Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#1

Polecane posty

Battlestar_Galactica_Logo.jpg

Cyloni zostali stworzeni, aby ułatwić życie na Dwunastu Koloniach. Przyszedł jednak dzień, w którym postanowili zabić swych panów. Po długiej, krwawej wojnie zawarto rozejm, a Cyloni opuścili Kolonie i zasiedlili nowy świat.

Czterdzieści lat później powrócili i sprowadzili ludzkość na krawędź zagłady. Pod wodzą załogi Battlestar Galactica pozostali przy życiu ludzie uciekli, w nadziei odnalezienia nowego domu, znanej jedynie z legend Ziemi.

Ścigana przez nieustępliwych Cylonów ludzkość ma tylko jedną szansę na przetrwanie ? poznać położenie Ziemi. Zasoby są na wyczerpaniu, a ludzie dokonują szokującego odkrycia ? wróg może teraz wyglądać jak każdy z nich i udało mu się już zinfiltrować flotę.

Gracze:

  1. Holy.Death jako:
    Tom Zarek
    image.jpg
  2. Black Shadow jako:
    Sharon "Boomer" Valerii
    image.jpg
  3. Soaps jako:
    Karl "Helo" Agathon
    image.jpg
  4. Sefnir jako:
    Saul Tigh
    image.jpg
  5. Felessan jako:
    Gaius Baltar
    image.jpg
  6. P_aul jako:
    Lee "Apollo" Adama
    image.jpg

Przygotowanie do gry:

Wszyscy otrzymują karty lojalności, Gaius Baltar dwie.

Gaius Baltar otrzymuje kartę Kworum.

Jako sektor startowy Lee Adama wybiera 6.

Początkowy dobór kart umiejętności:

Sharon "Boomer" Valerii

XXX

Karl "Helo" Agathon

XXX

Saul Tigh

XXX

Gaius Baltar

XXX

Lee "Apollo" Adama

XXX

Mapa rozmieszczenia floty:

BSG_CDA_1.jpg

Rozpoczynamy grę:

TURA 1

- Przepraszam wszystkich zebranych, ale niestety pan prezydent Gaius Baltar nie mógł przybyć do nas. Obecnie jest zajęty pracą w laboratorium. W tej sytuacji zastąpi go wiceprezydent Tom Zarek, który przedstawi nam aktualną sytuację.

Tom Zarek dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Być może część z was już wie, że pojawiła się przed nami część floty Cylonów. Chciałbym przypomnieć, że tuż za Galacticą znajdują się dwa statki cywilne pełne ludzi. Lee Adama znajduje się już w Viperze, prowadzi nasze własne myśliwce przeciwko napastnikom. Uważam, że powinienem opuścić Colonial One i natychmiast udać się do Kontroli Uzbrojenia, żeby wesprzeć nasze Vipery w tym starciu, gdy tylko uda się namierzyć wrogie myśliwce.

Przemieszczam się z Colonial One na Galacticę, do sekcji Kontroli Uzbrojenia, odrzucam kartę Wysłanie zwiadowcy [2].

- Pilocie Sharon Valerii, mam tu rozkaz prezydencki. Powinnaś natychmiast udać się na Pokład Hangarowy i wystartować Viperem, żeby wesprzeć Lee Adamę w walce. Potrzebujemy wszystkich naszych pilotów w akcji. Im szybciej zestrzelimy Raidery, tym lepiej dla Floty. Nie muszę chyba przypominać o tym, czym grozi niesubordynacja?

Wykorzystuję kartę Rozkaz Prezydencki [1], żeby dać dodatkową akcję Sharon Valerii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tak jest, sir. - chciałam już dodać, że nie trzeba mi dwa razy powtarzać, ale ugryzłam się w język. Tak szybko jak się dało docieram do hangaru, zasiadam za sterami vipera i ruszam w przestrzeń kosmiczną gotów do kopania cylońskich tyłków. Ustawiam się w pobliżu jednostki Lee Adamy czekając ze sporą dozą pewności siebie na to co miało nastąpić za chwilę. Może i nawet zaraz stracimy przewagę liczebną, ale byłam pewna, że zachowamy ogniową*.

