Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Poszukałem, no i o to chyba jeszcze nikt nie pytał:

czy istnieje możliwość żeby zmodyfikować skrypt odpowiadający za datowanie postów?

Napisany 07 styczeń 2013
boli mnie w edukację, bo rzeczowniki się w języku polskim deklinuje. Więc pytanie właściwe - czy dacie radę jakoś zmienić nazwy miesięcy na liczby, albo zamienić "styczeń" na "stycznia", "luty" na "lutego" i tak dalej, czy też jest to w jakiejś niemożliwej do modyfikacji części silnika? Edytowano przez t3tris
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu pora na otworzenie w konsolach działu "Konsole nowej generacji"? WiiU zaczęło na dobre nowy cykl, sam konsolę już mam i może znajdzie się ktoś do prowadzenia dyskusji? Do tego w lutym/marcu mają się pojawić pierwsze informacje na temat PS4/Xbox_420_MLG.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma sensu wprowadzać działu o konsolach nowej generacji jeśli na rynku na razie jest tylko jedna. Kiedy pojawią się wreszcie i konsole i gry - wtedy będzie sens robić nowy dział. Myślę, że na razie spokojnie możesz po prostu założyć temat w "Ogólnie o konsolach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może i jestem upierdliwy, ale w sumie zadowoliłoby mnie nawet proste "nie, nie da się", dlatego podbijam swoje pytanie sprzed tygodnia.

Poszukałem, no i o to chyba jeszcze nikt nie pytał:

czy istnieje możliwość żeby zmodyfikować skrypt odpowiadający za datowanie postów?

Napisany 07 styczeń 2013
boli mnie w edukację, bo rzeczowniki się w języku polskim deklinuje. Więc pytanie właściwe - czy dacie radę jakoś zmienić nazwy miesięcy na liczby, albo zamienić "styczeń" na "stycznia", "luty" na "lutego" i tak dalej, czy też jest to w jakiejś niemożliwej do modyfikacji części silnika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często na blogach są żale i płacze o to, że wpisy powitalne/trollerskie wyrzucają te wartościowe ze strony głównej blogów. Nie da się jej jakoś powiększyć, albo zmodyfikować blogosferę tak, żeby był jeden ciąg wpisów, a nie strona główna i wszystkie blogi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to marzę o zmodyfikowaniu blogów na tej stronie. Po pierwsze można podzielić stronę główną blogów na kategorie typu "gry", "filmy", "inne" itd. Pozwoliłoby to trochę lepiej pogrupować wszystkie wpisy i wyeliminowany byłby lekki bałagan jaki jest obecnie. Po drugie skórki blogów. Nie ma sensu wybierać innej niż ta domyślna, ponieważ niektóre nie działają prawidłowo (na Tropical Paradise nie widać komentarzy), dodatkowo wszystkie spychają bloki na sam dół. Listę zamyka wstawienie własnego nagłówka na górze strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GutekHolubek -> Każdy, kto ma ochotę, może tak się rozpisać w ankiecie dla forumowiczów. Myślę, że nawet w "forumowicze o sobie" dałoby się przemycić takie treści jeśli wypowiedź by była odpowiednio długa (i ciekawsza niż "nazwała tak mnie siostra, gdy akurat zaryłem twarzą w ziemię"). Nie widzę potrzeby osobnego tematu.

Bruzdaj, Soaps -> Możecie zapomnieć o takich zmianach. W zasadzie i jakichkolwiek, które wymagają zmian skryptu. Zmiany muszą być wykonane przez Interię, a im się nie spieszy (już nawet zapomniałem o zmianach, które sam proponowałem, a których jeszcze nie wprowadzono).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, mam nadzieję, że dożyjemy czasów kiedy Interia weźmie się łaskawie za jedną z największych stron poświęconych grom w Polsce... tak jeszcze dopytam chociaż to pewnie nie zależy od nikogo z tu obecnych: dlaczego strona korzysta akurat z dobrodziejstw Interii (swoją drogą ostatnio mpcforum też zmieniło wygląd i teraz wygląda jak uboga wersja cdaction.pl)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ktoś gdzieś na górze zadecydował, że tak będzie opłacalnie. Podpisali umowę i już :-) Interia, jako serwis internetowy, ma swoje serwery, adminów itd. Być może było taniej po prostu u nich hostować strony niż tworzyć własną serwerownię i zatrudniać ludzi do obsługi. Pamiętajmy, że CDA należy do Bauera, a to wydawnictwo ma wiele czasopism pod sobą (a więc też ich stron). Niemniej to tylko moje gdybanie, ale jak to mówią: jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kieeeedyś, kiedy cdaction.pl dopiero startowało to było to opłacalne. Może wtedy jedyną sensowną opcją było podpięcie się pod Interię. A teraz może to już nie jest tak różowe jak było kiedyś :) Podkreślam: MOŻE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kieeeedyś, kiedy cdaction.pl dopiero startowało to było to opłacalne. Może wtedy jedyną sensowną opcją było podpięcie się pod Interię. A teraz może to już nie jest tak różowe jak było kiedyś smile_prosty.gif Podkreślam: MOŻE

