Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

Obejrzałem tą jego wypowiedź i martwi mnie jedno - szkoda, że tak długo budował swoje wnioski. Czy gada sensownie to pytanie zbyt trudne, ale jego wypowiedź odbieram pozytywnie - ktoś w końcu ma podobne zdanie do mojego.

Niemniej nie zmienia to faktu, że na PiS ani PO nie zagłosuję. Powód jest bardzo prosty - te dwie partie rządzą odkąd pamiętam, a jak widać jest z tego więcej problemów niż korzyści. Moim zdaniem zmiana w naszym państwie nastąpi w momencie gdy ludzie z PISu/PO (50+) odejdą z polityki lub zakończą swój żywot. Dopiero wtedy, gdy ludzie młodsi będą mieli okazję dojść do władzy powinno się coś zmienić. Taka jest moja wizja.

Co do wyborów. Najpewniej mój głos powędruje do KORWIN albo Kukiza (Kukiz chyba startuje, right?), bo jestem zmęczony tym wzajemnym przepychaniem się i zwalaniem winy na drugiego przez PiS oraz PO. Dostali zbyt duży kredyt zaufania i jak widać, starsze społeczeństwo nadal ślepo wierzy, że te dwie partie są skore do zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To ta wypowiedź, w której skłamał na temat 55 stref w Szwecji, w których panuje szariat?

Szariat szariatem, ale ... faktem jest, że są osiedla/getta, w których trudno byłoby przebywać człowiekowi z krzyżykiem powieszonym na szyi ... innymi słowy - Szwecja jest krajem, w którym chętnie przyjmuje się perspektywicznych imigrantów, ale np. bezrobocie jest wśród nich 2 razy wyższe niż wśród innych ludzi (to, że jest to mimo wszystko tylko/aż 15 procent, to już inna sprawa) ...

... Dopiero wtedy, gdy ludzie młodsi będą mieli okazję dojść do władzy powinno się coś zmienić ...

Zmienić tak, ale czy na lepsze? Wszystko zależy od nie tyle wykształcenia, co pomysłu na życie i poglądów tych młodych ludzi. :icon_wink:

EDIT: zapomniałem jednego słówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już druga kwestia. Ja po prostu widzę dobry przykład na swoim mieście - jeden, młody radny, który miał masę pomysłów wprowadził tyle pozytywnych zmian, na które inni nie wpadli przez długie lata. I to jest właśnie najlepsze - jednostka zmienia życie tysięcy na lepsze (lub gorsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ta kampania się szybko skończy, bo wielu mediów nie da się czytać czy oglądać. To że Gazeta Polska, Do Rzeczy czy TV Trwam są jednostronne politycznie to z góry wiadomo. Ale to że np. Newsweek czy Fakty TVN robią dokładnie taką samą szkalującą propagandę, tylko dla drugiej strony, mnie trochę zaskoczyło. Jasne - każdy ma swoje poglądy, ale razi mnie, że choćby Tomasz Lis stał się niemal drugim rzecznikiem kampanii wyborczej. Myślałem że jakieś standardy i neutralność w dziennikarstwie istnieją. A wychodzi na to, że człowiek sam musi wszystko odfiltrowywać z piany prostackiej propagandy. :/

Aż z ciekawości obejrzę dziś publiczne Wiadomości (dawno nie zaglądałem), zobaczyć czy się czymś różnią od Polsatu czy TVNu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis, Michnik, Sakiewicz, Karnowscy, Gargas, Pereira z obiektywnym dziennikarstwem maja niewiele wspolnego. No ale czytelnicy Lisa czy Sakiewicza nie po to kupuja Newsweeka czy Gazete Polska, zeby miec dostep do obiektywnych wiadomosci, tylko zeby utwierdzic sie w swoich pogladach politycznych.

Polecam porownanie wiadomosci dotyczacych tego samego spotkania Macierewicza z Polonia w Chicago na wyborczej.pl i na zwiazanej z DP niezaleznej.pl i to jak sie roznia wydzwiekiem. Niezla beka co do jakosci dziennikarstwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta ankieta? Bo wyniki i frekwencja są tak zaskakujące, że nie uwierzę, że zostało to opublikowane pierwotnie tutaj, w /lj/.

P.S. Już nie NowoczesnaPL, tylko .Nowoczesna. Nie pamiętam dokładnie, dlaczego zmienili nazwę, ale czytałem, że fundacja Nowoczesna Polska (twórcy m.in. Wolnych Lektur) groziła pozwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na zwyciestwo PIS z wynikiem przynajmniej 82%. Pozniej zmiana konstytucji, zwiekszenie uprawnien prezydenta i po polskiej wiosnie gdzies w okolicach 2029 roku w nastepujacych po niej wyborach wiekszosc zdobedzie Partia Wolnych Konopii, bo narod bedzie musial to jakos odreagowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E. Patrząc na sondaże, które najczęściej PiSu nie doceniają, jestem pewien, że będą rządzić samodzielnie. Bezrobocie spadnie do -5%, bo w ciągu dwóch lat każdemu młodemu puści układ nerwowy i wyjedzie. Dobrze, że sam mam taki plan po dyplomie z infy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...