widziane elementy rozbudowy osady, zamku lub miasta. 

Dnia 9.08.2018 o 14:17, Arlekin napisał:

@Loizok może Dawn of War II lub III? Polecę jeszcze starociem i zaproponuję Star Wars: Empire At War. Stara ale ciągle bardzo grywalna strategia w świecie Gwiezdnych wojen :) Chyba, że koniecznie chcesz coś turowego? I interesuje Cię bardziej klasyczne, średniowieczne fantasy czy dowolny klimat? Jak koniecznie turowe to polecam coś z serii XCOM. Sam nie jestem fanem gier turowych ale w Enemy Unknown wsiąknąłem na długie godziny.

O dzięki za propozycje :) Dawn of wara  2 (szczególnie retribution) przeszedłem już kilka razy, ale może zainstaluje znowu. Trójka coś mnie nie przekonała, ale może kiedyś się z nią przeproszę.

Chyba wolę fantasy i wydaje mi się, że znalazłem coś dla siebie- na g2a kupiłem Age of Wonders 3 ze wszystkimi dlc za jakieś 25zł. Coś czuję, że wsiąknę w to na długo :D

Poszukuję gry takiej jak Batman Arkham Knight na PS4. Return to Arkham ograne. Wiem, za miesiąc dostane spidera, ale teraz nie mam w co grać.

Już tłumaczę o co mi chodzi. W AK mamy dużo broni/gadżetów/ataków/kombinacji/pułapek do ulepszania. Mamy pojazd, który także ulepszamy a na dodatek możemy szybować żeby jeszcze szybciej się przemieszczać i do tego otwarty świat. Dodatkowo mamy dużo ciekawych znajdziek, misji dodatkowych, zagadek. No gra prawie idealna ale już ją ukończyłem. Szukam czegoś co chociaż odrobinę będzie podobne do tego. 

Szukam jakiegoś MMORPG, za darmo, bez P2W albo chociaż w jak najmniejszym stopniu pay 2 win...myślałem nad Terą w którą kiedyś grałem, ale nie wiem jak serwery, ktoś w to jeszcze gra?  któryś z forumowiczów może coś polecić? 

@konio52 może Guild Wars 2? Niby ma już te 6 lat ale wciąż jest mocno wspierana i masa ludzi w nią gra. Słyszałem nawet wiele opinii, że obecnie bije na głowę płatnego TES Online. Ja sam nie jestem fanem MMO i praktycznie od każdego się odbiłem po kilku godzinach (łącznie z WOWem) więc nie powiem Ci na 100% czy warto. Ale skoro jest darmowy to w sumie nie wiele tracisz :)

1. Szukam gry RPG/FPS, w której byłaby możliwość obrony z wnętrza zamku. Kiedyś miałem Gothic 3, pamiętam że były tam zamki, jednakże nie było możliwości zamknięcia bramy czy walki na dystans z potworami stojąc na murach.
2. Szukam gry RPG/FPS, w której można by wykorzystywać większe pojazdy (np. autobusy, pociągi)

Szukam jRPG na PC, dla kompletnego początkującego :) Jedyną styczność z tym gatunkiem jaką miałem, to jakaś gra na PSP; była całkiem w porządku. Wolałbym, żeby mimo wszystko nie było aż tak dużo rozmów, jak wydaje mi się, że jest w Personie 5, tylko był większy nacisk położony na walkę, rozwój postaci, crafting. Na pierwszy rzut oka podoba mi się Ni No Kuni 2 albo Dragon Quest XI, ale nie jestem pewien, czy to dobry wybór, zważając na moje preferencje? Może lepiej wybrać coś starszego, z klasyki? 

Witam

Szukam strzelanek dla początkujących/ niedzielnych graczy.  Za dzieciaka sporo grałem w single player,  ostatnio próbuje swoich sił w multi i dostaje straszne lanie. Wybieram serwery dla noobów, a zawsze znajdą sie 2-3 mendy, które zgarniają 80% wszystkich zabójstw.  Możecie polecić FPSy, gdzie gracze dobierani są według umiejętności, są specjalne ligi lub może dedykowane serwery.  Albo gry gdzie większą role odgrywa "myślenie" a mniejszą refleks i spostrzegawczość. 