- Twoja prawa flanka będzie ze mną bezpieczna. - nadałam jeszcze do towarzyszącego pilota.

Wykonuję ruch ze Zbrojowni do Hangaru po czym wykonuję akcję wystrzelenia się w viperze na sektor szósty.

Po namyśle zdaję sobie jednak sprawę, że jeżeli chociaż jedno z nas nie zwiąże ich statków w walce mogą spróbować okrążyć Galacticę z drugiej strony i rzucić się na statki cywilne. Nie można było na to pozwolić. Ruszam w stronę tosterów.

- Zwiąże ich w walce, żeby nie mogli okrążyć Galactici z drugiej strony i dorwać się do statków cywilnych. - zameldowałam.

Wykorzystuję ostatnią akcję jako ruch z racji bycia pilotem i przesuwam się na sektor pierwszy.

---

*taki naprawdę lekkie meta-game'owy/ooc napomknięcie, że po pierwszym kryzysie możemy mieć więcej celi do zestrzelenia ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, miał być spokojny dzień, a tu koniec świata. Cóż, dobrze chociaż, że jestem w myśliwcu i mogę szybko ruszyć do akcji. Oczywiście jak otrzymam rozkaz, bo bez rozkazu tatusia albo jego pijanego przydupasa...

Przynajmniej Valeri też wystartowała, będę miał jakieś wsparcie, choć nie wiem czy nie przesadza wyrywając się tak bardzo do przodu. Te muzealne graty które ktoś w ramach żartu chyba nazywa myśliwcami nie powinny być trudnym celem dla Raiderów. No chyba, że jest się takim wyborowym pilotem jak ja.

A tak na marginesie to trochę przeraża mnie wizja szalonego doktorka jako naszego prezydenta, ale widać, że przynajmniej jest pewny siebie. Mimo wszystko nie zamierzam mu tak do końca ufać...

---

To ostatnie zdanie to głównie za to co się stało jak ostatnio Fel był prezydentem =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym czasie na mostku:

- Galactica, w waszą stronę leci pocisk, przedarł się przez naszą obronę! - Wykrzykuje Hot dog pilot vipera

- Pocisk idzie na lewą burtę, trzym... - Felix Geta

20 sekund później:

Wszędzie wyją alarmy.

- Admirale, uszkodzona została lewa burta między sekcją C-D, wysyłam ekipę naprawczą żeby ocenić szkody. - Felix Geta

Basestar - Rzut 4 -> Trafienie - Kajutę Admirała nieczynna

Przygotowanie do skoku - przesunięcie o jedną pozycje(brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA_2.jpg

TURA 2

- Boomer, nie możemy pozwolić żeby kolejny pocisk się przedarł - Hot dog

Sharon "Boomer" Valerii dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Gaiusie! - wołam do komunikatora - Musisz naprawić uszkodzenia, tylko ty spośród wszystkich obecnych na pokładzie dysponujesz odpowiednimi umiejętnościami! Pułkownik Saul powinien pozostać w Centrum Dowodzenia, żeby wysłać więcej Viperów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie ma co panikować, Zarek. Sytuację w przestworzach zostaw nam, pilotom. Jeśli Boomer odłączy bezpiecznik i będzie balansowała na granicy przegrzania może spokojnie wystrzelać wszystkie cele bez większych problemów. W razie co dam jej jakieś wsparcie.

Maximum firepower, jeśli masz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie jesteś tu od tego, żeby mi rozkazywać, Zarek. W tym momencie jestem odrobinę zajęty, spróbuję coś na to poradzić kiedy znajdę wolną chwilę - odpowiadam zirytowany.

Postaram się coś poradzić w swojej turze na to uszkodzenie. Wcześniej chyba nie mam możliwości działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem w przestrzemi przed Galacticą.

