Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#1

Polecane posty

- Ooo... frag...

Wyniki, jeżeli im całkowicie wierzyć, uświadomiły mi jedną rzecz - wsadziliśmy niewinnego.

- Łącznie mnie z prezydentem, admirałem czy kogokolwiek innego kto może wyciągnąć człowieka z aresztu. Porucznik Agathon jest niewinny.

Powyższa wiadomość powinna odpowiedzieć na pytanie kogo wsadziliśmy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Soaps wychodzi z Aresztu. Mogę mu pomóc obniżając poziom trudności i zdając test. Sefnir może dać rozkaz prezydencki prezydentowi (jak to brzmi...) i sprawdzić P_aula. Do tury prezydenta proponuję poczekać z aresztem, żebyśmy mieli odpowiednio dużo kart, żeby wymierzyć sprawiedliwość. Sefnir może dodatkowo obniżyć poziom trudności testu. Nie wiem czy Sefnir jest Cylonem, ale P_aul jest nim na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padliśmy ofiarą typowej manipulacji, cóż, zdarza się. W każdym razie rób tak jak mówi Holy, aktywuj wyjście z aresztu. Kandydatów na Cylona mamy w tej chwili dwóch - P_aula bądź Holy'ego. Skłaniałbym się, że to P_aul, ale tylko dzięki temu, że Holy uratował nam jeden test. Kto wie, to też mógł być element sprytnego planu, zrobić raz otwarcie coś ratującego tyłki a potem móc używać tego jako argumentu. Pewne jest jedno - ktoś tu potężnie ściemnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś żarty. Żądam użycia detektora na mnie, sam dam w swojej turze rozkaz Felowi, jak do niej dojdzie. Nawet z więzienia. Od początku mówiłem, że Shadow za cicho siedzi i teraz mam jednoznaczny dowód, że robi się ze mnie Cylona. W sumie z mojej perspektywy to tyle, ostrzegam, że będę przeszkadzał w wyciąganiu Soapsa z więzienia, bo to oczywiste, że obaj (on i Shadow) to Cyloni. Tyle ode mnie, róbcie co chcecie, marnujcie dalej karty, Tostery i tak to wygrają.

EDIT:

Lekko się zirytowałem, pisząc powyższe, nie pomyślałem o opcji z Holym jako Cylonem. Tak czy siak, możecie mnie wsadzać, możecie mnie testować, I don't really care. Detektor prawdę wam powie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?

AKCJA: Wybierasz innego gracza. Ten gracz może przesunąć swoją postać i wykonać nią 1 akcję ALBO nie ruszać się nią i wykonać 2 akcje.

Jak chcesz skorzystać z detektora, a następnie przemieścić się do Kajuty, żeby uwolnić Soapsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy, kiedy mówię, że mogę wyciągnąć Soapsa z więzienia to rzeczywiście mogę to zrobić. Więc nie cytuj mi proszę oczywistości. Jak powiedziałem nie musimy marnować kart na ten test, mogę to zrobić teraz po użyciu detektora albo w swojej turze. Sprawdzę kogoś, wyciągnę Soapsa po czym Sefnir w swojej turze odpali Areszt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam detektora na Tomie Zareku.

- Teraz mam już całkowitą pewność. Panie Zarek, przepraszam za podejrzenia. To ciężkie czasy.

Więc mam już całkowitą pewność - Holy jest człowiekiem. Ufam, że Sefnir i Black również są ludźmi. Zostaje P_aul...

kkw10.jpg

Wykorzystuję drugą akcję i kartę Kworum, by wyciągnąć Soapsa z więzienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- To nie mnie powinien pan zrehabilitować, panie prezydencie.

Skoro P_aul jest Cylonem to nie wiem czy możemy ufać, że Sefnir nim nie jest... W sumie nie ma to znaczenia, bo jeżeli jest to się zaraz okaże. Bardzo dobrze, że zachowałem akurat odpowiednie karty, więc mogę znacząco pomóc przy wtrącaniu do Aresztu, a Sefnir obniży poziom trudności. Powinno się udać, bo mamy całkiem sporo osób z odpowiednimi kolorami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soaps decyduje gdzie się rusza z więzienia.

- Galactica, tutaj Raptor 347 odnaleźliśmy jakieś ruiny w pobliskim układzie. Wyglądały jak ruiny opuszczonego miasta.

- Natychmiast wysyłam z wami kolejnego raptora w celu zbadania ruin. Może odnajdziecie tam coś co zmieni los ludzkości.

Kryzys:

kkr56.jpg

Poproszę karty do testu na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu przechodzić tego testu, bo potrzebujemy purpury, żeby uwięzić Cylona. Ludzie i żywność to dwa zasoby, które nam względnie najmniej zaszkodzą w tym momencie. Zachowujmy morale i paliwo. Szkoda tracić Raptora, ale akurat mamy bardzo małe pole do manewru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy, problem polega na tym, że my musimy zawalić ten test. Specjalnie zawalić. Jeśli w wyniku tego kryzysu dojdzie znacznik skoku pojawi się zarówno drugi Cylon jak i sympatyk po ich stronie. Jeśli uda się nam zawalić ten test to będziemy mieli dalej do Kobolu, ale jednego gracza więcej po swojej stronie. Pytanie co wolimy - mieć jednego gracza więcej czy bliżej do Kobolu. Ja wybieram gracza więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się raczej z Felessanem. Skupmy się na unieszkodliwieniu P_aula, bo jeszcze się okaże, że testu nie zdamy (przypomnę, że Cylon ma dużo kart), a sami stracimy punkty potrzebne na zapuszkowanie kogo trzeba. Zbliżamy się do skoku, a po drodze będzie pewnie jeszcze parę kryzysów, więc raczej zdążymy stracić któryś z zasobów na tyle, żeby mieć sympatyka po swojej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sefnir, nie rozumiesz. Zdajemy ten test. Aby przegrać. To P_aul będzie próbował go zdać i jeśli mu nie przeszkodzimy to ze swoją ilością kart bez problemu to zrobi. Także panowie - wszyscy ludzie proszeni są o dorzucenie niebieskich i żółtych kart do tego testu. Tylko z umiarem, uważajcie na to co dorzucacie. Wszyscy się zgadzają? Przy odrobinie szczęścia nowa Talia przeznaczenia nam pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...