Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#1

Polecane posty

Mówisz oczywistości, z których nic nie wynika. Może przypomnę fakty: Cylon znajduje się w czwórce P_aul, Sefnir, Black lub Soaps, ponieważ to oni dorzucali karty w danym momencie. Soaps mógł być Cylonem, ale wcale nie musiał. Ty możesz być Cylonem, ale chyba nie pokusiłbyś się o takie ryzyko. P_aul mógł skłamać (a my źle policzyć karty) i zachować jedną zieloną, mieszając z innymi. Sefnir może być Cylonem jeżeli P_aul też jest Cylonem, ale nie musi, bo Cylon mógł powiedzieć prawdę, żeby przekonać do siebie Sefnira. Tak naprawdę pewnym nie mogę być nikogo, choć na pewno nie mogę być pewnym tej czwórki, a już szczególnie tej trójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak nikt nie może być pewnym ciebie. A uwierz mi, że nikogo do siebie nie przekonując ciągle narzekając i wszystkich oskarżając. Dlatego chcę byś został prześwietlony.

Ja karty nie dorzuciłem, co bardzo łatwo sprawdzić analizując jakie karty ostatnio rzucałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo wręcz przeciwnie, co przekonuje mnie, że Black może być ostatnim Cylonem, jeżeli jego strategia polega na cichym milczeniu. W końcu jest bardzo doświadczonym Cylonem. Zna się na tym. Jak na razie to działa, bo niewiele osób jest skłonnych go podejrzewać, a czego może bać się Cylon jak nie tego, że przyciągnie uwagę swoim działaniem bądź zachowaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, nie dorzucam do tego testu. Nie żebym bał się prześwietlenia, wręcz uważam to za nie głupi pomysł w wykonaniu Blacka, żeby raz na zawsze rozwiać wątpliwości co do winy Soapsa. Po prostu mam zbyt przydatne karty w tych kolorach i liczę, że wy sobie poradzicie, najmarniej na "bez konsekwencji".

Z drugiej strony bardzo żałuję, że mając okazję, nie prześwietliłem Holy'ego. Niby akcjami nie można mu wiele zarzucić, ale robi trochę za dużo zamieszania, jak na mój gust i wolałbym mieć niemal pewność (wierzę słowom Blacka), że jest/nie jest Cylonem. Choć tak naprawdę jestem niemal pewny, że jedyny Cylon aktywny w tej chwili jest w pace i marnujecie karty, których już teraz mamy niewiele :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zgodnie z obietnicą dorzuciłem jedną kartę (nawet gdybym miał więcej, z więzienia mogę dać tylko jedną), mam nadzieję, iż uda nam się znaleźć prawdziwego Cylona i dowieść mojej niewinności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Mamy podejrzanych. Którego sprawdzamy jako pierwszego?

Rozkaz prezydencki [1]

Stan wyjątkowy [3]

Stan wyjątkowy [3]

Stan wyjątkowy [4]

Stan wyjątkowy [4]

Komisja śledcza [3]

minus

Wysłanie zwiadowcy [2]

Manewry unikowe [1]

Wynik 1+3+3+4+4+3-1-2=15 Sukces

Ilość kart dorzuconych:

Tom Zarek 1

Sharon "Boomer" Valerii 0

Karl "Helo" Agathon 1

Saul Tigh 2

Gaius Baltar 2

Lee "Apollo" Adama 0

Proszę aktywnego gracza aby zdecydował, którą kartę lojalności podgląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Widać ktoś nie chciał abyśmy test zdali, ale jego trud nie zdał się na nic. Nie wiem kogo postanowicie prześwietlić, niby moglibyście zrobić to ze mną i oczyścić z zarzutów, z drugiej strony byłoby to lekkie marnotrawienie szansy, ponieważ ja Cylonem nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak pisałem wcześniej - w Talii Przeznaczenia powinna być żółta i czerwona karta. I w tym momencie wiem, że się pomyliłem, powinniście się domyślać dlaczego - wiem zarówno co dorzuciłem do testu jak i zdaję sobie sprawę, że nagle pojawiła się możliwość zepsucia wcześniejszego testu kartą Taktyki. Nie oznacza to oczywiście, że Soaps jest bez winy, dodaje natomiast jeszcze więcej możliwości. P_aul, Holy, Soaps - nie wierzę, żeby było w tym momencie dwóch Cylonów, więc odrzucam Sefnira jako tego, którego karta była już sprawdzana. Jeśli Cylonem jest P_aul wg mnie nie zaryzykowałby oskarżając w tamtym momencie człowieka. Blacku, musisz zaufać intuicji i zdecydować, kogo z tej trójki sprawdzasz. Zgodnie z rozsądkiem sprawdziłbym P_aula. Intuicja podpowiada mi, żeby prześwietlić osobę, która o bycie Cylonem oskarżyła już wszystkich innych, czyli Holy'ego. Dobrą opcją jest też sprawdzenie, czy na pewno mamy w Areszcie Cylona. Decyduj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Mnie prześwietl! Nudzi mi się w tym więzieniu...