- JEEEEE! Świetny strzał Boomer, uratowałaś mi dupsko - Catman

- Zestrzel jeszcze kilka tosterów to postawimy ci ołtarzyk - Redwing

Strzał w raidera - Rzut 2 -> Pudło

Strzał w raidera - Rzut 3 -> Zniszczony

Strzał w raidera - Rzut 4 -> Zniszczony

Strzał w basestara - Rzut 5 -> Pudło

Laboratorium na Galactice:

- Panie prezydencie z tych danych wynika że aby przetrwać będziemy musieli przekonać część załogi do pracy. Ale chyba wiem jak temu można zaradzić, może wykorzystamy więźniów z Astral Quenn.

Kryzys:

kkr31.jpg

Proszę o wysyłanie do mnie na PW, poświęcanych kart do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zaufać Zarekowi? Jestem geniuszem a nie idiotą. Nie mamy jednak wyboru, chociaż to przestępca gorszy nawet od tych na Astral Queen. Bez problemu znajdzie z nimi wspólny język. A tymczasem wydaje mi się, że odkryłem sposób na bezpieczne zażegnanie kryzysu.

Dorzucam Komisja śledcza [3] i tym samym łapiemy pułap 10 wymaganych punktów, jeśli dobrze liczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Panie prezydencie, otrzymałem przed chwilą informacje z Astral Quenn, kryzys zażegnany.

Strategiczne planowanie [5]

Stan wyjątkowy [4]

Komisja śledcza [3]

minus

Naprawa [2]

Wynik 5+4+3-2=10 SUKCES

DLA CZYTAJĄCYCH, OCZYWIŚCIE WKRADŁ SIĘ BŁĄD I ZASADY DZIAŁANIA KART KOMISJA ŚLEDCZA I BADANIA NAUKOWE ZOSTAŁY ZAMIENIONE W PLIKU KTÓRY WYSŁAŁEM GRACZOM. GRA POSUNĘŁA SIĘ ZA DALEKO ABY TO ZMIENIĆ, WIĘC TYLKO W TEJ TURZE MOŻNA BYŁO ZAGRAĆ TO W TEN SPOSÓB. WINĘ ZA TO OCZYWIŚCIE PONOSZĄ TOSTERY.

- Ładny unik Boomer, coraz bliżej ołtarzyka, jeszcze okażesz się lepsza niż Apollo!

Raider atak na Vipera(Boomer) - Rzut 4 -> Pudło

Przygotowanie do skoku - (brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA_3.jpg

TURA 3

Mostek.

- Panie Admirale, cały czas nie mamy informacji od porucznika Agathona, od momentu wysłania go na Caprice.

Karl "Helo" Agathon dobiera XXXXX

W pierwszej turze działa negatywna zdolność "Porzucony".

Korytarz w kierunku Mostka.

- Przepraszam zajmę panu tylko chwilę. Chodzą słuchy, że ostatnie problemy z zbiornikiem wody są spowodowane przez kogoś z załogi Galactici. Czy może pan powiedzieć coś więcej na ten temat? - D'Anna Biers

- Przepraszam ale nie mam czasu na rozmowę z prasą, jesteśmy w środku kryzysu. - Felix Geata

Kryzys

kkr34.jpg

Proszę o wysyłanie do mnie na PW, poświęcanych kart do testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ani chwili spokoju, jak widzicie Cyloni są zdeterminowani, żeby pozbawić nas zasobów wody. Muszę wam przypominać, że raczej nie możemy sobie na to pozwolić? Tym bardziej z przykrością muszę stwierdzić, że nauka jest w tym przypadku bezsilna.

Wszystko w waszych rękach, test jest dość prosty, Cyloni powinni zdawać sobie sprawę, że ułatwią wykrycie sabotując go. Ja niestety nie mogę pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diabła, jesteśmy nieustannie atakowani przez Cylonów a oni mają takie durne problemy. Cóż, z pokładu Vipera i tak nie pomogę, więc zostawiam to reszcie

Z kartami na ręce to mogę co najwyżej "pomóc" więc pas wink_prosty.gif Niemniej proponuję zdać testy bo niby można morale poprawiać ale szkoda tracić tak od startu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jakiś problem na sta... Woah! To było odrobinę za blisko... Na razie skupiam się całkowicie na bitwie w kosmosie, liczę na to, że poradzą sobie beze mnie z rozwiązaniem tego kryzysu.

