Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

@Mielu

No ja w żartach też komentuję te reportarze słowami "Żeby w wolnej Polsce nikogo nie można swobodnie wyzwać od żydów albo czarnuchów". Ale przecież tak nie powinno być. Poza tym prawdziwych żydów po 1968 r. w Polsce zostało bardzo mało. A te wyzwiska są tak powszechne, że gdyby brać je na serio to co drugi Polak byłby żydem chodzącym do synagogi albo miał korzenie żydowskie. A tak nie jest.

Obejrzałem całość tego paszkwilu od BBC. To był reportaż z od razu założoną tezą "W Polsce i na Ukrainie są tylko bandyci na stadionach, bijący wszystkich ludzi, którzy są jednocześnie antysemitami, rasistami i czasem neonazistami. I my wam to w tym materiale pokażemy". A IMHO w podtekście jest jeszcze, że "jak zostaniecie w domu, to zaoszczędzone pieniądze będziecie mogli wydać w Londynie na Olimpiadzie. Po co mają zarabiać ci rasistowscy Polacy i Ukraincy". I tak ma wyglądać rzetelny dziennikarski reportaż od "najlepszej publicznej tv świata"?? Nie wydaje mi się. Dla mnie najlepszą odpowiedzią byłoby zmontowanie wszystkich burd które angielscy kibole robią w kraju i za granicą i puszczenie im tego na ich rynku tv. No i jeszcze dorobienie angielskich napisów do filmiku od Szymona Majewskiego pt. "Euro 2012 Zapraszamy Anglików"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulka domowa Evertonu była widziana przeze mnie na internecie, bardzo ładna: http://www.footballkitnews.com/wp-content/...y-2012-2013.jpg

Mimo tego, że Everton ma wreszcie znakomitego napastnika w postaci Jelavicia, to co wtedy gdy Chorwat będzie kontuzjowany? Kto go zastąpi w takim przypadku? The Toffees powinni się jakoś zabezpieczyć w przypadku tego typu zdarzeń. Mimo tak niskiego budżetu są doskonałą drużyną i uważam, że przy takiej grze jak przy końcu sezonu są w stanie spokojnie walczyć o europejskie puchary, ale jak dobrze wiemy, drużyna Davida Moyesa notuje ostatnio same fatalne początki sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co wtedy gdy Chorwat będzie kontuzjowany? Kto go zastąpi w takim przypadku?

Jest Anichebe. Nasza największa nadzieja i najbardziej utalentowany napastnik globu ;) A na serio - jest Vellios jeszcze. Poza tym podobno Moyes obserwuje jakichś napastników: Dame N'Doye, Bjorn Sigudarson, czy ktoś tam jeszcze.Dobrze byłob znaleźć dobrego prawego obrońcę, bo Neville i Hibbert do wirtuozów nie należą... Chociaż Hibbo ma całkiem fajne wrzutki. A jak nie, to Moyes może kogoś wyciągnie z Finch Farm? Tylko że ostatnio mówił, że zacznie wprowadzać Barkleya, a grał McFadden, więc nie wiem czy się zdecyduje. Bo to Szkot. A Szkoci są uparci i się przywiązują do piłkarzy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to muszą się zastanowić jak utrzymać Leightona. Ostrzą sobie na niego zęby różne kluby i choć Leighton pochodzi z Merseyside, to intrantna oferta może go skusić. Poza tym jeśli ktoś zaoferuje odpowiednio dużą sumę, to Bainesy zostanie sprzedany (a piniendze pójdą na konto Barclay's). Chociaż jeśli chłopak nie będzie chciał odejść, to go nie ruszą chyba :)

