Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

A ja znam - FIFA. Oni nie mają w ogóle zysków. cheesy.gif

A ja znam - FIFA. Oni nie mają w ogóle zysków. cheesy.gif

FIFA ma tyle kasy jak pszczoły miodu.

Jeszcze te afery z korupcją. Szkoda, że Platini jest zawieszony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu o 100%? Mniejszy wzrost opłat to już OK?

Oczywiście, że nie OK. Ale zauważ, że banki i tak podnoszą co roku opłaty.

Często je "ukrywając" albo stosując sztuczki typu "do konta obowiązkowa karta kredytowa". Pewnie zaznaczysz, żeby zmienić sobie konto (albo bank), ale masz wybór - karta albo wyższe opłaty. Całe szczęście, że z karty nie trzeba korzystać. ALE! Oddać ją możesz dopiero po roku a jak przekroczysz ten termin i nie skorzystasz z karty (ani jej nie oddasz) to będą co miesiąc naliczać opłaty z racji, że tą kartę posiadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet, pisałem do Macieja. Niech opłaty wzrastają jeśli trzeba. Dziś konto bankowe jest chyba na tyle podstawowym dobrem, że ludzie nie zaczną z nich rezygnować , bo opłaty wzrosną. Tak, banki się odkują tym na nas, ale z drugiej strony państwo uzyska dodatkowe wpływy. Coś za coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzad w ramach pozyskiwania pieniedzy opodatkuje banki? Banki w celu amortyzacji wynikajacych z tego strat tak jak wczesniej podniosa oplaty swoim klientom. Ergo - to i tak spoleczenstwo zaplaci rzadowi za programy socjalne typu 500+. Podobnie bedzie z hipermarketami - nieznaczny wzrost cen i voila, kasa sie zgadza. Przy czym taki wzrost cen moze zostac latwo ukryty poprzez zmniejszenie ilosci produktu w opakowaniu przy zachowaniu dotychczasowej ceny, to tez juz bylo wczesniej robione. W koncu kto zauwazy, ze zamiast np. 300g towaru w paczce jest 280g, skoro paczka bedzie wygladac tak samo jak wczesniej, a tylko maly napis o wadze zawartosci sie zmieni?

Moj egoizm kaze mi sie jednak cieszyc z tego, ze od objecia przez PiS wladzy w Polsce wartosc zlotowki spadla. W przypadku najbardziej mnie interesujacego kursu euro zloty oslabl o prawie 20 groszy, dzieki czemu zakupy robione w polskich sklepach internetowych wychodza mnie troche taniej. Zawsze cos. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu o 100%? Mniejszy wzrost opłat to już OK?

Oczywiście, że nie OK. Ale zauważ, że banki i tak podnoszą co roku opłaty.

Często je "ukrywając" albo stosując sztuczki typu "do konta obowiązkowa karta kredytowa". Pewnie zaznaczysz, żeby zmienić sobie konto (albo bank), ale masz wybór - karta albo wyższe opłaty. Całe szczęście, że z karty nie trzeba korzystać. ALE! Oddać ją możesz dopiero po roku a jak przekroczysz ten termin i nie skorzystasz z karty (ani jej nie oddasz) to będą co miesiąc naliczać opłaty zracji, że tą kartę posiadasz.

W jakich wy bankach macie te konta? pokerglass.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzad w ramach pozyskiwania pieniedzy opodatkuje banki? Banki w celu amortyzacji wynikajacych z tego strat tak jak wczesniej podniosa oplaty swoim klientom. Ergo - to i tak spoleczenstwo zaplaci rzadowi za programy socjalne typu 500+. Podobnie bedzie z hipermarketami - nieznaczny wzrost cen i voila, kasa sie zgadza. Przy czym taki wzrost cen moze zostac latwo ukryty poprzez zmniejszenie ilosci produktu w opakowaniu przy zachowaniu dotychczasowej ceny, to tez juz bylo wczesniej robione. W koncu kto zauwazy, ze zamiast np. 300g towaru w paczce jest 280g, skoro paczka bedzie wygladac tak samo jak wczesniej, a tylko maly napis o wadze zawartosci sie zmieni?

