Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Edgarzyc

Temat do luźnej dyskusji ( nie luźnej jazdy )

Polecane posty

@up no, potwierdzam. Z pracy wyszedłem dopiero o 19 i na napisanie w domu miałem koło 45 minut ;) cos tam się skrobnęło ale... Szacun dla zwycięzcy (i kogokolwiek, kto zdobył srebro i brąz!), że mimo presji czasu wyszło naprawdę profesjonalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie spodobało się to, że prace publikowano na forum, zamiast jak w poprzednich konkursach wysyłać je na maila. Na pewno nie wszyscy i może nie większość, ale musieli znaleźć się tacy, którzy po prostu "inspirowali się" pracami poprzedników, zamiast wykonać własny research. Co mija się z celem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - jak już jesteś redaktorem to nie robisz researchu tylko i wyłącznie na stronach developera, ale także u konkurencji - zależność prosta, że im szybciej news pojawia się na stronie, tym więcej wysiłku w research musisz włożyć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom problem można było łatwo obejść, zakładając temat w ostatniej chwili ;) Nikt Ci nie kazał wrzucać pracy jako jednej z pierwszych, wystarczyłoby, żeby każdy wrzucił o np 20.30 - i o inspiracjach nie byłoby mowy, i oceniać innych studentów dałoby się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd większość z nas czerpała informacje do napisania tego newsa, jak nie z innych polskich serwisów o grach? Widać to przecież po niektórych błędach. Czy w takim razie, działajac na wedle reguły "zero odgapiania od innych", w zadaniu odgórnie powinno się zakazać korzystać z konkurencyjnego, bądź co dadź, researchu? Wtedyna pewno nikt nie dałby rady wykonać polecenia w tak krótkim czasie. Reaserch polega na wykopaniu inforamcji z różnych źródeł (w tym i konkurencji) i zestawieniu ich ze sobą, likwidując niezgodności.

Mi udało się wykopać jakieś ciekawe wiadomości samemu. Kosztowało mnie to sporo czasu, co odbiło się na jakości tekstu. Dlatego też chciałem (podobnie jak mówi GreenFinch) poczekać z założeniem tematu do ostatniej chwili, by wiedzieć że będe w miarę "oryginalny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej czekasz, tym większa szansa na to, że Twój tekst nie będzie oryginalny. Ktoś może napisać, czy dojść do takich samych informacji czy wniosków jak Ty.

Właśnie takie jest ryzyko wrzucania tekstów "na ostatnią chwilę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy ogólnie o pracy newsmana, to jak najbardziej.

Ale akurat w tym zadaniu większe prawdopodobieństwo jest, że ktoś "zainspiruje się" twoim tekstem i researchem, niż że samodzielnie dokopie się dokładnie do tych samych ciekawych i nowych informacji co ty. Sprawdzający nie ma też raczej tyle czasu, by przejrzeć wszystkie posty i stwierdzić kto pierwszy daną informacje. Dlatego lepiej wrzucić tekst zgodnie z wcześniejszym pomysłem Greena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej czekamy, ale jeszcze konkursy sprzed miesiąca są nierozwiązane, więc szybko tego rozwiązania chyba nie zobaczymy :) Osobiście czekam też na rozwiązanie konkursów z filmem Hitamana i Layers of Fear, bo też udział brałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhm.

Droga Alfa,

Silent Hills to anulowana przez Konami kontynuacja gier z serii Silent Hill. Waszym zadaniem jest napisanie epitafium (czyli tekstu o zmarłym). Jedyna szansa, aby zagrać w Silent Hills była dość dawno temu, kiedy to Kojima wrzucił demko gierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhm.

Droga Alfa,

Silent Hills to anulowana przez Konami kontynuacja gier z serii Silent Hill. Waszym zadaniem jest napisanie epitafium (czyli tekstu o zmarłym). Jedyna szansa, aby zagrać w Silent Hills była dość dawno temu, kiedy to Kojima wrzucił demko gierki.

Dzięki, miałem guglać to epitafium, ale jakoś najpierw wszedłem na forum biggrin_prosty.gif

@W sumie to i tak wyguglałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamma ma bardzo ciekawe zadanie. :) to muszę przyznać.

Ale tak pomijając kwestię zadań, ciekawią mnie wyniki po pierwszym semestrze. Myślicie że będzie długa lista studentów wraz z osiągniętymi punktami?

No i zastanawiam się, czy będzie jakiś próg - przykładowo zdobyłeś 15 punktów na 20 możliwych, więc idziesz "poziom dalej", ale jak zdobyłeś ich tylko 12, to akademię będziesz musiał powtarzać wraz z ewentualnymi nowymi jej członkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby dostać jakąś ocenę za cały semestr, chociażby podsumowanie w kilku słowach. Nie wydaje mi się, że będzie coś w stylu "przejścia dalej", bo i gdzie? Poza tym dalsze podziały grupy skutkowałyby większą ilością zadań, a już teraz redaktorzy nie mają za dużo czasu na zaglądanie tutaj. Chociaż może być tak, że do drugiego semestru będą mogli podejść tylko autorzy, którzy podesłali pracę na sesję. Póki co ciężko powiedzieć.

Co do pracy, faktycznie bardziej pasowałaby mi tematyka Gammy, ale w sumie ten cały Silent Hills mocno mnie wytrącił ze strefy komfortu, co może zaowocuje niecodziennym tekstem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako student powinienem zapytać - a drugie i trzecie terminy będą? :)

Osobiście byłbym najbardziej zadowolony, gdyby oprócz możliwego wyniku punktowego studenci byli oceniani "opisowo" - np. w tej części spisałeś się dobrze, a ta czy inna mogłaby być lepsza. Coś, jak w zadaniach, tylko bardziej ogólnie. Zdaję sobie sprawę, że to wiele pracy i raczej do tego nie dojdzie, ale pomarzyć można. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena opisowa byłaby świetna i myślę że nie jest to aż takie nierealne. Podczas rekrutacji dostałem parę słów od 9kier i myślę, że nie jestem jedyny. Ocena to w sumie podobna sprawa, zwłaszcza że nie muszą się usunąć w dwa dni że wszystkimi tylko spokojnie mogą poczekać i wysłać wszystko na raz albo na maila albo w długiej wiadomości na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Monka zagonili do roboty, żeby ocenił prace w piątym zadaniu. Muszę przyznać, że jest bardzo szczegółowy w ocenach i szczery aż do bólu. No cóż, sesja egzaminacyjna jest coraz bliżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...