Skocz do zawartości

Polityka, gospodarka, społeczeństwo


Holy.Death

Polecane posty

Tusk też się ładnie prezentował 8 lat temu. Co z tego wyszło - widać dzisiaj.

Ale z całej kupy kamieni można się przełamać na PiS

A skad wiesz, ze za 2, 3 czy 5 lat nie bedziesz mowic o PiS i Kaczynskim dogladnie w takim samym negatywnym tonie, co teraz o Tusku? Nikt nie jest w stanie przewidziec przyszlosci, wiec stosowanie argumentu typu "nie glosujcie na X bo kiedys byl inny, glosujcie na Y bo to pewnosc zmian na lepsze" jest cokolwiek infantylne.

sprawa ze Smoleńskiem może się w końcu rozwiąże oficjalnie

A co to znaczy, ze sie w koncu rozwiaze oficjalnie? Prokuratura wojskowa i Panstwowa Komisja Badania Wypadkow Lotniczych wreszcie podadza oficjalne informacje, bo te podawane do tej pory o nieumyslnym zejsciu przez pilotow zbyt nisko i uderzeniu o ziemie byly nieoficjalne? Jedyne co tak naprawde zostalo to zwrocenie przez Rosjan wraku Polsce, ale to zalezy tylko i wylacznie od dobrej woli Putina i jakos nie widze sytuacji, w ktorej Putin na widok grozacego mu paluszkiem Dudy czy tupiacego noga Kaczynskiego ten wrak nam ze strachu oddaje...

propaganda telewizyjna może nie będzie taka nachalna

Widac, ze Republiki nie ogladasz i niezaleznej nie czytasz, a nawet jesli to robisz, to wchlaniasz serwowane przez nie informacje bezkrytycznie. W kwestii propagandy to ten sam poziom co TVN, tyle tylko, ze maja jeszcze kilka wlasnych sztuczek (jak np. celowe postarzanie lub wstawianie zdjec z uchwycona na nich niefortunna mina ludzi z PO w celu ich dodatkowego zohydzenia odbiorcom, przy jednoczesnym wstawianiu wylacznie udanych zdjec ludzi z PiS. Zdjecie dobrotliwego wujaszka Macierewicza? Usmiechnietego Kaczynskiego? Zaden problem. Zdjecie Sikorskiego z podkreslonymi zmarszczkami na twarzy? Kopacz ulamek sekundy po kichnieciu? Tusk w momencie ziewania? Tez nie problem.

może TVP w końcu będzie promowało naukę i kulturę jak kiedyś, a nie rodzinki i Voice of Poland, bo pamiętam kiedyś sie bardziej czekało na Wiadomości i dokument przyrodniczy, aniżeli na szkółki życia czy BalerONy)

No ja pamietam czasy, kiedy w telewizorze do wyboru byly tylko dwa kanaly panstwowe i wtedy rzeczywiscie sie czekalo na Wiadomosci (wtedy Dziennik Telewizyjny), Wielka Gre czy Z kamera wsrod zwierzat... Bo tylko tyle mozna bylo w telewizji obejrzec. Nie twierdze, ze to byly zle programy, bo uwielbialem ogladac Sonde, Kwant czy nawet Piatek z Pankracym, ale jesli chcesz obejrzec programy naukowe, to wlacz sobie specjalizujace sie w nich National Geographic, Discovery czy Animal Planet, bo telewizja publiczna sama nigdy nie nakreci lepszych materialow edukacyjno-naukowych niz specjalizujace sie w nich stacje, moze co najwyzej kupic prawa do ich wyswietlania. I niezaleznie od tego jak rozczarowujace dla Ciebie to bedzie, to program o nowozelandzkich krabach drzewnych czy o kulturze zamieszkujacego Andy indianskiego plemienia Keczua bedzie mial wielokrotnie mniejsza ogladalnosc od kolejnego odcinka lubianego serialu. A ogladalnosc jest dla stacji wszystkim. Mozna sprawic, ze TVP bedzie przez 90% czasu wyswietlalo same programy edukacyjne i kulturalne, ale co z tego, skoro beda sie one cieszyly znikoma ogladalnoscia? Sztuka dla sztuki? Wytlumacz to reklamodawcom. Uwazasz ze reklamodawcy sa niepotrzebni, bo TVP utrzymuje sie z pieniedzy obywateli/panstwowej kasy? Spoko, oczywiscie wszyscy placa za abonament radiowo-telewizyjny i robia to z radoscia... Zlikwidowac abonament, niech TVP utrzymuje panstwo? W dalszym ciagu bedzie to robilo z kasy uzyskanej z podatkow. Podatnicy beda szczesliwi, ze grube miliony ida na cos, co oglada jednocyfrowy procent spoleczenstwa...

jak Kukiz się wybije, to ma prawo być "tą drugą partią"

A jaki to ma zwiazek z jakoscia rzadzenia? Pisalem juz wczesniej, Kukiz moze miec szlachetne pobudki i same dobre intencje, nie oznacza to jednak wcale, ze ludzie z jego formacji nie beda chcieli zwyczajnie nachapac sie kasy poki maja swoje 5 minut w polityce...

Co pozostaje? Glosowac na PiS? Alternatywa taka, jak w drugiej turze wyborow prezydenckich. Ich jedyna zaleta jest to, ze przez ostatnie kilka lat nie byli partia rzadzaca, bo mam olbrzymie watpliwosci, iz okaza sie byc od PO lepsi. A patrzac na ich program i (bardziej) na to co mowia i co robia, to wydaja mi sie byc raczej ugrupowaniem, ktore Polske by widzialo jako panstwo autorytarno-wyznaniowe, w ktorym na ksztalt prawa obejmujacego cale spoleczenstwo wplywalyby ich wlasne przekonania wynikajace z konserwatywnego katolicyzmu (np. kwestia in vitro czy afera z Chazanem i jego klauzula sumienia). Wzorem Francji czy Irlandii religia powinna koegzystowac obok polityki, a nie byc jej czescia, tym bardziej ze wedlug statystyk koscielnych mniej niz 1/4 polskiego spoleczenstwa w miare regularnie chodzi do kosciola. O zapedach Kaczynskiego do autorytarnych rzadow swiadczy chociazby wielokrotne chwalenie Orbana i wegierskiego modelu wladzy.

