Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Heroes of Might & Magic (seria) v.2

Polecane posty

szczerze mówiąc liczyłem, że ostatnim zamkiem okaże się być Dungeon :/

gdzie się podzieją teraz minotaury, hydry,a przede wszystkim Czarne Smoki?

poza tym łatwo dostrzec też brak klasycznych elfów, jednorożców i entów z zamku Sylvan :/

może dodadzą jakiś zamek w dodatku ale kiedy to będzie skoro jeszcze pare miesięcy do wydania wersji podstawowej ... :(

ehh... no ale zobaczymy co z tego będzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Nagi pojawiły się już w "trójce" - przedostatnia jednostka Fortecy (w czwartej części również można było rekrutować Nagi - alternatywą były Dżiny).

Nagi były, ale jako jedna jednostka, a nie 5 nowych stworzonych specjalnie dla zamku.

Pragnę przypomnieć, że akcja V i VI części toczy się w Ashan (a nie jak poprzednio w Enroth i Axeoth). Dla tego świata jest to rasa zupełnie nowa (miała zostać dodana w Tribes of the East, ale to nie przeszło), co mi osobiście nie przeszkadza.

Mam wrażenie, że ten świat powoli się rozmywa i przestaje być jednolity, jak to było za czasów kiedy Might and Magic to nie były tylko strategie.

'Świat' nie jest jednolity od czasów V części, umieszczonej w kompletnie nowym uniwersum (które Ubisoft dalej rozwija częścią VI). Stąd też zmiana nazwy; Might & Magic ma być 'klamrą' spinającą wszystkie gry, których akcja toczy się w Ashan (pytanie tylko czemu nie zrobili tego przy HoMM 5).

M&M to nadal nie tylko strategie, przecież jest jeszcze niezły Dark Messiah.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lavos:

Linki nie działają. Ale żeś się mnie uczepił. Myślisz że nie widziałem obu tych gier? Stwierdzam stanowczo, że grafika podobała mi się bardziej w trójce. Ten styl mi odpowiada. Ten z dwójki jest dla mnie znośny, ale mnie nie porywa.

@TheBiggie85:

Jest tyle fanów trójki, że naprawdę te parę bojkotujących osób by szumu nie zrobiło.

@Grzechus:

No masz trochę racji. Może po prostu Ashan mi się mniej podoba niż Erathia. A co do Dark Messiah'a to jest świetny. Może tylko za mało zróżnicowani przeciwnicy przeszkadzają. Ale już w nim w świątyni był posąg Nagi. Także chyba się to kupy trzyma. Nie wydają się wam tylko one trochę za kolorowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheBiggie85:

Jest tyle fanów trójki, że naprawdę te parę bojkotujących osób by szumu nie zrobiło.

A ja myślę że jest zupełnie odwrotnie - trójka ma tyle fanów, że jej odgrzewanie nie ma najmniejszego sensu. Bo tak szczerze mówiąc, to HoMM3 jest bliski ideału i po co go rozgrzebywać? Żeby dodać wnerwiającą grafikę 3D? Żeby tak skomplikować grę by czasy ładowania się wydłużyły niemiłosiernie? Nie ma sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M&M to nadal nie tylko strategie, przecież jest jeszcze niezły Dark Messiah.

Ha! M&M to przede wszystkim kawał uniwersum wykreowanego na potrzeby serii RPG i połączonego później z HoMM. HoMM5 i dalsze, jak równiesz Dark Messiah, Crusader i Legends to jedynie wykorzystywanie marki do produkcji tylko z grubsza zbieżnych ("bo M&M było głównie fantasy to zrobimy siekankę fantasy i nazwiemy ją Dark Messiah M&M"). "Nowe" lore piątki to chyba również przejaw myślenia "zrobimy coś tam swojego na odczep, dołożymy parę znanych rzeczy bo tak i nikt się nie czepiać nie będzie".

@down - zdefiniuj "rozbudowane", bo akurat M&M są z reguły olbrzymie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie trochę racji, ale ja bym chciał zobaczyć stare jednostki w odświeżonych animacjach i grafice, dalej trzymające podobny klimat, znacznie mniej cukierkowy niż następne części.

Ale najbardziej to chciałbym rozbudowane RPG w tym świecie:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borwol

Jak już zacząłeś sugerować, że mam coś z oczami, chciałem podać coś więcej niż pseudozabawne przypuszczenia, jednak jeśli nie chcesz..trudno.

