Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Disciples(seria)

Polecane posty

Kupiłem wszystkie możliwe części 2, od podstawki do Buntu Elfów. To była moja pierwsza turowa strategia RPG i dopóki w końcu nie zdecydowałem się zapoznać z HOMM- najlepsza. Chociaż i teraz sądzę, że spokojnie dorównuje Hirołsom 3, a co do 5 - poczekajmy na Disciples 3 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... dalej nie chcę rozłamu. Tak czy siak, elfy, nie?

Lecz z innym charakterem, temperamentem i innymi tego typu drobiazgami, które różnią oba "obozy". Zresztą w wielu innych produkcjach jest podział na dostojne i (przeważnie...) leśne/dzikie* elfy.

*-niepotrzebne - skreślić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bethezer, właśnie zauważyłem, że jesteś moderatorem forum o Disciplesie. XD

W sumie... dalej nie chcę rozłamu. Tak czy siak, elfy, nie?

Tja... Nie bardzo chcę, wśród ras grywalnych w D3, rozłamu elfów. Jedna grywalna frakcja elfów wystarczy.

Poza tym... Na forum o Disciplesie napisano, że będą tylko trzy rasy (ludzie, demony i szlachetne elfy). A w tym samym miejscu (tj. na tym forum, tyle że w innym topicu) napisano, że pewnie będzie siedem ras. Można to jakoś wytłumaczyć? Rosjanie będą jeszcze robić dodatki z kolejnymi rasami czy co? ;)

I tak nie przebiją Demonów i Hord!

Mnie się gra najlepiej ludźmi i elfami. To przede wszystkim dlatego, że obie rasy mają jednostki uzdrawiające, co bardzo ułatwia grę i bez bólu pozwala na branie profesji "Mistrz magów" (której i tak nie biorę XD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja... Nie bardzo chcę, wśród ras grywalnych w D3, rozłamu elfów. Jedna grywalna frakcja elfów wystarczy.

Ale jaki jest sens trzymania się razem, gdy w danej rasie są ugrupowania, różniące się poglądami?

Poza tym... Na forum o Disciplesie napisano, że będą tylko trzy rasy (ludzie, demony i szlachetne elfy). A w tym samym miejscu (tj. na tym forum, tyle że w innym topicu) napisano, że pewnie będzie siedem ras.

Wszak jedno to domysły oparte na starych wiadomościach, a drugie inspirowane na "najświeższych" (czyli tych, o trzech rasach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... chociarz mogliby zrobić dodatki.

Martius, niezły zapłon. xD... Już od dawna. Ale co z tego? Dałem tylko 1 warna gościowi, który zasługiwał na bana. Miał chłopak szczęście...

Leczenie? Dobrze, ale co jak cie zabiję przed walką(magia)? I co mi w tedy zrobisz?(zabijesz... logiczne, nie?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martius, niezły zapłon. XD... Już od dawna. Ale co z tego? Dałem tylko 1 warna gościowi, który zasługiwał na bana. Miał chłopak szczęście...

Dodam tylko, że na tamto forum wszedłem dopiero w ostatni piątek i wtedy zauważyłem cię na tym stanowisku. XD Więc na "opóźniony zapłon" jeszcze nie cierpię. :D

Leczenie? Dobrze, ale co jak cie zabiję przed walką(magia)? I co mi w tedy zrobisz?(zabijesz... logiczne, nie?)

A jak rzucę na swój oddział błogosławieństwa, a twój poważnie zranię przed walką (zaklęciami, a jakże), to co mi zrobisz, a? :)

Ale jaki jest sens trzymania się razem, gdy w danej rasie są ugrupowania, różniące się poglądami?

Raczej nie ma. Rozłam elfów już istnieje w Disciples II: Bunt elfów. Tyle że mnie chodziło o to, żeby w Disciples III była do poprowadzenia tylko jedna z tych dwóch frakcji. Obie dość słabo by się różniły jednostkami, więc jedna grywalna frakcja elfów wystarczy.

Wszak jedno to domysły oparte na starych wiadomościach, a drugie inspirowane na "najświeższych" (czyli tych, o trzech rasach).

I wszystko jasne (chyba...). :roll:

co do rozłamu elfów: Jedna frakcja, jedna rasa. Po co kilka frakcji elfów??

Różnice poglądów. I to wystarczy.

Najlepiej mi się gra Imperium.

Mnie w sumie też. Dodam tylko, że trochę grałem jeszcze demonami i elfami, a najmniej nieumarłymi i krasnoludami.

heroes niech się schowa (aczkolwiek to tylko moja opinia)

Osobiście uważam, że Disciples II jest tylko trochę lepszy od Heroesa czwórki, ale tylko trochę słabszy od trójki/piątki. Bo czwórkę uważam za bardzo dobrą (pomimo niedoróbek), a trójkę i piątkę za rewelacyjne. Czyli Disciples II jest świetną grą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mnie chodziło o to, żeby w Disciples III była do poprowadzenia tylko jedna z tych dwóch frakcji. Obie dość słabo by się różniły jednostkami, więc jedna grywalna frakcja elfów wystarczy.