@Bazyli

W Irlandii na autostradzie sa bramki, w ktorych placi sie za przejazd oraz bramki przelotowe, w ktorych oplata jest pobierana z konta automatycznie. W tym drugim przypadku system identyfikuje kierowce dzieki zamontowanemu w samochodzie na przedniej szybie tokenowi, ktory jest skanowany podczas przejazdu przez bramke. Dziala to w miare plynnie, chociaz akurat na irlandzkich autostradach nie ma problemu z korkami w okresie urlopowym, bo i tak wszyscy wylatuja wtedy na Lanzerote, Fuerteventure czy do Algarve, bo bilety z Dublina sa tanie. wink_prosty.gif

Zauwazyliscie, ze Duda w swoim przemowieniu po odebraniu aktu wyboru na Prezydenta powiedzial:

Moim zadaniem jako prezydenta będzie służenie całemu narodowi, w miarę możliwości.

Moze troche sie czepiam, ale to "w miare mozliwosci" dotyczy tylko tego, ze nie bedzie w stanie spotkac sie z kazdym i wysluchac potrzeb wszystkich obywateli, czy tez moze chodzilo mu o to, ze ta miara mozliwosci bedzie wyznaczona przez jego wlasne przekonania oraz przez linie polityczna ustalona przez Kaczynskiego? wink_prosty.gif

Dlatego mówiłem, że potrzebujemy poczucia wspólnoty, odbudowania zaufania społecznego, ale także potrzebujemy bardzo odbudowy zaufania naszych rodaków do władzy.

Wiadomo ze Tusk, Kopacz, Nowak, Mucha, Sikorski i Boni mogli to zaufanie spoleczenstwa do wladzy naruszyc, ale czy przypadkiem to wlasnie nie Kaczynski i Macierewicz byli tymi, ktorzy przez ostatnie kilka lat wiekszosc swojej energii i czasu wkladali w podwazanie autorytetu i spolecznego zaufania do wladzy? Czy to nie wlasnie nie z ich strony szly takie rzeczy jak powtarzanie zarzutow o sfalszowanych wyborach, o Tusku i Putinie stojacych za zamachem w Smolensku, tytulowanie Lecha przez Jaroslawa per "moj brat sw. pamieci doktor prawa prezydent Polski Lech Kaczynski", ale juz lekcewazace mowienie o Tusku czy Komorowskim bezposrednio po nazwisku, z pominieciem piastowanych przez nich urzedow, organizowanie swoich wlasnych obchodow swiat i marszow, oddzielnych od tych "rezimowych", twierdzenie, ze to wrogie agentury zrobily z Tuska premiera i ze Polska to tak naprawde niemiecko-rosyjskie kondominium bez wlasnej niepodleglosci, spiewanie "Boze, cos Polske" ze zmienionym tekstem, popieranie nastawionych przeciw Tuskowi kiboli i nazywanie niszczacych mienie publiczne chuliganow "patriotyczna mlodzieza walczaca z wroga wladza", sugestywne wypowiedzi w stylu "my stoimy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie stalo ZOMO", deprecjonowanie roli i zaslug Mazowieckiego, Geremka i innych przy jednoczesnym kreowaniu siebie i brata na glownych dzialaczy opozycyjnych, bez ktorych m.in. strajk w Stoczni Gdanskiej zakonczylby sie fiaskiem, publiczne mowienie polprawd i insynuacji (typu "sa dowody" choc do prokuratury zazwyczaj nikt sie juz nie pofatygowal), nieuczestniczenie w posiedzeniach RBN itd?

Panie prezydencie Duda, gdyby nie panskich dwoch mentorow, to smiem twierdzic, ze roboty z tym calym odbudowywaniem wspolnoty spolecznej i zaufania do wladzy mialby pan naprawde duzo, duzo mniej...

Edytowano przez Tesu
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się nabrać na NowoczesnąPL. Jak widać, to zwykły rebranding, zwykła zbieranina osób z podupadających partii typu PO czy przez jakiś czas się nie udzielających, przemalowywanie, ale mimo wszystko zbieranina ludzi, którzy kraj podupadli, a teraz będą nas przekonywać do siebie tak samo postulatami i prezentacjami, jak to robiło PO choćby w 2007 strasząc PiSem, i jak to się w kraju źle dzieje, a potem wiadomo jak to się skończyło (8 lat nieróbstwa i wyprzedaży). Tu przykładowy spot PO: www.youtube.com/watch?v=kf-Syd-M-WA

  • Uważasz, że Balcerowicz zniszczył polską gospodarkę
  • powtarzasz frazesy o podmianie sceny politycznej w postaci NowoczesnejPL
  • możesz w ostateczności przekonać się do PiS-u
  • albo do Kukiza

Jakbyś jeszcze popierał Korwina, to byłbym na 100% pewny, że swoją wiedzę polityczną czerpiesz z wykopu. Ale chyba nie jesteś na bieżąco, ostatnio spada tam popularność Kukiza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jeszcze popierał Korwina, to byłbym na 100% pewny, że swoją wiedzę polityczną czerpiesz z wykopu. Ale chyba nie jesteś na bieżąco, ostatnio spada tam popularność Kukiza.

No a jak Kukizowi ma popularnosc nie spadac, skoro w ostatnich wyborach prezydenckich perfidnie i bezczelnie ukradl on krulowi trzecie miejsce w pierwszej turze. Mialo byc tak pieknie, a koniec koncow JKM znowu skonczyl z wynikiem sporo ponizej 5% ogolu glosow. No i teraz kuce biora odwet...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo cytowania, więc przejdę do rzeczy.

1. Jestem raczej za bojkotem wyborów, delegitymizacją "Państwa Warszawskiego" i przejęciem władzy przez Naród Polski, aniżeli bym musiał iść do urny głosować, no ale z całego tego "okrągłego stołu masońsko-syjońskiego zwanego kondominium USA, Rosji i UE" właśnie PiS i stowarzyszenie Kukiza okazuje się najmniejszym złem, jakby mnie już zagoniono.

2. Wykopu nie lubię, za dużo propagandy globalistycznej (wojna płci, kochajmy się jak demony, żyj chwilą, klnijmy i rzucajmy kalumniami, etc.). Jak chce się pośmiać, to czytam "obrońców Okiła" na forum Kiepskich, albo wybrane przez innych demoty, bądź szukam coś zabawnego na YT. Czasem nawet wystarczy włączyć telewizję. Tyle tam manipulacji, czy to na Republice, czy na BBC Brit, że jest z czego się pośmiać.

