Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Piłka Nożna V

Polecane posty

Jak puszczają na Canal+ mecz Marsylii, to zawsze staram się obejrzeć, bo kiedyś był to klub, który bardzo lubiłem. Dzisiaj po prostu patrzę, jak sobie radzą.

A ja za to zawsze lubiłem PSG, bo to Paryż. Ale teraz jak kupili ich szejkowie to wstyd się przyznać do takiej sympatii, bo sam brzydzę się sezonowcami. Ale liga ciekawa ogólnie. Zdziwiłem się, jak zobaczyłem, że nie ma żadnej polskiej strony poświęconej tej lidze...

Z chęcią zacząłbym grać jeśli byłoby z kim, bo tam z jakimiś przypadkowymi ludźmi raczej nie będzie emocji

Ja zacząłem grać właśnie w pl-pl.soccermanager.com, ale jak nie ma znajomych to bez sensu. Są tam oryginalne drużyny i prawdziwe nazwiska piłkarzy, a to spory plus.

Btw. - słyszeliście, że w przyszłym sezonie właściciele Canal+ mają ponoć nie zakupić licencji na pokazywanie Serie A? Może to tylko plota, ale jeśli nie, to będzie niezła sensacja...

Tak, to prawda. Na Facebooku Canal+Sport ludzie wylewają swe żale, a mi to tam rybka, bo ligi włoskiej ze wszystkich pokazywanych na antenie Canal+ nie lubię szczególnie.

Co lepsze Jerzy Dudek czy Andrzej Iwan oczywiście dwójkę strasznie lubię jednego jako bramkarza drugiego niestety tylko jako eksperta sportowego.

Ale sprecyzuj o którego "Dudka" chodzi. "Uwierzyć w siebie. Do przerwy 0-3" czy o nową książkę "Pod presją"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... jutro finał LM a tutaj na ten temat cisza... Kto jest waszym faworytem jutrzejszego spotkania w Monachium?? Ja będę kibicował Chelsea bo z tej dwójki zdecydowanie wolę Anglików, tym bardziej, że Bayern wyeliminował mój Real :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że stawiam na Chelsea :smile: Choć znowu jestem pełen obaw. Brak Meirelesa, Ramiresa i przede wszystkim Terrego zapowiadają bardzo trudne łatanie dziur dla Di Matteo. W Bayernie też sytuacja podobna, ale klasowo lepsi gracze którzy nie zagrają w finale są w ekipie angielskiej. Na dodatek atut własne boiska też robi swoje. Zapowiada się bardzo emocjonujący mecz i praktycznie żaden wynik mnie raczej nie zdziwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta2 zajrzyj na poprzednią stronę. Ja już czekam na finał od środy :)

Oczywiście obstawiam Chelsea. Pomijając już to, że nie lubię Niemców, to przecież właśnie The Blues pokazali klasę pokonując w pięknym stylu Barcelonę. A Real rzeczywiście sam się wyeliminował :/. No i w końcu niech te 8-9 lat wyda owoc. Odkąd Abramowicz kupił Chelsea ciągle czekam i czekam aż wygrają LM. No ileż można?! Drogba już odchodzi, Terry się zestarzał, Lampart stracił błysk - jeśli nie wygrają w tym roku, najbliższa okazja dopiero za 2 lata. Musi się udać.

Fajnie by to też wyglądało. Bayern najpierw przegrał mistrzostwo Niemiec, potem Puchar niemiec a na końcu finał Ligi Mistrzów. Zmarnowali już 2 szanse, niech tak samo zrobią z 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV

