Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

No więc weź pod uwagę to, że za komuny wszystko było wojskowe/milicyjne/etc. - skoro byliśmy de facto okupowani, to tak właśnie traktuję fakt funkcjonowania Legii w systemie. Równie dobrze ja bym mógł Ci wypominać, że to Wy macie Oleksego w zarządzie.

Legia była jednym z tych zespołów, które w tamtym systemie zyskały najbardziej. W praktyce zbudowano coś w stylu CSKA Legia zmienionego na polskie CWKS. Jeśli chciano "sprzątnąć" jakiegoś dobrego piłkarza z innego klubu to wystarczyło powołać go do wojska. Oprócz tego znana jest historia jak przedstawiciele systemu najpierw przyszli do Polonii, ale władze klubu odmówiły. Być może trzeba było wtedy wyzbyć się swoich ideałów i dzisiaj to Legia byłaby mało znaczącym klubikiem.

Trzy, że wracanie do tych czasów jest bez sensu ze względu na wyżej wymienioną okupację, ale rozumiem, że tworzenie własnej rzeczywistości i mitu "Wielkiej Polonii" pozwala Wam jakoś uporać się z faktami.

Fakty są takie, że Polonia była mistrzem kraju grając w praktyce na warszawskim gruzowisku, więc żadnego wielkiego mitu nie trzeba tutaj tworzyć. System ponoć się zmienił, ale dalej władze rzucają kłody pod nogi. Teraz słyszę, że zamierzają pomóc! Trochę późno...

Według mnie to jest jak najbardziej argument - dlaczego nie warto z nim dyskutować? I co mają do tego przykłady z Polski?

Ano to, że po zbudowaniu większego obiektu zwiększała się frekwencja. Mam nieodparte wrażenie, że największymi przeciwnikami nowego stadionu Polonii są kibice Legii Warszawa. Nie wiem czy to kompleksy, czy może strach przed lokalnym rywalem, ale jak jest jakaś dyskusja nt. Polonii to zabierają głos i protestują przed jakimikolwiek korzystnymi dla klubu decyzjami. Pewnie chcieliby, żeby wszystko szło na Legię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta2:

No wiesz, doskonale pamiętam, jak mieliśmy paskudny stadion i jednak frekwencja była większa.

Nie uważam też, co pisałem wielokrotnie, że to jest w porządku, że jedna drużyna ma stadion, a druga nie. Z drugiej strony - jeżeli trzeba ustawiać priorytety, to Legia go bardziej potrzebowała, bo przychodzi tam konkretna liczba kibiców.

Piszesz, że te 10-15 tys. by przyszło - ale nie mieszkasz w Warszawie, prawda? To nie Kraków czy Łódź, że się rozkłada mniej więcej po równo. Jak w Warszawie jest mecz Legii, to na każdym kroku można spotkać ludzi w barwach. Podczas meczu Polonii nie widziałem jeszcze nikogo - a mieszkałem dłuższy czas na Muranowie. Można też porównać ilości osób, które jeżdżą na wyjazdy. W tym mieście po prostu nie ma klimatu na kibicowanie Polonii.

Tak czy inaczej, teraz duży sprawdzian przed kibicami Polonii - ci prawdziwi niewątpliwie zostaną, ale sam jestem ciekawy, ile osób będzie chciało chodzić na B klasę.

Pozdrawiam,

edit:

Legia była jednym z tych zespołów, które w tamtym systemie zyskały najbardziej. W praktyce zbudowano coś w stylu CSKA Legia zmienionego na polskie CWKS. Jeśli chciano "sprzątnąć" jakiegoś dobrego piłkarza z innego klubu to wystarczyło powołać go do wojska. Oprócz tego znana jest historia jak przedstawiciele systemu najpierw przyszli do Polonii, ale władze klubu odmówiły. Być może trzeba było wtedy wyzbyć się swoich ideałów i dzisiaj to Legia byłaby mało znaczącym klubikiem.

