Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rumbur

Darkstar One

Polecane posty

No cóż zostaje tylko zaczekać jak sprawy się potoczą z tymi napisami, osobiście mam nadzieje że Cenega się pospieszy i szybko wyda jakąś łatkę, nie bardzo mi się podoba ponowne uruchamianie gry co 10-15 min.

Mam również nadzieję że po naprawie "napisowego" problemu nie będzie wymagana gra od początku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demogorgon

cala rzecz w tym, ze co innego gdy uklad ma ta charakterystyczna "mgielke", a co innego gdy HUD i stacje rozmyte a po jakims czasie nei wiesz co masz przed soba, czy to statek czy asteroida?

A klopot wcale nie jest klopotem...Tak jak wczesniej pisalem, nie trzeba instalowac poprostu zadnych patchy i po klopocie. Swierza instalka z CDA nie ma zadnych wiekszych bug'ow, poza napisami i sporadycznymi CTD...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie innego języka to jest taka opcja. Trzeba w katalogu string skopiować katalog pol i zmienić nazwę kopio na ENG wtedy w opcjach pojawił mi się dodatkowy kwadracik obok niepodpisanego z podpisem angielski (oczywiście skoro zawartość pliku była taka sama to i tak napisy były po polsku. Niestety nie rozwiązuje to problemu z "psującymi się napisami" myślałem o zdobyciu kopi pliku z napisami od kogoś z działającą wersją, lub kogoś kto ma wersje angielską. Niestety mam z tym problemy. Chyba ściągnę angielskiego pirata i wezmę pliki z napisami (choć wątpię by to rozwiązało problem. Poza tym, może będzie tam crack obchodzący postępującego Blura. jak do jutra się nic nie wywiążę a ja nie znajdę jakiegoś rozwiązania to prawdopodobnie ściągnę pirata dla cracka i dla napisów jak podziała to upnę same napisy. Jak ktoś ma dostęp do pliku z napisami w działającej wersji to prosił bym o upnięcie gdzieś i podanie linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w katalogu string skopiować katalog pol i zmienić nazwę kopio na ENG wtedy w opcjach pojawił mi się dodatkowy kwadracik obok niepodpisanego z podpisem angielski (oczywiście skoro zawartość pliku była taka sama to i tak napisy były po polsku. Niestety nie rozwiązuje to problemu z "psującymi się napisami"

Wybacz mi, jestem odmóżdżony po 2 testach dzisiaj i może dlatego nie rozumiem, ale jaki jest sens zmieniania tej zawartości skoro to i tak nic nie daje? (pojawia się jeno kwadracik eng, z zawartością polską) napisy jak się rozkraczają, tak się rozkraczają i w sumie nie daje to nic...

No chyba że źle zrozumiałem, możesz proszę rozwinąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to nie pomaga, ale może być wskazówką, ponieważ wiemy, że gra wczytuje napisy z katalogu po uruchomieniu i nie są ściśle powiązane z plikiem exe. dlatego poluje na napisy z działającej wersji, ponieważ jest szansa, że są nadzieje(:P), że może to pomóc. Taka informacja do czego doszedłem, jakby ktoś chciał kombinować w tym kierunku. Poza tym wyjaśniaj jakim cudem udało się komuś zmienić napisy na angielski. Widać ma dodatkowy katalog z angielskimi napisami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega bada sprawę tego błędu. A póki co prowizoryczne rozwiązanie dla osób, którym nie przeszkadza granie w DarkStar One po angielsku.

W katalogu gdzie jest gra jest podkatalog "strings". W środku jest katalog "POL" a w nim jeden pliczek "global.res"

Należy go sobie gdzieś skopiować (po naprawieniu gry przez Cenegę może się jeszcze przydać) a w jego miejsce wstawić pliczek jaki można ściągnąć poniżej. Oczywiście po wcześniejszym rozpakowaniu.

Otrzymamy wtedy grę co prawda po angielsku, ale jak dotąd wykonałem 5 skoków i problemów z tekstami nie stwierdziłem.

global.zip

Pliczek pochodzi z angielskiego patcha. Oficjalnego, a nie żadnego "skrakowanego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliczek pochodzi z angielskiego patcha. Oficjalnego, a nie żadnego "skrakowanego".

:P

Będzie trzeba grac po angielsku szkoda. Na razie jakoś przeżyje. Dodam ze ten pliczek co leży sobie w koszu i tak nic nie zdał. Nadal były poprzestawiane napisy :( Trzeba czekac na Cenegę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pierwsze tłumaczenie które rozwala całą grę. Dlaczego nie możecie dawać nam możliwości grania w gre w języku w jakim została utworzona?