3. Dałem takie przyziemne przykłady, bo jeszcze nie słyszałem, żeby Rząd dbał o nas jakimiś wiekopomnymi ustawami czy poprawkami w konstytucji.

3. Faktycznie czasem zerknę na niezalezną.pl, ale dużo bardziej wolę blogi różnych ludzi - ciekawiej, obszerniej, bez propagandy mającej skłócić tylko naszych rodaków (ale to też zależy kto komu i jak ulega).

4. No przepraszam bardzo, ale słusznie stwierdził pan z PodziemnejTV, że pan Olechowski, to specjalistyczny propagandysta, i jeśli jest w jakiejkolwiek partii, a jej założycielem jest były urzędnik z Unii Wolności, to przepraszam bardzo, ale na poważnie takich ludzi brać nie można. Dla PO (podobnie jak NowoczesnaPL ściek Unii Wolności) ludzie uwierzyli, i teraz takie PO stosuje praktyki PiSu z 2007-go... confused_prosty.gif Ktoś może pamięta spot "Mordo ty moja"? W tym roku dostaliśmy tzw. strike-back w postaci "To nie bajka, za Dudą stoi prezes".

5. Tym samym z powodu powyższego nie jestem za PiSem, bo traktat lizboński dał pieczęć na tej partii jako takiej samej jak inne (ale jednak z trochę łagodniejszym podejściem do przymusu siania propagandy). Niestety, ale bez innej ingerencji w sprawy polityczne niż same głosowanie chyba nic nie zdziałamy moi drodzy... I nie chodzi mi o takie lanie krwi jak organizowane protesty przez narodowców... chodzą słuchy, że Ruch Narodowy to taka Solidarność bis, także... Tylko trzeba wytężyć umysły, bo możemy się obudzić z ręką w nocniku, gdy prezesiki będą walczyć o stołki i handlować lasami. Z drugiej strony wywalczywszy sobie wolność możemy wtedy na prawdę skończyć jak druga Palestyna - pod ostrzałem amerykańskich wojsk... :/

Edytowano przez PharellMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę inicjatywę Petru z dużym zainteresowaniem. Nie doszli jeszcze do dyskusji światopoglądowej, skupili się na gospodarce i choćby za to mają u mnie plus.

Ciekawym posunięciem byłoby nieodnoszenie się do kwestii światopoglądowych w ogóle... tyle, że to chyba niemożliwe bo stanowi jeden z trzonów walki politycznej. Sama deklaracja rozdziału Kościoła i państwa już jest rodzaje deklaracji u nas.

Tusk też się ładnie prezentował 8 lat temu.

Dalej się dobrze prezentuje... gdyby to śp. Lech Kaczyński objął to stanowisko nie byłoby problemu (tak jak nie było fałszerstw w tych wyborach). Mielibyśmy zaszczytne stanowisko w strukturach UE. Skupiając się na permanentnej walce wewnętrznej niszczy się wszelkie rzeczy z których moglibyśmy być dumni.

Czyli, w Polsce jest gorzej, głównie rzecz biorąc Platforma nie zrobił nic dla Polski,

Gorzej czyli jak? Co konkretnie się pogorszyło? Siłą nabywcza złotego? Średnie płace? Popyt wewnętrzny? Produkcja przemysłowa? Stopa bezrobocia? ...

To oficjalna linia programowa PiS. Średni ma się do rzeczywistości, ale świetnie się nadaje do walki politycznej. Ciekawe jak Prezydent Duda będzie chciał budować jedność narodu opierając się na retoryce, że wszystko co było przez ostatnie 8 lat było do (_!_) Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Poczucie niezadowolenia które wykreowało PiS może ich także zmieść ze sceny politycznej.

Ale z całej kupy kamieni można się przełamać na PiS (sprawa ze Smoleńskiem może się w końcu rozwiąże oficjalnie, propaganda telewizyjna może nie będzie taka nachalna,

Nie licz na to - TVP pod rządami PiS już było i ci co pamiętają złudzeń nie mają. Smoleńsk dla PiS rozwiąże się tylko ukaraniem winnych przeprowadzenia zamachu na Prezydenta - kto to będzie to się okaże bo nie wiadomo z kim akurat będzie im nie po drodze.. jeszcze się okażę że Kukiz śpiewał dla Schetyny jak samolot startował.

1. Jestem raczej za bojkotem wyborów, delegitymizacją "Państwa Warszawskiego" i przejęciem władzy przez Naród Polski, aniżeli bym musiał iść do urny głosować, no ale z całego tego "okrągłego stołu masońsko-syjońskiego zwanego kondominium USA, Rosji i UE" właśnie PiS i stowarzyszenie Kukiza okazuje się najmniejszym złem, jakby mnie już zagoniono.

Hehe nieźle nieźle.... white power!!!!

3. Faktycznie czasem zerknę na niezalezną.pl, ale dużo bardziej wolę blogi różnych ludzi - ciekawiej, obszerniej, bez propagandy mającej skłócić tylko naszych rodaków (ale to też zależy kto komu i jak ulega).

Naprawdę wierzysz w niezależnych komentatorów, którzy na niezależnych blogach publikują niezależne opinie...

No przepraszam bardzo, ale słusznie stwierdził pan z PodziemnejTV,

To owi niezależni blogerzy? :)

Z drugiej strony wywalczywszy sobie wolność możemy wtedy na prawdę skończyć jak druga Palestyna - pod ostrzałem amerykańskich wojsk... confused_prosty.gif

Za dużo niezależnych frustratów blogerów oglądasz :P

  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat informacje o wojnie na terenach typu Palestyna dostałem od emigrantów z niej, którzy właśnie uciekli przed masowym mordem. I wcale nie byli terrorystami, tylko zwykłymi wyznawcami islamu, którzy się bali o rodzinę i brali ze sobą co mogli. Jeśli tak pomaga USA ludziom, to wyobraźcie sobie kim pomaga nasze (pfu) państwo. Jako przykład można podać słynny już Afganistan, gdzie wysłano naszych żołnierzy.

Edytowano przez PharellMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem raczej za bojkotem wyborów, delegitymizacją "Państwa Warszawskiego" i przejęciem władzy przez Naród Polski

Mozesz sprecyzowac kto jest tym Narodem Polskim? I kto sie z kolei do Narodu Polskiego nie zalicza? Jest jakis szczegolny system weryfikacji oddzielajacy jednych od drugich? Jak juz wydestylujesz Narod Polski z ogolu spoleczenstwa, to jak ma wygladac to przejecie wladzy i co nim? Powolanie jakichs struktur? Nie wiem czemu, ale czytajac takie wypowiedzi mam silne skojarzenia z bolszewikami, ktorzy tez sprawili, ze to "narod" przejal wladze...

