Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 06/2012 zawartość

Polecane posty

"W kilku miejscach w magazynie umieściliśmy kody QR (...). Dajcie nam znać, czy ten pomysł wam się podoba i czy powinniśmy go rozwijać w przyszłości.".

Jeżeli dołączycie na cover chociażby głupi dokument tekstowy w Notatniku zawierający linki do owych treści - jestem na tak. Jeśli nie, to chyba oczywistym jest fakt, że czytelnicy bez odpowiednich telefonów mogą czuć się poszkodowani.

CormaC pisze, że to nie są "arcyważne treści", ale jednak ciekawość jest. Taka ludzka natura.

Smuggler z kolei pisze, że równie dobrze można wspomnieć o dyskryminacji ludzi bez czytników DVD. Różnica jest jednak taka, że macie możliwość udostępnienia tych ukrytych treści i nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jaki problem mogłoby to stwarzać. Jedni dostaną to wygodniej, inni mniej wygodniej, ale jednak wszyscy to dostaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradł się jeszcze jeden błąd w testach smartfonów..

SE Neo V to wersja "uboższa" od telefonu SE Neo. Chodzi oczywiście o aparat.

Wersja Neo ma 8 Mpx

Wersja Neo V ma 5 Mpx - jednym słowem aparat nie jest już taki cudeńki jak opisujecie ;)

Wiem bo sam mam Neo V :)

Pozdrawiam

Blad sie wkradl ale miedzy nami LEPIEJ zeby mial 5 mpix niz 8 - wyjdzie to tylko fotce na zdrowie.

A najlepiej, zeby (przy tej wielkosci matryc w smartach) aparaty mialy gora 3 mpix - i tak wtedy da sie wywolac je w rozmiarze powiedzmy zeszytu, bez widocznej pikselozki. 8 mpix to juz smialo odbitka wielkosci 2-3x wiekszej od typowego monitora - po co to komu?

Jeżeli dołączycie na cover chociażby głupi dokument tekstowy w Notatniku zawierający linki do owych treści - jestem na tak. Jeśli nie, to chyba oczywistym jest fakt, że czytelnicy bez odpowiednich telefonów mogą czuć się poszkodowani.

>>>nie ma problemu. Co prawda z uwagi na nieco rozny cykl produkcji plyt i pisma moga byc problemy, ale "w razie czego" mozemy te linki wrzucac chocby i na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No tak, mi skutecznie wbiliście do głowy (od pierwszego dużego testu cyfrówek w CDA 7/07), że nie liczy się liczba Mpix a rzeczywista wielkość matrycy. Zdziwiło mnie więc, że w niedawnym "Wydarzeniu miesiąca" pozytywnie pisaliście o Nokii z 41 Mpix. Jak ta wartość ma się do jej rzeczywistej matrycy i jakości zdjęć?? No i do twoich słów ""Wszystko co ma powyżej 8 Mpix - omijaj".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No tak, mi skutecznie wbiliście do głowy (od pierwszego dużego testu cyfrówek w CDA 7/07), że nie liczy się liczba Mpix a rzeczywista wielkość matrycy. Zdziwiło mnie więc, że w niedawnym "Wydarzeniu miesiąca" pozytywnie pisaliście o Nokii z 41 Mpix. Jak ta wartość ma się do jej rzeczywistej matrycy i jakości zdjęć?? No i do twoich słów ""Wszystko co ma powyżej 8 Mpix - omijaj".

Bo jak sie wczytasz w specyfikacje, to okaze sie ze ten aparat robi zdjecia... 5 mpix. Po prostu te nadmiarowe pikselski sluza do "gromadzenia informacji" o dynamice tonalnej foty i z nich dopiero aparat sklada uczciwa 5 mpix fotke i to o naprawde fajnej jakosci, czyli np. w cieniach nie ma samej czerni a jednoczesnie niebo nie jest przepalone. Taki HDR, mozna powiedziec. Naturalnie gdy pierwszy raz wyczytalem ,ze w aparacie bedzie matryca 40 mpix to ryknalem smiechem i mocno pukalem sie w czolo. Ale okazuej sie, ze Nokia podeszla kreatywnie do zagadnienia. Nie jest to zreszta nic nowego, na dosc podobnej zasadzie dziala matryca o nazwie FOVEON - tyle ze jest tylko 3x wieksza niz finalna fotka i robi to zupelnie inaczej. :) Ale np. lustrzanki z taka matryca chetnie kupuja fotografowie weselni.

Krotko mowiac - takie 41 mpix ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad sie wkradl ale miedzy nami LEPIEJ zeby mial 5 mpix niz 8 - wyjdzie to tylko fotce na zdrowie.

A najlepiej, zeby (przy tej wielkosci matryc w smartach) aparaty mialy gora 3 mpix - i tak wtedy da sie wywolac je w rozmiarze powiedzmy zeszytu, bez widocznej pikselozki. 8 mpix to juz smialo odbitka wielkosci 2-3x wiekszej od typowego monitora - po co to komu?

Czasami więcej mpx przydatne jest chociażby do kadrowania :) Wiem, wiem powinno robić się to aparatem jednak od biedy można uznac taki argument:p jednak zgodzę się ze przy tak małej matrycy upychac tyle pixelkow to trochę nie na miejscu. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim odszumianiu i jakosci optyki, jakie oferuje 90%aparatow, kadrownie nie ma wiekszego sensu (tzn. w znaczeniu wycinanie nieduzego fragmentu ze zdjecia, zeby go uzyc) - uzyskujemy efekt obrazu impresjonistycznego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 99% zastosowiań wystarczy nawet słoik -> kadrowanie jak najbardziej ma sens -> więcej niż 5 Mpix ma sens.

