Skocz do zawartości
Sevard

Oceń utwór poprzednika - dyskusje

Polecane posty

Oczywiście, że nie powiem - było równie beznadziejne.

Natomiast to, co podesłałeś, bardziej bym określił mianem sztuki z elementami rytmicznymi, bo muzyki (melodii jako takiej) tam nie ma. Co nie zmienia faktu, że lepsze to niż tamte badziewia co podesłałeś :P ale równie dobrze można słuchać solówki na perkusji, która chyba jednak pozwala na większą różnorodność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kiceg napisał:

Panie @doubler, proszę mi tu swoje last.fm podać bo chyba nie mam jeszcze! A @Fursik1 najgorszy bo nie używa! 

Też nie używam, sorry:tongue:, ale jeśli chodzi o to, co zdarza mi się wrzucać do freda, to mogę polecić pewną bardzo fajną rzecz. Na antenie Radia Kultura co 2 tygodnie w środy o 22:00 lecą "Notatki z Podziemia" - muzyczno-literackie słuchowisko prowadzone przez Jarosława Jaruszewskiego, znanego bardziej jako polski raper ukrywający się pod pseudonimem "Bisz". I tak, spora część społeczeństwa na słowa "polski raper" pewnie wykrzywi twarz w obrzydzeniu, splunie dwa razy przez ramię, obróci się na pięcie, po czym czym prędzej oddali się z miejsca zdarzenia. Właściwie trudno tu się w ogóle dziwić, to zdrowa i całkowicie uzasadniona reakcja w większości tego typu sytuacjach, jednak w tym przypadku byłoby to raczej dosyć krzywdzące, pomijając już nawet fakt, że Notatki z Podziemia z rapem mają raczej mało wspólnego. Muzycznie jest bardzo zróżnicowanie: Od elektroniki, przez muzykę klasyczną, po jazz, indie czy postrock (wspominany rap też się zdarza, ale stosunkowo rzadko). Co się tyczy zaś części literackiej to dominuje przeważnie ponura atmosfera, z filozoficznymi rozważania w stylu pytań nad sensem życia, roli jednostki w społeczeństwie czy istoty natury ludzkiej, ale odsłon słuchowiska z bardziej zakreśloną fabułą też jest trochę, a nawet znajdzie się parę z całkiem przyjemnym, sielankowym nastrojem. Do tej pory przewinęły się już książki m.in takich tuz jak Dostojewski, Schopenhauer, Borowski, Cortazar, Lovecraft, Sartre czy Schultz, przeplatane opowiadaniami mniej znanych autorów (w tym też i prowadzącego), które także potrafią wbić w fotel klimatem. Fajnym bonusem jest też to, że na fanpażu w dniu emisji audycji jest możliwość zgarnięcia jednej książki w zamian za prawidłową odpowiedź czy też szczególnie ciekawą interpretację odnośnie danego fragmentu słuchowiska, zawsze jest to jakiś sposób na poszerzenie domowej biblioteczki:tongue:. Dla tych co nie są w stanie na bieżąco słuchać jest możliwość ściągnięcia podcastów ze strony radiokutura.pl.

 

Wersja tl;dr: Audycje "Notatki z Podziemia" dla osób z muzycznie otwartymi głowami i lubujących się w filozoficznym pierdololo; download-> radiokultura.pl; Polecam jak nic innego

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xeinap napisał:

Sorry nie lubię większości polskiej muzyki, ponieważ zdecydowana większość zespołów tworzy muzykę na siłę. Trudzi się żeby było tak jak ich nauczono i nie potrafią wymyślić własnego stylu. Poza tym wokal niewyraźny. Mogłoby go nie być

coś takiego napisać o Ciechowskim 

i w dodatku zaraz potem wstawić jeden z miliona rockowych zespołów bez własnego stylu

me right now

13895102_1062606803775757_69880006698291

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2016 o 20:23, Sermaciej napisał:

coś takiego napisać o Ciechowskim 

i w dodatku zaraz potem wstawić jeden z miliona rockowych zespołów bez własnego stylu

 

Sorry. Daj mi polski zespół tworzący muzykę z takim tekstem. To po 1. Po 2 w utworze, który oceniłem kiepsko słyszalny wokal, a ja po prostu nie lubię nie wiadomo jak wsłuchiwać się w utwór, żeby usłyszeć o czym ktoś śpiewa. . A po 3 tu chodzi o gust ;p. Ci się podoba to mi co innego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xeinap napisał:

Daj mi polski zespół tworzący muzykę z takim tekstem.

