Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 03/2015 zawartość

Polecane posty

Wreszcie zmęczyłem ten numer CDA. Ja się zestarzałem, ale i wasze teksty są słabsze, bo kiedyś to łykałem kolejne numery w 2 dni, a teraz to mi się niezbyt chciało. Pora umierać.

>>>Da rade zalatwic. A dla mnie 03/15 to tekstowo jeden z najlepszych numerow od dłuższego czasu.. [smg]

Płyty jak zwykle mi nie chodzą - niedobrze. Ja wiem, że teraz jest martwy sezon na nowe gry, ale tym bardziej powinniście lepiej przedstawiać to co macie. Za dużo jest zapowiedzi tych early akcesów i pomysłów z Kickstartera, przez co recenzje poszczególnych gier mają po stronie tekstu. Albo i mniej. confused_prosty.gif To mi się nie podoba. @gem zachwala "Grey Goo" i jako fan RTSów chciałbym wiedzieć coś więcej niż to co mu się udało wcisnąć w jedną stronę. Nie ma też ani gameplaya, ani galerii - szkoda. Bardzo mi się podobały teksty Berlina. Miały w sobie odpowiednią dozę krytycyzmu. Wyjątkiem był tylko remaster Resident Evila, której to serii widać, że Berlin jest fanem, przez co recenzji brak sceptycyzmu obecnego choćby w Tengami czy Disorder.

Już przed przeczytaniem tekstu o Wiedźminie, wiedziałem, że będą głównie zachwyty.

>>>A przecież to kaszan jest smile_prosty.gif Wszyscy to wiedza,caly swiat krytykuje, a tylko w CDA zachwyty.

Strasznie hajpujecie ten tytuł. Mam nadzieję, że błędy wspomniane w ramce, wpłyną na ostateczną ocenę przy recenzji. A nie, że "twórcy na pewno wszystko kiedyś spaczują, więc damy 8+ awansem", jak to było choćby z Diablo 3.

Brakowało mi osobistych felietonów. Tekst o V.O.T.E.R. Golem był świetny, jak zresztą każdy Mac Abry. Aż zerknąłem do CDA 9/98, gdzie ta gra znalazła się na okładce. Sformułowanie "Niesamowicie Grywalna Gra" wywołało mój uśmiech. A słowa o tym, że gra ma szanse zamieszać na rynku rasowych strategi, już całkiem rozbawiło. Naprawdę szkoda, że wy obok ŚGK nie zamieściliście recenzji tej "gry" w CDA w 2002 r. Do teraz myślałem, że nigdy nie wyszła. 9kier młoda jest i pewnie dlatego w jej tekście o grach poniżej zera był Minecraft, a zabrakło choćby "The Thing" z 2002 roku, albo "Cold Fear" z 2005.

Okładka jest naprawdę słaba. A ten Battlefield będzie słabą grą. Trzeba było dać coś innego na front.

>>>Trza było tafic w totka i zostać wydawca CDA. smile_prosty.gif Jakysmy mieli cos lepszego, tobyśmy dali.Proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o kopaniu i o problemach z gryfem pomyślałem sobie, że to głupie błahostki.

To akurat moje czepianie się było. Po prostu wychodzę z założenia, że w grze o profesjonalnym zabójcy potworów błędy sprawiające, że obrywam stojąc 1,5 metra od wroga są jednak czymś poważniejszym niż "głupią błahostką". I oczywiście mam nadzieję, że zostaną wyeliminowane w pełnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9kier młoda jest i pewnie dlatego w jej tekście o grach poniżej zera był Minecraft, a zabrakło choćby "The Thing" z 2002 roku, albo "Cold Fear" z 2005.

Nie sądzę, aby wiek miał z tym coś wspólnego. Pół redakcji czytało ten tekst i nikt nie wpadł na to, aby to dopisać. :) Może dlatego, że w Cold Fear to sztorm, a nie zima. The Thing w ogóle nie kojarzę - jaka tam była mechanika śniegu/chłodu? Bo tego dotyczył ten tekst. A Minecraft nie ma nic wspólnego z moimi osobistymi preferencjami. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9kier młoda jest i pewnie dlatego w jej tekście o grach poniżej zera był Minecraft, a zabrakło choćby "The Thing" z 2002 roku, albo "Cold Fear" z 2005.

The Thing w ogóle nie kojarzę - jaka tam była mechanika śniegu/chłodu?

No właśnie o tym mówię. Zajrzyj do CDA 13/02 z redakcyjnej biblioteki.

"Do amaerykańskiej stacji na Antarktydzie dotarła ekipa ratunkowa [...] Wokół noc. Wyjść na zewnątrz - to skazać się na 50-stopniowy mróz. Blake może w tej temperaturze wytrzymać tylko kilkadziesiąt sekund, potem musi schować się w budynku lub gdziekolwiek, gdzie nie dochodzi arktyczne zimno." Ja wiem, że jestem stary zgred, ale jeśli chodzi o "zimne gry", to oprócz Lost Planet do głowy zawsze przychodzi mi "The Thing". Poza tym sama piszesz, że w Minecrafcie zima niewiele robi bohaterowi. To już w Medieval 2, Empire czy Shogun 2 Total War było gorzej, bo gdy chodziłeś zimą po terenie, to spadała liczebność jednostek.

