Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Disciples(seria)

Polecane posty

D2- zdaje się pierwsza strategia, jaką przeszedłem na PC...

A do Powrotu Galleana podchodziłem jak pies do jeża, tak się przejąłem ostrzeżeniami w CDA o bardzo wysokim poziomie trudności. Tymczasem poszło gładko. Fakt, że byłem świeżo po ukończeniu podstawki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strategia, którą chciałem mieć.

Rasa: nieumarli/ludzie (ze względu na arcywampiry/kapłanów).

Bohater - wojownik.

Jednostka - lookaj w górę :)

Klasa władcy (mnie:P) - mistrz magów

(całkowite przeciwieństwo bohatera)

Całość bardzo fajna. Przeszedłem podstawkę, na dodatki nie mogę się zdecydować, nie chcę, żebym się rozczarował tą grą.

Cała saga to takie mroczne HoM&M, realistyczniejsze.

(o ile można mówić o realizmie w grze pełnej nieumarłych, krasnali i demonów...) :D:D

Ulubiona kampania? Nieumarli (chociaż tłukli się niemiłosiernie z moimi kochanymi elfami).

(zresztą, dobrze, że im natłukli. W tej grze brzydcy byli, tacy grubi i niscy)

Na Disciples 3 nie czekam tak jak kiedyś na 2-kę. Powody? Oto one:

a) Nie pójdzie mi,

B) podobno nie będzie ras (przynajmniej części) z 2-ki,

c) nie skończyłem dodatku. po co mam zaczynać jeszcze raz i nie kończyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, ze ten temat jeszcze "żyje"... No cóż... Nie jestem zbytnio w temacie, ale mogę powtórzyć jeszcze raz... Jeżeli ktoś lubi Disciples(którą kolwiek część) może wejść na http://www.nevendaar.fora.pl/ i tam się rozpisywać... Forum na razie małe, ale możecie to zmienić...

Wracając do tematu:

Disciples to "mroczne HoM&M"... zgadzam się. Apostołowie nie są tacu "cukierkowi". Są bardziej brutalni i mroczni... Wystarczy spojrzeć choćby na portrety. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disciples to "mroczne HoM&M"... zgadzam się. Apostołowie nie są tacu "cukierkowi". Są bardziej brutalni i mroczni... Wystarczy spojrzeć choćby na portrety. ;)

Uuuuu... No więc właśnie. portrety są super!

Coś jak straszne obrazki . . .

...rodem z horrorów xD

Nie, bardzo fajna gra. Nawet Aniołowie nie wyglądali tak dumnie :)

W końcu Demony to Demony, Ludzie to ludzie.

Nie jak za czasów starożytnej Grecji - wyidealizowane portrety. Wręcz przeciwnie - podrapane i, w miarę możliwości, realistyczne :)

W końcu ktoś ten temat ruszył. Będziemy mieli o czym pisać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś ten temat ruszył. Będziemy mieli o czym pisać :)

No właśnie. Nawet ja nie pomyślałem o tym, żeby ten temat ożywić. :wink:

Uuuuu... No więc właśnie. portrety są super!

Coś jak straszne obrazki . . .

...rodem z horrorów XD

Nie, bardzo fajna gra. Nawet Aniołowie nie wyglądali tak dumnie :)

W końcu Demony to Demony, Ludzie to ludzie.

Nie jak za czasów starożytnej Grecji - wyidealizowane portrety. Wręcz przeciwnie - podrapane i, w miarę możliwości, realistyczne :)

No właśnie. Klimat dark fantasy wyłazi z tej gry (mówię o Disciples II) do końca. I tutaj rzeczywiście ten klimat istnieje, nie ma żadnych przekłamań o "dark", jak to ma miejsce w Heroes V. Piąta część Heroesów zapowiadana była jako "dark fantasy". Phi, też mi "dark"! Choć tę grę bardzo lubię, to jednak szkoda, że z tej innowacji nie ostało się prawie nic. :/ A w Disciples II jest taki świetny "dark", że szkoda gadać. Portrety, jak mówicie, rewelacyjne. Jeżeli chcecie dobitnie wiedzieć, co o nich myślę, spójrzcie na mój avatar. XD

Przeszedłem kampanię ludzi, elfów (tą drugą rasą jako zwiadowca, planuję to zrobić wojownikiem) i jestem w trakcie sagi demonów. Bardzo fajna gra, a przy odrobinie strategii nie będzie się wydawać taka trudna. :)

Jeszcze jedno: krótki trailer Disciples III. Całkiem mnie zaciekawił. Gdzieś tam przeczytałem, że grę robi Akella, czyli Rosjanie. Czy mi się wydaje, czy Heroes V też robili Rosjanie*? :roll: Cóż za zbieg okoliczności...

