Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

Jakbym był politykiem i ktoś proponował mi bilet na WM32 ( największa gala wrestlingowa w USA), to wziąłbym łapówkę.

Mógłbym nawet iść do więzienia jezyk2.GIF

W więzieniu raczej nie transmitują wrestlingu icon_wink.gif ...

Może spotkam tam jakiegoś sławnego wrestlera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale serio mówiąc, to PO powołała do TK normalnych prawników (m.in. szefa Naczelnego Sądu Administracyjnego), a PiS (która to partia wcześniej krytykowała TK za upolitycznienie i postkomunizm) posła i senatora oraz byłego członka PZPR, do tego prawie wszyscy albo związani ze SKOK albo z "wyjaśnianiem" Smoleńska

no i najlepsze było zadawanie pytań do kandydatów, które polegało na normalnych pytaniach zakończonych "nie jest wam wstyd?", a zaraz po zadaniu (bez odpowiedzi oczywiście) było głosowanie

No, może lepszy był Niesiołowski

https://vine.co/v/iWnmmOd6MpL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że PiS dobry ruch wykonało. Poza tym, co za różnica, kim jest członek z TK, skoro aktualnie rządząca partia go wybiera? I śmie wciskać kit, że to niezależny ekspert. TK w formie jak do tej pory wyjątkowo mi nie pasuje. Choć nie wiem jak miało by to inaczej wyglądać... Wybory do TK poprzez referendum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o szefa NSA, który był nim od 1992 do 2004 roku i od 2010 do 2015 to dlaczego by nie uważać, że to nie jest niezależny ekspert?

a co do wyborów przez referendum, to wyszłoby nawet gorzej, bo już kompletnie nie liczyłyby się umiejętności tylko kampania wyborcza

IMO część mogłaby być powoływany przez SN, NSA, KRS i może coś innego, reszta przez Sejm (albo wszyscy przez tamte podmioty)

ewentualnie każdy sędzia wybierany jak Prokurator Generalny, tylko nie proponowany przez KRS i KRP, a przez KRS i coś innego, a wybierany przez prezydenta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już jak się czuję człowiek rozdarty poglądowo. Należę do tego obozu, który jest zdegustowany akcjami wokół TK. Z drugiej strony Henryk Cioch, nowo wybrany na sędziego Trybunału przez PiS, był moim promotorem jak pisałem magisterkę z rzeczówki na KUL i to u niego zaczynałem moją karierę, gdy na drugim roku studiów pisałem po nocach pisma jako murzyn przy Wieniawskiej 8. Czuję jakiś respekt i wdzięczność do tego umoczonego politycznie człowieka.

mfw

718.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie przejmujecie. Let it burn. Moze dla niektorych to bedzie eye opener. Troche tylko szkoda Kukiza, mial byc antysystemowy, a poki co jest raczej antydemokratyczny. Chociaz z drugiej strony potwierdzaloby to moje wczesniejsze slowa, ze wiekszosc antysystemowcow obiecuje lepszy swiat po obaleniu starego porzadku, a wychodzi wieksze bagno niz bylo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ostatecznie Kukiz jak zobaczył jaki cyrk się zrobił w wojnie PO-PiS, to nie zgłosił swojego kandydata do TK, choć miał niby mieć go obiecanego. Moim zdaniem błędem też było to, że TK nie zajął się pierwotną skargą PiS na nowelę czerwcową jeszcze we wrześniu, tylko wyznaczył posiedzenie na listopad i dopuścił do wyborów sędziów w październiku. Obie partie chcą mieć wszystkich 5 sędziów, nie chcą się dzielić a teraz PO rozrywa szaty, bo przegrało tą batalię.

Ale dziś PiS mi totalnie podpadł tym, że podwyższy ZUS samo zatrudnionym i ozusuje wszystkie umowy. Emigracja będzie się utrzymywać a dzieci będzie dalej za mało, bo z czymś takim nie da się utrzymać rodziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczyna zbieranie kasy na 500 zł na dziecko.

Coś czuję, że nie znajdą tej kasy.

Wczoraj odpoczywałem na tapczanie, oglądałem cyrk i bardzo podobało mi się posiedzenie sejmu.

W pewnym momencie pogubiłem się o co w tym wszystko chodzi.

PiS jakiś czas temu zaskarżył projekt PO, później się z niego wycofali, a następnie PO zaskarżył swój projekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś TK zbiera się o 9.00, to myślałem, że prezydent zaprzysięgnie wczoraj wybranych sędziów o 8.00. A on to zrobił już o 7.00. OOO!

I co mu zrobisz? Przeciez jest prezydentem wszystkich Polakow i mu wolno. A to, ze nie poczekal do orzeczenia TK? Wywodzi sie z Prawa i Sprawiedliwosci i jest po studiach prawniczych, wiec najwidoczniej uznal, ze prawo jest po jego stronie, a sprawiedliwosc jak to sprawiedliwosc, tez zawsze musi byc po wlasciwej stronie. Jak sie to komus nie podoba i chce wyrazic swoj zdecydowany protest oraz zaniepokojenie antydemokratycznymi ciagotami obecnej wladzy, to Prezes goraco wszystkich zacheca do cmokniecia PiS-u w pompke, bo to jest ich czas. Oczywiscie robi to nieoficjalnie, bo przeciez nie ma zadnego wplywu ani na decyzje prezydenta Dudy, ani na decyzje premier Szydlo i nie ponosi za nie odpowiedzialnosci, bo on tylko przewodzi partii i panstwowego stanowiska nie objal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja PiS nawet rozumiem - gdyby nie zaprzysięgnięto nowych sędziów przed wyrokiem, to TK by im tego zabronił. A tak forsują swoje przekonanie prawne, metodą faktów dokonanych. Ale jeszcze raz powtórzę - PO to zaczęło bo też chciało mieć 5 sędziów zamiast trzech. TK nie rozpatrywał wniosku PiSu we wrześniu, tylko chciał to zrobić 25 listopada jak by było już po ptokach.

wielki_szu.img_assist_custom.png

Zapadł jedynie słuszny wyrok - wybór "grudniowych" sędziów TK w październiku, przez poprzedni Sejm, jest niekonstytucyjny. PO niech się udławi, bo było im to mówione od samego początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawy dzień w polskiej polityce.

Ciekawe co teraz zrobi pan prezydent.

Trzech sędziów zostało wybranych prawidłowo, a wybór dwóch kandydatów jest niezgodny z konstytucją.

Kupię sobie pizzę, colę i będę oglądał ten cyrk w TVN24.

Gadali w radiu, że dziś o 20 będzie orędzie prezydenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pojdzie, to w nastepnych wyborach JKM odniesie wielkie zwyciestwo. Nie bedzie musial nawet nic robic, wystarczy, ze pozowoli obecnym poslom dalej dzialac tak, jak dzialaja od poczatku kadencji. No chyba, ze znowu otworzy usta i podzieli sie ze swiatem swoimi przemysleniami, wtedy juz nikt na wybory nie pojdzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...