Dałem takie przyziemne przykłady, bo jeszcze nie słyszałem, żeby Rząd dbał o nas jakimiś wiekopomnymi ustawami czy poprawkami w konstytucji.

Czy jestes w stanie napisac jak w Twoim wyobrazeniu powinny wygladac takie wiekopomne ustawy? Podaj tak przynajmniej z trzy przyklady, bo jestem strasznie ich ciekaw.

dużo bardziej wolę blogi różnych ludzi - ciekawiej, obszerniej, bez propagandy mającej skłócić tylko naszych rodaków

A ja zawsze sadzilem, ze blogi sa czysto subiektywne i ich tresc zalezy bezposrednio od pogladow autora bloga, przez co staja sie kolejna forma propagandy. Trudno oczekiwac, zeby blog prowadzony np. przez zagorzalego sympatyka Korwina krytykowal poglady i wypowiedzi krula i w pozytywnym swietle stawial jego konkurentow czy bez uprzedzen podchodzil do zagadnien o charakterze "lewackim". Po katastrofie smolenskiej przegladalem rozne blogi i zadziwilo mnie jak wieloma dowodami potwierdzajacymi zamach dysponowali niektorzy blogerzy. Sek w tym, ze gdybym bezkrytycznie czytal te blogi, to moglbym uwierzyc, ze za zamachem stal Tusk, Rosjanie, Niemcy, Zydzi, Czeczeni, Amerykanie i przynajmniej jeszcze kilka innych stron, a sam zamach przeprowadzono na przynajmniej 5 roznych sposobow (wlaczajac w to teorie, ze samolot prezydencki wcale sie nie rozbil, tylko zostal porwany), co znajdowalo potwierdzenie w prezentowanych przez blogerow dowodach i oczywiscie dowody prezentowane wlasnie na danym blogu byly prawdziwsze niz te pochodzace z innych blogow...

W tym roku dostaliśmy tzw. strike-back w postaci "To nie bajka, za Dudą stoi prezes".

A nie stoi? Czy Duda sam siebie wybral na kandydata PiS w wyborach prezydenckich, sam sobie udzielil poparcia partii i sam sobie przyznal finansowanie z partyjnego funduszu wyborczego? Przed kampania prezydencka malo kto go kojarzyl, to jego partyjni koledzy i kolezanki go wypromowali (dla przypomnienia - w jego sztabie wyborczym byli m.in. Szydlo, Brudzinski, Blaszczak i Mastalarek, ktorzy raczej naleza do scislej czolowki partii). Naprawde uwazasz, ze robili to bezinteresownie, a Duda jest w stanie powiedziec, ze nie jest nic dluzny Kaczynskiemu i ze jest w stanie rzadzic bez sluchania sie prezesa?

Chodzą słuchy, że Ruch Narodowy to taka Solidarność bis, także...

Smiechlem jak to przeczytalem. Ruch Narodowy ma tyle wspolnego z Solidarnoscia co Korwin z SLD.

Z drugiej strony wywalczywszy sobie wolność możemy wtedy na prawdę skończyć jak druga Palestyna - pod ostrzałem amerykańskich wojsk... confused_prosty.gif

Ta opisywane przez Ciebie wolnosc, ktora niby mamy sobie dopiero wywalczyc, to na czym dokladnie polega i jak funkcjonuje?

Edytowano przez Tesu
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem raczej za bojkotem wyborów, delegitymizacją "Państwa Warszawskiego" i przejęciem władzy przez Naród Polski

Mozesz sprecyzowac kto jest tym Narodem Polskim? I kto sie z kolei do Narodu Polskiego nie zalicza? Jest jakis szczegolny system weryfikacji oddzielajacy jednych od drugich? Jak juz wydestylujesz Narod Polski z ogolu spoleczenstwa, to jak ma wygladac to przejecie wladzy i co nim? Powolanie jakichs struktur? Nie wiem czemu, ale czytajac takie wypowiedzi mam silne skojarzenia z bolszewikami, ktorzy tez sprawili, ze to "narod" przejal wladze...

Tu chodzi rzecz jasna o nas, obywateli. Ogół. Coś anarchią trochę zalatuje tym same. Nie wiem, może źle sie rozpisuję, że mnie nikt nie rozumie tongue_prosty.gif

Dałem takie przyziemne przykłady, bo jeszcze nie słyszałem, żeby Rząd dbał o nas jakimiś wiekopomnymi ustawami czy poprawkami w konstytucji.

Czy jestes w stanie napisac jak w Twoim wyobrazeniu powinny wygladac takie wiekopomne ustawy? Podaj tak przynajmniej z trzy przyklady, bo jestem strasznie ich ciekaw.

- Kapitał obcy nie może kupywać terenów Polskich. Jedyne co mu na to zezwoli, to referendum, czyli głos ludu.

- To co się dzieje wewnątrz polityki ma prawo wiedzieć każdy obywatel bez żadnych kar i uchyleń prawnych.

- Polski towar ma wyższe znaczenie w gospodarce Polskiej, niż towar zagraniczny.

Już by było ciekawiej. smile_prosty.gif

dużo bardziej wolę blogi różnych ludzi - ciekawiej, obszerniej, bez propagandy mającej skłócić tylko naszych rodaków

A ja zawsze sadzilem, ze blogi sa czysto subiektywne i ich tresc zalezy bezposrednio od pogladow autora bloga, przez co staja sie kolejna forma propagandy. Trudno oczekiwac, zeby blog prowadzony np. przez zagorzalego sympatyka Korwina krytykowal poglady i wypowiedzi krula i w pozytywnym swietle stawial jego konkurentow czy bez uprzedzen podchodzil do zagadnien o charakterze "lewackim". Po katastrofie smolenskiej przegladalem rozne blogi i zadziwilo mnie jak wieloma dowodami potwierdzajacymi zamach dysponowali niektorzy blogerzy. Sek w tym, ze gdybym bezkrytycznie czytal te blogi, to moglbym uwierzyc, ze za zamachem stal Tusk, Rosjanie, Niemcy, Zydzi, Czeczeni, Amerykanie i przynajmniej jeszcze kilka innych stron, a sam zamach przeprowadzono na przynajmniej 5 roznych sposobow (wlaczajac w to teorie, ze samolot prezydencki wcale sie nie rozbil, tylko zostal porwany), co znajdowalo potwierdzenie w prezentowanych przez blogerow dowodach i oczywiscie dowody prezentowane wlasnie na danym blogu byly prawdziwsze niz te pochodzace z innych blogow...

