Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

Przez trzy najbliższe sezony kibice będą mogli oglądać mecze Ligi Mistrzów na antenie Telewizji Polskiej oraz SPORT.TVP.PL! TVP pokaże aż 18 spotkań najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie.

Telewizja Polska pokaże mecze ostatniej rundy kwalifikacyjnej, sześć kolejek fazy grupowej, po dwa mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe oraz finał, a także mecz o Superpuchar Europy.

Dodatkowo, jeśli polski zespół zakwalifikuje się do najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych świata, TVP i SPORT.TVP.PL pokażą wszystkie jego spotkania. Kolejną atrakcją dla kibiców będzie emitowany w każdym tygodniu magazyn UEFA, w którym znajdą się gole, opinie ekspertów oraz wywiady. W każdą środę wyemitowane zostaną skróty ze wszystkich meczów.

No cóż...

Jeżeli chodzi o stacje telewizyjne to zawsze będę za Polsatem (nie wliczam Canal+ tylko te stacje które mam) Borek, Pełka, Iwanow dodatkowo Juskowiak, Kowalczyk, Prusik i Kołtoń do wyboru do koloru. Na TVP jest tylko i wyłącznie Szpakowski który niestety powoli przygasa może ma te napięcie i potrafi dobrze włączyć się w akcje, ale zaczyna być ignorantem piłkarskim (w Fifie jeszcze tego aż za bardzo nie widać bo nie przeszkadza) Jasina i Iwański są jeszcze gorsi od Szpaka szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy to przeczytałem, to myślałem że spadnę z krzesła. Gorszej wiadomości już dzisiaj nie mogłem chyba przeczytać. Przecież komentarz na TVP jest taki okropny. W ogóle nie na temat tego co obecnie dzieje się na boisku (i nie tylko), tylko przez cały mecz gadają sobie pięknie jak to 100 lat temu bł jakiś mecz.

Na Polsacie Borek i spółka komentują, przynajmniej przez większą część spotkania, to co dzieje się aktualnie na murawie. Czasami powiedzą jakąś ciekawostkę, pogadają o transferach, formie piłkarzy itd, ale komentarz w większości dotyczy jednak aktualnego spotkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy najbliższe sezony kibice będą mogli oglądać mecze Ligi Mistrzów na antenie Telewizji Polskiej oraz SPORT.TVP.PL!

Niby wiadomość zła nie jest... Tylko ilość ćwierćfinałów mi się nie podoba. Dwa? Ćwierćfinałów jest 4: 2 i 2. To jak puszczają jeden na żywo to potem mogliby zamiast klasycznych romansideł rzucić powtórkę drugiego ćwierćfinału. I tak Milan na żywo zobaczę jak zagra z kimś z Hiszpanii ( czego nie chcę, już mi się to przejadło. Tak jak Anglicy w 1/8 i wychodzenie z drugiego miejsca).

Jeżeli chodzi o stacje telewizyjne to zawsze będę za Polsatem (nie wliczam Canal+ tylko te stacje które mam)

Masz N? Jagoda to prawdziwy wariat. Pol myśli, że coś wie. Najlepszy z nich jest Terlecki. Mógłbym człowieka słuchać godzinami. Jako jeden z nielicznych potrafi powiedzieć, że X jest wyśmienitym technikiem za to Y jest bardzo szybki i " fizycznie na 100%" nie przez pryzmat gry w konkretnym klubie.

Borek, Pełka, Iwanow dodatkowo Juskowiak, Kowalczyk, Prusik i Kołtoń do wyboru do koloru.

Noś to wymienił IMO zbiór pajaców. Oczywiście nie wszyscy, ale są tu dwa nazwiska największych subiektywistów w telewizji:

Kowalczyk: JAK DO KOMENTOWANIA SPOTKANIA MOŻNA ZAPROSIĆ TYPA ZAKŁADAJĄCEGO KRAWAT FCB I JADĄCEGO PO WSZYSTKIM CO NIE JEST FCB !!?? Jak się czują wtedy kibice drużyny, która akurat ma grać przeciwko Barcelonie?

Kołtoń: Zawsze, zawsze, zawsze jesteśmy za różnymi zespołami. Gra Utd-Chelsea. On jest za tymi pierwszymi. Gra Milan. On jest zawsze przeciw. Gra Marsylia-Inter. On na uparciucha za Interem. To że mamy odmienne gusta mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi natomiast fakt, że dziennikarz koszący ładne grosiwo mógłby swoje sympatie jakoś argumentować!

