Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Disciples(seria)

Polecane posty

Czółko :D

Jak ktoś chce co więcej wiedzieć o Disciples 3 to tutaj link to forum na ST:

http://www.strategyfirst.com/forum/cgi/ult...?ubb=forum;f=48

A tu mały skrót tego co już wiadomo:

-stare rasy będą obecne w grze, ale Nieumarli i Klany dojdą w dodatkach

-będą 3 kampanie z połączoną fabułą, można zacząć od dowolnej

-głównym wątkiem będzie przybycie żeńskieko aniołą na ziemie, aby przywrócić równowage, będzie też wątek miłosny

-różdżkaże zmienią się we władców bestii( beastmaster), którzy zamiast różdżek będą stawiali bestie, które z czasem będą stawały się silniejsze

-złodzieje będą mieli armie, ale nie będą mogli kraść ze sklepów

-będą armie bez liderów

-liderzy będą nosili zbroje z 10 elementów(każdy element będzie widoczną zmianą w wyglądzie)

-możliwe, że będzie generator losowych przedmiotów

-rozmiar plecaka będzie bez granic(jak wcześniej), ale waga może zpowalniać bohatera

-jednostki będą mogły zmieniać bronie

-walka będzie w fazach(Active Time Battle concept), szybsze jednostki będą mogły zaatakować nawet dwa razy zanim zrobią to słabsze

-jednostki mogą atakować razem tworząc comba(potrzebne specialne okoliczności)

-jednostki leczące będą też atakować(możliwe, żę jest to połączone z zmianą broni)

-fazowe walki mogą być z pausą(jak jest tura jednostki) i zegarem

-będzię można wybrać stary tryb walki lub ten nowy

-jednostki będą się porusza używając punktów akcji(pole bitwy będzie większe niż kiedyś, ale znacznie mniejsze niż to z homm, myślą o 8x8, 10x8, 12x12), będą specjalne obiekty na polu wpływająca na jednostki

-drużyny będą miały do 8 jednostek(zależnie od rasy)

-magiczne karty są nowym wyglądem czarów z księgi zaklęć

-będzie można rzucać zaklęcia podczas walki(chyba bohaterowie magowie)

-lord będzie również grywalną jednostką jak bohaterowie ze specjalnymi umiejętnościami(mdn. czarowanie)

-modele jednostek będą bogate 10-20k polygonów

-będzie 3D

-będzie możliwe blokowanie rozwoju jednostek, ale drzewka rozwoju są jeszcze w dyskusji, możliwe, że będzie można mieć kilka możliwości rozwoju jednostki, ale za bardzo wysoką cenę

-będzie więcej fizycznych surowców jak drewno, kamień, żelazo

-będą"Lochy" na mapie- lokacje gdzie będzie można znaleźć artefakty i doświadczenie lub... śmierś- losowe potwory

-będzie nadal po 5 bohaterów, ale na rasy będą 32 jednostki, czyli ok 50% więcej niż w D2

-będziesz mógł zmieniać wygląd bohaterów, np. ubranie(chodzi chyba raczej o lordów)

-bohaterowie/lordowie wraz z levelami i nowymi umiejętnościami będą zależnie od umiejętności zmieniać wygląd(np. bohater bierze wytrzymałość +20% hp, więc jego postać robi się większa z muskułami :D )

-Strategy First chciało 7 ras, ale z braku czasu i aby lepiej je zbalansować narazie będą 3: Legiony, Imperium, Szlachetne Elfy(bez dzikich i Galleana, który odszedł z Mrocznymi elfami)

-Różdżki(Bestie) będą droższe i będą mogły się bronić

-minimalne wymagania to coś ok. 1,5 Ghz i GeFroce 3

- niektóre błogosławieństwa mogą trwać dłużej niż jedną ture

-będzie opcja kupowanie jednostek innych ras w ich rodzinnym mieście(chyba nie chodzi o stolice), ale i rozwój będzie poważnie ograniczony

-bohaterzy będą mieli statystki, które będzie mozna ulepszać(siła, intelekt, itp.)