300kb.

tylko tyle trzeba było wrzucić na płytkę, aby uszczęśliwić wielu graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega bada sprawę tego błędu. A póki co prowizoryczne rozwiązanie dla osób, którym nie przeszkadza granie w DarkStar One po angielsku.

W katalogu gdzie jest gra jest podkatalog "strings". W środku jest katalog "POL" a w nim jeden pliczek "global.res"

Należy go sobie gdzieś skopiować (po naprawieniu gry przez Cenegę może się jeszcze przydać) a w jego miejsce wstawić pliczek jaki można ściągnąć poniżej. Oczywiście po wcześniejszym rozpakowaniu.

Otrzymamy wtedy grę co prawda po angielsku, ale jak dotąd wykonałem 5 skoków i problemów z tekstami nie stwierdziłem.

global.zip

Pliczek pochodzi z angielskiego patcha. Oficjalnego, a nie żadnego "skrakowanego".

Czyli miałem racje wystarzy znalezc odpowiedni plik z napisami. Ktoś sprawdzał może już ten plik z fixa zamieszczony nieco wyzej? ja niestety bede w domu za 4h dopiero i nie moge sprawdzić jak ktoś ma czas i dobre łącze niech poszuka może wersji polskiej napisów która będzie działać (próbujcie zmieniać folder z napisami (nawet polskimi) na ENG i inne podobne sztuczki ja jak wrócę do domu to po próbuję. PS(dzięki ghost za tymczasowe rozwiązanie które umożliwi granie! Mi angielski nie przeszkadza, ale to nie zmi.enia faktu, że będe szukał działającej wersji polskich napisów) i jeszcze raz proszę (niech ktoś sprawdzi pliki na górze)

EDIT hmmm... ghost usunął tamten post z linkiem. To było z polskiego fixa (oficjalnego) więc nie wiem czemu. Na szczęście mam go skopiowanego, a nuż zadziała:P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytę dajemy taką wersję gry jaką dostajemy od licencjodawcy. W wielu wypadkach mamy zakaz ingerencji w strukturę gry. To jest szczególna sytuacja dlatego dałem ten pliczek, ale tak jak napisałem to nieoficjalne rozwiązanie, podane przeze mnie bez zgody dystrybutora. Co oznacza, że w podbramkowej sytuacji mogę za to zdrowo beknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ghost

Ale o co ci chodzi? Przecież ty nam nic nie dałeś a my nic nie widzieliśmy. Jeden z użytkowników (taki np. ja) zamieścił plik bo pomyślał że a nuż to pomoże ;)

ps. Pomysł okazał się skuteczny, bo gra działa bez zająknięcia. Błędy tekstowe zniknęły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie komercha czytałeś AR z najnowszego numeru? Przecież wreszcie ulegli "Artykułom sponsorowanym" Komercha na maksa :P A tak na serio mam pomysł na polskiego Darkstara bez cracka i patcha. Jestem w trakcie ściągania patcha z Cenegi(bez komentarza o ich downloadzi[musialem ściągnąć Chrome żeby mi się pobieranie nie przerywało]) i wyciągnę z pliku *.exe plik z polskimi napisami. Przetestuje i napiszę rezultat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówi się ze CDA to komercha i nabija tylko kase na klientach:P

A tu mamy pomoc z pierwszej reki:)

Dzieki jestes wielki|:)

To fakt, pomyśl sobie że mogłeś kupić Darkstar'a w sklepie, z patchować go do wersji 1.3 i ... pisać pół roku do pomocy technicznej Cenegi że coś nie tak jest z grą :P - a jedyna odpowiedź byłaby taka że to Twoja wina, bo masz złe sterowniki/wadliwy sprzęt. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko u mnie było dobrze aż wszystkie napisy w menu np:zapisać grę, zamieniły się w kwestie dialogowe,co to ma być ja [ciach].

Widzę, że ostrzeżenie za bluzg nie pomogło. Zapraszam w takim razie na tygodniowy urlop w trakcie, którego zalecam zapoznanie się z regulaminem.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mianowicie jest problem taki:

Odpalam grę i wyskakuje trzy razy, że nie znaleziono pliku pt: "netman.dll" Proponuje mi reinstalkę co też zrobiłem lecz niestety problem sie pojawia. Mam viste 64 a komp bez problemu spełnia wymagania. Stery też mam najnowsze.

Skopiuj plik IPHLPAPI.DLL z Windows\system32 do katalogu z grą. Powinno pomóc.

Wielkie dzięki, zadziałało. Teraz zabawa z napisami :P ale tu pójdę za radą Ghosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...