Sęk w tym, że powiązanie FA z Interią istnieje od stosunkowo niedawna. Myślę, że tak z 4 lata to max, więc Twoje słowa niekoniecznie mają powiązanie z faktami. Póki FA było małe, jego utrzymanie przez CDA własnym sumptem było możliwe, teraz po prostu konieczne są mocne serwery i profesjonalna ekipa. Dam tylko przykład - dawno, dawno temu był taki czas, że Forum Actionum padło na amen. Z tego, co ludzie opowiadają ów pad trwał ze dwa miesiące (wakacyjne). Nie mówiąc już o tym, że sam pamiętam lata 2006 - 2007 kiedy to forum działało mocno w kratkę i "chrupało" na każdym kroku. Teraz byłoby to nie do pomyślenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to powiązanie z Interią nie jest spowodowane przypadkiem tym, że Interia należy do Bauera? Tak jest napisane na bauer.pl

właściciel portalu Interia.pl, jednego z trzech największych w Polsce.

Więc w sumie, to rzeczywiście może być bardziej opłacalne dla Bauera, korzystać z własnych serwerów niż z obcych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to się rozumie samo przez się. Chodzi o to, że kiedyś forum było - z tego, co kojarzę - utrzymywane jedynie przez redakcję. A to wiązało się z tym, że było mniejsze, bardziej awaryjne itp. Teraz zajmują się nim odpowiedni ludzie, a serwery są o wiele lepsze. No i forum działa, co kiedyś nie było wcale normą. Niestety wiąże się to teraz z tym, że wszelkie zmiany nie są przeprowadzane prze adminów forum, jeno przez speców z firmy, do której należą serwery.

Zresztą wcześniej też niektóre zmiany nie były możliwe - te wymagające dużej ilości czasu, a mające niewielki wpływ na funkcjonowanie forum nie były przeprowadzane.Głównie właśnie z uwagi na ich czasochłonność i "dodatkowy" charakter forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interią włada Bauer, który włada też CDA. Dopóki oni nie odkryją potencjału jaki leży w tej stronie (mogłaby to być największa taka strona w Polsce, ma ku temu predyspozycje) to nic się nie zmieni. Chociaż w sumie i tak mamy nowy nowocześniejszy wygląd, więc dobre i to (mimo rozmaitych gagów tu i tam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozwoju forum. Porównaj sobie FA wtedy:

http://web.archive.org/web/20060711193801/http://www.cdaction.com.pl/agora/

I dziś. Z uwzględnieniem skryptu forum, liczby użytkowników i postów. Przypominam też o tym, co pisałem wcześniej - forum potrafiło zjadać wysłane posty, czy potrajać je bez powodu. A wysłanie postu mogło trwać i 10 minut. To jednak jest jakiś rozwój, prawda? Tym bardziej, że również wcześniej niewiele z postulanych zmian było wprowadzanych... Z drugiej strony - na forum nie było reklam, więc było "niekomercyjne" :P Tylko, że każdy miłośnik musiał mieć co najmniej godzinę wolną, żeby coś sensownego napisać i wysłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie do końca wiem, co jest nowoczesne w możliwości wyświetlania max 2 postów na ekranie, bo niepotrzebne informacje, które można by załatwić na popupie, są wyświetlane obok każdego postu [mówię o randze, płci, dacie rejestracji itp. Avatar i nick w zupełności by wystarczył]. Jeśli chodzi o sam wygląd, pomijając konstrukcję, jest naprawdę ładny. I te kolory [fiolet rulez]

EDIT: @Turambar OH. MY. GOD. Niesamowite, jak to się zmieniło. :O

Edytowano przez Bruzdaj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: @Turambar OH. MY. GOD. Niesamowite, jak to się zmieniło. :O

No widzisz. I jak widać na załączonym obrazku forum przeszło ewolucję w zupełnie odwrotną stronę, niż napisałeś:

Może kieeeedyś, kiedy cdaction.pl dopiero startowało to było to opłacalne. Może wtedy jedyną sensowną opcją było podpięcie się pod Interię. A teraz może to już nie jest tak różowe jak było kiedyś smile_prosty.gif Podkreślam: MOŻE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...