Zapraszamy do nas, świetna atmosfera, czołowe lokaty, niesamowita historia, najwięcej kibiców na świecie, jedyny taki menedżer, no i kibice tacy jak ja oraz szansa na wygranie wielu trofeów. Baines, nie wahaj się ! :wink: Podobno Gill złożył ofertę w wysokości 12 mln funtów i usiadł do wstępnych rozmów z działaczami Evertonu. Gdyby się udało sprowadzić tego gracza, byłbym absolutnie za. Odciążenie Evry i lewej flanki jest konieczne, a ilość celnych dośrodkowań z tej strony boiska znacząco by wzrosła. Plotki głoszą, że Moyes kusi Aly'ego Cissokho z Lyonu na wypadek odejścia Bainesa z klubu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki plotkami. Głoszą też, że Moyes ostrzy sobie zęby na Oscara Cardozo z Benfici. Jeśli sprzedałby Bainesa i w jego miejsce sprowadził kilku dobrych piłkarzy, to czemu nie? Za Rodwella już chyba dużych pieniędzy nie wyciągnie, bo Jack okazał się mocno kontuzjogenny. Pożyjemy, zobaczymy... Moyes ma jednak sporą siłę w utrzymywaniu dobrych graczy w zespole. Z drugiej strony - transfer = pieniądze na wzmocnienia tak jak to było zimą po sprzedaży Bilialetdinowa. A może Kenwright znajdzie w końcu inwestora... Szuka go już od dobrych kilku lat i znaleźć nie może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plotki - te potrafią zaskoczyć każdego, nawet pewnie sam Sir Alex dziwi się co wypisują o transferach. Najpierw 'drugi Chicharito' - meksykański napastnik Marco Fabian, który ponoć bardzo spodobał się skautom obecnym na meczach w Meksyku, następnie wiecznie żywy Keita z Barcelony, który od dłuższego czasu jest u nich kandydatem na rezerwę i chciałby się wynieść z tego klubu. Komiczne byłoby przejście ponad 30-letniego zawodnika bez formy do klubu, który doskonale wie co to wypalony pomocnik (kochany Park). Martwi mnie trochę to, że Kagawa ciągle nie został oficjalnie potwierdzony w United. 17 milionów powinno wystarczyć, ale zawodnik na pewnie nie będzie grał za grosze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie wybierany najlepszym piłkarzem świata Brazylijczyk zerwał umowę z Flamengo. Powodem tej decyzji jest 20 milionowy dług, który tytułem niewypłaconej pensji ma klub wobec Ronaldinho. - Jego umowa wygasła - poinformowała media Gislaine Nunes, prawnik piłkarza.

No krótko powiem. Legia walczyć o niego! dzisiaj byłby ogromnym wzmocnieniem (serio) spokojnie z 10 goli by strzelił dodatkowo ma świetną technikę jest znany, potrafi poruszać na boisku i dodatkowo kibice przychodziliby na stadion na mecze właśnie po to żeby oglądać go na żywo ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że Legię byłoby stać na zatrudnienie takiego piłkarza? :huh: Też chciałbym dożyć czasów, w których w naszej lidze grałyby takie niegdyś głośne nazwiska, ale jestem realistą i wiem, że jeszcze troche sobie na to poczekam. :P Do tego dochodzą jeszcze inne kwestie, jak chociażby ta czy nawet jeśli Legia byłaby na tyle bogata, żeby go skusić do gry na Łazienkowskiej, to czy sam piłkarz zdecydowałby się na przyjazd do nie oszukujmy się, ale jak dla niego nieatrakcyjnej piłkarsko i mało medialnej ligi. No, ale rozumiem pofantazjować fajna rzecz. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia mam problem, by ściągnąć kogokolwiek do siebie. Ostatnie transfery okazały się klapą, więc tym bardziej transfery droższych graczy będą blokowane. Roniego bardzo ciepło bym powitał na Łazienkowskiej, ale nie ma na to szans. Prędzej jakiś klub z Chin, Kataru czy Rosji go kupi, bo będzie w stanie zapewnić mu luksusy do których piłkarz przywykł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jardel grał w Bułgarii, Rivaldo w Angoli (chyba nawet nadal tam kopie)... kto wie. :ohmy:

Bułgaria to jednak piłkarsko ciut wyższa półka niż Polska, a i 40-letni globploter Jardel, to nie ta marka co trzydziestoparoletni Ronaldinho. Nie twierdzę, że na taki transfer nie wyraziłby zgody, gdyby zapewnić mu bajońskie zarobki. Rzecz w tym, że nie ma po co sobie mydlić oczu - żaden polski klub nie posiada takich funduszy. Rekordowy kontrakt Smolarka opiewał na 400 tys. euro rocznie - Ronaldinho musiałby dostawać z... 10 razy tyle? Ekstraklasa, w której średnia frekwencja równa się 3 lidze angielskiej, nigdy nie wydoi takich zysków.

