Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Czyszczenie robię bardzo rzadko, nigdy nie było problemów. Zrobiłem i teraz: kursora nadal nie widać. Wersja FF 3. Update zrobiłem kilka dni temu, chociaż przypomnienie dobijało się od jakichś trzech tygodni. Nie przypominam sobie, by problem występował przed wgraniem nowej wersji.

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem dość dziwny błąd a mianowicie tam gdzie są wpisy CormaCa tam Chrome wyświetla monit, że strona zawiera złośliwe oprogramowanie, po zignorowaniu ostrzeżenia czasami jest monit o próbie zainstalowania fałszywego antywirusa. Screen w załączniku.

post-60033-1269524975_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś jest nie tak ze stroną, która widnieje w raporcie. Komunikat Google pojawia się dlatego, że z tej strony skrypt forum pobiera obrazek z sygnaturki CormaCa. Z tego powodu strony, na których ta sygnaturka występuje są traktowane przez Chrome jako strony dokonujące ataków. Żeby rozwiązać problem trzeba się zgłosić do CormaCa, żeby przeniósł ten obrazek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę wejść w profil -> edytuj Twoją stronę ?O Mnie? - > ustawienia forum i wyłączyć automatyczną korekcję DST, a następnie ustawić ręcznie strefę czasową. Powinno zadziałać. Coś ta automatyczna korekta kiepsko działa. Miałem właśnie takie problemy po przejściu na nowy skrypt i wyłączenie podziało. Mało tego, niby teraz po zmianie czasu powinienem zmienić go ręcznie, a jednak sam się zmienił i czas mam prawidłowy choć nic nie grzebałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wiem, gdzie jest problem. Systemy Unixowe, na których zazwyczaj stawia się serwery, domyślnie korzystają z zegara sprzętowego, w którym czas jest ustawiony na UTC, której to strefy nie obowiązuje zmiana czasu z zimowego na letni i na odwrót, strefa czasowa jest ustalana dopiero później, już na poziomie programowym. Jednak w Polsce raczej korzysta się z czasu lokalnego, który jest zmieniany (zazwyczaj automatycznie) dwa razy do roku. Najprawdopodobniej więc skrypt używa zegara sprzętowego, a nie systemowego. Wychodzi z założenia, że strefa jest ustawiona na UTC i dokonuje zmian, przez co, jeśli zegar sprzętowy ma ustawiony czas lokalny, same zmiany są nanoszone dwukrotnie i stąd problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się tak poprawił, że znów mam o godzinę "do tyłu" :dry:

PS. Przepraszam za marudzenie, ale przez te poprawy 5 raz będę musiał sobie przestawiać zegar w ustawieniach...

@Down: Już zmieniłem.

Edytowano przez Xysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na początku uwierzyłem x)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...