Moj egoizm kaze mi sie jednak cieszyc z tego, ze od objecia przez PiS wladzy w Polsce wartosc zlotowki spadla. W przypadku najbardziej mnie interesujacego kursu euro zloty oslabl o prawie 20 groszy, dzieki czemu zakupy robione w polskich sklepach internetowych wychodza mnie troche taniej. Zawsze cos. wink_prosty.gif

Oczywiście,że my za to zapłacimy. Wszyscy. Sama dziwię się trochę,że Pis jest nazywany partią prawicową bo z prawicą nie ma moim zdaniem wiele do czynienia. Zapowiadają wiele programów socjalnych. 500 zł na każde dziecko, pomoc frankowiczom.

A biurokracja kwitnie sobie w najlepsze. Urzędników jest w kraju prawie 400 tys. . Każdy z nich ma trzynastki. Wiele grup jest uprzywilejowanych. Najgorzej za to mają przedsiębiorcy bo muszą wszystkich utrzymywać.

Aha i socjalizm tak naprawdę nie działa bo ogranicza pomysłowość, tutaj ba blogu jest opisane o co mi chodzi: http://blog.pafere.org/socjalizm-nie-dziala-poniewaz-ogranicza-pomyslowosc/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że my za to zapłacimy. Wszyscy. Sama dziwię się trochę,że Pis jest nazywany partią prawicową bo z prawicą nie ma moim zdaniem wiele do czynienia.

PiS jest prawicą światopoglądową. Dlaczego nikt nie rozumie, że w Polsce terminy "prawica" i "lewica" zmieniły znaczenie i odnoszą się teraz bardziej do kwestii obyczajowych niż gospodarczych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawica to Korwin, kto podpisał traktat lizboński? Kto chciał silnej armi europejskie? Kto podjudzał do konfliktu z Ekselenciją Władimirem Władimirowiczem Putinem? Prawicowiec? Wątpie to mógł być tylko przebrany prawicowiec czyli lewica. Chciałem powiedzieć, że jeszcze prawicą jest ruch narodowy ale sory zapomniałem, sprzedali się za garść talarów kukizowych. Stonoga to według mnie karierowicz, więc wątpie żeby on miał szczere zamiary, za to Grzegorz Braun nie jest rasowym politykiem tylko mówcą, więć też raczej odpada. Korwin się nie dostał do sejmu, więć tak naprawdę nie ma prawicy w polskim sejmie i już chyba nię bedzie przez długie lata albo nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Braun nie jest rasowym politykiem tylko mówcą

A ja sluchajac jego wystapien z ostatnich kilku lat odnioslem wrazenie, ze to taki bajarz, co to przyjezdza na wioske i chlopow w gospodzie za talerz cieplej strawy fantastycznymi opowiesciami z dalekiego, nieznanego swiata zabawia. No bo sorry, jesli ktos na rok czy dwa przed wyborami prezydenckimi mowi, ze polski prezydent, premier i rzad nie maja jakiejkolwiek samodzielnej wladzy i jedynie wykonuja polecenia wydawane im przez stojacych w cieniu a nimi masonow, ze Obama, Merkel, Cameron i inni to tez tylko bezwolne kukielki slepo wykonujace rozkazy masonskich mocodawcow, a potem taka osoba pcha sie w to masonskie gniazdo zmij i startuje w wyborach prezydenckich (przy okazji rzucajac hasla o intronizacji Chrystusa na krola Polski, o tym ze Polska powinna powrocic do monarchii i ze polska armia powinna miec bron nuklearna), to ja tu widze pewna nielogicznosc i bajkopisarstwo. No bo jak taki pozbawiony gwarantujacego ochrone silnego zaplecza Braun moglby sie obronic przed miedzynarodowym spiskiem rzadzacych swiatem masonow, ktorzy z pewnoscia chcieliby usunac z zycia (nie tylko politycznego) zagrazajacego im czlowieka niepokornego?