Znam historię Legii, zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę. Legia powoływała do wojska, Wisła do milicji itd. ale jakie to ma znaczenie dzisiaj? Obie drużyny startowały z podobnego pułapu - tak się stało, że więcej kibiców ma Legia, cóż, bywa. Przecież kibicując Legii nie utożsamiam się z komunistyczną ideologią - zauważ, że 99% kibiców demonstruje nienawiść do komuny. Myślę, że wielu ludzi pomimo niechęci do systemu kibicowało Legii traktując sytuację okupacyjną jako przejściową (np. mój tata czy dziadek - zawsze byli antykomunistyczni ale nie zmienili sympatii klubowych tylko ze względu na to, że panował komunizm). Każdemu klubowi, również Polonii, można wyciągnąć jakieś brudy.

Zresztą, a propos wyzbywania się swoich ideałów to dokładnie ta sytuacja odbija się obecnie Polonii czkawką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bez łopatologii się nie obejdzie...

To nie Kraków czy Łódź, że się rozkłada mniej więcej po równo.

-Czy Ty wiesz ile osób chodziło na Cracovię przed budową nowego stadionu, w jakiej sytuacji była Cracovia w 3 lidze? Nie wiesz.

Czy Ty wiesz, że Widzew przed erą swoich sukcesów był klubem osiedlowym, a ŁKS bezsprzecznie rządził w Łodzi? Nie wiesz.

Czy widziałeś jak zmieniła się frekwencja w Gdyni po zbudowaniu nowego stadionu? Nie widziałeś.

Przede wszystkim, kolego ze STOLICY. :) Czy zdajesz sobie sprawę, ile osób mieszka w Warszawie, do ilu można trafić z ciekawą ofertą, ładnym i kameralnym stadionem, fajną atmosferą? Nie wiesz, bo niestety uważasz, że skoro na Wielkiej Legii stadion wypełnia się 2x na sezon, z czego jeden raz - o ironio - w derby, to jest to wina Warszawy i warszawiaków...

Bo o potencjał kibicowski Polonii nie będę Cię pytał - dla takich jak Ty niezmiennie jest on zerowy, nawet jeśli 2000 ludzi idzie na Pepsi. I oczywiście wiecie to dużo lepiej od nas.

Druga sprawa jest taka, że o charakterze klubu decydują kibice, a jak wiesz to na Legii i Lechii były największe manifestacje antykomunistyczne, to dwa

-Tak, tak, to oczywiście nie przeszkadzało nikomu w chlubieniu się sukcesami, dzisiaj chlubi się nimi dalej. Wiadomo, przyroda.

Trzy, że wracanie do tych czasów jest bez sensu ze względu na wyżej wymienioną okupację, ale rozumiem, że tworzenie własnej rzeczywistości i mitu "Wielkiej Polonii" pozwala Wam jakoś uporać się z faktami.

-Tak, tradycja i historia są bez sensu, kiedy własne przynoszą tylko wstyd...

Mity, to tworzycie wy, bredząc coś o "historii, której nie dorównacie", nagle przypominając sobie o Deynie czy na każdym kroku kolorując Powstanie w swoje barwy, jednocześnie używając sloganów "arbeit macht frei", "wihte power" czy "kkk"...

Piszesz o pisaniu historii przez patriotów - a gdzie jesteście teraz? Na różnego rodzaju obchodach, rocznicach, czy gdy np. trzeba wspomóc kombatantów?

-To, że nie rywalizujemy na tym samym polu, co ludzie, których stworzył Wielki Patriota Bordziłowski, nie znaczy że nie staramy się działać w swoim zakresie. Życzę Ci, byś kiedyś zrozumiał, że wy możecie teraz wbrew swojej historii PAMIĘTAĆ, a na Polonii powstańcy grali, ginęli i po wojnie na nią chodzili.