Tutaj macie link do prezentacji z E3, ale jest to jeszcze wczesny pokaz, który głównie ma pokazać engine:

http://www.hardwired.hu/bigdl/3/10/Discipl...resentation.avi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję przez skórę spartolenie sprawy... Za dużo mi w tych zapowiedziach D3 Heroes of M&M :?

Coś mi się wydaje, że przez taką zmianę polityki prowdzenia jednostek (więcej ich w armii, armie bez bohatera) czy zmianę rozwoju sytuacji na polu bitwy D3 może być bliższe HoMM4 niż D2/D1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się to będzie zupełnie inny system walki. Miejsca bedzię tylko tyle że będziesz mógł skakać od jednostki to jednostki, czy jakoś tak. Twórcy zapewniali, że ten sytem będzie zupełnie inny od Homm czy Etherlords. Zrobili to po to między innymi, aby jednostki nie atakowały powietrze jak to było wcześniej. Teraz też przyzywacze będą bardziej przydatni, bo będzie więcej miejsca na polu bitwy, no i może będą mieli jakieś nowe umiejętności.

W każdym razie będzie można zmieniać tryb walki jak wspomniałem na stary z Disciples 2 albo ten nowy z inicjatywą, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna. Kupiłem D2 z dodatkami i teraz nie żałuje. Moje pierwsze spotkanie z tą grą to było, kiedy dali tą gierke do KSgry. Przeszedłem cała. To była poprostu poezja. Nie dawno odgrzebałem Disciples Demo. Grałem cała noc. Ta gra poprostu umie oczarować. Szkoda, że przeszła bez echa ;(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare rasy będą obecne w grze, ale Nieumarli i Klany dojdą w dodatkach

ufffff... pare miesięcy temu wyczytałem gdzieś w necie że będą tylko 3 rasy(elfy, imperium, legiony) więc to dobra wiadomość że pozostałe przynajmniej pojawią się po jakimś czasie.

różdżkaże zmienią się we władców bestii( beastmaster), którzy zamiast różdżek będą stawiali bestie, które z czasem będą stawały się silniejsze

Brzmi nieco dziwnie. co mają "bestie" do przekształcania terenu? Chyba że to będą takie stacjonarne oddziały pełniące role różdżki i strażnika naraz(o czym jest dalej w tekście).

liderzy będą nosili zbroje z 10 elementów(każdy element będzie widoczną zmianą w wyglądzie)

No, no to się nazywa dbałość o szczegóły!

jednostki będą mogły zmieniać bronie, jednostki leczące będą też atakować, drużyny będą miały do 8 jednostek
itd

chyba w pore przyjeli dobry kierunek rozwoju walki, bo ten z II był już bardzo archaiczny.

Ogólnie zapowiada się super!

ps. chcieli dać 7 ras? no jak? dwa rodzaje elfów, nieumarli, legiony, klany i imperium to 6. Ma ktoś pomysł jaka miałaby być 7 rasa? (zielonoskórzy?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. chcieli dać 7 ras? no jak? dwa rodzaje elfów, nieumarli, legiony, klany i imperium to 6. Ma ktoś pomysł jaka miałaby być 7 rasa? (zielonoskórzy?)

Pewnie jakieś naciągane jak w HoMM III, wrota żywiołów :lol:

Ja cieszę się, że będą te znane, choć chyba poczekam aż gra wyjdzie w wersji z dodatkami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s. chcieli dać 7 ras? no jak? dwa rodzaje elfów, nieumarli, legiony, klany i imperium to 6. Ma ktoś pomysł jaka miałaby być 7 rasa? (zielonoskórzy?)

Najprawdopodobniej. Orki/barbarzyńcy. Już w "Rise of the Elves" była zapowiedź ich zemsty na elfach, a także pojawiło się kilka nowych jednostek. Zatem - to najbardziej prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, gram w tego Heroesa V i tak myślami wracam do Disciples II. Brak mi tego klimatu tej muzyki, oprawy graficznej... hmm coraz bardziej mnie zastanawia czy te 3d to rzeczywiście dobra karta dla takich serii :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, gram w tego Heroesa V i tak myślami wracam do Disciples II. Brak mi tego klimatu tej muzyki, oprawy graficznej... hmm coraz bardziej mnie zastanawia czy te 3d to rzeczywiście dobra karta dla takich serii :roll:

Grafika w takich grach to tylko dodatek, dla mnie może być nawet 1D, albo XXL, whatever;). Nie można powiedzieć o D2 że wygląda prześlicznie, co najwyżej wygląda nieźle, zwłaszcza to bure elfie tło wygląda paskudnie. Nadrabia za to świetnym designem jednostek, klimatem i grywalnością. Nie potrzeba drugiego HL2 czy innego szmirowatego F.E.A.R.`a, wystarczy kolejne solidne Disciples. Oby twórcy nie przesadzili ze zmianami a może być niezły rok - HoMM V i D3, do tego Warhammer: Mark of Chaos - mniam...

Niech żyją Undead`y;)

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kampanie z Mrocznego Proroctwa. 4 z Powrotu Galleana. 1 z Buntu Elfów. To 9 - gdzie jest ta 10? A taki miks chyba planuje wydać Nicolas Games.

Są dwie rasy elfów, więc i dwie kampanie w ostatnim dodatku. ;-)

zresztą zapraszam www.disciples2.com bardzo ładnie zrobiona stronka, a dowiesz się z niej wszystkiego. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kampanie z Mrocznego Proroctwa. 4 z Powrotu Galleana. 1 z Buntu Elfów. To 9 - gdzie jest ta 10? A taki miks chyba planuje wydać Nicolas Games.

Są dwie rasy elfów, więc i dwie kampanie w ostatnim dodatku. ;-)

zresztą zapraszam www.disciples2.com bardzo ładnie zrobiona stronka, a dowiesz się z niej wszystkiego. :wink:

Bunt Elfów Gold? Wydany u nas Bunt Elfów zawiera jedną kampamnię... Fakt, że fabuła po upadku aż się prosi dokończenie, ale myślałem, że tym zajmie się D3...

Na http://www.disciples2.com/D2/elves/ wszystko dotyczny przecież wersji podstawowej... Na http://www.gry-online.pl/S032.asp?SEARCH=D...PT=&Submit= też nie wymieniają wersji Gold...

Albo coś przegapiłem albo coś tu nie gra :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to, ale nie ma tam i tak informacji że Bunt Elfów będzie w jakiejś powiększonej wersji...

Swoją drogą to co wydawcy wyczyniają z tą grą to już przesada. Najpierw część druga, droga. Krótko potem ukazują się za śmieszne pieniądze dwa dodatki zapakowane w jedno ale i zawierające także wersję podstawową :roll:

Dalej Bunt Elfów, który jak się okazuje będzie dodatkiem do którego jest kolejny dodatek. I ten dodatek zapewne będzie do zdobycia tylko w wersji GOLD, która zmusi nas do zapłacenia nie małej kasy za wszystko opisane powyżej, chociaż już od dawna stoi na półkach :evil:

Oczywiście nie tak dawny zabieg wycofania z rynku wersji normalnej i wszystkich dodatków już w tym momencie jest wart tylko przemilczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym numerze Click! - 4lipca premiera - ma być umieszczona zapowiedź na całą kartkę, ma być to efektem wyjazdu jednego z redaktorów do producentów Disciples ]I[. Jakby ktoś miał na zbyciu 7 złotych to niech kupuje i da znać co takiego wypisują o Disciples... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym numerze Click! - 4lipca premiera - ma być umieszczona zapowiedź na całą kartkę, ma być to efektem wyjazdu jednego z redaktorów do producentów Disciples ]I[. Jakby ktoś miał na zbyciu 7 złotych to niech kupuje i da znać co takiego wypisują o Disciples... :?

Będę musiał kupić, zwłaszcza że w CDA nie ma ani słowa o D ]I[ :evil: Why?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDA coś nie cenią tej gry i chyba ignorują przez to... Recenzja D2 taka sobie, recki Buntu Elfów nawet nie pamiętam...

Z kolei w tej książeczce podsumowującej najlepsze gry ostatnich 10 lat D2 zajęło co prawda miejsce w setce tytułów ale sądząc po wypowiedziach niewielu redaktorów nawet ją kojarzyło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...