EDIT:

CichyBobie przybywaj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zaczarowana

Ja tam juz od jakiegos czasu podczas glosowania bardziej zwracam uwage na kwestie swiatopogladowe niz na obietnice programowe. W kampanii obiecac mozna wszystko nie wdajac sie w niuanse na jakich zasadach zamierza sie te obietnice spelnic (vide prezydencki projekt ustawy przywracajacej poprzedni wiek emerytalny), ale prezentowane opcje swiatopogladowe w wiekszosci przypadkow nie ulegaja zmianie. Jako umiarkowany liberal, zwolennik integracji europejskiej, wolnosci osobistych, zasady swieckosci panstwa oraz madrej (a nie bezwarunkowej i lekkomyslnej) tolerancji, mam uczulenie na ludzi, ktorzy na sile staraja sie wprowadzic podzial na obywateli prawilnych i nieprawilnych, ktorzy maja zapedy, aby prawnie narzucic innym swoj system wartosci i lansowac wlasna wizje prawdy historycznej wlacznie z przeinaczaniem faktow oraz ktorzy nie sa w stanie podjac merytorycznej dyskusji opartej na wymianie argumentow, zamiast tego najczesciej idac w zaparte i sprowadzajac wszystko do "jesli uwazasz inaczej to jestes lewakiem, obcym agentem, bylym TW SB, zlodziejem, zdrajca i lemingiem, a ktorys z twoich krewnych z pewnoscia mial bliskie koneksje z hitlerowcami, sowietami, Zydami albo komunistami".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Braun nie jest rasowym politykiem tylko mówcą

A ja sluchajac jego wystapien z ostatnich kilku lat odnioslem wrazenie, ze to taki bajarz, co to przyjezdza na wioske i chlopow w gospodzie za talerz cieplej strawy fantastycznymi opowiesciami z dalekiego, nieznanego swiata zabawia. No bo sorry, jesli ktos na rok czy dwa przed wyborami prezydenckimi mowi, ze polski prezydent, premier i rzad nie maja jakiejkolwiek samodzielnej wladzy i jedynie wykonuja polecenia wydawane im przez stojacych w cieniu a nimi masonow, ze Obama, Merkel, Cameron i inni to tez tylko bezwolne kukielki slepo wykonujace rozkazy masonskich mocodawcow, a potem taka osoba pcha sie w to masonskie gniazdo zmij i startuje w wyborach prezydenckich (przy okazji rzucajac hasla o intronizacji Chrystusa na krola Polski, o tym ze Polska powinna powrocic do monarchii i ze polska armia powinna miec bron nuklearna), to ja tu widze pewna nielogicznosc i bajkopisarstwo. No bo jak taki pozbawiony gwarantujacego ochrone silnego zaplecza Braun moglby sie obronic przed miedzynarodowym spiskiem rzadzacych swiatem masonow, ktorzy z pewnoscia chcieliby usunac z zycia (nie tylko politycznego) zagrazajacego im czlowieka niepokornego?

EDIT:

CichyBobie przybywaj!

No ale słowo mówca można chyba podciągnąć pod bajarza, zresztą on dla mnie jest znany przede wszystik z ciekawych dokumentów w których wiadomo trochę czasami przeszadza w prawo stronę kurtyny politycznej, ale ktoś taki musi być tak samo jak niektórzy przeszadzaja w lewą stronę np. Zieloni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdziej, że popieram prawice. PiS niech sobie rządzi jak chcę mnie to w sumie dynda, bo sobie pogadam, a i tak na to wpływu nie mam, tylko uważam, że z PiSu taka prawica jak z koziej ...... trąba. Prawdziwa prawica przynajmniej poglądowo to Partia Pana Janusza Korwin-Mikkego, czy w praktyce też, no niestety tego się nie dowiemy bo znowu odpadli i tyle, a w parlamencie europejski Janusz robi bardziej za showmana niż za prawdziwego polityka żeby zwrócić na siebie uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież, że PiS jest ukrytą prawicą czyli lewicą, więc takie słowa Kaczynskiego w ogole mnie nie dziwą, bo to egoiści co ładnie prawią a co innego robią na lewo, co do Korwina to załamuje ręce bo totalnie przeaniczyłeś wszystko co KORWIN miał na myśli, nie chcę go bronić bo gościu naprawdę nie jest do końca chyba spełny rozumy ale pisząć takie głupoty o nim sam pokazujesz, że nie masz o niczym pojecia.