Cóż, niby okazja do prześwietlenia kogoś poza mną jest całkiem niezła, ale z drugiej strony chciałbym abyście wreszcie zobaczyli, że byłem niewinny ;). Z drugiej strony boję się, że jeśli przykładowo P_aul okaże się człowiekiem zarzuty znów będą wskazywać na mnie, a z tosterami nie mam nic wspólnego (o ironio, zanim zaczęliśmy, chciałem dostać Cylona :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było pewne czy test przejdzie, więc mogło być i tak, że bez twoich kart nie moglibyśmy sprawdzić kto jest Cylonem. Twoja wymówka, żeby kart nie dorzucać (szczególnie, że test był trudny) była ci bardzo na rękę, jeżeli bałeś się, że ktoś skorzysta z wykrywacza, żeby sprawdzić ciebie. Zwłaszcza, że tym nie miałeś żadnej kontroli nad tym, kto będzie sprawdzającym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy, raptem stronę temu narzekasz że nie mamy kart. Zachowałem najcenniejsze do testów karty to też źle. Do tego teraz to ty brzmisz jakbyś nie chciał być sprawdzonym. Już raz ci się upiekło. Zobaczymy co powie aktywny gracz... i tak, wolę nie zyskać opcji sprawdzenia i mieć karty na ratowanie zasobów. Zwłaszcza, że nadal nie wierzę w dwóch cylonów w grze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dbam o to, czy mnie ktoś sprawdzi czy nie, bo wiem kim jestem i dlatego też nie boję się testu, więc się do niego dorzuciłem. Już raz mówiłem, że możecie mnie sprawdzić i zrezygnowaliście.

Jeżeli chodzi o karty to zapominasz o kontekście - wtedy Felessan cały czas mówił, że mamy zasoby, więc można je poświęcić (co też czynił), a zaraz potem nagle stwierdził, że nie będzie tracił zasobów tylko karty. Na szczęście udało mi się zrzucić tylko blotki i dorzucić się do testu na tyle, żeby można było sprawdzić kto jest Cylonem. Czy postąpiłbym tak, gdybym był Cylonem?

Ty z kolei nie dorzuciłeś do testu nic, choć podejrzewaliśmy, że Soaps jest Cylonem, a kart negatywnych jest na tyle mało, że to zdaje się potwierdzać zeznania Soapsa, że jest niewinny. Cylon nie przeszkodził nam w teście, ale ktoś też nie pomógł. Niestety, ale moim zdaniem to jest bardzo podejrzana sprawa i wskazuje na ciebie. Na mnie nie masz dosłownie nic.

Jeszcze jedno. Jeżeli tak bardzo boicie się, że jestem Cylonem to proponuję, żeby Black sprawdził P_aula, a Felessan mnie. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że jestem człowiekiem, a gdybym okazał się Cylonem to nie będę mógł uciec. W międzyczasie moglibyśmy wypuścić Soapsa, gdyby okazało się, że jednak jest człowiekiem, a P_aul Cylonem. Na szczęście będziemy mieli dużo purpury i zieleni, więc ewentualny Areszt nie powinien być problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kontrargument - Gdybym był Cylonem mógłbym bardzo łatwo zepsuć ten test, choćby dorzucając wysoką czerwoną (A tych ci u mnie dostatek :P). Mógłbym nawet spokojnie zwalić to na Soapsa, bo on też te kolory dobiera. Zamiast tego postanowiłem pamiętać, że za chwilę następny kryzys i trzymać bardzo przydatne karty do jego zwalczenia. Frag me.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zepsuł test to wydałoby się, że jesteś Cylonem gdyby Soaps również próbowałby zepsuć test (Black się dorzucić po prostu nie mógł). Nie, za duże ryzyko. Lepiej było się wycofać i liczyć na to, że nie starczy nam kart na zdanie testu na tyle dobrze, żeby móc kogoś sprawdzić. Szanse na zdanie były niewiele, szczególnie ze przed chwilą musieliśmy pozbyć się kart, więc tym bardziej powinieneś był nam pomóc, a morale to akurat taki zasób, który powinniśmy za wszelką cenę podtrzymywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarek najgłośniej krzyczy, ale czy za jego oskarżeniami stoi zwyczajnie jego natura, paranoja czy też może...? Czy bardziej chcę wiedzieć czy mam człowieka na swojej flance w kosmosie czy tostera? Może jednak wolę się upewnić czy wsadziliśmy tostera do aresztu... decyzje...

Dobra, ostatecznie chcę się upewnić czy faktycznie wsadziliśmy kogoś niewinnego do aresztu czy też nie.

Sprawdzam kartę Soapsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...