Skocz do zawartości

Papkin

Redaktorzy
 • Zawartość

  568
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

Papkin wygrał w ostatnim dniu 21 Styczeń

Papkin ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

129 Znakomita

6 obserwujących

O Papkin

 • Ranga
  Elf

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Akcja

Ostatnio na profilu byli

7430 wyświetleń profilu
 1. To najpiękniejsza krytyka, jaką kiedykolwiek otrzymałem. Dziękuję! Z takim jadowitym piórem powinieneś pisać nie komentarze na forum, ale teksty. Weź się ozwij na PW, mówię bez ironii.
 2. Wstydu oszczędź.
 3. 1. Bardzo chciałbym, by pseudonim nawiązywał do aktorskiej kreacji de Niro (zresztą: to naprawdę przyzwoity film), ale prawda jest prozaiczna. Zaczynałem posługiwać się tym pseudonimem w bardzo młodymwieku, a wymyślałem go mając na kolanach miałem książkę Fredry. Zresztą - mimo upływu wielu lat nadal z książkowym Papkinem sympatyzuję. 2. Woody Allen zasłynął kiedyś bon motem: "Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach". Zawsze chciałem pracować jako dziennikarz. Gdzie z tym postanowieniem wyląduję za kilka lat - trudno orzec. Na pewno praca do CDA to fajna przygoda, która sporo mnie o rzemiośle nauczyła. 3. Gdybym miał wskazać jedną: Planescape: Torment, bo to wciąż wzorcowy przykład storytellingu i bardzo specyficzne uniwersum. Poza tym: częściowo z racji mody na rimejki/odświezenia - wracam ostatnio do wielu gier, które zapamiętałem ciepło (ostatnio chociażby do Spyro), choć siłą rzeczy podchodzę do nich z innym zestawem oczekiwań. 4. Nie wiem, ale dziękuję za przypomnienie o Toonstrucku! Dawno już ta nazwa w moim otoczeniu nie padła, nuż to dobry moment, żeby do tytułu wrócić (zwłaszcza, że jest dostępny na Steamie). 5. Nie lubię łatek. Zbyt wiele już razy je sobie (przy/prze/od/na)klejałem. Nah, wylatuję dopiero w sobotę. Acz dziękuję za trzymanie ręki na pulsie. :* Tym razem: (nie aż tak o tej porze roku) słoneczna Sycylia, z której następnie wybywam (już w sprawach służbowych) do Paryża. PS Sugeruję nie wchodzić w interakcje z Coennem. Podobnie prymitywne zaczepki/złośliwostki mają to do siebie, że zazwyczaj piszą je ludzie poszukujący uwagi. Najlepiej po prostu je ignorować, bo autorzy prowokacji karmią się właśnie cudzym zainteresowaniem. #KulturaDyskusji
 4. Nie zgodzę się. Intencja jest nadto czytelna.
 5. Dokładam do puli gówniarskie zaczepki, presupozycje oraz prowokacje rodem z podręcznika "Eristic for dummies". Skoryguję jedynie: homoseksualność*, nie homoseksualizm.
 6. Grazie. Notuję w kajeciku, by ciut bardziej naigrawać się z muzycznych tuzów. Umówmy się, że pytania w oczywisty sposób idiotyczne będę zbywał milczeniem. Jeden raz zrobię jednak wyjątek: nigdy. Bez urazy, ale nie zwykłem spotykając kogoś rozmyśliwać nad jego/jej orientacją seksualną. Nadmienię też, że choć homoseksualność sama w sobie nie jest oczywiście niczym złym, to nie wiem, czemu miałoby służyć przypisywanie jej żonatemu facetowi.
 7. Papkin

  CD-Action 02/2019 - opis zawartości

  Masz słuszność. Ten tekst powstał niejako w odpowiedzi na artykuł z CDA 09/12, który - w moim odczuciu - ślizgał się po temacie. Zamiast zatem robić swobodny "przegląd substancji psychoaktywnych w grach wideo" - rozmówiliśmy się z terapeutą uzależnień, by dowiedzieć się, na ile wiernie uzależnienie jest przedstawiane w grach, a przy okazji: rozbroić popularne mity, opowiedzieć coś niecoś o tym, jak się uzależniamy (nie tylko od narkotyków) i jak wyjść z nałogu.
 8. Bo Cross już z nami nie pracuje.
 9. Mylisz się, kolego. "Developer" może się odnosić tak osoby, jak i do firmy, nie ma tu błędu.
 10. @Coenn @SilentBob Pozwolę sobie nie zgodzić się z diagnozami. Dlaczego? Już wyjaśniam. Oczywiście de gustibus non est disputandum, ja jednak uważam, że skoro największy prywatny nadawca podchodzi do naszego medium w sposób naskórkowy i lekceważący - obowiązkiem branżowego pisma jest odpowiedzieć na takie olewactwo z całą stanowczością. Zwłaszcza że telewizja wciąż jest dla ogromnej liczby odbiorców podstawowym źródłem informacji, to nie kwestia "postrzegania e-sportu przez Rusin i Kraśkę" (swoją drogą - nazwisko Kraśko odmieniamy), ale "postrzegania e-sportu przez miliony Polaków", w czym p. Rusin i p. Kraśko mają swój udział. Nie wiem, czy "bulwarkowe" jest wytknięcie braków warsztatowych i stosunku do e-sportu rodem z lat 90. słusznie minionego wieku. Na pewno jednak nie powinno pozostać bez odpowiedzi. Nie zgodzę się też ze stanowiskiem, że "#Nikogo", bo średnia oglądalność DD TVN to (według danych Nielsena) 587 tys. osób, do których to osób poszedł przekaz zmanipulowany i kłamliwy. Takie rzeczy wytykać po prostu trzeba i warto, by połajanki trafiły do jak największej liczby ludzi (a pismo ma jednak większą poczytność niźli strona).
 11. Papkin

  CD-Action 11/2018 – zawartość

  Też czułem wówczas przesyt (a wręcz fizyczne zmęczenie). Spokojnie jednak, w kolejnym wydaniu na rekord idzie kol. Berlin.
 12. Papkin

  CD-Action 11/2018 – zawartość

  Spokojnie - sytuacja jest bezprecedensowa i AŻ TAK WIELE w kolejnych wydaniach pisać nie zamierzam. Bądź, serdeńko, bez obawy.
 13. Papkin

  CD-Action 11/2018 – zawartość

  Otóż te "wulgarne erotyczne sformułowania" pojawiają się również w grze. Skoro kolegę zmroziły - to chyba słusznie je w tekście zacytowałem, bo przestrzegły przed poziomem "dowcipu", jakim tytuł operuje i na pewno kolega nie kupi swojej latorośli Super Seducera 2. W grach wideo, podobnie jak w każdym innym medium, pojawiają się treści krwawe, pieprzne czy obsceniczne. Nie do końca rozumiem, dlaczego czasopismom poświęconym dziesiątej muzie wolno o takich pozycjach pisać, a pismu dla graczy - rzekomo nie. Zwłaszcza że - zapewniam - średni wiek naszego czytelnika jest wyższy, niż kolega myśli, a w artykule nie ma chyba niczego, o czym dorastający młodzieniec by i tak nie wiedział.
×