Najwidoczniej nowi twórcy Disciples spełniają twe życzenia. :)

Różnice poglądów. I to wystarczy.

Różnic może być więcej. Choćby jednostki: szlachetne elfy mogły być bardziej "opancerzone"(doskonałe zbroje, elfia kawaleria, itp.), natomiast dzikie zrobione do walki na dystans (łuki, łuki i... kusze?).

Osobiście uważam, że Disciples II jest tylko trochę lepszy od Heroesa czwórki, ale tylko trochę słabszy od trójki/piątki.

IMO Disciples dwa jest znacznie lepszy od czwórki, a od wszystkich części Hirołsów ma znacznie lepszy klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nowi twórcy Disciples spełniają twe życzenia. :)

W "Buncie elfów" też spełnili, bo można grać jedną frakcją elfów. :)

Ucieszyłbym się, jakby w którymś dodatku do Disciples III dali rasę półsmoków. XD

Różnic może być więcej. Choćby jednostki: szlachetne elfy mogły być bardziej "opancerzone"(doskonałe zbroje, elfia kawaleria, itp.), natomiast dzikie zrobione do walki na dystans (łuki, łuki i... kusze?).

Też racja.

A propos, takie pytanko: ta grywalna frakcja elfów w Disciples II: Bunt elfów to były dzikie czy szlachetne elfy? Pytam się, bo wiecie - każdy czasem ma sklerozę. ;)

IMO Disciples dwa jest znacznie lepszy od czwórki, a od wszystkich części Hirołsów ma znacznie lepszy klimat.

Kwestia gustu. U mnie ranking strategii wygląda tak (Heroes I & II pominę):

I-wsze miejsce: Heroes III i V (ex aequo, obie gry oceniam na 10/10)

II-gie miejsce: Disciples II (ocena: 9+/10)

III-cie miejsce: Heroes IV (ocena: 9/10)

Czyli Disciples II plasuję wyżej niż Heroes IV, ale niżej niż Heroes III i V. Może i klimat ma zdecydowanie lepszy od całej serii Heroesów, to jednak tamte dwie gry są grywalniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, takie pytanko: ta grywalna frakcja elfów w Disciples II: Bunt elfów to były dzikie czy szlachetne elfy? Pytam się, bo wiecie - każdy czasem ma sklerozę. ;)

Nie żebym ukończył (po trzeciej misji miałem dosyć), lecz z pewnych źródeł wiem, że po jakimś czasie wybierało się, czy będziemy grali szlachetnymi, lub dzikimi. Znów przypominam, że specjalistą nie jestem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, później sie wybierało, ale to nie miało zbytniego znaczenia na rozgrywkę.

Martius, jak chcesz sobie pograć półsmokami to zagraj w Age of Wonders. Moim zdaniem najlepsza turówka. Później Disciples i na końcu Heroes(i dobrze im tak... bohaterowie, phi!)

Wracając do podziałów:

Niech takie "myki" robią w kampanii. Lepiej by się grało półpancernymi i półdystansowymiy jednostaki(czyli- w kampanii może być jakiś podział, ale nie "normalnie".).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martius, jak chcesz sobie pograć półsmokami to zagraj w Age of Wonders. Moim zdaniem najlepsza turówka. Później Disciples i na końcu Heroes(i dobrze im tak... bohaterowie, phi!)

I znów kolejny mini ranking. I znów muszę podać własne pozycje:

jeśli mamy podział ze względu na fabułę/klimat: Disciples, Heroes, Age of Wonders;

a jeśli najważniejsza jest grywalność: Heroes, Disciples, Age of Wonders.

Niech takie "myki" robią w kampanii. Lepiej by się grało półpancernymi i półdystansowymiy jednostaki(czyli- w kampanii może być jakiś podział, ale nie "normalnie".).

Też ładny pomysł. Wszak najważniejsze, by był wyraźnie pokazany podział między dwoma frakcjami w rasie. Reszta niech należy do twórców. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fearon, masz AoW?

Kiedyś (daaaawno temu) miałem przyjemność w to grać...

Elfy są... i niech będą. Najlepsi łucznicy. Najwyższa inicjatywa. Co czasem wkurza... I oczywiscie portrety... mmm. Najlepsze są bezsprzecznie w Disciples'ach.

No i elfy z Disciples nie były tak zniewieściałe, jak reszta swej populacji w innych grach. Ba! Ja nawet czułem do nich sympatię (czego o elfach z innych produkcji powiedzieć nie mogę...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martius, jak chcesz sobie pograć półsmokami to zagraj w Age of Wonders.