Coś w tym jest. Nie mniej jednak warto się zapoznać z głosem ludu, i omijać ludzi przewrażliwionych typu 25% wyborców Korwina-Mikke. To widać po stylu wypowiadania się.

W tym roku dostaliśmy tzw. strike-back w postaci "To nie bajka, za Dudą stoi prezes".

A nie stoi? Czy Duda sam siebie wybral na kandydata PiS w wyborach prezydenckich, sam sobie udzielil poparcia partii i sam sobie przyznal finansowanie z partyjnego funduszu wyborczego? Przed kampania prezydencka malo kto go kojarzyl, to jego partyjni koledzy i kolezanki go wypromowali (dla przypomnienia - w jego sztabie wyborczym byli m.in. Szydlo, Brudzinski, Blaszczak i Mastalarek, ktorzy raczej naleza do scislej czolowki partii). Naprawde uwazasz, ze robili to bezinteresownie, a Duda jest w stanie powiedziec, ze nie jest nic dluzny Kaczynskiemu i ze jest w stanie rzadzic bez sluchania sie prezesa?

A to z PO się nie okazało prawdą? tongue_prosty.gif Okazało. Tylko społeczeństwo widocznie źle reaguje na prawdę. tongue_prosty.gif

Chodzą słuchy, że Ruch Narodowy to taka Solidarność bis, także...

Smiechlem jak to przeczytalem. Ruch Narodowy ma tyle wspolnego z Solidarnoscia co Korwin z SLD.

Tu nie chodzi o powiązania dwóch ruchów, tylko o to, jaką zagrywką są oba ruchy. Podobno działa to tak: "Antysystemowcy są u władzy, dostaniecie obywatele 100 milionów starej waluty!", a potem mamy chamskiego Wałęsę jako prezydenta... I żeby nie było że obrażam - to właśnie przez sposób bycia i inteligencję waść pana Kwaśniewski został prezydentem w '95.

Z drugiej strony wywalczywszy sobie wolność możemy wtedy na prawdę skończyć jak druga Palestyna - pod ostrzałem amerykańskich wojsk... confused_prosty.gif

Ta opisywane przez Ciebie wolnosc, ktora niby mamy sobie dopiero wywalczyc, to na czym dokladnie polega i jak funkcjonuje?

Dla wielu najlepszym wyjściem jest właśnie rząd ludu, anarchia, czyli że każdy obywatel steruje państwem, a ludzie typu prezydent są jedynie reprezentantem kraju. Pomysł całkiem dobry. Ale przyjadą Amerykanie, wyślą jakiegoś Andrzeja-manipulatora, zrobią zadymę, utworzą "moherowy dżihad", i przyślą wojska w ramach pokoju... A potem nim się obejrzymy zetną lasy w ramach spłacenia "żydowskich roszczeń"... Tak działają amerykańskie służby niestety, i Afryka z Bliskim Wschodem wiedzą o tym najlepiej. Oczywiście można się z tego wybronić, ale byśmy musieli się mocno przygotować. A znając sytacje jak teraz społeczeństwo jest rozleniwiane, byłoby sporo roboty...

Edytowano przez PharellMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi rzecz jasna o nas, obywateli. Ogół.

Jesli nie zauwazyles, to Duda, Tusk, Kaczynski, Walesa, Niesiolowski, Balcerowicz czy Petru sa obywatelami i naleza do Narodu Polskiego.

- Kapitał obcy nie może kupywać terenów Polskich. Jedyne co mu na to zezwoli, to referendum, czyli głos ludu.

Bylo referendum - o wstapieniu Polski do Unii. Tobie nikt nie broni kupowac ziemi np. w Irlandii. Ani pracowac na nia za granica.

- To co się dzieje wewnątrz polityki ma prawo wiedzieć każdy obywatel bez żadnych kar i uchyleń prawnych.

A ja to sobie wyobrazasz? Przenies to do biznesu - kazdy pracownik ma prawo wiedziec o czym prezes z dyrektorem rozmawiaja na spotkaniu? Oderwane od rzeczywistosci i nie do wprowadzenia. Ani w Polsce, ani gdziekolwiek indziej.

- Polski towar ma wyższe znaczenie w gospodarce Polskiej, niż towar zagraniczny.

Tu juz nacjonalizmem i odgornym zarzadzaniem rynkiem zajechalo. A co jesli polski towar jest drozszy lub jest gorszej jakosci niz ten zagraniczny? W biznesie nie ma patriotyzmu, a wolny rynek rzadzi sie wlasnymi prawami. Gdybys mial wlasna firme, to dla poprawy jej atrakcyjnosci i maksymalizacji dochodow bys sie nie kierowal patriotyzmem tylko prostym rachunkiem zyskow i strat. Pomysl, ktory moze moglbys wprowadzic w Wenezueli albo w Chinach, krajach z tania sila robocza i slabymi badz nieistniejacymi zwiazkami zawodowymi, ale nie w Polsce.

Coś w tym jest. Nie mniej jednak warto się zapoznać z głosem ludu, i omijać ludzi przewrażliwionych typu 25% wyborców Korwina-Mikke. To widać po stylu wypowiadania się.

Korwin byl tu przykladem, kazda partia ma swoich sympatykow i nie trafisz na obiektywny "glos ludu", bo bloger zawsze bedzie pisal pod siebie.

Dla wielu najlepszym wyjściem jest właśnie rząd ludu, anarchia, czyli że każdy obywatel steruje państwem

Czy naprawde moglbys mi opisac, jak te rzady ludu bys widzial? Moze brak mi wyobrazni, a moze jestem juz stary i umyslowo nie domagam, ale jak sobie wyobrazasz skuteczne rzadzenie panstwem w anarchii? Kto bedzie dbal o drogi? Lozyl na sluzbe zdrowia? Dbal o bezpieczenstwo energetyczne? Walczyl z przestepczoscia? Kto w takich rzadach ludu odpowiada za ksztaltowanie polityki zagranicznej, podpisywanie umow miedzynarodowych? I skad pewnosc, ze w anarchii do glosu nie dojdzie prawo silniejszego, kto bedzie nad tym czuwal? Na papierze i komunizm wygladal jak wspanialy pomysl na zapewnienie szczescia ludzkosci...