Skąd informacja, że Rivaldo grał w Angoli? Tam funkcjonuje profesjonalna liga piłkarska?

Down: Ten człowiek mnie szokuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko Wojciechowski w formie mógłby zrobić coś takiego - inni, choć wcale biedniejsi od JW nie są, nie zdecydowaliby się raczej na taki krok.

A akurat Brazylijczycy potrafią zaszokować. W sumie trudno znaleźć kraj, w którym nie było by jakiegoś piłkarza z kraju Kawy. Może Rivaldo był niechciany w Brazylii czy Portugalii, więc powędrował do Angoli, w której też przecież używają tego samego języka? :P Ew. szefem tego zespołu jest jakiś jego znajomy, a tego się niestety nie dowiem, bo informacje po angielsku o tej ekipie są bardzo zdawkowe.

Warto by wspomnieć jeszcze np. Denilsona, który kopał w Wietnamie, a z innych nacji Tony'ego Adamsa, ostatnio trenującego wspaniałą azerską Qabalę. :huh: Pieniądz rządzi światem.

Edit: przeczytałem link od Tigera. W sumie bardzo dziwne, bo o ile można spokojnie zrozumieć grę w Japonii, Korei czy na Bliskim Wschodzie, a nawet w Uzbekistanie (tamtejsza liga jest całkiem niezła), to Angola jest już kierunkiem totalnie egzotycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się czepiacie Rivaldo.Pojechał żeby tam kończyć kariere w spokoju.Pojechał tam bo wiedział że będzie tam największą gwiazdą i zawsze będzie grał w pierwszej 11.Po prostu stary jest i europejskie ligi są za w tym wieku dla niego dużym wyzwaniem a w Angolskiej lidze będzie gwiazdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam wręcz przeciwnie - po co się tak rozdrabniać? Rozumiem, pojechał by sobie pozwiedzać nową kulturę, do Japonii czy Chin. Rozumiem, zagrał na Bliskim Wschodzie, głównie dla pieniędzy, może żeby przenosić europejskie wzorce do Azji.. Ale Angola? No jak to brzmi? :tongue:

Lepiej, tak jak Zidane czy Cantona skończyć wcześnie, będąc na piedestale. Choć to tylko ich decyzja, więc niech robią cokolwiek zechcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu pragnie przygody w tak egzotycznym kraju.Pozwiedzać i coś ugrać.Wierzy że przejściem do ligi Angolskiej pozwoli tym drużynom wznieść się na szczyt, sprawić żeby więcej ludzi zainteresowało się nią a przytym zostać tam legendą.Może dzięki temu Angole stanie się nowym "krajem wypoczynkowym" dla starych piłkarzy.Poprostu Rivaldo zainteresował się Angolą i chce żeby więcej ludzi się nią zainteresowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosław Matusiak, Krzysztof Ostrowski i Jurijs Żigajews odchodzą z Widzewa (ale syf tam się robi)

Przegląd Sportowy pisze, że możliwy jest powrót do Legii Marka Saganowskiego i... Ismaela Blanco :trollface:

Saganowskiego prędzej bym się spodziewał w Podbeskidziu albo w Górniku niż w Legii chyba, że Urban chce zrobić swój gang w Legii co byłoby śmieszne (młodzież!!). Na miejscu Blanco chyba bym poczuł strzał w policzek gdyby Legia mi zaproponowała ofertę po tym jak mnie wyrzuciła, ale cóż polskie piekło i tego bym się spodziewał.

Melikson oficjalnie chce odejść z Wisły Kraków powiedział, że dla niego przygoda w polskiej lidze się skończyła i chce nabierać doświadczenia w większym klubie.