Zaraz, zaraz... [Martius wertuje CDA, w którym jest recenzja gry AoW 2: The Wizard's Throne]

So what?! Cholera, czemu wcześniej o tym nie pomyślałem?! :roll: :? Wreszcie mam okazję na grę półsmokami! :D XD

Tak się dobrze składa, że w ofercie Cenegi jest antologia Age of Wonders za niecałe 25 zł. Niedługo będę miał urodziny, więc sobie to kupię. ;)

Kurczę, że też wcześniej nie pomyślałem... I niedługo pewnie odpalę sobie demo AoW 2, bo akurat mam...

Później Disciples i na końcu Heroes(i dobrze im tak... bohaterowie, phi!)

A co masz do Heroesów? Jak sobie odpalę jedną ich partyjkę, to boję się, że będą musieli do mnie wysłać ekipę ratunkową, bo od kompa nie mogę się odkleić. XD

Wiesz, ja mam same dobre pomysły XD...

Nie przeceniaj się aż tak... XD

Elfy są... i niech będą. Najlepsi łucznicy. Najwyższa inicjatywa. Co czasem wkurza... I oczywiscie portrety... mmm. Najlepsze są bezsprzecznie w Disciples'ach.

Zgadzam się! :) Dlatego avatar mam, jaki mam! :D

Poza tym... Niech elfy są, jakie są. I tak będzie się grało świetnie... Po upgrade'dzie kompa, rzecz jasna. ;)

No i elfy z Disciples nie były tak zniewieściałe, jak reszta swej populacji w innych grach. Ba! Ja nawet czułem do nich sympatię (czego o elfach z innych produkcji powiedzieć nie mogę...).

Dziwisz się? Nevendaar jest światem dark fantasy z krwi i kości, a stereotypy były, chociaż nie aż tak widoczne.

Kiedyś (daaaawno temu) miałem przyjemność w to grać... (w Age of Wonders - KM)

Ja też, tyle że to było tak: w pierwszą część grałem krótko u kolegi, a w drugą część też krótko, bo to było demo. Nawet nie pamiętam wrażeń, jakie stamtąd wyniosłem. ;)

I sorki za off-topic w tym poście. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Nevendaar jest światem dark fantasy z krwi i kości, a stereotypy były, chociaż nie aż tak widoczne.

Ale czy ja się dziwię? Nie, ja się cieszę z takiego przedstawienia elfów. Trudno byłoby nie zauważyć tego ponurego klimatu, wylewającego się na gracza w każdej sekundzie obcowania z grą. Piękne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam dla ciebie niespodziankę:

Supraise! Nie ma serwerów! Co za cham****...!

Klimat... Oooo taaak. Te portrety... Żadnej tam cukierkowatosci. Po prostu "prawdizwy świat". Portrety są the best.

Do Heroes nic nie mam(narazie...).

Co do AoW:

Teraz mogę powiedzieć, ze masz spóźniony zapłon. Ta gra ma swoje lata... I jest the best!... Cholera, powtarzam się. No cóż... Tak po prostu jest. Zagraj w demo to się przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem Disciples jakieś 1,5 roku temu. Na piczątku było cięzko, zero poejcia o grze i ciągle próbowałem grać jak w Herosy, a to się tak nie da:)) Musze stwierdzić zę gierka wymiana, w szczególnosci odobały mi sie czary obszarowe i róznorodność kampanii. Ale największa satysfakcja - jak byłem już tak wypasiony, że kopałem tyłek obrońcom zamków.

za disciples można zapłacić kartą;))) zdobyć zamek - bezcenne:)))

Mam nadzieję, ze doczekam kontynuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekać, doczekasz, chyba że nagły wypadek uniemożliwi ci grę... albo firma splajtuje. Czego ani tobie, ani sobie nie życzę. Gra mi pewie nie pójdzie(zobacz na forum do którego link podałem), co mogę wywnioskować z grafkiki... Bo czy da się tak zoptymalizować grę? Wątpie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymagania to z tego co wiem nie maja one być wiele większe od tych z HoM&M5, kwestia dobrej grafiki,

Dla zainteresowanych, tu znajdziecie pełnom galerię disciples 3,a tu, bardzo ciekawe wywiady, przeprowadzane z twórcami gry, co prawda tłumaczone translatorem, więc lektura będzie bardzo ciężka, ale dla fana nie stanowi to przeszkody :wink: . Znajdziecie tam odpowiedź na większość pytań tu rozwiniętych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoki z d3 będą najlepsze... PRZEBIJĄ DESIGNEM WSZYSTKIE SMOKI Z INNYCH GIER !!

Wnioskujesz to z galerii, do której link zamieścił Ancalagon? Tak, ogólnie screeny są świetne. Ale smoków nie zauważyłem wiele i rzeczywiście fajnie wyglądają. Choć mam nadzieję, że może będą też te smoki z Disciples II lub o podobnym wyglądzie, bo tam wyglądają rewelacyjnie.

A jak nie chodzi ci o tę galerię, którą pokazał nam Ancalagon, to daj do niej linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...