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi rzecz jasna o nas, obywateli. Ogół. Coś anarchią trochę zalatuje tym same. Nie wiem, może źle sie rozpisuję, że mnie nikt nie rozumie

Szczerze? Bełkoczesz jakby Ci ząbki szły. Naród Polski, obywatele, lud, ogół? Same frazesy. W dodatku niezbyt spójne ze sobą. Nie wszyscy obywatele Polski są narodowości polskiej, więc trudno mówić o ogóle. Lud to pojęcie dość populistyczne i zbyt nieokreślone. Jedni mogą mówić 'lud' inni mogą określić to mianem 'tłuszczy' lub 'motłochu'.

Piszesz o potrzebie przejęcia władzy przez Naród Polski (pisane dużą literą), czyli to chyba coś mniej niż ogół i obywatele. Bo jak na razie wydaje mi się, iż to właśnie obywatele sprawują władzę poprzez powszechne wybory. Duży wkład ma w to naród polski (pisany małą literą), gdyż jesteśmy społeczeństwem homogenicznym narodowościowo. W związku z tym twoje postulaty o obaleniu obecnego systemu przez wyimaginowany przez Ciebie Naród Polski są bredniami.

W dodatku nadal nie odpowiedziałeś na pytanie Tesu o pojęcie Narodu Polskiego. Ja tam czuję się częścią narodu polskiego, we wszystkich spisach powszechnych zaznaczałem narodowość polską jako swoją. Chociaż historię swojej rodziny trochę znam i wiem, że byli w niej i Czesi, i Żydzi, i Niemcy, i Rusini. Pewnie bym się do Narodu Polskiego nie załapał. Ale mam wrażenie, że Naród Polski to taki konstrukt pszenno-buraczany, który wymyślili spadkobiercy Jakuba Szeli.

- Kapitał obcy nie może kupywać terenów Polskich. Jedyne co mu na to zezwoli, to referendum, czyli głos ludu.

- To co się dzieje wewnątrz polityki ma prawo wiedzieć każdy obywatel bez żadnych kar i uchyleń prawnych.

- Polski towar ma wyższe znaczenie w gospodarce Polskiej, niż towar zagraniczny.

Ja bym dodał jeszcze jedną. Nazwałbym ją 'Ustawą o nowoczesnym rolnictwie'. W myśl pierwszego i jedynego artykułu każdy rolnik narodowy ma sam zapładniać swoje krowy.

Reminiscencje:

Odnoszę nieodparte wrażenie, że najwięcej o czymś takim jak Naród Polski, Ojczyzna, Patriotyzm piszą ludzie, którzy nawet nie potrafią poprawnie pisać po polsku. Przykład choćby z cytatu powyżej. Pąpke od rowera mi zajumali bom z Polskiego Narodu.

  • Upvote 10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PharellMan

Panowie wyżej doskonale podsumowali problemy, jakie czają się w Twoich postach, więc ja tylko w ramach małego uzupełnienia. Piszesz jak osoba bardzo młoda, której poglądy się dopiero krystalizują, więc nie dziwota, że kanalizujesz wszystko, co przeczytasz - szkoda jednak, że tak bezrefleksyjnie. Nacjonalizm nigdy do niczego dobrego nie doprowadził, a polityka jest tworem bardzo skomplikowanym, więc patrzenie na nią w perspektywie zerojedynkowej to naiwność, na której chętnie żerują niektórzy politycy. A co do systemu i "władzy narodu", to przypomniał mi się jeden całkiem celny odcinek Family Guya, w którym dochodzi do buntu w miasteczku i obalenia władzy burmistrza, "bo-skandal-korupcja-władza-w-ręcę-narodu", po czym zapanowuje totalny chaos. I mieszkańcy wymyślają "zupełnie nowy system", żeby nad tym wszystkim zapanować. Warto obejrzeć i zobaczyć, jaka była konkluzja - odcinek miał tytuł "Tea Peter".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zaczął się sezon letni i zaczęły się korki na bramkach autostradowych. A co na to GDDKiA? Winni są oczywiście kierowcy, bo za dużo ich wyjechało jednocześnie. Taaa - pewnie powinni się umówić na jazdę zmianami. I tak zamiast dróg szybkiego ruchu mieliśmy kilometry korków, godziny stania w nich i jeszcze za to wszystko trzeba było zapłacić potworne pieniądze. To jest skandal i tyle.

Naprawdę mam nadzieję, że po wyborach parlamentarnych na jesieni zmieni się rząd. Na jakikolwiek inny. Bo obecna ekipa w ogóle nie widzi problemu. Co gorsza stawia kolejne bramki. I nie - planowany przez nich (Na 2020!) system elektronicznego pobierania opłat wcale nie jest rozwiązaniem. Bo to też byłyby brameczki ze szlabanikami, które niby mają otwierać się trochę szybciej. Ale korki by zostały, więc to jest tylko kolejny zły przetarg i marnotrawienie publicznego grosza, które wcale nie rozwiąże podstawowego problemu zatorów.

Opłat za autostrady w ogóle być nie powinno bo płacimy już olbrzymie podat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zamiast dróg szybkiego ruchu mieliśmy kilometry korków, godziny stania w nich i jeszcze za to wszystko trzeba było zapłacić potworne pieniądze. To jest skandal i tyle.

A to po wybudowaniu i otworzeniu autostrad rzad i GDDKiA zwineli asfalt z wszystkich nie-autostrad? PROTIP: Wiekszosc nowszych nawigacji samochodowych ma wbudowana opcje pokazywania natezenia ruchu samochodowego. A jak ktos nie ma satnavu, to moze skorzystac z map Google, ktore na biezaco wyswietlaja informacje o natezeniu ruchu i na ich podstawie wyswietlaja szacowane czasy przejazdu w danej chwili, dostepne na kazdym komputerze i smartfonie z dostepem do internetu. ja wiem, wina rzadu.

Naprawdę mam nadzieję, że po wyborach parlamentarnych na jesieni zmieni się rząd. Na jakikolwiek inny.