Na TVP jest tylko i wyłącznie Szpakowski który niestety powoli przygasa może ma te napięcie i potrafi dobrze włączyć się w akcje, ale zaczyna być ignorantem piłkarskim

Oglądałem na Polsacie mecz Milan - Barcelona. Dowiedziałem się totalnie każdej ciekawostki na temat zawodników Barcelony, ich partnerek, kochanek, psów, babciów, dziadziów, dzieciów. Gdyby była dogrywka to bym się dowiedział ile loków ma Puyol na jednym kosmyku. A że akurat się wtedy urodziło dziecko (bodaj) Nocerino to już nie warto było powiedzieć. Jedyna ciekawostka na temat zawodników Milanu? W Milanie gra były napastnik Barcy - Ibra, który miał konflikt z Pepem, który to natomiast bla bla bla...

Czy to jest ignorancja?

Eden Hazard najprawdopodobniej wybrał grę dla Chelsea!

Nie dalej jak wczoraj płakałeś, że idzie do United :laugh: :laugh: :laugh:

Ja bym się lepiej na Twoim miejscu wstrzymał z radościami i smutkami do 6go bodajże czy kiedy tam miał ogłosić. Bo mimo całej sympatii dla Edena, ale odwala szopkę jak Ganso.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hazarda prawdziwa gwiazda się robi. Ograniczył się do trzech klubów i zastrzegł sobie, że będzie grał tylko tam, gdzie może liczyć na bardzo regularne występy. Jest wart 'trochę', ale to ciągle młody zawodnik, który chce zbyt wiele. Mam nadzieję, że będzie mu się dobrze wiodło w Chelsea, bo właśnie tam go widzę i powiem więcej - nie będę rozpaczał, gdy rzeczywiście będzie chciał tam grać. Ja wolę Kagawę, za którego moglibyśmy dać o połowę mniej i dołożyć resztę do drugiego transferu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pogubił się w momencie gdy wmawiano mu karierę nowego Zidana. Chłopak zamiast pracować na swoje miejsce chciał takowe mieć za bezcen i kilo gruszek - nie dziwota, że Carletto go olewał.

Czytając słowa Kruczka przypomniałem sobie, że miałem wtrącić trzy grosze do kwestii Yoanna.

Maldini półtorej roku po sprzedaniu Francuza powiedział dlaczego ten tak mało grał: spóźniał się na treningi, nie próbował przyswoić języka. Nie widzę w tym jego ' gwiazdorzenia'. Chłopak mógł się po prostu nie odnaleźć w Italii. W końcu miał 21 lat i nie każdy w tym wieku potrafiłby z niewielkiego francuskiego klubu grać nagle z Kaką i spółką w Mediolanie.

Problem Gourcuffa zaczął się tuż po Mundialu 2010, gdy wyszło na jaw, że to on był kretem u Domenecha. Wtedy jego notowania w Lyonie zaczęły spadać, chłopak zgubił formę, którą tak oczarowywał w Bordeaux. Teraz nadzieja francuskiej piłki schodzi przy gwizdach... Szkoda, bardzo szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturMilan@

Niestety Telewizji N nie mam, a dużo słyszałem o tej stacji, że świetnie komentują (jedynie oglądałem mecz Wisły z czwartej rundy) i miałem dobre wspomnienia z oglądania tego spotkania. Właśnie N ma mieć teraz LM+LE nie?.

Akurat Borek to klasyka jak oglądam jakiś mecz na Polsacie to właśnie myślę kto będzie komentował i pierwsze nazwisko jakie mi się włącza to właśnie Mateusza :). Świetnie komentuje spotkania szczególnie na Eurosporcie2 dobrze odbiera sytuacje boiskową, ma świetny głos takiego nakręcania się ;). Pełka i Iwanow są solidni. Iwanow to fan Legii Warszawa także to dla niego plus+ :D, ale zna też inne ligi i ma dobre pojęcie na temat zawodników właśnie świetny duet łączy z Prusikiem i szkoda, że Waldek komentuje tylko jak Śląsk gra bo bardzo jest w porządku. Kołtonia lubię tylko w Cafe Futbol. Oczywiście praktycznie wszystkich z Polsatu wymieniłem (jest jeszcze Cezary Kowalski i Marcin Lepa)

Artur jeżeli chodzi o ignorancje to mi chodzi o całość. Jedynie na czym zaczyna się Szpaku skupiać to na rozkręcaniu atmosfery szczególnie jeżeli chodzi o mecze reprezentacji. Tutaj jest mentorem, ale niestety 30 lat komentuje, ale zapomina o tym, że gwiazda zaczyna gasić. Mam takie wątpliwości na temat jego piłkarskiej wiedzy. Owszem nie chodzi o to żeby znać każdą ligę czy setki tysięcy piłkarzy, ale żeby chociaż się orientować. Ja też popełniam dużo błędów (przyznaje), ale mi nie płacą za to żebym był ekspertem a tu wymagania się jednak większe od eksperta.