Jakysmy mieli cos lepszego, tobyśmy dali.

A V.O.T.E.R Golem? :D

W sumie tamta okładka była lepsza od tej z Hardline. :P

28vc682.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do gema o recke HoMM III nie kumam o co chodzi z tym narzekaniem na brak dodatków w wersji HD. Bądź co bądź dodatki mogą się pojawić jako DLC po dajmy na to po 20 zeta za komplet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że można kupić części I-IV ze wszystkimi dodatkami w pudełku za 25zł. Więc za bądź co bądź niewielki nakład pracy (do stworzenia grafik o nowej rozdzielczości można tak naprawdę oddelegować kilka osób i szybko się z tym uporają, nawet pomimo faktycznie sporej liczby) trochę za dużo wymagają. Ponadto chyba to o co chodziło autorowi, to fakt, że w stare Heroesy możesz pograć z dodatkami znacznie uatrakcyjniającymi zabawę, więc kupno remastera staje się trochę mniej zasadne.

No i zgodnie z tym co przeczytałem, dodatki wcale nie muszą się pojawić, bo ubi kręci coś o zaginionym kodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pytanko o choice of robots. Po kiego wrzucacie takie antyki na recki w CDA przecież większy sens miałoby danie recki personyQ na całą strone przynajmniej by sie fani 3DS-a ucieszyli (choć wiem że marnowanie tak dużej ilości papieru dla 10 osób to bezsens)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pytanko o choice of robots. Po kiego wrzucacie takie antyki na recki w CDA przecież większy sens miałoby danie recki personyQ na całą strone przynajmniej by sie fani 3DS-a ucieszyli (choć wiem że marnowanie tak dużej ilości papieru dla 10 osób to bezsens)

Jedna recenzja tekstówki na dziewiętnaście lat istnienia pisma, no zią, miej serce i patrzaj w serce... W dodatku można podpromować czytanie (znaczy się: jest działalność misyjna), a gra jest niedroga... Po mojemu fajny deal.

Co nie zmienia faktu, że 3DS-owców jest u nas jednak ciut więcej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę mi zajęło skończenie tego numeru, ale na jakość nie narzekam. Bardzo fajnie napisane teksty o Last Life i Wiedźminie, dużo ciekawych recenzji, i trzymająca poziom publicystyka. Najbardziej podobał mi się tekst o grywalności skutej lodem, który początkowo miałam ominąć. 9kier napisała to bardzo ciekawie, i bardzo żałuje ze reklama KFC zabrała jej pół strony na dalsze przykłady gier ;). W moich oczach, stała się ona bardzo pozytywną częścią CD-A.

.........przynajmniej by sie fani 3DS-a ucieszyli (choć wiem że marnowanie tak dużej ilości papieru dla 10 osób to bezsens)

Gdzie znajdę pozostałych dziewięć osób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę pozostałych dziewięć osób?

W Luźnej Jeździe. :P

Też przeczytałem cały numer (oprócz testów sprzętu, ale ciiii... ;)) i był on niezły. Tylko i aż. Jednak nie żałuję wydanych pieniędzy, jak zawsze. ;)

PS Mam cichą nadzieję, że rubryka AR się kiedyś zwiększy... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w pracy miałem trochę czasu, więc przeczytałem kilka stron z najnowszego numeru i powiem tak: jest dobrze. Największym plusem jest dla mnie obszerny artykuł o World of Wacraft. Fajnie mi się czytało wspomnienia pierwszych wrażeń redaktorów. Na drugim miejscu jak zwykle u mnie - na luzie, niektóre historie już znałem, ale śmiechu było co nie miara. Oczywiście artykułu o Wiedźminie nie mogłem pominąć, strasznie miło się czytało ten mały opis wstępu do fabuły, nie przeszkadzało mi to w ogóle, bo zanim zagram w Dziki Gon, to minie chyba z rok jak nie więcej. Jeszcze kilka artykułów, które przeczytałem by się znalazło, ale chyba nie były aż tak ważne, skoro nie pamiętam nawet co czytałem :P

Dzisiaj natomiast pochłonę Action Redaction i dział sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ten WoW już dawno przejadł. Wystarczyło mi tych zachwytów z numerów CDA sprzed 10 lat. Ta gra skończyła się po Lich Kingu. :):D A potem te recenzje kolejnych dodatków które były hajpowane przy premierze a potem hejtowane aż do premiery następnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziły się przypuszczenia Krigore, że Jade zabraknie w nowym Mortal Kombat. Szkoda, że tak będzie, w dziewiątce ta osoba było moją ulubioną postacią kobiecą. Bardzo ciekawy o Wiedźminie 3, dobrze że przesunęli premierę, bo z tekstu wynika, że jest jeszcze trochę do szlifowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobała mi się część Na Luzie o Nielsie Bohr. Kapitalna historia, uwielbiam takie opowieści :). Bardzo dobrze czytało się również publicystykę i wszystko na temat sprzętu. Fajnie, że powróciliście do znaczka Power. Oby tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...