Każdemu klubowi, również Polonii, można wyciągnąć jakieś brudy.

-Brudy... Chłopie, Twój klub całą swoją potęgę zbudował na szambie. Polonia swój resort odrzuciła i za karę poniewierała się 40 lat po niższych ligach.

Z mojej strony dyskusja jest zakończona, przepraszam za zburzenie spokoju w postrzeganiu świata przez pryzmat propagandy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo o potencjał kibicowski Polonii nie będę Cię pytał - dla takich jak Ty niezmiennie jest on zerowy, nawet jeśli 2000 ludzi idzie na Pepsi. I oczywiście wiecie to dużo lepiej od nas.

No tak, tu muszę przyznać Ci rację - najlepiej wychodzą Wam wyjazdy, na które macie mniej, niż 20 km.

-Tak, tradycja i historia są bez sensu, kiedy własne przynoszą tylko wstyd...

Mity, to tworzycie wy, bredząc coś o "historii, której nie dorównacie", nagle przypominając sobie o Deynie czy na każdym kroku kolorując Powstanie w swoje barwy, jednocześnie używając sloganów "arbeit macht frei", "wihte power" czy "kkk"...

Argument poniżej pasa. Nie mogę odpowiadać czy przyjmować odpowiedzialności za niektórych baranów - tak samo mógłbym się do Ciebie przyczepić za "stop pijanym kierowcom" czy za lewicowe (lub wręcz lewackie) sympatie Waszych niektórych grup. Nie robię tego, gdyż na samym końcu mówimy o kibicowaniu klubowi piłkarskiemu, a nie o przynależności do grupy ideologicznej.

-To, że nie rywalizujemy na tym samym polu, co ludzie, których stworzył Wielki Patriota Bordziłowski, nie znaczy że nie staramy się działać w swoim zakresie. Życzę Ci, byś kiedyś zrozumiał, że wy możecie teraz wbrew swojej historii PAMIĘTAĆ, a na Polonii powstańcy grali, ginęli i po wojnie na nią chodzili.

Aha, czyli fakt, że komunistyczny generał był prezesem mojego klubu 60 lat temu powoduje, że ja nie mogę wyrazić swojego szacunku wobec Powstania Warszawskiego? Żelazna logika. Zresztą, nawet przyjmując Twoje argumenty - kto jest w tym wypadku gorszy - My, którzy próbujemy zamazać haniebny okres w historii naszego klubu, czy Wy, którzy mając takie tradycje powstańcze robicie tak mało?

-Brudy... Chłopie, Twój klub całą swoją potęgę zbudował na szambie. Polonia swój resort odrzuciła i za karę poniewierała się 40 lat po niższych ligach.

Mistrzostwa Polski Legii przed 89' - 4 (ostatnie w 1970), po 89' - 5. (dla porównania Ruch pomiędzy 45-89: 10 mistrzostw) Nie widzę tu symptomów jakiegoś niewiarygodnego budowania potęgi. Ale myśl sobie, co chcesz.

Jeżeli kibicowanie konkretnemu klubowi jest dla Ciebie jednoznaczne z utożsamianiem się z ideologią jego władz do 2 pokoleń wstecz, to jednak jest to spory problem światopoglądowy...

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Polski Legii przed 89' - 4 (ostatnie w 1970), po 89' - 5. (dla porównania Ruch pomiędzy 45-89: 10 mistrzostw) Nie widzę tu symptomów jakiegoś niewiarygodnego budowania potęgi. Ale myśl sobie, co chcesz

Tyle, że Legia w ciągu tych kilkudziesięciu lat i dzięki tym czterem tytułom wyrobiła sobie silną markę. Szykany wobec Polonii sprawiły, że w Warszawie miał się liczyć tylko jeden klub - Legia. Jak widać dzisiaj ten sposób myślenia udało się zaszczepić u wielu młodych kibiców.