Taka ciekawostka dla kibiców Wisły.

Z kadrą zaczyna trenować Lucas Guedes, czyli syn Clebera byłego obrońcy i scouta Wisły Kraków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A to nie będzie tak, że jak za starych dobrych czasów, we wtorek mecz pokaże Polsat a w środę TVP2 (albo odwrotnie)?? I każdy program pokazujący skróty na niekodowanym programie spotkań ja biorę w ciemno. STRASZNIE mi brakuje całościowego programu w którym na raz by pokazali i skomentowali wszystkie skróty z meczów danej kolejki Ekstraklasy. Kiedyś na tvn leciał Magazyn Orange Ekstraklasa, potem Gol na TVP2. A teraz nie ma nic takiego :( Bo przez 4 dni po 2 mecze i tylko pokazanie goli po Wiadomościach, to nie jest to samo. Czemu ludzie psują coś co dobrze działało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie mu się dobrze wiodło w Chelsea, bo właśnie tam go widzę i powiem więcej - nie będę rozpaczał, gdy rzeczywiście będzie chciał tam grać. Ja wolę Kagawę, za którego moglibyśmy dać o połowę mniej i dołożyć resztę do drugiego transferu.

Pozwolę sobie na drobną polemikę. Przyznam szczerze, że pełnych meczów Borussi widziałem zaledwie kilka, lecz Kagawa mnie nie przekonuje. Japończyk wyróżniał się na tle dobrych (i nic poza tym) grajków, lecz w najlepszej lidze świata prawdopodobnie okaże się zwykłym średniakiem. Park w swoim PSV również święcił triumfy, pokazywał się z bardzo dobrej strony i wróżono mu wielką przyszłość. Obecnie Koreańczyk jest zwykłym balastem - a tego posiadamy sporo. To jeden z najpotężniejszych klubów na świecie i jeżeli nie chce nadal się staczać potrzebuje najlepszych zawodników, a nie zapchajdziur. Hazard rokuje nieporównywalnie lepiej od Kagawy i będziemy jeszcze płakać, że szczędziliśmy tych kilkanastu milionów. Nie twierdzę, że Hazard na pewno okaże się kandydatem do złotej piłki, ale dobrze pokierowany stanowi poważne wzmocnienie. Poza tym, pragnę zauważyć, że renoma klubu z Old Trafford nie ma się najlepiej skoro od kilku lat nie potrafimy przekonać do transferu żadnego talentu z prawdziwego zdarzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, pragnę zauważyć, że renoma klubu z Old Trafford nie ma się najlepiej skoro od kilku lat nie potrafimy przekonać do transferu żadnego talentu z prawdziwego zdarzenia.

Lecz nadal jest szansa, że Belg wybierze United. W końcu nie ma oficjalnego komunikatu, że zagra w Chelsea. Mimo tego, że wszystkie znaki na niebie i na ziemi tak wskazują. Już prawie wszystkie angielskie i francuskie gazety potwierdziły transfer. Ma on wynieść podobno 35 milionów euro. Moim zdaniem to niska kwota jak na taki talent, jaki posiada Eden. Dla mnie to faktycznie gracz, którzy może powalczyć o Złotą Piłkę pod warunkiem, że nadal będzie się rozwijał w tak dynamicznym tempie jak dotychczas.

EDEN HAZARD

Sezon 08/09 (lat 17/18) - 35 meczów, 6 goli, 4 asyst.

Sezon 09/10 (lat 18/19) - 51 meczów, 10 goli, 14 asyst.

Sezon 10/11 (lat 19/20) - 54 meczów, 12 goli, 15 asyst.

Sezon 11/12 (lat 20/21) - 45 meczów, 19 goli, 22 asyst.

CRISTIANO RONALDO

Sezon 02/03 (17/18 lat) - 2 mecze, 0 goli, 0 asyst.

Sezon 03/04 (18/19 lat) - 34 meczów, 4 gole, 5 asyst.

Sezon 04/05 (19/20 lat) - 45 meczów, 6 goli, 5 asyst.

Sezon 05/06 (20/21 lat) - 44 mecze, 11 goli, 7 asyst.

WAYNE ROONEY

Sezon 02/03 (17/18 lat) - 33 mecze, 6 goli, 0 asyst.

