Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Pytania do redakcji cz. 6 [archiwum]

Polecane posty

A na to pytanie widziałem kiedyś odpowiedz Smugglera w AR. Ograniczenia wiekowe są dostosowane, do "najgorszych" treści znajdujących się na płycie. Zresztą gdby przyznawała je PEGI dla całego covera, to byłoby tak samo

Zawsze bierze się pod uwagę "najgorsze" treści...

No dokładnie, PEGI jest bardzo brutalne jeśli o to chodzi. Może być np tak, że w grze o Kubusiu Puchatku, przez pomyłkę ktoś RAZ napisze słowo "pupa" przez "d". Wtedy ta gra dostanie kwalifikację 16+ z adnotacją brutalny język.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że redakcja mi wybaczy...

1). Czy, jeśli jakaś gra zostala dodana do jakiegoś czasopisma, to może póżniej zostać dołączona do innego? Chodzi mi o to, czy jest jakaś szansa, że CD-A doda np Far Cry'a, który niedawno był w jakimś innym czasopiśmie (playu albo clicku, nie pamietam)?

Naturalnie, to sie juz pare razy zdarzalo i na pewno sie zdarzy, szczegolnie jesli owe gry pojawily sie w pismach o stosunkowo nieduzych w porownaniu z CDA nakladach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki sens bylby w ocenianiu innych?

W takim razie albo macie super-kombajny w redakcji albo często wymieniane podzespoły ;)

Mamy mocne komputery, w zupelnosci wystarczajace do tego, zeby zobaczyc, jak gra powinna wygladac w zamierzeniu tworcow. A podzespolow nie trzeba juz wymieniac tak czesto jak kiedys, bo ten ped nieco wyhamowal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w okresie poswiątecznym, w którym jest znacznie mniej gier, a więcej miejsca w CDA na różne teksty okołogrowe byłaby szansa na pojawienie się wywiadu z jakimś aktorem podkładającym głos do gier, który wyjaśniłby kulisy tej pracy?

Czy istnieje możliwość dodania do CDA książki? Ale nie Tipsomaniaka tylko normalnej książki, która w jakiś sposób nawiązuje do gier (opisuje wydarzenia przed grą albo gra została oparta na książce). Taka licencja na ksiązkę plus koszty druku byłaby droższa od licencji na grę plus koszty tłoczenia?

PS I na koniec pytanie bonusowe. Czym różni się grywalność oceniona na 8 od tej na 9? Jak to zmierzono? (Wiem, że oceny za grywalność są od lat, ale dopiero niedawno, po przeczytaniu recenzji gry, którą ukończyłem i porównaniu mych odczuć z opinią recenzenta tak mni tkneło na przemyslenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja swoje 3 grosze też dorzucę. Jeśli recenzowaliście już GTA IV to jak było z ustawieniami maksymalnymi? Nie było problemu z osiągnięciem odpowiedniej płynności czy też kombinowaliście z ustawieniami? No i ostatnie pytanko. Jak odnosicie się do tłumaczeń R* , że ustawienia max są zarezerwowane dla komputerów przyszłościowych?(wygląda na to, że odpowiedniego sprzętu nie ma jeszcze na rynku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arghh... teraz dokładnie przeczytałem to, co napisałem :D

Ale czy w którymś numerze ukaże się Arcanum? Wiem, nie jesteście jasnowidzami, ale może już macie licencję?

A propos: słyszałem, że niektórzy redaktorzy są tacy sami w Click! jak i w CDA. Czy to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS I na koniec pytanie bonusowe. Czym różni się grywalność oceniona na 8 od tej na 9? Jak to zmierzono? (Wiem, że oceny za grywalność są od lat, ale dopiero niedawno, po przeczytaniu recenzji gry, którą ukończyłem i porównaniu mych odczuć z opinią recenzenta tak mni tkneło na przemyslenia).

Tym samym czym rozni sie kobieta b. ladna od pieknej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos: słyszałem, że niektórzy redaktorzy są tacy sami w Click! jak i w CDA. Czy to prawda?

W lokalu redakcyjnym nigdy nie widziałem bliźniaków ani trojaczków.

Tak myślałem, że ktoś kity ciśnie, ale wolałem się upewnić u Was ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arghh... teraz dokładnie przeczytałem to, co napisałem :D

Ale czy w którymś numerze ukaże się Arcanum? Wiem, nie jesteście jasnowidzami, ale może już macie licencję?

A propos: słyszałem, że niektórzy redaktorzy są tacy sami w Click! jak i w CDA. Czy to prawda?

Wystarczy że przeczytasz zespół redakcyjny w Clicku i CDA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arghh... teraz dokładnie przeczytałem to, co napisałem :D

Ale czy w którymś numerze ukaże się Arcanum? Wiem, nie jesteście jasnowidzami, ale może już macie licencję?

Nawet gdybym mial 200% pewnosci, ze pojawi sie w o1/09, to i tak bym tej informacji nie zdradzil, gdyz po prostu jedna z zasad redakcji jest nie udzielac zadnej informacji na temat pelniakow, ktore beda/moga byc w pismie. Powodow jest 1001, wiec po prostu przyjmij to jako dogmat. :) Moge co najwyzej powiedziec, ze np. gier EA albo LucasArt nawet nie oczekujcie, bo te firmy nie sprzedaja ich na cover i nie ma przebacz.

A propos: słyszałem, że niektórzy redaktorzy są tacy sami w Click! jak i w CDA. Czy to prawda?

W obu redakcjach trafiaja sie TE SAME osoby, choc nie oznacza to, ze obie redakcje tworzone sa TYLKO przez tych samych ludzi. Ale jak sie siedzi praktycznie obok siebie i ktos ci powie "a napiszesz cos dla nas..." to powiesz "NIE! BO JA Z WAMI NIE GADAM?".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...