Jeżeli kibicowanie konkretnemu klubowi jest dla Ciebie jednoznaczne z utożsamianiem się z ideologią jego władz do 2 pokoleń wstecz, to jednak jest to spory problem światopoglądowy...

Nie w tym rzecz. Pisząc pogardliwie o Polonii, na którą nie przyjdzie nawet 10 tys. kibiców i inne teksty w stylu "kto kibicuje im w Warszawie", pięknie wpisujesz się w politykę prowadzoną przez władze komunistyczne. Twoje argumenty są wyłącznie ideologiczne, to dostałeś ideologiczną odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulik - no i jak z Tobą dyskutować, skoro w kontekście budowy nowego stadionu używasz "argumentu" o wyjazdach? Żelazną logiką wykazujesz się Ty, z jednej strony wyrażając szacunek wobec Powstania, a z drugiej akceptując okrzyki "Polonia ka..." o klubie, którego piłkarze byli powstańcami, na boisku którego powstańców zabijano. W kwestii logiki działań niestety nie powinieneś dużo mówić, bo to tylko jeden przykład i to nawet nie sztandarowy, a także o to rozbija się kwestia szerszego działania na rzecz pamięci. Poza tym podaj mi przykład jakichkolwiek działań tej "lewicowej, a nawet lewackiej grupy, a nawet i grup"? Powiedz mi co złego jest w posiadaniu lewicowych poglądów? Powiedz mi co złego jest w przypominaniu wam, że Deyna mówiąc krótko nie był aż tak święty jak go malujecie?

I kibicowanie klubowi nie jest dla mnie jednoznaczne z utożsamianiem się z określoną ideologią. Kibice Polonii zwyczajnie mogą to robić z czystym sumieniem, bez zakłamywania własnej historii, bez tworzenia fałszywych, przesiąkniętych hipokryzją legend i mitów, bez "pamiętania" o jednym i "zapominania" o drugim.

Nie oczekuję odpowiedzi na te pytania, wytłumaczę Ci tylko najważniejszą rzecz, bo nie jest moją intencją kłócenie się i wytykanie Ci kolejnych wad waszej jedynej słusznej propagandy. Kibicuj sobie Legii, jeśli jesteś przy tym porządnym człowiekiem, to życzę Ci wszystkiego najlepszego i przeżywania samych sukcesów swojej ukochanej drużyny. Ale jeśli będziesz próbował wykazywać komukolwiek, że Legii należy się więcej od Polonii, to ja będę Ci przypominał o rzeczach, które temu przeczą. Nic więcej.

Edyta do kolegi niżej:

Standardowe podejście kibica Legii... Nikt nigdy nie mówił, o "takim samym" stadionie dla Polonii. Zawsze chodziło tylko o równe traktowanie i obietnicę złożoną oficjalnie przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, która zapewniała, że "w 2011 roku piłkarze Polonii będą grać na nowym stadionie".

Druga sprawa to tłumaczenie oczywistości - gdyby ta obietnica została spełniona, to Polonia na 100% by nie upadła. Tylko, że jej spełnienia nie chciał nikt - ani sponsorowane przez włodarzy Legii władze miasta, ani JW. Także śmieszyć może jedynie Twoja niewiedza.

Co do "historycznych dywagacji", to niewątpliwie nie rozumiesz o czym piszemy, więc...

I co do Hutnika - Hutnik ma stadion. Odpowiedni jak na swoje możliwości i potrzeby. Polonia nie miała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seattle Sounders - Chelsea 2:4

Chelsea w swoim pierwszym sparingu dość pewnie pokonała drużynę z USA. Bramki dla Niebieskich strzelali Lukaku (2x), Eden Hazard oraz Marko Marin.