Sezon 03/04 (18/19 lat) - 25 meczy, 9 goli, 0 asyst.

Sezon 04/05 (19/20 lat) - 39 meczów, 14 goli, 5 asyst.

Sezon 05/06 (20-21 lat) - 45 meczów, 19 goli, 9 asyst.

ROBIN VAN PERSIE

SEZON 00/01 Rezerwy Feyenoordu, brak statystyk.

Sezon 01/02 (18/19 lat) - 10 meczów,0 goli, 2 asysty.

Sezon 02/03 (19/20 lat) - 6 meczów, 1 gol, 1 asysta.

Sezon 03/04 (20/21 lat) - 30 meczy, 6 goli, 6 asyst.

LIONEL MESSI

Sezon 04/05 (17/18 lat) - 8 meczów, 1 gol, 0 asyst.

Sezon 05/06 (18/19 lat) - 23 meczów, 7 goli, 4 asysty.

Sezon 06/07 (19/20 lat) - 34 meczów, 15 goli, 2 asysty.

Sezon 07/08 (20/21 lat) - 40 meczów, 16 goli, 17 asyst.

Oto statystyki wszystkich obecnych gwiazd i porównanie ich do Edena Hazarda. Przyznam, że Belg imponuje.

EDIT: Według źródeł w Anglii bardzo bliski transferu do Chelsea jest także Brazylijczyk Hulk. No gdyby udało nam się ściągnąć taki "dublet" to mielibyśmy niesamowity atak w przyszłym sezonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybacz, ale o Złotą Piłkę będzie walczył Hazard z sezonu 11/12 i 12/13 z Cristiano z tych sezonów i z Messim z tych sezonów i ze wszystkimi z tych sezonów.

Porównywanie statystyk Messiego z 04/05 do Hazarda z 11/12 jest po prostu nie na miejscu. Inni obrońcy, inne ligi ( w tym sezonie z wielkich tylko PSG nie zawiodło) inna rola w klubie ( Messi był w cieniu Ronaldinho, Van Pers w cieniu Henry'ego, Cristiano uczył się angielskiej piłki, a Hazard wyrobił sobie po 3 latach markę ( i za to szacun). Niby porównujesz ten sam wiek, ale jeden wystrzeli jakością mając 17 lat, a drugi 27. Porównaj statystyki Hazarda 20 lat z Pedrem 20 lat i na jego tle Belg już tak nie błyszczy mocno, bo pod Hiszpana czasem grali, a Eden musiał samemu ciągnąć niejednokrotnie ten wózek.

A do tego Hulk? W głowie się może zakręcić.

A wiecie na kogo stać Milan? Na nikogo :tongue: Doszło do tego, że Galliani przekonuje Liverpool by Ci rozwiązali umowę z Aquilanim, by przyszedł za darmo. Do tego fatum odejścia kogoś z trójki Silva/Boateng/Ibra. Te okienko to będzie płacz w rytm Bakaye Traore, Montolivo i Ascerbiego. Wiecie kto to? Obrońca! Z Chievo! Milan łata dziury zawodnikami z Chievo! Czekam na transfer Kokosińskiego i Mercato można uznać za pozytywne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eden Hazard napisał na swoim Twitterze, że przenosi się do zespołu Mistrzów Europy, tak więc wszystko stało się już jasne. :) Mam nadzieję, że to już nie żaden przekręt ze strony Belga, bo denerwuje mnie już to jego "gwiazdorzenie" i szopka wokół jego osoby.