CBDU

:tongue:

Nie, nie ma - tak czy siak otrzymasz cos malo wyraznego i do bani. Akurat wiem ile zdjec na konkursy do AR robionych, rozmaitymi telefonami, jest posylanych do piachu wlasnie z uwagi na absolutnie nietrzymajaca zadnych standardow drukowalnosci poziom. Kadrowac cos z tego - LOL. Chyba piksele, zeby sobie obejscie wybrukowac.

A w ogole to screeny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko - zobaczysz wyniki następnego Megatestu. :tongue:

Spokojnie można znaleźć w komórkach dobre 8 MPix, podobnie jak i złe 2 MPix.

A tak w ogóle to nie cytuje się w całości poprzedniego posta :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko - zobaczysz wyniki następnego Megatestu. :tongue:

Spokojnie można znaleźć w komórkach dobre 8 MPix, podobnie jak i złe 2 MPix.

To Ajfon ma 8 mpix? No tak, tak, dzwoneczki i katarynka TEZ sa twoje. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Allor mówi, że i 2Mpix to dużo bo tylko tyle ma iPhone :). No, iPad ma 5 Mpix ale jest mniej poręczny. No i kiedy będzie nowy duży tekst cyfrówek, byście tam mogli się pokłócić :) ?? A większym testem kilku kamer cyfrowych też bym nie pogardził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, narzekacie na jedną zdublowaną stronę w CDA. Ja swego czasu w numerze 156(wrzesień 2008) miałem zdublowanych 8 stron i nie narzekam :D

DOWÓD(KLIK)

Tylko mam pytanie do Allora(bo zgaduję że Al piszący artykuł w "Internet w smartfonie" to właśnie Allor ;) ):

Dlaczego nie uwzględniłeś oferty Orange Free na kartę, tylko napisałeś że internet w pre-paidzie w Orange jest niemożliwy?

Oferta jest bardzo korzystna, ponieważ po doładowaniu za 25 zł, dostaje się 1 Gb transferu za darmo(KLIK <- Zakładka Orange Free na kartę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponarzekam trochę na dostępność. Nie mogłem znaleźć CDA w żadnym kiosku, musiałem się wybrać do empiku.

Druga wada (nie wiem czy ktoś tak ma): w teście telefonów mam dziurę (!!) w stronie, która się ciągnie przez ok. 4-5 stron. Nie przeszkadza w czytaniu, ale jednak trochę mnie to irytuję ile razy na to patrzę.

Poza tymi wadami, to bardzo mi się podoba numer (nawet reklamy Diablo 3 są dla mnie klimatyczne :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ajfon ma 8 mpix? No tak, tak, dzwoneczki i katarynka TEZ sa twoje. :laugh:

Mój? Nie, tylko 5 Mpix, ale za to całkiem niezłe. Więc biorę też małpkę i papugę.

Właśnie Allor mówi, że i 2Mpix to dużo bo tylko tyle ma iPhone :). No, iPad ma 5 Mpix ale jest mniej poręczny. No i kiedy będzie nowy duży tekst cyfrówek, byście tam mogli się pokłócić :) ?? A większym testem kilku kamer cyfrowych też bym nie pogardził.

Niedługo, niedługo :)

A poza tym iP4S ma całkiem niezłe 8 Mpix, choć co by nie mówić, do 41 Mpix Nokii trochę mu jeszcze brakuje.

Tylko mam pytanie do Allora(bo zgaduję że Al piszący artykuł w "Internet w smartfonie" to właśnie Allor ;) ):

Dlaczego nie uwzględniłeś oferty Orange Free na kartę, tylko napisałeś że internet w pre-paidzie w Orange jest niemożliwy?

Oferta jest bardzo korzystna, ponieważ po doładowaniu za 25 zł, dostaje się 1 Gb transferu za darmo(KLIK <- Zakładka Orange Free na kartę)

Napisałem, że nie ma nielimitowanego internetu, a to trochę co innego - w Orange (i u innych, którzy mają "brak") po wyczerpaniu limitu transferu masz do wyboru płać za kolejny pakiet lub płacz z braku netu. A w ofercie nilimitowanej w takim wypadku zmniejsza się jedynie prędkość, o czym zresztą w tekście też jest napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie ma nielimitowanego internetu, a to trochę co innego - w Orange (i u innych, którzy mają "brak") po wyczerpaniu limitu transferu masz do wyboru płać za kolejny pakiet lub płacz z braku netu. A w ofercie nilimitowanej w takim wypadku zmniejsza się jedynie prędkość, o czym zresztą w tekście też jest napisane.

Racja, nie wziąłem pod uwagę słowa "nielimitowany" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie rano wstałem i przed wyjściem do roboty, postanowiłem poczytać trochę CDA. Padło na zapowiedź tych durnych pand do mojej ulubionej gry. Nie, że tekst mi się nie spodobał, nawet z lekka mnie zachęcił do czekania (choć i tak pandy będę gnębić w grze), tylko...nie wiedziałem, że WoW będzie na Xboxie i PS3? A nie pamiętam, aby Blizzard coś wspominał. Jak ktoś nie zaczaił, sprawdźcie na 40 stronie, podane platformy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu strona 41 (ta zapowiadająca World Of WarCraft: Mists Of Pandaria) znajduje się w dwóch miejscach: na stronie 41 i 107, to znaczy "wchodzi w tryby" megatestu smartfonów.

No, nic - będę musiał z tym jakoś żyć :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...