Gra wyglądała jak na pierwszy sparing na pewno bardzo dobrze. Zaimponował mi szczególnie belgijski snajper, Lukaku, który ustrzelił dublet. Były gracz Anderlechtu bardzo często świetnie wychodził do piłek i dobrze się zastawiał. W dodatku strzelił dwa efektowne gole, bardzo pewnie wykorzystując swoje szanse. Bym powiedział, że były to bramki strzelone typowo w stylu Didiera Drogby. Bardzo dobrze zaprezentował się również nowo pozyskany niemiecki pomocnik, czyli Marko Marin, który strzelił gola i do tego dołożył asystę w postaci pięknego prostopadłego podania do Lukaku. W dodatku popisał się kilkoma dobrymi dryblingami, na minus to, że Marko wydaje się być odrobinę zbyt samolubny. Podobnie jak Niemiec, zaprezentował się Eden Hazard, czyli niezłe dryblingi, porządne dogrania do kolegów no i strzelony gol typowo w swoim stylu, czyli zejście do środka i strzał na bramkę. Czekam z niecierpliwością na spotkanie z PSG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - ostatni raz wrócę do tematu wink_prosty.gif

Kulik - no i jak z Tobą dyskutować, skoro w kontekście budowy nowego stadionu używasz "argumentu" o wyjazdach?

No przecież sam napisałeś odnośnie potencjału kibicowskiego argument, że w 2000 przychodzicie na Stadion Wojska Polskiego (a przynajmniej w ten sposób zrozumiałem Twoją wypowiedź - jeżeli źle, to przepraszam) - więc tylko chciałem nadmienić, że to wyjątek od reduły.

Żelazną logiką wykazujesz się Ty, z jednej strony wyrażając szacunek wobec Powstania, a z drugiej akceptując okrzyki "Polonia ka..." o klubie, którego piłkarze byli powstańcami, na boisku którego powstańców zabijano.

Po pierwsze, to to jest demagogia, bo myślę, że w każdym klubie w Polsce możnaby znaleźć Powstańców/AKowców itd. Po drugie - nigdzie nie napisałem, że akceptuję okrzyki na temat Polonii, to dwa. Fakt, że akceptuję wulgaryzmy na stadionie jako element budowania napięcia - poza nim już niekoniecznie. Zresztą, nie będę wspominał, która drużyna ostatnio użyła wulgaryzmu na derbach wink_prosty.gif

W kwestii logiki działań niestety nie powinieneś dużo mówić, bo to tylko jeden przykład i to nawet nie sztandarowy, a także o to rozbija się kwestia szerszego działania na rzecz pamięci. Poza tym podaj mi przykład jakichkolwiek działań tej "lewicowej, a nawet lewackiej grupy, a nawet i grup"? Powiedz mi co złego jest w posiadaniu lewicowych poglądów?

Nie ma w tym generalnie nic złego, ale w kontekście ucisku komunistycznego, o którym pisałeś jest to sprawa dość śliska. Zresztą, Meth, przeczytaj proszę dokładniej mój post - napisałem w nim o tym tylko w ramach kontrargumentu do Twoje go "white power" - napisałem, że równie dobrze ja mógłbym się czepiać o akcenty lewicowe, czego nie robię - bo nie wszyscy mają takie poglądy.

Powiedz mi co złego jest w przypominaniu wam, że Deyna mówiąc krótko nie był aż tak święty jak go malujecie?

Filozofia Kalego - jak my Was obrażamy to jest to podniesienie ręki na tradycje powstańcze, ale jak Wy obrażacie naszego legendarnego piłkarza, to jest tylko "przypominanie, że nie był aż tak święty jak go malujemy" - mydlenie oczu, bo dobrze wiadomo, że nie o Deynę tu chodzi tylko o obrażenie Legii. Zresztą, abstrahując z jednej strony piszesz o tradycji, a przecież polską tradycją jest to, że o zmarłych nie mówi się źle.

Ale jeśli będziesz próbował wykazywać komukolwiek, że Legii należy się więcej od Polonii, to ja będę Ci przypominał o rzeczach, które temu przeczą. Nic więcej.