Z transferu bardzo się cieszę. Wreszcie wygraliśmy batalię o wielkiego zawodnika i to z takimi markami jak Manchester United oraz City. Wielka brawa dla zarządu CFC, że udało się namówić pomocnika do transferu na Stamford Bridge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pisania o Hazardzie, ale to wciąż jest hazard z jego sprowadzeniem, bo nie wróży na przyszłość dobrze, jeśli piłkarz bawi się puszczaniem sond do prasy w stylu "będę grał w klubie X... lub Y !" czy "mogę zdradzić, że w przyszłym sezonie nie będę grał w Lille !" "będę zakładał koszulkę niebieską lub czerwoną, na pewno". Talent może ma ogromny, ale w głowie chyba jeszcze szumi młodość. Zresztą, podobno City i United odstraszyła suma odstępnego dla agentów zawodnika, sięgająca kilka milionów funtów. Nawet krezusów z City. Można negocjować indywidualny kontrakt (a ten podobno miał Hazard z United dogadany) i sumę odstępnego z klubem, ale żeby płacić górę pieniędzy sępom, które manipulują zawodnikiem - co to, to nie. Niestety taki jest współczesny futbol, ale nie zdziwiłbym się, gdyby za parę lat, jeśli Hazard będzie grał dobrze, agenci nie zaczęli nęcić przenosinami do Realu czy Barcy i wywierać presję na zarząd CFC. Nie twierdzę, że to nie jest duże wzmocnienie dla klubu ze Stamford, ale w takim United Ferguson już dawno mówił, że nigdy nie da sobie pogrywać z agentami zawodników czy piłkarzami w tak młodym wieku uważającymi się za zdobywców świata. Cóż, pozostaje czekać na transfery do Manchesteru, jego czerwonej części i liczyć, że będą dobre. Ponad 70% kibiców oczekuje wzmocnień na pozycji pomocnika. Może Modric ? Chociaż drogi, że hoho, a Levy go tanio nie sprzeda, tym bardziej, że Redknapp został w klubie. Zobaczymy, póki co, zostają spekulacje. Jednak United to jeden z dwóch najlepszych klubów w Anglii w tym sezonie i jeśli młodzi gracze mają trochę rozumu, oddanie się pod skrzydła Fergusona to rozsądny ruch w karierze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z transferu bardzo się cieszę. Wreszcie wygraliśmy batalię o wielkiego zawodnika i to z takimi markami jak Manchester United oraz City.

Z tego co się orientuję to w przyszłym sezonie u Niebieskich zagra Marko Marin... Marin, Hazard, Hulk... Zazdroszczę Wam i to bardzo mocno transferów.

Skoro nie mogę się spodziewać tego normalnie to sobie tutaj pofantazjuję:

Chelsea chce goleadora na szpicę? Skoro nie mamy kasy to wymianka Ibra-Torres.

Pato się wykurował, zatem można by go spróbować wymienić za Ribery'ego.

Jakimś cudem znajdzie się troszkę pieniążków i ściągamy z PSV Strootmana i z Montpellier Giorud.

Albo Pato oddajemy gdzieś totalnie, Abate przesuwamy do przodu, bo w tym sezonie w defensywie się nie popisał i na prawą pomoc ściągamy Debuchy'ego!

Cudowne :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okienko to będzie płacz w rytm Bakaye Traore, Montolivo i Ascerbiego. Wiecie kto to? Obrońca! Z Chievo! Milan łata dziury zawodnikami z Chievo!

Co Ty się Arturze ostatnio uczepiłeś tego Mercatto - zawsze tak jest, że My kupujemy tylko ostatniego dnia i liczymy na taniość :P

A Acerbi wcale taki złym zawodnikiem nie jest - praktycznie każdy portal sportowy umieścił go w 11stce sezonu SerieA, a zawodnik miał podobne statystyki do Nesty :)

Doszło do tego, że Galliani przekonuje Liverpool by Ci rozwiązali umowę z Aquilanim, by przyszedł za darmo.

Alberto będzie nam tylko zawadzał - mamy Montolivo będącego jego lepszą kopią, doszedł też Muntari (mnie to akurat cieszy bo gra dobrze i wkłada w to serce) ... jedynie Traore mnie nie przekonuje, ale nigdy nic nie wiadomo.

Łysolek zapewne będzie kombinować z Sahinem, plus nie wiadomo czy oferta Malagii dla Robinho nie przekona nas do sprzedaży. Tak po prawdzie to ja widzę sens tych transferów - oczywiście nie zastąpimy Nesty, Pippo, Willego i Gattuso od tak, ale ostatnie sezonu to praktycznie tylko Nesta i Willy grali częściej. Reszta siedziała i się leczyła. Na miejsce Sandro Acerbii wcale złym pomysłem nie będzie, a dodając do tego Ogbonnę mamy środek zabezpieczony na lata. Montolivo ma być alternatywą dla Boatenga i Willego, bo w kadrze gra właśnie na tej pozycji za Cassano i Balotellim :)

Pamiętaj też Artur, że przestawiamy się na inne ustawienie w okresie przygotowawczym - osobiście mam wrażenie, że Allegri planuje naśladować Zemana i odrobinkę Conte co cieszy, bo akurat powrót do 3-5-2 lub 5-3-2 z szybkimi skrzydłowymi może nam wiele dać :)

***************

Z pozdrowieniami dla Antonio Conte, którego dom został dziś przeszukany, przez policję w sprawie ustawiania meczy ... ciekawe co znaleźli ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty się Arturze ostatnio uczepiłeś tego Mercatto - zawsze tak jest, że My kupujemy tylko ostatniego dnia i liczymy na taniość :P

Uczepiłem się, bo frajersko przegraliśmy Scudetto. I kupa mnie obchodzi, że kontuzje. Jesteśmy jak nasza kadra - pierwsza jedenastka wymiata, a gdzie rezerwy? Dlatego potrzeba transferów, by Ci którzy dziś są w tym składzie się postarali by się utrzymać.