No pewnie sie zmieni. I pewnie ten nowy rzad dobuduje do kazdej autostrady tak z przynajmniej dwa pasy w kazda strone, bo czemu nie? System elektronicznego pobierania oplat i to nawet w postaci bezszlabanowej funkcjonuje tez w innych krajach, a jakos mieszkancom USA czy Francji w okresie wakacyjnym zdarza sie stac w kilometrowych korkach. Spiseg?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Nie wiem czy naprawdę, że nie rozumiesz problemu, czy tak sobie tradycyjnie już jesteś na nie wobec mnie.

Płacimy akcyzę i opłatę paliwową w cenie paliwa - dodatkowe opłaty autostradowe to już chyba potrójne opodatkowanie za tą samą rzecz.

Ale dobra (bo nie zdążyłem dopisać), jeśli już te opłaty są to zdecydowanie powinny być bezszlabanowe. Elektroniczny system pobierania opłat i przetarg na niego to, kolejny przykład złego zarządzania i wyboru operatora-monopolisty który będzie łupił kierowców jak to jest na kulczykówce czy odcinku A4. Tak jak w Austrii, Czechach czy niedługo w Niemczech powinny być u nas WINIETY! Dostępne w każdym kiosku i stacji benzynowej, z okresem ważności na dzień, tydzień, miesiąc itd. To jest najlepsze, najtańsze i najkorzystniejsze rozwiązanie dla kierowców. Tylko jak zwykle nie dla urzędników. :/ Bo po tych niewielu autostradach powinniśmy jeździć, a nie stać w korkach przed bramkami.

I jeszcze w dziedzinie transportu - trwają testy szybkiego pociągu z bydgoskiej PESy - Darta. Wygląda świetnie i ma dobre wyposażenie. A co najlepsze jest o połowę tańszy od Pendolino i ponad połowę tańszy w miesięcznej eksploatacji. Wystarczyło chwile poczekać i nie musielibyśmy na szybkie pociągi bulić aż 3 mld zł za zaledwie 20 składów. Moim zdaniem CBA powinno jeszcze raz przyjrzeć się tamtemu przetargowi. Naprawdę jest za dużo niejasności w tej sprawie, by tak to zostawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Nie wiem czy naprawdę, że nie rozumiesz problemu, czy tak sobie tradycyjnie już jesteś na nie wobec mnie.

Nie jestem na nie wobec Ciebie, tylko wobec niektorych z Twoich pogladow.

Płacimy akcyzę i opłatę paliwową w cenie paliwa - dodatkowe opłaty autostradowe to już chyba potrójne opodatkowanie za tą samą rzecz.

Ale wiesz, ze w wielu innych krajach tez tak jest? W Irlandii placi sie np. road tax (uzalezniony od pojemnosci silnika w samochodzie, za kazde 0.3 placi sie 200 euro), w paliwie jest akcyza, a za jazde autostrada (oraz przekraczajac wieksze mosty) placi sie dodatkowo. To nie jest tak, ze Polacy sa krzywdzeni, a wszedzie indziej ludzie maja lepiej. No i z tego co mi sie wydaje, to autostrada nie jest jednak lokalna droga gminna, jej wybudowanie i utrzymanie troche kosztuje, tu nie wystarczy zalewac asfaltem pojawiajace sie co jakis czas dziury. Jesli juz naprawde nie chcesz placic za jazde autostrada, to jezdzij lokalnymi drogami, przeciez nikt Cie nie zmusza do korzystania z drog ekspresowych. Dokladnie ta sama zasada co w przypadku korzystania z roznych srodkow transportu - jak kogos stac, to pojedzie sobie nad morze siedzac w pierwszej klasie ekspresu InterCity albo nawet skorzysta z krajowego polaczenia i poleci do Gdanska samolotem. A jak kogos nie stac, to pojedzie druga klasa pospiesznego czy nawet osobowego lub wsiadzie w swojego Opla Astre i dojedzie nad morze lokalnymi drogami, zeby na jazde autostrada pieniedzy nie wydawac. Jest wybor.

Powinny być u nas WINIETY! Dostępne w każdym kiosku i stacji benzynowej, z okresem ważności na dzień, tydzień, miesiąc itd.

Swietny pomysl! Ciekawe ile czasu by minelo, zanim ludzie zaczeli by je podrabiac? ;) Wtedy by trzeba skierowac jakies sluzby do kontroli autentycznosci winiet w samochodach, moze jakas firme. Jak znam moich rodakow, to pewnie i przetarg na taka firme bylby odpowiednio ustawiony. No i gdzie by kontrolowali te winiety? Wyrywkowo zatrzymujac samochody do kontroli na autostradzie? I nie przesadzam z tym pesymizmem, Polak potrafi kombinowac - swego czasu Irlandczycy ze zdziwieniem odkryli, ze w niektorych samochotach zarejestrowanych na Polakow za przednia szyba zamiast oryginalnych papierowych krazkow potwierdzajacych posiadanie ubezpieczenia, sprawnosc techniczna pojazdu i oplacony podatek drogowy znajduja sie wydrukowane na zwyklej drukarce podrobki. Irlandczykom tak zakombinowac by nie przyszlo do glowy, ale Polakom juz tak.

Bo po tych niewielu autostradach powinniśmy jeździć, a nie stać w korkach przed bramkami.

Bazyl, kiedy do Ciebie w koncu dotrze, ze rzecza naturalna jest powstawanie korkow w okresie urlopowym, kiedy liczba uzytkownikow autostrady gwaltownie wzrasta? To nie jest ani polski wynalazek, ani polska anomalia. Dokladnie do takiego samego zjawiska dochodzi nawet w Stanach Zjednoczonych na autostradach z ruchem bezbramkowym. Psioczysz na to jakbys sam codzienie przez 365 dni w roku musial stac w korku na autostradzie, a przeciez z tego co sie orientuje ten problem wcale Cie nie dotyczy. Jak chcesz pogadac o prawdziwym codziennym staniu w korku, to zostaw autostrady i zajmij sie ulica Pulawska w Warszawie - jedyna wylotowka ze stolicy w kierunku Piaseczna, ktora pomimo trzech pasow ruchu w kazda strone codziennie w godzinach szczytu totalnie sie zatyka i staje sie droga przez meke dla tysiecy ludzi, ktorzy musza z niej korzystac.

trwają testy szybkiego pociągu z bydgoskiej PESy - Darta.