Legii należy się więcej od Polonii, bo to lepiej zarządzany klub z większą bazą kibiców - co nie znaczy, że Polonii nie należy się nic.

Edyta do kolegi niżej:

Standardowe podejście kibica Legii... Nikt nigdy nie mówił, o "takim samym" stadionie dla Polonii. Zawsze chodziło tylko o równe traktowanie i obietnicę złożoną oficjalnie przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, która zapewniała, że "w 2011 roku piłkarze Polonii będą grać na nowym stadionie".

No i tu się zgodzę w pełni - osobiście uważam, że Polonia powinna dostać nowy stadion, nie na 30 tysięcy, odpowiednio mniejszy - ale dostać powinna. Pomijając już nawet kwestię równego traktowania - dochodzi element pragmatyczny, bo większy stadion to większy sektor gości.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legii należy się więcej od Polonii, bo to lepiej zarządzany klub z większą bazą kibiców - co nie znaczy, że Polonii nie należy się nic.

Nie powiedziałbym, żeby komukolwiek "należało się". Skoro to lepiej zarządzany klub, to w zasadzie nie powinno mu się nic należeć - w końcu sam powinien sobie radzić. Najważniejsze, żeby kluby były uczciwie traktowane. Zaganianie Polonii do narożnika przez Ratusz uważam, że nieuczciwe. Można powiedzieć, że władze idą cały czas Legii na rękę, nawet budują duży, piękny stadion. Tymczasem drużynie z Konwiktorskiej permanentnie utrudniają funkcjonowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulik:

No przecież sam napisałeś odnośnie potencjału kibicowskiego argument, że w 2000 przychodzicie na Stadion Wojska Polskiego (a przynajmniej w ten sposób zrozumiałem Twoją wypowiedź - jeżeli źle, to przepraszam) - więc tylko chciałem nadmienić, że to wyjątek od reduły.

-Ale to już był tylko kontrargument do stwierdzenia, że Polonia nie ma potencjału kibicowskiego na nowy stadion. Jeśli 2k ludzi idzie na derby na Ł3, a np. 3 lata temu było tam ok 600 osób, a wcześniej między 150 a 350, to chyba mogę tego użyć jako jednego z argumentów? Na dodatek wskazywałem Ci wzrost frekwencji po budowie nowoczesnego obiektu w miejscach, o których wcześniej mówiono "nigdy nie zapełnią takiego stadionu", więc drastyczny wzrost ilości kibiców Polonii na derbach przy Ł3 po budowie nowego stadionu uważam za dobry argument. Chyba rozumiesz o czym mówię. smile_prosty.gif

Po pierwsze, to to jest demagogia

-Po części. Wytykanie mające na celu zwrócenie Twojej uwagi na inny punkt widzenia niż Twój. smile_prosty.gif

napisałem, że równie dobrze ja mógłbym się czepiać o akcenty lewicowe, czego nie robię - bo nie wszyscy mają takie poglądy.

-Rozumiem dobre intencje i nie mam zamiaru dalej się kłócić... Ale te poglądy lewicowe to zarzut? Nie uważam tego za nic "śliskiego" w żadnym kontekście, ponieważ posiadanie poglądów lewicowych to jedno, a utożsamianie się z / gloryfikowanie zbrodniczego ustroju to drugie. Podejrzewam, że zarzucałbyś za przykładem swoich kolegów to drugie, ale 1) oni nie rozumieją różnicy, o której pisałem w poprzednim zdaniu, więc wszystko co "nie jest łyse" = lewactwo 2) taka grupa istnieje tylko w ich opowieściach, tak jak kiedyś "nożownicy".

Filozofia Kalego

-Uwierz mi, tu nie chodzi o obrażanie, tylko o wytykanie hipokryzji, niezbyt eleganckie - fakt.