@Neal1024

Coz, problemem jest to, ze nawet w grach, w ktorych trzeba myslec, przewage ma zawsze ten, kto pierwszy zauwazy przeciwnika i pierwszy zareaguje na jego obecnosc. Nawet grajac w chaotycznego berka strzelanego w multi Call of Duty, gdzie bardzo premiowane sa refleks i spostrzegawczosc, trzeba tez myslec, jesli chce sie byc lepszym od reszty graczy. Jednoczesnie w takim Rainbow 6: Siege, ktory mocno stawia na myslenie i bardziej taktyczne podejscie do celu meczu, bez duzej spostrzegawczosci i refleksu takze daleko nie zajdziesz.

To ze bedac poczatkujacym graczem multi dostajesz lanie, to nic dziwnego. Kazdy tak mial na poczatku, a wszystkie porazki maja Cie uczyc ogrania, reagowania w konkretnych przypadkach, zwiekszac refleks, uczyc rozkladu map, kontroli odrzutu broni i dawac Ci ogolne doswiadczenie w tego typu zabawie. Ktos jest naprawde dobry i zdobywa wiekszosc fragow? Przypatrz sie jak gra, z czego strzela, jaki ma setup postaci, ktory obszar mapy stara sie kontrolowac itd. Z czasem bedzie Ci szlo coraz lepiej, trzeba byc tylko cierpliwym, analizowac to, co sie dzialo podczas meczu i wyciagac z tego wnioski. 

Nie napisales, w ktorych grach multi poki co probowales swoich sil, ale wydaje mi sie, ze calkiem rozsadnym wyborem bylby dla Ciebie Overwatch. W przeciwienstwie do wielu innych strzelanek jest calkiem przyjazny dla poczatkujacych graczy, bo dosc latwo jest ogarnac jego podstawy. W dodatku zalicza zdobycie fraga nie tylko osobie, ktora zadala decydujacy cios, ale takze wszystkim innym, ktore jej w tym pomogly. No i ma sporo zroznicowanych bohaterow podzielonych na klasy (tank, support, dps) do wyboru, kazdy z innymi umiejetnosciami i stylem gry, przez co latwo mozna znalezc przynajmniej 2-3, ktorzy Ci podpasuja. Chcesz byc tankiem, ktory wielkich obrazen nie zadaje, ale za to jest wytrzymaly i potrafi zajac przeciwnika na tyle, zeby reszta druzyny go wyeliminowala? Nie ma problemu! Wolisz byc snajperem walczacym na dlugim dystansie? Zalatwione! Preferujesz walke w zwarciu i wysoka mobilnosc? Da sie, wybierz ninja. Lubisz wspomagajace w walce gadzety? Zaden problem, wystarczy wybrac postac, ktora potrafi postawic wiezyczke automatycznie namierzajaca wrogow. A moze zamiast zadawac obrazenia przeciwnikom wolisz wspierac sojusznikow, leczyc ich i zwiekszac ich potencjal bojowy? Spoko, wybierz ktoregos z healerow i zdobywaj punkty, kiedy leczony przez Ciebie kompan zalatwia wrogow. Oczywiscie bedziesz musial sie nauczyc chocby w stopniu podstawowym gry roznymi postaciami, tego, jakie maja one zdolnosci i jak z nich optymalnie korzystac, jak je w przypadku wrogow najlepiej niwelowac, ktorych przeciwnikow najlepiej omijac, a na ktorych rzucac sie od razu w zaleznosci od tego, kim aktualnie grasz (bo w grze wystepuje w pewnym stopniu system papier-nozyce-kamien), ale zbyt skomplikowane to to nie jest. 

• Upvote 1

@Neal1024 na pewno dobrym wyborem nie będzie Fortnite: Battle Royale. Jestem podobnym "przypadkiem" do Ciebie i po dwóch dniach odrzuciła mnie ta gra bo trudno się przebić komuś bez dobrego refleksu. Tesu dobrze Ci radzi ale jeśli boisz się wywalić kasę w błoto to możesz spróbować darmowej alternatywy w postaci Paladins. Jest to tytuł bardzo podobny do Overwatcha, na tyle, że jego twórcy byli pozywani o plagiat. Kilka miesięcy grałem w nią (Paladins) i całkiem dobrze się bawiłem i nieraz byłem najlepszym graczem w drużynie. A refleks mam na poziomie spłoszonego żółwia :D