Powaznie? Widze, ze chlopaki z PESY maja niezly refleks... Zabrali sie za testowanie pociagu, a przeciez mogli przyjechac do Dublina, bo tutaj DART jezdzi juz od dawna. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Przyjmujesz założenie typowego polskiego urzędnika. Wszyscy obywatele to potencjalni złodzieje i dlatego trzeba ich kontrolować, kontrolować, kontrolować i karać za najmniejsze błędy, podciągając to pod oszustwa. Sorry - ale przez takie podejście to ty siedzisz w Irlandii zamiast normalnie w kraju pracować. Trzeba z tym skończyć.

Czechy, Austria, Słowacja mają winiety i tam ten system świetnie się sprawdza. Jasne - u nas pewna część cwaniaków podrabiała by winietki na szybę. Ale tak jest ze wszystkim - podrabia się legitymacje, bilety, pieniądze, karty parkingowe dla inwalidów. Czy z tego powodu należy zakazać używania tych sposobów płatności? Koszty wdrożenia i utrzymania elektronicznego poboru opłat będą ogromne. O wiele większe niż ewentualne straty na nieuczciwych kierowcach. Bramki autostradowe w Polsce to zło i powinny być zlikwidowane na rzecz winiet, które są o wiele lepszym rozwiązaniem. Jest drogówka, jest ITD - więcej instytucji kontrolujących nasze drogi nie jest potrzebne.

Nie jeżdżę autostradami bo po pierwsze nie dotarły jeszcze do mojej części kraju, a po drugie są koszmarnie drogie. W Niemczech niedługo zostaną wprowadzone właśnie winiety. I koszt tygodniowej będzie mniejszy niż przejazd z Łodzi do Gdańska w tą i z powrotem. To absurd. Jeśli wszystko będzie u nas droższe (biorąc pod uwagę siłę nabywczą), niż na zachodzie (prąd, gaz, paliwo, podatki), to nigdy nie dogonimy starej piętnastki.

@DOWN

Czytałem. Ale Dart jest idealnie dostosowany do polskich warunków i torów. Co z tego, że Pendolino może teoretycznie rozpędzić się do 300 km, skoro nigdzie w Polsce takiej prędkości nie osiągnie? I ma zdecydowanie za wysoką cenę, wysoki pobór mocy i koszty utrzymania. Dart jest niewiele (jeśli w ogóle) gorszy jakościowo, a kosztuje o wiele taniej i mógłby jeździć nawet 230-250 km/h gdyby miał po czym. No i to polska myśl techniczna i same korzyści dla kraju - praca, rozwój, wpływy podatkowe. Za Pendolino grubo przepłaciliśmy i ten przetarg realizowany za ministra Nowaka, powinien być rozliczony. Tak jak NIK rozliczył Modlin.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w dziedzinie transportu - trwają testy szybkiego pociągu z bydgoskiej PESy - Darta. Wygląda świetnie i ma dobre wyposażenie. A co najlepsze jest o połowę tańszy od Pendolino i ponad połowę tańszy w miesięcznej eksploatacji. Wystarczyło chwile poczekać i nie musielibyśmy na szybkie pociągi bulić aż 3 mld zł za zaledwie 20 składów. Moim zdaniem CBA powinno jeszcze raz przyjrzeć się tamtemu przetargowi. Naprawdę jest za dużo niejasności w tej sprawie, by tak to zostawić.

Polecam przeczytać: http://www.mpolska24.pl/post/9026

Dart nie jest pociągiem takim jak Pendolino.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dart nie jest pociągiem takim jak Pendolino.

Racja, racja ... Jest tańszy :icon_wink: (co u nas nie jest bez znaczenia).

http://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/n,1000163276,dart-szykuje-sie-na-start-takie-pociagi-beda-jezdzic-z-lublina-do-warszawy.html

DART i PENDOLINO

? PKP Intercity zamówiło w zeszłym roku 20 składów pociągu DART. Zamówienie opiewa na ponad 1,3 mld złotych.

? Koszt zakupu przez PKP Intercity 20 pociągów Pendolino to ok. 1,6 mld zł ...

Chodzi o pociągi na tasie Lublin-Warszawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dart nie jest pociągiem takim jak Pendolino.

Racja, racja ... Jest tańszy :icon_wink: (co u nas nie jest bez znaczenia).

Czy ty w ogóle przeczytałeś to, co zalinkowałem?

? za dwa razy niższą cenę

Co jest również nieprawdą. Przeliczając koszt jednego miejsca, wychodzi na to że oczywiście Pendolino jest droższe od Darta (+38% ? 198 tys. zł za miejsce w Pendolino vs 143 tys. zł za miejsce w Darcie), jednak Pendolino to konstrukcja znacznie szybsza ? o prędkości maksymalnej 250 km/h zamiast 160 km/h (+56%).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sermacieju - ty zaś nie przeczytałeś mojego linku.

Oto co było tam napisane (m.in.):

Pociąg DART nazywany jest ?polskim Pendolino?. Podczas testów osiągnął prędkość 200 km/h i to nie był koniec jego możliwości ? producent mówi o docelowych 250 km/h

Jak prędkość (przynajmniej) 200 km/h pociągu DART, ma się do zacytowanej przez ciebie 160 km/h? :chytry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, znowu nie przeczytałeś.

Pierwszą kwestią są co i rusz pojawiające się informacje że polska konstrukcja dzisiaj pojechała 200 km/h, a wkrótce będzie zdolna do jazdy z prędkością nawet 250 km/h, tak jak zagraniczne Pendolino. Nic bardziej mylnego ? wszystkie pociągi, które mają przekroczyć prędkość eksploatacyjną 190 km/h, a co za tym idzie zostaną zakwalifikowane do kolei dużych prędkości, muszą spełnić wyśrubowane normy techniczno-konstrukcyjne przeznaczone dla taboru high speed. Co to oznacza? Że Darta na chociażby 200 km/h należałoby zaprojektować od nowa i opracować technologie, których PESA nie posiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale Sermaciej - w tym tygodniu na torze próbnym Dart bez problemu pojechał ponad 220 km/h. A może i 250 tylko chyba nie ma tam takich warunków. Zresztą po co ja się o to sprzeczam. Dart jest 10 razy lepszy od Pendolino w polskich warunkach. Włoska konstrukcja jest nieco szybsza od polskiej. I tyle. Wyposażenie w środku prawie to samo, cena i koszty eksploatacyjne polskiego pociągu o wiele niższe. Dobre bo polskie i PESA górą. Takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...