Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@NewJoker

Czegos dokladnie tego samego to nie znam, ale warte uwagi sa Faster Than Light (kosmiczny roguelikel 2D z eksploracja, walka z innymi statkami, rozwojem zalogi, zdobywaniem lepszych statkow) oraz podobny do niego Out There (tez sie lata od systemu do systemu, napotyka losowe wydarzenia, pozyskuje surowce itd). Ewentualnie jest tez jeszcze Space Engineers, ale akurat w niego nie gralem, wiec o jakosci rozgrywki wypowiadac sie nie bede. No i nie zapominajmy o Kerbal Space Program, ktory choc nie daje graczowi opcji zbijania majatku w kosmosie, to umozliwia budowanie dzialajacych statkow kosmicznych, ktore nastepnie maja pomyslnie wykonac zlecone zadanie (np. wyniesienie astronautow na orbite albo zadokowanie do znajdujacej sie na orbicie stacji kosmicznej). Statki buduje sie z wielu roznych dostepnych elementow, ktore dzieki zaawansowanemu modelowi fizycznemu maja bezposredni wplyw na to, jak zachowuje sie cala konstrukcja. Wszystko to podlane lekko humorystycznym sosem. Jesli chcialbys sie blizej przyjzec KSP, to na Steam jest jego darmowe demo.  

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

O FTL słyszałem, ale nie przepadam za turówkami. Space Engineers mam i bardzo polecam. Samo latanie nie jest jakieś rozbudowane, ale jeśli chodzi o konstruowanie, to jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Serio, można zbudować po prostu wszystko. Uwielbiam takie gry, chociaż brakuje mi nieco cierpliwości ;-) KSP też znam, ale odstrasza mnie kreskówkowość tej gry i fakt, że chodzi tam głównie o sam start i lądowanie rakiety. Nie mniej jednak myślę, że kiedyś spróbuję (mam to na liście życzeń Steam i czekam na okazję do zakupu).

Kiedyś chyba w CD-Action była taka super strategia 2D ze statkami kosmicznymi i walkami robotów na planetach. Można było trafić do więzienia, uciec z niego używając komend tekstowych itd. Niestety nie pamiętam tytułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mephistofella

Arcydziełem na ocene 10 nie są ale grało mi się w nie bardzo przyjemnie, najbardziej podobał mi się Testament sherlocka holmesa, ale inne części również są OK. Zagadki nie ultra trudne ale wymagają aby pogłówkować czyli tak jak powinno być, śledztwa ciekawe, także możesz się zastanowić. Gry nie mają dużych powiązań ze sobą (raptem małe smaczki w domu Sherlocka) więc po kolei nie musisz ich przechodzić, zacznij od tych od których chcesz.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o propozycję jakichś ciekawych gier akcji nastawionych na rozgrywkę wieloosobową. Mnóstwo czasu spędziłem m.in. w TeamFortress 2 i PvZ Garden Warfare, ale trochę mi się już przejadły i chciałbym spróbować czegoś innego. Zależałoby mi na grach nastawionych na współpracę, niezbyt udziwnionych i łatwych do opanowania. Oprócz wspomnianych wcześniej TF2 i PvZ mam za sobą takie tytuły jak Left4Dead (jakoś mnie nie wciągnęło), Killing Floor, Natural Selection 2 (odbiłem się ze względu na zbytni stopień skomplikowania rozgrywki), Paladins, Warframe i Alien Swarm. Może będziecie w stanie polecić coś innego? Chętnie pograłbym w jakieś f2p o ile nie będzie to pay2win :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, istnieje co prawda temat o strategiach, ale dawno umarł, więc pozwoliłem sobie stworzyć nowy - szukam strategii (najlepiej RTS-a) osadzonego w w miarę współczesnych realiach - XX, XXI wiek, plus sci-fi. Chodzi głownie o w miarę realistyczne jednostki i miejsca, niekoniecznie w 100% ale Command & Coquer na przykład wydaje mi się za bardzo wydziwione na przykład. Nie musi być uber mega trudno-masochistyczne, jak Men of War na przykład, ale może, odrobina wysiłku jeszcze nikomu nie zaszkodziła
W sporo takich już grałem, ale liczę, że coś jeszcze zostało.
Grałem w: Starcraft 2, RUSE, Blitzkrieg, Endwar (ale jakoś mnie nie przekonał), Company of Heroes (ale też mnie nie przekonało, nie wiem dlaczego, chyba za bardzo mikro, za makro strategii), Age of Empires III (inne realia, ale było świetne), kupioną kiedyś kiedyś na stacji benzynowej Desert Rats vs. Africa Corps, nie wiem czy ktoś zna, świetnie ją wspominam
Tak więc, ktoś coś, jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana planu. (edytowane)