Legii należy się więcej od Polonii, bo to lepiej zarządzany klub z większą bazą kibiców - co nie znaczy, że Polonii nie należy się nic.

-Nigdy. Legii i Polonii jeśli w ogóle cokolwiek się należy, to tyle samo - pamiętając o zachowaniu proporcji. Legii więcej może się należeć od sponsorów, reklamodawców, kontrahentów biznesowych - jeśli oni uznają, że jej marka jest tego warta - bo to jest ich interes. Miasto ma wspierać sport SPRAWIEDLIWIE. Zwłaszcza, jeśli już zaangażowało w to pieniądze PUBLICZNE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę w to uwierzyć. Grali z jakimiś nołnejmami a ramisy wywieźli. Niby te remisy są korzystne bo zdobyte na wyjeździe i promujące do następnej rundy rozgrywek ale z czym do ludzi i europejskich pucharów ja się pytam? Żałosne widowiska, już znalazłem na jednym z Białoruskich kanałów mecz Naftana z Crveną Zvezdą który przysparzał wiele emocji i padło w nim 7 bramek. Moja wiara w Polską piłkę wynosi równe 0. Ciekawe co Ruch pokaże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch sie ladnie pokazal, ale Slask to tragedia. Nie wspomne o zapewnieniach, ze na LM nie oslabia zespolu a wrecz wzmocnia... Legia i Lech tez smiechowo.

Imho najbiedniejszy Ruch zagral najlepiej i to nie tylko w tym meczu ale w calym poprzednim sezonie i smiem twierdzic, ze bedzie waznym graczem w nadchodzacym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Po czym oceniasz, że ktoś zagrał najlepiej? Przecież żaden z meczów Polskich klubów w el. LE nie był transmitowany...

Co do Śląska to nie ma co się dziwić, wielki pan Solorz, kupił klub po czym ma głęboko w poważaniu, nie daje pieniędzy nawet na podstawowe potrzeby o transferach nie wspomnę... To jest po prostu ponury żart, ciężko jest się spodziewać dobrej gry gdy odchodzi 2 ważnych obrońców- Celeban i Fojut czy bardzo solidny w poprzednim sezonie Madej a przychodzi kto? Rezerwowy z Zagłębia, Grodzicki i Patejuk... te transfery wyglądają przeciętnie nawet na środek tabeli w Ekstraklasie a przy walce o LM wygląda komicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Po czym oceniasz, że ktoś zagrał najlepiej? Przecież żaden z meczów Polskich klubów w el. LE nie był transmitowany...

Jest coś takiego jak relacja radiowa czy stream. nie zdziwiłbym się żeby oglądał lub słuchał

Fajni są potencjalni przeciwnicy polskich ekip w dalszych rundach eliminacji europejskich pucharów.

Ruch może trafić na Inter, Śląsk na Anderlecht , Red Bull Salzburg , Helsingborg czy cfr cluj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta

Dobrze, że nie oglądałeś wczoraj Polsatu, bo jako kibic Śląska mógłbyś się zakrztusić. Prezenterka wiadomości sportowych z dumą ogłosiła, że "grupa Polsat jest bardzo aktywna jeśli chodzi o transfery". Później dodała, że zamierzają z rozpadającej się Polonii ściągnąć Jodłowca i Dwaliszwilego i jeszcze najlepszy tekst "właściciel Śląska, Zygmunt Solorz, jako jedyny z polskich kandydatów do mistrzostwa konsekwentnie wzmacnia zespół, a pozostali się osłabiają". Komedia. Odeszło kilku zawodników, mówią coś tam o transferach, tylko z Polonii pozostali także wyciągają graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra weź nie płakusiaj. Żeby nie to że jest Polakiem to nawet byś się o to nie kłucił. Modrić niech sobie idzie, zdrajca jeden sprzeda się za srebrniki i to do kogo? A ta nominacja Błaszczykowskiego to jakieś nieporozumienie. Już Piszczek jako jeden z najlepszych obrońców Bundesligi zasługiwałby na to bardziej niż Błaszczykowski i Kagawa razem wzięci. Jak dla mnie te nominacje to jakaś kpina. Możesz mnie mieć za kogo chcesz, ja i tak uważam że specjalnie się nie wyróżniał na tle kolegów z zespołu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się już niezła komedia robi.