A data premiery dalej nieznana, ech... :/

*Wiem, że robili, więc mi tego nie piszcie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Disciples II jest taki świetny "dark", że szkoda gadać. Portrety, jak mówicie, rewelacyjne. Jeżeli chcecie dobitnie wiedzieć, co o nich myślę, spójrzcie na mój avatar. XD:)

*Wiem, że robili, [Rosjanie-dop.grzesiek93] więc mi tego nie piszcie. :)

a) O avatarze miałem właśnie coś do Ciebie napisać :)

B) będę chamski - te Gry robili Rosjanie :P.

Najfajniejsze jest to, że chociaż grafika się zestarzała, to klimat i tak jest super. :)

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o następnej części tej gry odsyłam do posta-tosta przedmówcy :D :D

Pozdrawiam :P Bo wydaje mi się, że Smoki miały z Elfami jakąś koalicję :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem mnie zaciekawił. Gdzieś tam przeczytałem, że grę robi Akella, czyli Rosjanie. Czy mi się wydaje, czy Heroes V też robili Rosjanie*? :roll: Cóż za zbieg okoliczności...

Wygląda na to, że strategie turowe tylko Rosjanie potrafią robić... Co do części trzeciej, to bardzo się o nią boję. Z dawnych doniesień wynikało, że bardzo upodobni się do Heroes, czego był nie wytrzymał. Trzeba przejrzeć najnowsze informacje na temat tej gry, może coś się zmieniło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Na stronie do której link podałem jest parę screenów... Z nich wyniaka(czarno na białym) że gra będzie miała "dość" chore wymagania...

jaki347zamekud8.jpg

Na forum Disciples(nie wiem czy nie jedynym) jest więcej screenów... więc zapraszam.

Odnośnie portretów:

Cała prawda została już nam "objawiona". Są wspaniałem. Jak patrzę na Zmorę(w Buncie) to jednak trochę chłodno mi się robi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bethezer, a nie lepiej by było dać linka do tego screenu, zamiast od razu zapodawać taką kobyłę? Nie żebym marudził, ale ten screen jednak zajmuje trochę dużo miejsca. :wink:

A tak w ogóle: faktycznie, jest piękny. Od razu wiem, że gra na moim kompie nie pójdzie. :P

O avatarze miałem właśnie coś do Ciebie napisać :)

To, że do mnie pasuje? Więc nie musisz. :)

będę chamski - te Gry robili Rosjanie :P.

To w takim razie zaraz spotka cię moje zionięcie ogniem... Przygotuj się... :D

Wygląda na to, że strategie turowe tylko Rosjanie potrafią robić... Co do części trzeciej, to bardzo się o nią boję. Z dawnych doniesień wynikało, że bardzo upodobni się do Heroes, czego był nie wytrzymał. Trzeba przejrzeć najnowsze informacje na temat tej gry, może coś się zmieniło...

Powodzenia. Nie mam wystarczająco cierpliwości do takich spraw. :wink: Wystarczy, że już tamten trailer znalazłem...

Najfajniejsze jest to, że chociaż grafika się zestarzała, to klimat i tak jest super. :)

Grafika i dziś jest niczego sobie. Tylko należy wziąć pod uwagę to, że gra jest w 2D. Inaczej ktoś tam będzie marudził, że nie ma tam w ogóle efektów na miarę gier z roku 2010. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Na stronie do której link podałem jest parę screenów... Z nich wyniaka(czarno na białym) że gra będzie miała "dość" chore wymagania...

Chore to mało powiedziane... Ona "zatka" większość naszych blaszaków. Lecz nie mojego (przynajmniej na razie), bo po podanych screenach wynika, że walka będzie "hirołsowa", a ja nie oczekuję "Dark Heroes", tylko Disciples III. Jeśli kolejne materiały (grafika mnie urzekła) i recenzje mnie nie przekonają, odpuszczę sobie część trzecią, w zamian za to odpalę Bunt Elfów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wszystko, co było do przejścia w Disciples 2 ze wszystkimi dodatkami, właczając w to pojedyńcze scenariusze. Musze powiedzieć, że gdyby nie lekceważące podejście twórców Disciples do graczy, była by to moja ulubiona gra. A dlaczego lekceważące? Ot, choćby rozbicie Powrotu Galleana na Strażników Światła i Sługi Ciemności, albo wypuszczenie w Buncie Elfów tej samej kampanii, która była w podstawce. Była tu już zresztą o tym mowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dorobek w Disciples II:

Każdy mag i wojownik na najwyższym kampanianym poziomie, super artefakty, koszmar głównych bossów gry i egzekutorzy strażników miast w jednym.

mac nap>>

Cztery słowa:

Disciples II: Powrót Galleana - ten mały układ słów oznacza najleprzy osobny dodatek (może jeden z dwóch 8)) jaki stworzono do Disciples II.

Zawiera części "Słudzy ciemności" i "Strażnicy Światła".