A ja stawiam na Bayern, ponieważ nie lubię Chelsea :). Mecz będzie interesujący, obstawiam 3:2 dla Bayernu lub wygraną w karnych. Chelsea postawiła wszystko na jedną kartę - albo wygrają ten mecz, albo heloł LM w następnym sezonie :). Nie wiem czy mecz obejrzę, bo w sobotę wyjeżdżam, ale chciałbym zobaczyć chociaż powtórki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Bayern, czas, żeby pokazali co umieją :wink: . Do tego to jeden z moich ulubionych klubów, podoba mi się ich gra, szczególnie Robbena. :wink: Jakieś 2 : 0 im dowalą :tongue: . No i największy plus, pokonali Real. A Chelsea minus, bo wyeliminowali moją ukochaną Barcę. :dry: . Także w finale pucharu Niemiec, miałem niezły dylemat :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas się głowię, o co chodzi z tym wyeliminowaniem się Realu Madryt przez samych siebie? Oglądałem dwumecz, w którym Bayern okazał się summa summarum lepszym zespołem i koniec pieśni. Przecież Hiszpanie nie zaliczyli żadnej większej wpadki, Mourinho nie popełnił katastrofalnych błędów, Pepe nie dostał czerwonej kartki - po prostu piłkarze wicemistrza Niemiec byli bardziej zdeterminowani i wygrali.

Nie odczuwam sympatii do żadnej z drużyn grających w finale, więc jaki by wynik nie wypadł, nie będę rozpaczał. Gdybym musiał wybierać, to nieco bardziej usatysfakcjonuje mnie zwycięstwo Chelsea Londyn. Mam szacunek do Drogby oraz Lamparda i uważam, że triumf w Lidze Mistrzów pięknie zwieńczyłby ich kariery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja mam wolny net, więc jakość transmisji u mnie jest słaba. Dlatego jutrzejszy finał bedę oglądał na Polsacie a Euro w publicznej tv. Ale co zrobić jeśli człowiek nie ma Canal + albo Eurosportu czy Orange Sportu?? Więc większe mecze oglądam też w barach. Jak jest wygodna kanapa to jest fajnie :).

Szkoda, że Canal + nie zrezygnował z Ligi Polskiej zamiast francuskiej. Wtedy mógłby powrócić do TVP magazyn ligowy. A tak - "żeby nawet skrótów do publicznej nie pokazać...". Skandal :(.

@DOWN: Z samoeliminacją mi chodzi o to, że gdy gwiazdy za grube miliony, trzy razy prawie pod rząd, nie potrafią strzelić rzutu karnego to są tylko i wyłącznie sami sobie winni. "Nie ma obronionych karnych, są tylko źle strzelone". Jakby trafiali, nie musieli by się oglądać na nikogo innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas się głowię, o co chodzi z tym wyeliminowaniem się Realu Madryt przez samych siebie? Oglądałem dwumecz, w którym Bayern okazał się summa summarum lepszym zespołem i koniec pieśni. Przecież Hiszpanie nie zaliczyli żadnej większej wpadki, Mourinho nie popełnił katastrofalnych błędów, Pepe nie dostał czerwonej kartki - po prostu piłkarze wicemistrza Niemiec byli bardziej zdeterminowani i wygrali.

Powiem szczerze, że chociaż jestem kibicem Realu to też nie kumam o co chodzi z tym, że "Królewscy" sami się wyeliminowali, Bayern w tym dwumeczu był po prostu zespołem lepszym, bardziej wypoczętym i zdeterminowanym.

Co do kanałów to zależy od tego co chcę oglądać- LM to na polsacie bo enki nie posiadam, Polską Ekstraklasę na Polsacie Sport i PS Extra a jak chcę oglądać Real to szukam w necie transmisji ale są to głównie streamy z C+

@ UP

Przecież w TVP pod koniec sezonu były pokazywane bramki ze spotkań Polskiej Ekstraklasy- program GOL (?) emitowany po wiadomościach sportowych na TVP 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Chelsea, ale szanse jak nigdy będą bardzo równe i czystą loterią byłoby wytypowanie zwycięzcy. Szkoda, że dużo zawodników ma zawieszenia, bo byłby jeszcze ciekawszy mecz. Fajnie jest widzieć w finale takie ekipy, aż cieszę się, że nie ma w nim Barcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że ja osobiście nie mogę się doczekać jutrzejszego finału LM :P Oczywiście liczę na zwycięstwo Bayernu, a tak poza tym, to byłoby fajnie, gdybyśmy byli również świadkami wielkiego widowiska (choć nie wiem czy nerwowo wytrzymam ewentualną dogrywkę czy nie daj Boże - rzuty karne...).