Nie z oczami. Cały czas mówię, że to kwestia gustu i śmiałem się tylko, że może do mojej wady wzroku dostosowane są postacie z trójki. Wyluzuj człowieku. Teraz to Ty już zacząłeś jechać. Jak już nie masz do czego się czepić, to do mnie osobiście. Daruj już sobie proszę. Na szczęście mogę jeszcze wyrazić swoją opinię. I pozwól, że powtórze juz zupełnie nie zabawnie: Modele postaci oraz szata graficzna podoba mi się znacznie bardziej w części trzeciej gry Heroes of Might and Magic niż w jej poprzedniczce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma konto na Kompanii Graczy Cenegi, to dostał maila, że może już na muve składać pre-ordery po nieco mniejszych cenach, tzn. zwykłe Heroes 6 za 120 zł, a kolekcjonerka za 180 zł. Mimo to, czekam aż z inicjatywą wyjdzie gram.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak- dzisiaj się pojawiła możliwość składnia preorderów i zobaczyłem to w mniej więcej tym samym czasie, co ty napisałeś :) Około 16 zamówienie na kolekcjonerkę zostało złożone i muszę powiedzieć, że czeka na realizację razem z kolekcjonerką Wieśka. Wiem- nie okażę się oryginalny, pisząc to ale- pozostaje tylko czekać na premierę :) Nie mogę się doczekać godzin spędzonych przy tej turówce. To same uczucie mają pewnie wszyscy, którzy są fanami HoMM 3, 4, 5 i w ogóle całej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta kolekcjonerka... Aż mną trochę miota, bo z jednej strony zawsze byłam fanką serii HoMM (3-5) i M&M (6-9), więc wizja nie tylko Heroes VI, ale i jej specjalnej oprawy naprawdę do mnie przemawia... Z drugiej strony - są też aż 3 "przeciw":

1) cena

2) mój komputer już przy piątce na niskich detalach zaczyna warczeć, więc z szóstką by już pewnie ledwie zipał... (i po raz kolejny mnie zaczyna skręcać, że jeszcze nie zaczęto przenosić strategii turowych na konsole, bo wtedy problem sprzętu by się u mnie rozwiązał)

3) brak czasu - niestety, ale do końca semestru nie znalazłabym czasu, żeby zagrać, a podziwianie nawet najpiękniejszej kolekcjonerki kurzącej się bezużytecznie nie byłoby wcale zabawne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie pobieżnie wszystkie jednostki i najsłabiej prezentuje się IMO Przystań. Może to z powodu mojego zamiłowania do mhrocznch potworów? W każdym razie padam na kolana przed Reproduktorem i Maniakiem ;). Jednostki Nekropolii też prezentują się fajnie (ciekawy jestem Lamasu), a Cyklop nareszcie nabrał mocy, której IMO brakowało mu w ukochanej przeze mnie "trójce". No i Majarz, do którego zapałałem sympatią od razu :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przystań pociąga, podobnie jak inne rasy. Widać zainteresowanie podajże starożytnym Rzymem, gdyż występują pretorianie i westalki. Ciekawe są nowe umiejętności jednostek. Interesuje mnie to, jak wszystko wyjdzie w praktyce. Czekam na Heroes cierpliwie i bez jakiegoś tam zapału. Z zapałem to czekam na wiedźmina, a jak go dostanę w swoje ręce, to te 1,5 miesiąca, które zostanie do premiery HoMM, zleci bardzo szybko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetnie zaprojektowane jednostki :) Trochę przypominają krzyżówki Heroes5/Disciples3, jednak mają też dużo własnego potencjału - ciekawe, jak je wprowadzą w świat... Chętnie bym je przetestowała, ale nie wyobrażam sobie, żeby miało mi się udać przed wakacjami ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaguarz -> Panternik ocb? Zobaczcie sobie w twierdzy. Fajnie wygląda ale ta nazwa? Pewnie w angielskim lepiej brzmiało, bo na polski tak dziwnie. Już sobie wyobrażam te rozmowy "stary ja mam 2 tysiące jaguarzów? jaguarzy? Ja pier.... to mnie przerosło. Design tych jednostek jest bardzo dobry. Będzie dobrze... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę, że będą nowe potwory i nowe nazwy. Robi się ciekawie, jak zmieniają hierarchię potworów w zamku, jedne wywalają, wsadzają inne. Seria się urozmaica. Lepsze to, niż robienie tylko nowych tekstur pod wyklepane nazwy. Jaguarzy ? Dla mnie świetna nazwa. Kojarzy mi się z czymś dzikim, wręcz drapieżnikiem, ale także z nazwą jakiegoś plemienia. Zatem świetnie pasują oni do zamku twierdzy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria się urozmaica. Lepsze to, niż robienie tylko nowych tekstur pod wyklepane nazwy.

Czy ja wiem... Kiepścizna.

Przenieśli akcję gry w zupełnie inny świat, pod stare nazwy zamków podpinają nowe jednostki i w ogóle wiele nowych rzeczy. No co? Na innym kontynencie mają zupełnie inne jednostki itp., ale nazwy - dziwnym zbiegiem okoliczności - takie same jak w Erathii? Jak dla mnie to zupełnie nowa gra (zresztą już V za taką uważałem), która nieudolnie próbuje się podpiąć pod bardzo znaną markę.

Zresztą moim zdaniem już V była samobójcą serii (nie gry, gra była dobra, ale zabiła serię HoMM) i sam wolałbym nową opowieść rozgrywającą się w Ertahii, a w Ashan powinny rozgrywać się wszystkie gry typu DMoMM - takie na mniejszą skalę. Pamiętacie miasto, które zaatakował cyklop na samym początku DMoMM? Jakoś nie wyobrażam sobie go jako miejsca bitwy dla tysięcy jednostek, które będę stawać naprzeciw siebie w M&M:H VI.

Wątki Erathii i Ashan możnaby fajnie spiąć w jakąś epicką klamrę, ale twórcy woleli z tego niestety zrezygnować, a szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...