Kibice GKSu (podobno) mocno zaprotestowali i władze klubu podziękowały panu inwestorowi. I teraz został on z tą licencją Poloni na lodzie :). W poniedziałek ma być info co będzie dalej. Nie wiadomo śmiać się czy płakać :P.

Jeśli te nasze kluby przetrwają II rundę eliminacji, to w 3 też nie jest źle. Żadnych znanych przeciwników - wszyscy są do ogrania. Ale czy nasi dadzą radę, to już inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Piszczek jako jeden z najlepszych obrońców Bundesligi zasługiwałby na to bardziej niż Błaszczykowski i Kagawa razem wzięci. Jak dla mnie te nominacje to jakaś kpina.

No sorry, ale Piszczek też się w tym sezonie jakoś nie popisał, jesień miał słabą, a później grał dobrze ale bez fajerwerków. Był to jeden z jego najsłabszych sezonów w Bumdeslidze. I w tym sezonie to Lahm był od niego zdecydowanie lepszy.

Kuba też na początku nie grał dużo, ale jednak jego staty z tego sezonu o czymś świadczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym oceniasz, że ktoś zagrał najlepiej? Przecież żaden z meczów Polskich klubów w el. LE nie był transmitowany...

A widzial wasc okreslenie 'IMHO' w tym zdaniu przeze mnie zapisanym? Nie? To sie przypatrz. Ponadto tak juz wspomnial VanNerd93 sledzilem relacje na zywo wiec cos moge o tym powiedziec.

Pierwsze słysze żeby tak marnych grajków chcieli w Tottenhamie

Widocznie malo sluchasz. W wielu miejscach tak pisano, wiec cos moze w tym byc, chociaz rownie dobrze moze to byc wymysl jakiejs prozniaczej glowy.

Twoja opinie o Blaszczu zbede litosciwym milczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze byli nominowani przez dziennikarzy, co czyni ten plebiscyt... no, mało wartym. Np. walijski postanowił sobie zażartować i dał najwięcej punktów anonimowemu w skali Europy napastnikowi ze swojej rodzimej ligi, głosy rozkładały się na bardzo dużą liczbę piłkarzy i ostatecznie Leslie Davies, kimkolwiek jest, znajduje się na tej liście. ermm.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze żeby tak marnych grajków chcieli w Tottenhamie

Danny Rose. Mówi Ci coś to nazwisko? jezyk1.gif

ostatecznie Leslie Davies, kimkolwiek jest, znajduje się na tej liście.

Jeśli my wybralibyśmy Piecha to by się natomiast Walijczycy dziwili co taki no-name robi w tym zestawieniu. A tak wybrali sobie swojego Piecha, by podbudować chłopaka. Bo statystyki ma niezłe - od 5 lat strzela gola co drugi mecz.

Potencjalne transfery Milanu ostatniego czasu:

Bendtner

Yanga-Mbiwa

Van Persie

Dżeko

Tevez

Matri

Destro

Astori

Z tej listy godni uwagi są: Van Persie, Yanga-Mbiwa i Tevez. Na resztę stawiam krzyżyk. Ja się dziwię dlaczego zarząd nie chce spróbować ściągnąć M'Vile? Potrzeba nam gracza o takiej charakterystyce. No chyba, że Nocerino zacznie grać jak w Palermo, ale to będzie morderstwo jego talentu. Tak czy inaczej: Czarno to widzę. A był do wyrwania Giroud, Podolski, BORINI !!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...