Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

Na debacie nic nowego niestety nie było.

Lepiej było potem w programie Tomasza Lisa. Petru chyba dostał trochę więcej czasu, ale poza tym było konkretniej.

Tesu - Do Rzeczy, UważamRze, W Sieci i Gazety Polskie oczywiście są propisowskie i nie pisałem o tym, bo uważałem to za oczywiste. Ale Tomasz Lis wydawał mi się normalnym dziennikarzem, który potrafi pokazywać różne strony problemu. I tak było wczoraj w jego programie. Ale z Newsweeka (przynajmniej ostatnio) zrobił wyborczą gazetkę partyjną i to mi się nie podoba.

Polityka od zawsze była lewicowa (Przegląd też), a Wprostu dawno nie czytałem. Tak więc nie wiem czy są jakieś bezstronne czy różnorodne tygodniki opinii. Dzienników też nie czytam, więc nie wiem co tam piszą w Rzeczpospolitej czy Dzienniku Gazecie Prawnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jareq108

Lis byl juz dostrzegalnie propeowski jeszcze za czasow prowadzenia "Faktow" w TVN, a pozniej w "Co z ta Polska" na Polsacie i w "Tomasz Lis na zywo" w TVP2. Z tego co pamietam, to politycy PiS juz podczas kampanii prezydenckiej w 2005 roku oskarzali go o brak rzetelnosci dziennikarskiej i bycie na uslugach Tuska, a pozniej zaczelo sie bojkotowanie zaproszen do jego programow przez politykow z PiS. A skoro prezes Kaczynski publicznie uczynil z niego dziennikarza, z ktorym rozmawiac demonstracyjnie nie beda, to ciezko sie tez Lisowi dziwic, ze dalej mial pokazywac rozne strony problemu i powstrzymywac sie od krytyki PiS. Swoja droga na bojkotowaniu wszystkiego, co im sie nie podoba PiS zna sie chyba najlepiej ze wszystkich partii... W Newsweeku Lis nawet jak na moje antypisowskie sympatie jedzie za bardzo po bandzie, ostatnio osiagajac poziom dna znanego z wSieci.

Dla ludzi rozczarowanych wczorajszym show z Kopacz i Szydlo polecam to nagranie:

Youtube Video -> Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj w szkole mieliśmy jakieś "Prawybory prezydenckie". Nie wiem na co to komu, skoro o większości pozycji na liście nie miałam zielonego pojęcia.

jak mogłaś mieć prawybory prezydenckie skoro prawybory robi się przed wyborami, a prezydenckie były w maju

Oj, rozpędziłam się. To były oczywiście prawybory do tych, co teraz będą.

Aby Korwin mógł gdzieś wygrać

W mojej szkole to prędzej PIS, bo jak ktoś wybrał coś z Korwinem to go wyszydzali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej szkole to prędzej PIS, bo jak ktoś wybrał coś z Korwinem to go wyszydzali.

Ciekawym, co kieruje mlodymi ludzmi glosujacymi na partie z takim programem polityczno-swiatopogladowym jak PiS. Czyzby mlodziezy rzeczywiscie odpowiadal skrajny socjalizm gospodarczy wymieszany z konserwatyzmem katolickim przy uchwalaniu nowych ustaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej szkole to prędzej PIS, bo jak ktoś wybrał coś z Korwinem to go wyszydzali.

Ciekawym, co kieruje mlodymi ludzmi glosujacymi na partie z takim programem polityczno-swiatopogladowym jak PiS. Czyzby mlodziezy rzeczywiscie odpowiadal skrajny socjalizm gospodarczy wymieszany z konserwatyzmem katolickim przy uchwalaniu nowych ustaw?

Wpływ rodziców. W mojej szkole w ostatnich prawyborach wygrywało PO (jako partia do europarlamentu i Komorowski na prezydenta). Prawdopodobnie w zależności od regionu dominować może PiS albo nawet PSL (na wsi).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wplyw rodzicow nie powinien zwalniac z uzywania wlasnej mozgownicy i przynajmniej z pobieznego zapoznania sie z programami politycznymi startujacych w wyborach partii oraz propozycjami, w jaki sposob te obietnice beda chcieli zrealizowac.

Jakos tak dziwnie sie sklada, ze ustawowo zakazac np. badan prenatalnych jest dosyc latwo i tanio, ale juz utworzyc grubo ponad milion miejsc pracy czy wybudowac ponad milion tanich mieszkan jest o wiele ciezej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wplyw rodzicow nie powinien zwalniac z uzywania wlasnej mozgownicy i przynajmniej z pobieznego zapoznania sie z programami politycznymi startujacych w wyborach partii oraz propozycjami, w jaki sposob te obietnice beda chcieli zrealizowac.

Zgadzam się. Mówiłem o tym, jak jest, a nie jak chciałbym by było.

hehehehe

- Jakie są twoje poglądy polityczne?

- Takie jak rodziców...

Łelkom in Poland!

Z reguły jest albo młodzież przyjmuje poglądy rodziców, albo głosują na Korwina. A popieranie Korwina w gimnazjum/liceum to nie jest wcale nic strasznego. Młody człowiek powinien przejść okres ślepego idealizmu. Ja w podstawówce miałem poglądy socjalistyczne (w jakimś opowiadaniu pt. "moje wymarzone królestwo fantasy" czy coś w tym stylu stworzyłem utopijną wizję państwa, w którym wszyscy oddawaliby wyprodukowane dobra do królewskiego skarbca, a ja jako król sam rozdzielałbym wszystkim po równo :D), a w gimnazjum popierałbym pewnie Korwina, gdybym tylko interesował się wtedy polityką i coś o nim wiedział - bo byłem katolikiem, monarchistą i zwolennikiem wolności gospodarczej.

Szkolne wybory i dosrywanie komukolwiek... Nie. smile_prosty.gif

Dziś też miałem wybory w szkole i przez cały dzień słuchałem tylko o tym, że Platforma to złodzieje, PiS to katole, Korwin to oszołom, a .Nowoczesna to tylko i wyłącznie Platforma 2.0. Ehh... :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosrywanie zaczyna sie w szkole, a konczy w parlamencie. I na debatach.

Jeszcze przed debata wiedzialem, ze Kopacz nie bedzie przez Szydlo tytulowana "pani premier", dokladnie tak samo jak Kaczynski zawsze mial olbrzymi problem, zeby zamiast "Tusk" powiedziec "pan premier Tusk". biggrin_prosty.gif

edit:

stworzyłem utopijną wizję państwa, w którym wszyscy oddawaliby wyprodukowane dobra do królewskiego skarbca, a ja jako król sam rozdzielałbym wszystkim po równo biggrin_prosty.gif

Wez Ty moze po prostu graj w Settlersow 2 i nie dorabiaj do nich na sile ideologii, co? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stworzyłem utopijną wizję państwa, w którym wszyscy oddawaliby wyprodukowane dobra do królewskiego skarbca, a ja jako król sam rozdzielałbym wszystkim po równo biggrin_prosty.gif

Wez Ty moze po prostu graj w Settlersow 2 i nie dorabiaj do nich na sile ideologii, co? wink_prosty.gif

Chciałem tylko zlikwidować biedę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...