Korwin nigdy nie mówił, że jest za Putinem, jedynie kiedyś tam opowiadał, że Putin byłby dobrym przywódcą w Polscę, oczywiście wiadomo, że miał na myśli jego przywódcze cechy, zapewno chodziło mu o te dobre, bo Putin też nie jest świety, no ale najlepiej walnąć, że Putin i Korwin to najlepsi przyjacięle. Taki Polski-Putin, na pewno nie chodziło mu o to żeby oddać Polskę dla Putina i żebyśmy byli pomagierami Putina. Co do Unii europejskiej to chyba jedyny pkt. w którym napisałeś prawdę, oczywiście Korwin ma swoje powody dlaczego jest przeciwko Unii, oczywiście że chodzi o decyzje Unii jakie podejmuję i ogólnie światopogląd Korwina na świat, oczywiście każdy kto jest przeciwnikiem Unii jest według ciebie nazistą? Wolny dostęp do broni to też argument z czapy bo Korwin nie chce aby był wolny dostęp do broni tylko jego światopogląd polega na ogólnej wolności dopóki nie krzywdzi się drugiego człowiek, napiszę tak w skrócie bo nie chce mi się rozpisywać na kolejny temat. Korwin nigdy nie powiedział, że kobiety służa do gwałecenia, jedynie, że kobiety lubią być "trochę gwałcone" oczywiście tutaj Korwin zachował się jak Burak i powinien dostać po jajach za takie wyraźenie, ale to nie uprawnia ciebie do przekręcania faktów, oczywiście można się tylko domyśłeć co w głowie Korwina się tam tliło gdy mówił te słowa? Może chodziło mu o to, że kobiety lubią grę wstępną i dziki seks, a nie pobożne spełnienie miłości? Kobieta przecież nie idzę z chłopem na zawołanie, lubi być zdobywana, oczywiście wszystko upraszczam i w sumie staram się bronić Korwina w tym pkt. chociaż sam nie jestem pewny czy powinienem, w sumie Korwin kilka razy mówił, że za taki typowy brutalny gwałt w którym kobieta cierpi powinna być kara mustafa czyli opciecie ptaka, tutaj raczej chodziło o gwałt w sensie nawet jeśłi żonie się nie chcę to chop jakąś ja zacheci czy coś wink_prosty.gif A nie że koleś weźmie maczete i zacznie groźić kobiecię która nie chcę mu się oddać. Co do opieki nad dziecmi tutaj miał sporo racji bo bez kobiety nie ma szans żeby dziecko się urodziło i przeżyło pierwsze miesiące, co chłop ma dawać cyca dziecku? Jeśli chodzi o gotowanie to też bardzo przesadzasz, Korwin mówił o Kobietach które pracują w zawodach w których nie chcą pracować ale muszą to robić z powodu ogólnej biedy w Polsce, kiedyś facet nawet jak mało zarabiał był wstanie utrzymać żone z dziecmi, dzisiaj w wielu wypadkach jest to niemożliwę, dlatego kobieta nie ma wyboru, musi iść do pracy nawet jak nie chcę, Korwin wcale nidy nie mówił, że mądra kobieta która chcę np. zostać prezesem banku nie może nim być, droga wolna. Niepełnosprawnych to mi się nawet nie chcę pisać, Korwin chcę żeby niepełnosprawni mieli takie same prawa jak pełnosprawni i żeby czuli się jak oni, żeby nie traktowano ich jak jakeiś siorety którym trzeba cały czas pomagać, chcę żeby potrafili sobie radzić sami i znajdowali zawody odpowiednie do swoich kompetencji smile_prosty.gif W sumie dlaczego niepełnosprawny musi koniecznie biegać w protezie i udawać sportowca, skoro ma dwie sprawnę ręce i może nimi zarabiać na chleb bez pomocy lekarzy i finansów nie swoich z których dostał tą mega drogo proteze? Skoro on dostał pomoc, dlaczego np. Gruba pryszczata 15 latka nie ma szansy wystartować w Miss World, zostaję od razu skreślona? Może dlatego, że ma inne predyspozycje i nie ma co na siłe jej kazać udawać divy? Jak Korwin coś pierdyknie to łysy wali aż grzywą o beton z bólu, ale nie mozna mu odmówić, że jest prawicoem z krwi i kości a nie jakiś Kaczyński co udaję. Nie głosowalem na Korwina ani na żadne partię antysystemowe, nie głosowałem na nikogo, oddałem nieważny głos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...