Terrarie czy Minecrafta daruję sobie do czasu, jak stanieje sporo. Helsinga postaram się wyhaczyć z jakieś wyprzedaży, zaś Grim Dawn'a jak trochę stanieje.
Co zaś tyczy się jakiś RPG, będę raczej szedł w kierunku antologii TES, i tu mam takie pytanie czy ktoś się orientuję w jakiej one wersji są? Czy są to normalne bez steam czy ze steam? Oraz jakie są mniej więcej różnice między sieciową wersją a singlową? Poza rzecz jasna faktem grania z innymi?

 

Edytowano przez need12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o Battlefieldy na PS3. Obecnie jest promocja na PlayStation Store i interesuje mnie, która z tych części jest lepszym wyborem, jeśli chodzi o PS3: Battlefield 3 czy Hardline? Przede wszystkim ciekawi mnie, która odsłona jest bardziej zaludniona w trybie Multiplayer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie - czy warto kupować Just Cause 3? bardzo spodobała mi się "dwójka", ale juz mi się znudziło rozwalanie tej wyspy i zastanawiam się nad zakupem kontynuacji. Tylko nie wiem czy warto wydawać ponad 100 czy jednak poczekać na jakąś tanią serię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kompletnie nie znam się na tytułach na nintendo 3ds. Poszukuję jakiegoś ciekawego hack'n'slasha, rpg, platformówki, w miarę rozsądnych pieniądzach do 40-50 zł. Może mi coś polecicie? W tej chwili mam zeldę - Link between worlds (nie mam pojęcia jak w to grać i chcę się tej gry pozbyć mimo iż dopiero zacząłem w to grać), Lord of the rings Conquest, Super mario bros oraz need for speed undercover. Oczywiście wchodzi w grę rynek wtórny. 

Edytowano przez marekpotter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajinYoda

Grałem we wszystkie części i nadal moją ulubioną jest Just Cause 2. Trójka niby oferuje wszystkiego więcej i lepiej, ale jakoś nie chce się do niej wracać tak jak do 2. Niemniej jednak warto spróbować gdy pojawi się jakaś promocja.

@zulw

Gram tylko na PC, ale z tych 3 gier najbardziej polecam BF1. Zwłaszcza, jeśli tak jak mówisz, wolisz mniej skillowe strzelanki. Pod tym względem Call of Duty bliżej do CS niż BF. W Battlefieldach dłużej żyjesz (zwłaszcza jeśli sterujesz czołgiem xD), więcej kombinujesz i czasem działasz na tyłach. A w CoD standardowo spawn, bieg, strzał, frag, strzał, frag, strzał, death xD

 

Ja natomiast mam takie pytanie do Was: którą część Call of Duty byście obecnie polecili ? Wolę bardziej współczesne klimaty niż jakichś kosmitów, egzoszkielety i lasery. Dlatego Infinite Warfare odpada. Interesuje mnie też multi, więc stare części też się raczej nie kwalifikują. Zatem pozostaje Modern Warfare (chyba poczekam na remaster), Black Ops 2, Modern Warfare 3 i ew. Advanced Warfare. Domyślam się, że w MW 2 już mało kto gra. A pozostałe części jak wyglądają pod tym kątem ?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala seria Modern Warfare, pierwszy Black Ops oraz Ghosts sa jeszcze w miare normalne. BO2 tez ostatecznie daje rade. Advanced Warfare szczerze odradzam, bo to abominacja jest. 

Edytowano przez Tesu
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...