Moją największą bolączką jest jednak to, że nie było tutaj avatarów, jakie widziałem na screenach od "Mrocznego Proroctwa". Tak pięknych grafik nie było mi dane oglądać już od dawna :cry:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie pójdzie mi na aktualnym komputerQ :P

2) Nie wiem, czy zdąże uzbierać kasę na nowego PieCa, a później jeszcze na DIII :(

3)Grafika może i ładna, tylko czy zachowa ten klimat...?

4) Podobno zmieniony będzie system walki, a jednostki nawet (:!:) będą poruszały się po polu walki. :D

5) Będą Elfy? Drowy? Jak będą Elfy to jakie? Mroczne? Leśne? Wysokie? :P

6) Może poprosilibyśmy o stworzenie osobnego tematu o Disciples III, bo jak (chyba) zauważyliście ten jest o Disciples II... xD

Przydała by się w nowym CDA zapowiedź nowego Disciples'a :P

(Wcale nie podpuszczam :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3)Grafika może i ładna, tylko czy zachowa ten klimat...?

IMO zachowuje klimat w 100 %.

4) Podobno zmieniony będzie system walki, a jednostki nawet (:!:) będą poruszały się po polu walki. :D

I to będzie najgorsze. Jak już wspomniałem: chcę trzecią część Disciples, a nie mroczną wersję Heroes.

5) Będą Elfy? Drowy? Jak będą Elfy to jakie? Mroczne? Leśne? Wysokie? :P

Z tego, co wiem, będą trzy rasy: Imperium, Legiony i Wysokie Elfy... Wspominano już o tym w tym temacie... W wakacje bodajże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) Będą Elfy? Drowy? Jak będą Elfy to jakie? Mroczne? Leśne? Wysokie? :P

Z tego, co wiem, będą trzy rasy: Imperium, Legiony i Wysokie Elfy... Wspominano już o tym w tym temacie... W wakacje bodajże...

Zapomniałeś o pozostałych dwóch. Na filmiku od KMa i screenie od Bethezena widać wyraźnie, że Hordy Nieumarłych mają się świetnie i rosną w siłę z każdą następną bitwą :twisted:. Jeśli idzie o krasnoludy, to jeśli ich nie będzie, to powinienem przeboleć 8). Ja stoję murem za ciemną stroną konfliktu i będę jej bronił nawet przed nią samą (Bethezera wykończyłem z rozkoszą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale w pewnym momencie wasze imiona mi się pomyliły. Pamiętasz bajkę o Dowejce i Domejce. Tutaj był ten sam problem.

Wracając do Disciples i podziału elfów, to czy nie masz na myśli czasem "Buntu Elfów"? Tam były właśnie takie grupy.

Jeśli się nie pomyliłeś, to mam nadzieję, że bardziej rozwiną ten pomysł, niż do kwestii kilku kosmetycznych różnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na forum(tym co podałem) tak gościu napisał, który ze strony(oficjalnej chyba)przeczytał o tym. Były też spekulacje, na tym samym forum, że ludzi chcą dzielić(Jasności i Ciemności xD)... Ja nie chcę dzielić elfy! Niech będą w koalicji jednozamkowej! I basta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę dzielić elfy! Niech będą w koalicji jednozamkowej! I basta.

A ja chcę rozłamu! Mimo tej samej rasy, dzikie i wysokie elfy bardzo się między sobą różnią. Podobno "rozwód" tych ras nastąpił w Buncie Elfów, niestety nie mam pewności. Trzeba ukończyć tą grę... Zaraz ją instaluję! Kampania elfów była na tyle ciekawa, że żal było ją odpuścić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich misjach kampanii musiałeś wybrać pomiędzy dzikimi elfami, a tymi szlachetnymi. Cały wybór polegał na tym, że musiałeś wybrać jedną z dwóch ścieżek. Ja wybrałem stronę dzikich, a w niedługim czasie dostałem Pazury Bethezena. W trójce, jeśli Dzikie Elfy będą odseparowane od szlachetnych, to mam nadzieję, że będzie można zakupić smoka, który po kilku awansach zamieni się w postrach wrogów.

Najlepszą zabawę miałem jednak zawsze w kampaniach Legionów Potępionych i Hord Nieumarłych. Mój demon dowódca był na tyle mocny, że bez większych problemów pokonałem nim Onyksowego Gargulca 8).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac nap>>

Cztery słowa:

Disciples II: Powrót Galleana - ten mały układ słów oznacza najleprzy osobny dodatek (może jeden z dwóch 8)) jaki stworzono do Disciples II.

Zawiera części "Słudzy ciemności" i "Strażnicy Światła".

Wzrusza mnie Twoja wiedza, ale Słudzy Ciemności i Strażnicy Światła zostały wydane razem jedynie w Polsce, dzięki zabiegom CD Projekt. Za naszą granicą były one wydawane oddzielnie i twórcy Disciples za obie części kazali sobie płacić oddzielnie. Dość paskudna praktyka, moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...