Pasuję. Jedyna karta, z której mógłbym pomóc przyda mi się bardziej w bezpośredniej walce. Pora, żeby nasi przywódcy wojskowi oraz zastępca prezydenta na coś się przydali i z łatwością przeszli test... chyba, że któryś z nich jest Cylonem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że będę miał dziś spokój. No nic, trzeba wziąć się do roboty.

- Spokojnie drodzy państwo. To nie jest sytuacja, z którą byśmy sobie nie poradzili.

To jakie karty zrzucasz do testu podajesz Night wolfowi na PW, NIE w temacie. - Black Shadow

- Proszę połączyć mnie z Valerii i Adamą.

- Tak sir!

- Jak sytuacja? Dacie sobie radę czy potrzebujecie dodatkowych Viperów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek.

- Panie Admirale, wzywają pana do sekcji 4., podobno jest problem przy Zbrojowni. Doszło do zamieszek wśród załogi.

- Frak! Co teraz znowu?! Panie poruczniku Gaeta, proszę przejąć dowództwo, ja idę przemówić im do rozumu!

2 minuty później na trasie do zbrojowni.

- Panie Admirale - zza pleców odzywa się kobiecy głos.

- Przepraszam, nie ter...

15 minut później, ambulatorium.

- Saul, słyszysz mnie? - zapytał Dr Cottle.

- Ach, ale mnie w głowie łupie. Sherman? Co się stało?

- Znaleźli cię nieprzytomnego na korytarzu. Przyprowadzili cię od razu do mnie, zaraz dam ci coś na ból głowy.

Rozkaz prezydencki [1]

Stan wyjątkowy [3]

Stan wyjątkowy [4]

minus

Manewry unikowe [1]

Badania naukowe [3]

Wynik 1+3+4-1-3=4 PORAŻKA

Ilość kart dorzuconych:

Tom Zarek 0

Sharon "Boomer" Valerii 0

Karl "Helo" Agathon 2

Saul Tigh 1

Gaius Baltar 0

Lee "Apollo" Adama 0

- Boomer uważaj! Nadciąga nowa fala raiderów! Galactica tutaj Hot dog, mam nadzieje że FTL jest rozgrzany, bo na zewnątrz robi się duszno! Bez odbioru!

Basestar wystrzelił 3 raidery

Przygotowanie do skoku - (brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA_3.jpg

TURA 4

- Saul to powinno ci pomóc, gdybyś miał zawroty głowy to od razu tutaj wracaj. - Dr Cottle.

Saul Tigh dobiera...

Proszę o podanie grupy z które Admirał bierze kartę. Może dobrać tylko 1 z powodu tego że znalazł się w Ambulatorium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Shit! - rzuciłem w kąt laboratorium probówkami z krwią - To po prostu nie do uwierzenia!

Panowie, los nas wyjątkowo nie lubi. Zastanawiam się tylko, dlaczego Holy nie dorzucił drugiej ze swoich kart Zdolności Przywódczych. Oszczędzanie czy Toster?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego pułkownik Saul nie zrobił tego, co do niego należało.

Nie rzuciłem swojej karty, bo mam tylko jedną o bardzo niskiej wartości, która przyda się do czegoś innego i nie sądziłem, że dwóch przywódców wojskowych nie da rady zrobić tego testu. Szczególnie jestem zdziwiony, że Sefnir nie rzucił dwóch kart, bo przez swoje oszczędzanie będzie miał tylko 3, zamiast 7. Szukasz Cylona? To go masz. Osobiście uważam, że rzucasz oskarżeniami zbyt lekko i prawdopodobnie ty jesteś drugim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...