Nie no, ale mocno lel. Kabanos lubię i szanuje, ale ustawiać ich na pozycji Prometeusza polskiej muzyki inteligenckiej jest równie komiczne, co żałosne z samego założenia. Dobry, mają fajny przekaz, ale nie jest to bardziej ambitne niż rzucanie frazesów "rób co lubisz", "nie patrz na to co mówią inni" itd. 

Szczególnie że po samej postawie zespołu widać, że oni się mocno bawią muzyką i bardziej im chodzi o rozrywkę, niż przekazywanie super ambitnych, lirycznych i magicznych treści. 

A takie zespoły które mają dobre teksty? Zaskoczenie, ale po kolei, piszę z pamięci, więc nie oczekujcie tutaj żadnych wielkich treści, ot, coś co poziom Kabanosa przewyższa bez zająknięcia:

- Obywatel GC/Republika - jeśli chcesz ambitne treści, to żal nie wsłuchać się w tekst, szczególnie że w innych utworach słychać dużo lepiej
- Kaczmarski
- Wszelakie piosenki do których tekst pisał Tuwim, w różnym wykonaniu
- Sztywny Pal Azji
- Daab
- Human(ciekawostka, nagrali więcej piosenek niż "Polski")
Z bardziej nowoczesnych:
- Akurat
- Buldog
- Farben Lehre
- Cool Kids Of Death
- Księżycowy Terrorysta
Do niektórych może także przemówić treści jakie są zwarte w Sweet Noise

Więc nie trzeba być super "underground" i bardzo alternatywny, kupując koszulki z Kabanosem i chodząc na każdy ich koncert, aby słuchać polskiej muzyki która ma jakikolwiek przekaz. Wystarczy chociażby użyć magicznej przeglądarki Google, bo to co napisałem, to bardzo powszechne zespoły(może oprócz Terrorysty) i nie są to super ambitne teksty(chociaż osobiście twórczość tekstową Akurat uwielbiam), ale poziom Kabanosa spokojnie przewyższają.

Także zanim znowu rzucisz frazesem, że nie ma dobrej, polskiej muzyki z przesłaniem, najpierw sprawdź tę tezę w Google

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JamesVoo napisał:

Nie no, ale mocno lel. Kabanos lubię i szanuje, ale ustawiać ich na pozycji Prometeusza polskiej muzyki inteligenckiej 

Nigdzie ich nie ustawiam. Fakt, że jeszcze nie znam zbyt wielu zespołów ( mój błąd ). Poza tym ja lubię niewiele utworów kabanosa. Po prostu lubię muzykę przy której ich twórcy się bawią, a nie siedzą i się spinają, żeby jeszcze coś stworzyć, choć oni pewnie i tak tak robią. ( nie odnoszę się tu do zespołów które podałeś bo jeszcze ich nie przesłuchałem ze względu na koszmarnego neta) . Ale oceny tamtego utworu i tak bym nie zmienił, chyba że byłaby z bardziej wyodrębnionym wokalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fursik1 napisał:

Kiedy zobaczyłem Bjork to mi się już tylko z tym skojarzyło :D

https://youtu.be/dCAORZphnlY?t=7

Teraz jak słyszę coś od Bjork to staje mi przed oczami jak nawija o swoim telewizorze :D

Ktoś już wrzucał gdzieś kiedyś, ale nie zawadzi wrzucić jeszcze raz, bo w końcu to Bjork.

Edytowano przez doubler
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/8/2016 at 11:06 AM, JamesVoo said:

Obczaj sobie jeszcze w pierwszej kolejności TransSexDisco. 

Sądzę że Ci się spodoba 

Widziałem na żywo na jednym z tych szczecińskim festiwalu młodych talentów. Ciekawe, czy coś się u nich ruszyło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...