A Acerbi wcale taki złym zawodnikiem nie jest - praktycznie każdy portal sportowy umieścił go w 11stce sezonu SerieA, a zawodnik miał podobne statystyki do Nesty :)

Bo w Chievo regularnie gra, a w Milanie występowałby co 3ci mecz. Żewłakow jest bardzo dobrym stoperem, a u nas mógłby się nie odnaleźć. Inna klasa.

Alberto będzie nam tylko zawadzał - mamy Montolivo będącego jego lepszą kopią

Nie wiemy co pokaże Montolivo, gdy nie będzie królem, a jednym z wielu. Podchodzę sceptycznie.

Łysolek zapewne będzie kombinować z Sahinem

Który nie grał w obecnym sezonie i jest wielką niewiadomą.

plus nie wiadomo czy oferta Malagii dla Robinho nie przekona nas do sprzedaży.

Jestem na nie. Nie możemy liczyć na Pato.

Na miejsce Sandro Acerbii wcale złym pomysłem nie będzie, a dodając do tego Ogbonnę mamy środek zabezpieczony na lata.

Tak... Już widzę Ogbonnę w Milanie. I Acerbiego. I oni by grali regularnie, gdy gra u nas kapitan Brazylii i Francji? Maksymalnie jeden, ale to i tak kot w worku...

Pamiętaj też Artur, że przestawiamy się na inne ustawienie w okresie przygotowawczym

To są plotki póki co. Poczekam na sparing z Schalke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozdrowieniami dla Antonio Conte, którego dom został dziś przeszukany, przez policję w sprawie ustawiania meczy ... ciekawe co znaleźli ^_^

Jak zwykle - mało wiemy, dużo mówimy. Cała sprawa wybuchła przez to, że jakiś nołnejm ze Sieny postanowił podzielić się informacją, że niby Conte wiedział o sprzedanym meczu jeszcze za czasów jego pracy w Sienie i nie nakablował policji. Co ciekawe, czterech innych graczy mówiło, że obecny trener Juve nie mógł o tym wiedzieć. Media oczywiście łyknęły przynętę i rozdmuchały sprawę, nieźle koloryzując przy tym i teraz spory procent ludzi myśli, że w aferę zamieszany jest Juventus.

Dom Conte został przeszukany, nie znaleziono nic. A zarzutów komentował nie będę, bo są po prostu śmieszne.

Tutaj wypowiedź Antonio - http://www.solojuve.com/komentarze_prasowe...em_niewinny.php

A że zaraz zostanę wyśmiany, bo na pewno strona kibicowska to 90% zmienione, to macie z onetu (tak czasem patrzę i mam wrażenie, że dla wielu podstawowego źródła informacji o piłce - http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-wlos...,wiadomosc.html

Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć tego, że Conte jest umoczony, ale ja w to nie wierzę. Człowiek bardzo pobożny, zasadniczy i, jak przedstawił go jeden z oskarżonych, chciał wygrywać każdy z kolejnych pojedynków. Pamiętam jeszcze jego ostatnie lata gry Juve - to co prezentował na boisku teraz przekazuje zawodnikom jako trener. Po prostu nie wierzę w jego winę. Kto jak kto, ale nie Conte.

Aha - meczy koza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć tego, że Conte jest umoczony, ale w to po prostu nie wierzę.

Ja nie wierzę w wiele rzeczy, ale nie uprawnia mnie to do negowania ich istnienia - nie wierzę w Boga, ale zakładam że jakiś byt istnieć musi jeśli nie z powodu przekonań naukowych to może jednak z założenia iż tyle ludzi mylić się nie może :)

Co ciekawe, czterech innych graczy mówiło, że obecny trener Juve nie mógł o tym wiedzieć.

Wiem, że to dziwne, ale możesz mi powiedzieć w jaki sposób trener drużyny może nie wiedzieć o czymś takim? Zawodnicy się umówili sami z sobą? Od razu pragnę nadmienić iż nie osądzam Conte, ale zabawnie dla mnie to brzmi.

Klucz? Nie osądzam :)

Sprawa Conte dotyczy sytuacji z okresu, kiedy trenował on Sienę. Jak twierdzi jeden z jego byłych podopiecznych, trener Bianconerich przystał na ofertę Novary w celu wywiezienia podziału punktów i zachęcił piłkarzy do "nieforsowania sił" w trakcie spotkania.