Wydaje mi się, że straty personalne w obu drużynach są porównywalne i naprawdę szkoda, że przepisy nie pozwalają na anulowanie żółtych kartek w meczu finałowym :/ Nie mogę się dokładniej wypowiedzieć na temat zawieszonych graczy Chelsea, ale z Monachijczyków nie będą mogli zagrać:

David Alaba - IMO największa strata Bayernu. Niesamowicie waleczny i nie popełniający większych błędów w obronie, przeprowadza groźne akcje ofensywne, nie boi się meczów o dużą stawkę (co pokazał m.in. w dwumeczu z Realem). Naprawdę szkoda mi tego młodego chłopaka, największe odkrycie sezonu i bez wątpienia jeden z najlepszych w Bayernie, a w najważniejszym meczu nie będzie mógł wystąpić. Najgorsze, że ta żółta kartka nie była wynikiem głupoty czy spowodowana umyślnym zagraniem, przypadkowa ręka zadecydowała...

BTW, z tego co widziałem po pomeczowych postach spotkania z Realem, to dziwi mnie, że nikt nie zwrócił uwagę na to, że w półfinałowym meczu Ligi mistrzów, w serii jedenastek pierwszym strzelcem był 19 letni, przed sezonem zupełnie anonimowy (przynajmniej dla ludzi nie interesujących się Bundesligą), boczny obrońca... Jak strzelił, wszyscy wiemy. Bezbłędnie, po profesorsku. Nie przypominam sobie żadnego meczu takiej rangi w którym doszłoby do podobnej sytuacji. Ogromny szacunek również dla trenera, to przecież on jest odpowiedzialny za wyznaczenie listy strzelców.

Luis Gustavo - również spora strata, ale raczej do przełknięcia. Gustavo ostatnio źle nie gra, ale dość często zdarzają mu się kosztowne błędy z tyłu. Myślę, że jego jutrzejszy zmiennik (Tymoshchuk?) godnie go zastąpi.

Holger Badstuber - gracz zagadka, nie wiem co sądzić o jego wykluczeniu. Z jednej strony zdarzają mu się mecze w których gra bezbłędnie, z drugiej - czasami gra żenująco. Nie należy też zapomnieć, że często łapie bezmyślne żółte kartki. Monachijczycy powinni sobie bez niego poradzić.

Cóź, liczę na to, że Bayern zagra tak jak w najlepszych meczach tego sezonu i nie zawiedzie ogromnej rzeszy kibiców zgromadzonych na stadionie i w całym Monachium.

Neuer musi zapomnieć o żenadzie z zeszłej soboty i wznieść się na wyżyny, obrona musi wejść w spotkanie skoncentrowana i do końca tę koncentrację utrzymać, Schweinsteiger musi zagrać jak na klubową legendę przystało, Ribbery z Robbenem niech grają swoje (ten drugi musi choć na jeden mecz zapomnieć o swoim egoizmie...), a najważniejsze - Gomez ma obowiązek każdą nadarzającą się sytuację wykorzystać, niech pokaże, że te ponad 20 bramek w lidze, to nie przypadek.

Oby do jutra!

(tuż przed końcem pisania, wszystko szlak trafił i musiałem zacząć pisanie od początku...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja cię, a gdzie takie coś w Polsce można zakupić? Bo widzę tylko jakąś prenumeratę na rok za prawie pół tysiąca :laugh:

Można w empikach. U mnie w mieście jest ich kilka i nie w każdym mają, ale ten który ma, dostaje regularnie. Kiedyś kosztowało 34 zł, teraz cena wzrosła trochę (kursy walut :/). Generalnie Inside United jest niezłym pismem, może nieco zbyt chudym objętościowo. Wadą dostaw do Polski jest spóźnianie się pewne, dlatego nie zdziw się, jeśli zapowiedzi będą na te mecze, które już się odbyły. Dlatego jeśli chodzi o bieżącą analizę spotkań, strony internetowe są o niebo lepsze. Ale IU ma trochę wywiadów ekskluzywnych, bo jest oficjalnym pismem. (Przedmeczowy program to United Review). I tych wywiadów w necie się nie znajdzie, a jeśli tak, to okrojone. Fajne są artykuły o historii klubu i na końcu numeru, wywiad ze znaną w Wielkiej Brytanii osobą, która kibicuje Manchesterowi United. Poza tym, felieton Choccy'ego (Briana McClaire'a), sporo zdjęć, co miesiąc krótka seria pytań do Sir Alexa i inne drobiazgi. Minusem jest poślizg z jakim się dostaje pismo do rąk no i cena

A teraz ja zadam pytanie - gracie może w jakiegoś menedżera przeglądarkowego? Możecie coś w tym temacie polecić? A starlibyśmy się w utworzonej przez nas lidze CDA? Jeżeli macie chęci to piszcie.

Toż przecie jest Fantasy Premier League, od kilku sezonów. Forumową ligę prowadzi FaceDancer, a ja gram od dwóch sezonów.

Jeśli chodzi o typ na finał LM - ja nie mam żadnego, teoretycznie przewagę ma Bayern i na niego stawiam, ale jeśli wygra Chelsea, specjalnie zły nie będę - wystarczy, że któraś udowodni, że zasługuje na wygraną, a nie przypadkowo uda się osiągnąć zwycięstwo, a będzie dobrze. No i życzę wszystkim oglądającym, świetnego widowiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niespełna 10 godzin finał Ligi Mistrzów czyli zwieńczenie sezonu 2011/2012 w Europie.

Jaki był ten sezon? Wystarczy stwierdzić, że " bukmacherzy się cieszą".

Anglia: Wiadomo było, że MC może zaszaleć, lecz ciężko było postawić pieniądze na to, że to właśnie niebieska strona Manchesteru będzie się cieszyła na koniec ligi. Ten sezon przejdzie do historii za wspaniałe spotkania w pierwszej rundzie ( United - City/Arsenal) i tą dziwną pogoń podopiecznych Manciniego, która doprowadziła do gola Aguero w ostatniej minucie na zwycięstwo w lidze.

Francja: Choć jutro ostatnia kolejka, to Montpellier ma 3 oczka przewagi nad PSG. Sytuacja trochę jak w Anglii. Ale kto o zdrowych zmysłach stawiałby na podium dla Giroud i spółki? A tu najprawdopodobniej Mistrzostwo, bo Montpellier zagra w ostatniej kolejce ze spadającym do Ligue2 Auxerre.

Włochy: Juventus miał znowu szaleć, Juventus miał być jak Napoli - taki straszak, Juventus miał w tym sezonie przypomnieć sobie starą potęgę, Juventus wygrał. Mnie cieszy w tym sezonie tylko już niska lokata Interu.

Niemcy: Czyli jedyna liga, gdzie doszło do obrony tytułu. I to w ładnym stylu. A nasza największa gwiazda zastanawia się co jeszcze może osiągnąć w BVB... Myślę Panie Robercie, że w Borussi jeszcze może Pan osiągnąć koronę króla strzelców, bo z tego się rozlicza napastnika.

Polska: Śląsk miał pukać do LE, tak jak sezon temu. Śląsk ma mistrza. Legia obok Manchesteru United i Milanu to najwięksi " pechowcy z własnej woli".

Hiszpania: Tutaj też kursy na wygranie ligi przez Real były spore. Niby Real, niby Mou, a jednak na ostatniej prostej według postronnych kibiców to Barca miała wygrać Derby Hiszpanii i znowu obronić tytuł. Tytuł jak się okazało jest Królewski.

Gratulacje!

Manchester City

Montpellier HSC ( nie wydrą sobie marzenia z rąk!)