Prejuce Nakoulma jest bliski przejścia do Ajaccio. Szkoda by była jestem jego fanem i te jego odzywki genialne Będę go zjadł! :trollface:

Piotr Celeban. Obrońca Śląska jedną nogą jest już w Fortunie Duesseldorf. No już myślałem, że bardziej Legia w końcu tam byłby gwiazdą i nawet darmowe banany by mógł dostawać ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piłkarze powinni kończyć kariery w chwale i na szczycie, a wyjazdy egzotyczne są dość dziwne, przynajmniej moim zdaniem. Fajnym przykładem jest właśnie Zidane, przecież skończył karierę, kiedy był w świetnej formie (najlepszy zawodnik Mistrzostw Świata w 2006), mimo tego, że dostał czerwoną kartkę w finale właśnie tych rozgrywek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są już wypaleni (wspomniany Rivaldo wygrał naprawde sporo i grał bardzo dużo więc to normalne że kondycja nie taka)więc robią takie wyjazdy bo chcą grać a w Europie se już nie pograją.A Zidan jak pamiętam(a to słabo pamiętam)to chyba został zawieszony po tym wybryku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o planowanych transferach Legii to mnie krew zalewa. Co za kretyn to wszystko ustala?

-Ismael Blanco: Temu panu już podziękujemy. Miał kilka idealnych okazji do błyśnięcia i spartaczył je. Widać nie strzelił się w formę. Pytam tylko, po co drugi raz go ściągać? Było nie wywalać. Taka propozycja powinna być dla niego obrazą. :dobani:

-Marek Saganowski: Do niego co prawda nic nie mam (swojego czasu sporo dla Legii zrobił), ale to nie jest zawodnik dla dzisiejszej Legii. Wiem, że Marek trochę doświadczenia ma, grać jak chcę to potrafi, ale my szukamy młodych. Po kiego inwestować w starych dziadków ;) ? :dobani:

-Aleksandar Vuković:No i tu mamy piękne złożenie powyższych przypadków. Vukowić odszedł bez formy, odbudował się w Koronie i mamy go ściągać? Naprawdę nie ma innych lepszych piłkarzy? Na pewno ta operacja tania nie będzie. :dobani:

-Abdou Razack Traore: Wśród wszystkich propozycji ta najrozsądniejsza. Napastnik gdańskiego zespołu gra całkiem nieźle, lecz nie mógł rozwinąć skrzydeł, gdyż jego zespół grał piach. Na pewno w Legii lepiej by się odnalazł, gdyż piłkarzy wyuczonych do kreatywnej gry jest więcej. Taki nowy Chinyama, lecz lepszy. :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są już wypaleni (wspomniany Rivaldo wygrał naprawde sporo i grał bardzo dużo więc to normalne że kondycja nie taka)więc robią takie wyjazdy bo chcą grać a w Europie se już nie pograją.A Zidan jak pamiętam(a to słabo pamiętam)to chyba został zawieszony po tym wybryku.

Zidane'owi nie robiło to różnicy - i tak zapowiedział koniec kariery przed mundialem.

A Rivaldo ma swój klub w Brazylii, bodajże Mogi Mirim - mógłby sobie grać sam u siebie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?'Dortmund dogadał się z polskim Goetzem' - krzyczy w tytule niemiecki tabloid, dość dobrze orientujący się na lokalnym rynku transferowym. Jedyną niewyjaśnioną kwestią pozostawać ma, kiedy Rafał Wolski dołączy do mistrzów Niemiec.

Chwila chwila właśnie przypomniałem sobie, że przed sezonem Legia miała się nie osłabiać wręcz przeciwnie miała się wzmacniać -.-. Wiem, że talenty z naszej ligi będą odchodzić, ale Legia nie ma w tym momencie alternatywy żadnej nawet Radovic w formie jest dla mnie gorszy niż Wolski. Kucharczyk w tym momencie też nie będzie miał konkurencji bo Żyro też ma odchodzić. Kosecki ma zostać w Lechii Gdańsk i jak tu budować polską młodą myśl ofensywną? znając życie Legia kupi z czterech obcokrajowców typu Ogbuke czy Mikel Arrubuaena (jakoś tak), a za rok rozwiążą kontakt

mateusz(stefan)@ lepiej się tego nie dało ująć :brawa:

T-Mobile Ekstraklasa :brawa:

Kuszczak został bez klubu jak myślicie gdzie teraz pojedzie, a może wróci do Polski?. Boenisch natomiast już teraz zwiąże się 3-letnią umową z VFB Stuttgart

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...