Dzisiaj usłyszałem, że chcą mi postawić zarzuty i w konspiracyjny sposób przeszukali mój dom, kiedy nie było mnie w jego pobliżu. Zapoznałem się z tymi zarzutami. Dlaczego jednak nie byłem oskarżony do momemntu, w którym policja zjawiła się pod moim domem?

To choćby jeden ze smaczków tego zacnego artykułu ze strony o Juve, kolejny to chyba naprawdę dziecinne pytanie ... W trakcie dochodzenia mamy doczynienia z 2 jego częściami składowymi. Tzw akcje tajne, ergo spokojne kontrolowanie i zbieranie materiału dowodowego, przy jednoczesnym nie informowaniu podejrzanego, po tym jednak jak podejrzany zostaje oskarżony dochodzi do otwarcia 2 częsci - zbierania materiału obecnego i konfrontacji z oskarżonym.

Czemu organ ścigania ma informować o swoich zamiarach wcześniej? Aby oskażony ukrył co trzeba? :)

Nie mówię tu o Conte

Słowo klucz?

O Conte :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według prasy niemieckiej, Borussia Dortmund zgodziła się na sprzedaż Shinji'ego Kagawy do Manchesteru United. Kwota transferu około 12 milionów funtów + zapisy w kontrakcie, które po spełnieniu pewnych warunków mogą przynieść BVB kolejne 5 milionów. Nie jest to może oficjalne potwierdzenie, ale chociaż jestem nieskory do ufania w transferowe plotki, tutaj dam trochę wiary. To nie spekulacje pod tytułem "na 99% Sneijder w United" jakie były w zeszłe lato :tongue: Ferguson z asystentem obserwowali finał Pucharu Niemiec, Sir Alex spotkał się jakiś czas temu z zawodnikiem, a sama Borussia wiele razy się zarzekała, że w klubie zatrzymać chce większość graczy (Lewandowskiego, Hummelsa, Gotze, Piszczka itd.) i puści nielicznych. Sezon temu odszedł Sahin, to teraz czas na Kagawę ? Nie mówię nie, ponieważ w pomocy mamy sporo dziur i kolejni pomocnicy są potrzebni. Szczególnie gdy Anderson powinien odejść (w znaczeniu : kończ waść, wstydu oszczędź), Fletcher wielce niepewny gry, Ji-Sung Park to cień samego siebie, Cleverley podatny na kontuzje, a Scholes całego sezonu grać nie może, podobnie jak Giggs, nawet przy jego eliksirze długowieczności.

Ruchem marketingowym było kiedyś przyjście Donga Fang-Zhuo (pamięta go ktoś jeszcze ? :D) ale Kagawa, jeśli był obserwowany, jest zakupem przemyślanym na wzmocnienie składu. Oby się okazało, że skutecznym i pasującym do Premier League

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to w przyszłym sezonie u Niebieskich zagra Marko Marin... Marin, Hazard, Hulk... Zazdroszczę Wam i to bardzo mocno transferów.

Nazwiska nie grają. Zawodnicy będą musieli się najpierw odnaleźć w lidze i na pewno nie będą od razu w podstawie. Nie życzę Chelsea kolejnej transferowej wtopy, bo klub z tym Torresem to umoczył pierwszorzędnie mimo tego, że Fernando był zaznajomiony z ligą.

Tymczasem kolejne wieści odnośnie wystawionych na sprzedaż w Manchesterze United - prawie na pewno drużynę opuści portugalski piłkarz Bebe, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Besiktasie, gdzie nie grał prawie wcale z powodu poważnej kontuzji. Naprawdę nie wiem który klub będzie chciał nam zapłacić za takiego nieprzetestowanego zawodnika jakiekolwiek pieniądze. Ja dałbym mu ostatnią szansę w mniej ważnych meczach. Później może być solidnym rezerwowym, albo po prostu odejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwiska nie grają. Zawodnicy będą musieli się najpierw odnaleźć w lidze i na pewno nie będą od razu w podstawie.

Masz rację. Będą się musieli odnaleźć. Ale czy nie mówimy o klasowych zawodnikach? Zawodnikach którym będzie łatwiej wejść w wielokulturowy zespół. Jeśli wspomniana trójka się zakumpluje z Cechem, Terrym i Lampardem to będzie z górki.