Real Madryt

Juventus Turyn

Śląsk Wrocław

Borussia Dortmund

A w Finale najważniejszych rozgrywek klubowych jestem za Chelsea całym sercem! Do boju Niebiescy! Rozpoczęliście wielki sen ogrywając na Stamford Barcelonę. Sen, którym musi być zwieńczenie podniesienie dziś pucharu! ( A Ribery za to do Milanu :happy: )

Za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu Gwiazdy Świata vs. Gwiazdy Bayernu Monachium. Do przerwy ( połowa 35 minut) wynik 2:2 po golach Eto'o i Mijatovica dla Gwiazd Świata oraz Elbera i Makaaya dla Bayernu. Składy:

World All-Stars: Edwin van der Sar, Vítor Baía, Patrik Andersson, Celestine Babayaro, Cafu, Fabio Cannavaro, Frank de Boer, Graeme Le Saux, Giovanni van Bronckhorst, Willy Sagnol, Ronald de Boer, Christian Karembeu, Michael Laudrup, Steve McManaman, Agustine 'Jay Jay' Okocha, Patrick Vieira, Zico, Stéphane Chapuisat, Predrag Mijatović, Davor Šuker, Dwight Yorke.

Coach: Ruud Gullit

FC Bayern All-Stars: Walter Junghans, Harald Dax, Markus Babbel, Harald Cerny, Thomas Helmer, Robert Kovač, Olivier Kreuzer, Stefan Reuter, Paul Breitner, Maurizio Gaudino, Ludwig Kögl, Niko Kovač, Michael Tarnat, Olaf Thon, Giovane Elber, Carsten Jancker, Pierre Littbarski, Roy Makaay, Karl-Heinz Riedle, Alexander Zickler.

Coach: Wolfgang Dremm

EDIT2: Piękne uderzenie R. de Boera i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Gwiazd Świata. Oby dziś niebiescy drugi raz mogli cieszyć się ze zwycięstwa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składy już znane:

Bayern: Gomez, Ribery, Muller, Robben, Kroos, Schweinsteiger, Contento, Boateng, Tymoshchuk, Lahm, Neuer

Chelsea: Drogba, Bertrand (debiut!), Mata, Kalou, Lampard, Mikel, Cole, Luiz, Cahill, Bosingwa, Cech

Będzie się działo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Tylko żeby z tym Bertrandem nie było tak, jak w Barcie z Cuencą. Debiutanci szybko się 'palą' i w tak ważnym meczach często po prostu nie wytrzymują. Ale jeśli zagra na światowym poziomie, to nie tylko zyska wielkie uznanie i będzie grał częściej w następnym sezonie w BPL, ale sam Di Matteo w przypadku jednoczesnej wygranej Chelsea pewnie zostanie na następny rok. Ja mu tego życzę, bo jest bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej połowie

No weźcie ludzie... Tydzień temu Borussia robiła z Bayernem co chciała, wchodziła w nich jak w masło. A dziś Chelsea (Teoretycznie mocniejsza niż BVB) gra tragicznie. Dała się zepchnąć, obrona jest dziurawa jak sito, a jedyną sytuację strzelecką Calu marnuje :(. Tyle dobrego, że Bayern koszmarnie pudłuje. I Roben i Muller zaliczyli dziś 3 piętro a Ribery strzela na boki. Ale jak nic się nie zmieni to w końcu coś ustrzelą :(. Czemu Di Mateo nie zagrał z Torresem obok Drogby?? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będziemy mieli dogrywkę, bo chociaż wydawało się, że to gospodarze wygrają po bramce Mullera to jednak Drogba w 88 minucie doprowadził do wyrównania i zaraz dogrywka. Chelsea wygra!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV

Gratulacje dla Chelsea, wygrał lepszy. Bayern zmarnował mnóstwo okazji, które zemściły się. A o przestrzelonym karnym Robena nie będę się wypowiadał :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schweinsteiger kocham cię! :tongue:

Wreszcie po tylu latach Chelsea w końcu zdobyła ten puchar! Brak słów po prostu. Bayern walcował ich cały mecz ale i tak przegrał. Drogba bohaterem meczu. I na koniec cytat ze starego Na Luzie:

"Bo przegraliścię tą piekielną wojnę!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...