Nazwiska nie grają? Nie do końca. Torres mógł się w Chelsea nie odnaleźć ( odnoszę wrażenie - czekając na komentarz E8- że Hiszpan za często schodził do skrzydła, a tam rasowy napadzior grać nie może), ale jak przyszło co do czego ( Barca, Wigan bodajże) to pokazał klasę. Kiedyś Sheva powiedział bardzo mądrą rzecz: Napastnika nie oduczysz strzelania goli. Napastnika możesz po prostu zaniedbać fizycznie i mentalnie.

Nazwiska nie grają? Dobrze, ale transfer Hazarda to większa szansa bycia klasowym wzmocnieniem niż Rigoni ( pomocnik Novary, łączony dziś z ACM)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem kolejne wieści odnośnie wystawionych na sprzedaż w Manchesterze United - prawie na pewno drużynę opuści portugalski piłkarz Bebe, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Besiktasie, gdzie nie grał prawie wcale z powodu poważnej kontuzji. Naprawdę nie wiem który klub będzie chciał nam zapłacić za takiego nieprzetestowanego zawodnika jakiekolwiek pieniądze. Ja dałbym mu ostatnią szansę w mniej ważnych meczach. Później może być solidnym rezerwowym, albo po prostu odejść.

Żartujesz, tak ? Bebe to nawet klub z V ligi nie kupi. Jakieś słabe by go wzięły, ale za darmochę. No i jakie "mniej ważne" mecze gra United ? Nie ma takich, chyba, że pod koniec sezonu gdy mistrzostwo byłoby już zaklepane. Ten sezon pokazał, że każdy mecz jest ważny, czy to z kopciuszkami Ligi Mistrzów czy w lidze czy w krajowych pucharach. Odpuszczasz - przegrywasz i zostajesz bez trofeum. Na początku sezonu zdobyliśmy chociaż Tarczę Wspólnoty, teraz niestety ten mecz odbędzie się między City a Chelsea, więc drugi tak nieudany sezon z rzędu powtórzyć się nie może. Jeśli SAF nie daje szans Fabio, Fryersowi, Keane'owi (dla nie kibiców Man. Utd. - chłopak ostatnio zabłysnął w U-19 Anglii), Petrucciemu itd. to czemu miałby dać choć jeden mecz niewypałowi o imieniu Bebe ? Założę się, że ten chłopak to wyrzut sumienia Fergiego i nie chce go oglądać na oczy, bo jak widzi go w okolicy to myśli "czemu ja go kupiłem w ciemno, bez obejrzenia w akcji"

Nazwiska nie grają? Dobrze, ale transfer Hazarda to większa szansa bycia klasowym wzmocnieniem niż Rigoni ( pomocnik Novary, łączony dziś z ACM)...

Kwestia talentu Hazarda to jedno, kwestia gwiazdorzenia to drugie. Podobno życzył sobie 200k funtów tygodniowo, a o kilkumilionowej gaży dla agentów już wspominałem. Szanse by błyszczeć w lidze ma, ale póki nie przekuje ich w rzeczywistość, na miejscu kibiców CFC nie skakałbym z radości.

Co do Rigoniego - nie znam gościa, ale chyba Milaniści nie powinni aż tak się obawiać. Domyślam się, że to jeden z przykładów zasady "jestem w słabszym klubie, chcę iść do potentata ligowego", jak u nas ktoś z Bełchatowa czy Jagiellonii trafił do Wisły lub Legii. I takie transfery, wyróżniających się zawodników ligowych, służą by wzmocnić się w lidze i wygrywać ją. Może Rigoni z Novary jest za cienki na Barcelonę (nie wiem, pisałem wyżej, że gość to dla mnie no-name) ale chyba Milanowi też powinno zależeć na odzyskaniu straconego Scudetto, jakby nie było, LM jest pełna przypadków, a liga to maraton i cenne trofeum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z boku powiem, że szkoda, że awansował Piast a nie Zawisza. I tak jest dużo śląskich drużyn w Ekstraklasie a inne regiony są niedoreprezentowane. Zresztą ostatnio jak był, Piastowi w

Ekstraklasie szło słabo. Nie wybił się i nie ustabilizował jak choćby Jagiellonia czy Lechia.

Oglądał ktoś dzisiejsze Fakty? Przy okazji reportażu o oczerniającym naszych kibiców filmie BBC, przedstawiono archiwalną wypowiedź łódzkiego prokuratora. Dla niego uzasadnieniem nie wszczynania śledztw w sprawie rasistowskich okrzyków na stadionach, jest to, że "w tradycji łódzkich klubów jest powszechne przekonanie, że jeden jest żydowski" :ohmy: Dla mnie jest to kuriozum, które wspaniale pokazuje niską jakość przedstawicieli naszego aparatu ścigania :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...