Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 06/2012 zawartość

Polecane posty

@UP

W CDA nie było Kajka i Kokosza jako pełnej wersji. Była tylko recenzja tej gry - została tam strasznie zjechana za szarganie imienia dobrego polskiego komiksu. Numer z Soul Riverem 1 oczywiście też mam (opisałem go niedawno w Retro Action). Także mam 7/04 z Soul Riverem 2 i 5/05 z Blood Omenem 2. Blood Omena 1 nie było w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer całkiem niezły, kilka ciekawych zapowiedzi i recenzji, dobra publicystyka, co prawda, ten błąd w tekście o internecie jest mocno rażący bo Play MA nielimitowany internet w telefonach na kartę ale cóż... generalnie numer byłby bardzo dobry gdyby nie ta wpadka z powtarzającą się stroną ale generalnie jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli tego Kajka i Kokosza... Wymagania miał przekozackie. :D Nie pamiętam dokładnie mojego kompa, ale miał dysk twardy 3,5Gb. Gra działała płynnie, a w te nowe nawet już nie warto grać, bo niekiedy zamiast remaku wychodzą jakieś parodie. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od antynagrody EA. Wydawać by się mogło z pozoru, że na taką nagrodę nie zasłużyli, w końcu osiągają ostatnio świetne wyniki sprzedaży gier - Battlefield 3 13 milionów kopii, Star Wars: The Old Republic 3 miliony, Mass Effect 3 też sprzedaję się niczym świeże bułeczki. Ale jeśli spojrzymy głebiej, sprawa nie wygląda już tak różowo.

Po pierwsze polityka wydawania DLC, w przypadku Mass Effect 2 polecieli sobie w kulki. Grając w te dodatki trudno nie odnieść wrażenia, że zostały wykastrowane z tej produkcji. Ponadto żeby poznać wszystkie zawiłość fabularne trójki trzeba konieczne kupić DLC. Problem w tym, że oficjalnie Handlarz Cieni i Przybycie oficjalnie nie wspierają polskiej wersji, co uważam za megaskandal. W końcu mają one bardzo duże znaczenie fabularne.

Po drugie sprawa związana z konkursem z grą Battlefield 3. Nie pamiętam już na czym dokładnie polegał, ale można było wygrać wycieczkę do siedziby twórców serii Battlefield w Szwecji. Kłopot w tym, ze pominięto polskich graczy. Rozumiałbym, gdyby konkurs był tylko dla ludzi z dużych rynkow growych, jak Anglia, USA, czy też Niemcy. Ale czemu taką możliwość mieli Bułgarzy i Rumuni, a my nie? Bo z tego, co się orientuję, te dwea ostatnie kraję mają mniejszy rynek związany z grami niż u nas.

Po trzecie SWTOR - jeśli w ciągu kilku najbliższych tygodni ogłaszany jest drugi okreś darmowego grania to z tym tytułem jest coś nie tak. Widocznie EA zapomniało, że prawdziwe życie gier typu MMO zaczyna się po premierze. I na koniec sprawa związana z DLC do Fify 12, tj. UEFA Euro 2012, tak niskiego poziomu ocen, jakie łapie to rozszerzenie po EA się nie spodziewałem.

Sprawa Brink - kontynuacji nie będzie nie tylko z powodu, że gra się sprzedała głównie na wyprzedażach Steam, ale też dlatego, że większość kasy z tej promocji wpadła do kieszeni wydawcy tej produkcji, co już twórcom bardzo się nie spodobało.

Dobrze, że w Call of Duty Black OPS 2 będą wprowadzone zmiany, bo seria powoli zaczyna wpadać w stan stagnacji, co też trochę się odbija na wynikach sprzedaży Call of Duty Modern Warfare 3 w Wielkiej Brytanii (tytuł ten sprzedaję się tam gorzej niż rok temu, ale i tak schodzą tam duże ilości kopii). Co do wersji PC Dark Souls można mieć pewne obawy czytając wypowiedzi twórców. A co do multiplayera, wcale nie jest przesądzone, że ten hardokorowy produkt będzie korzystał z GFWL. W końcu gracze wystosowali do twórców odpowiedni protest w tej sprawie.

Z działu publiscystyka ciekawy artykuł o teorii wielkiego pęknięcia. Bo proporcję między wyceną, a przychodami osiąganymi przez dane spółki na giełdzie są bardzo duże. Przykład stanowi Facebook. Dodam muszę, że ciekawy pomysł z kodami do smartfonów, w końcu coraz więcej Polaków posiada takie urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie zaskoczony jestem :) a nawet rozbawiony bym powiedział :D W styczniu wysłałem do was zdjęcie jako sobowtór Rorschacha z Watchman :D a tu w aktualnym numerze zamieściliście właśnie mnie :) Zaskoczenie tym większe że minęło tyle miesięcy i tym większe bo nie spodziewałem się wogóle siebie zobaczyć u Was. Super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domodo - Tipsomaniak to krótko mówiąc taka książeczka dołączana do CD-Action, w której są przede wszystkim kody do gier. Do tego często zamieszczają w niej różne spisy gier wszech czasów, Action Redaction (listy czytelników) czy Na Luzie. Bardzo ciekawy dodatek, także jeśli będzie, kupuję w ciemno :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że CDA nie ukazuje się w wersji angielskojęzycznej. Wtedy potencjalni inwestorzy może nie kupowali by akcji Facebooka podczas jego debiutu na giełdzie. Zuckenberg znowu zrobił przekręt na akcjach, podobny do tego z filmu "The Social Network" (czy potencjalni akcjonariusze go nie widzieli?). A pomogli mu znani "czarodzieje biznesu" typu JP Morgan czy Goldman and Sacks. Dobrze napisał Faraon, że w tym przypadku historia się powtarza.

@EDIT: Rozwaliło mnie to zdanie SMG w recenzji Wiedźmina 2 X360: "Nie rozumiem też, dlaczego gra (...) czasem robi wszystko, żeby udowodnić, iż myszka i klawiatura są lepsze." BO SĄ LEPSZE! Toż to naturalne narzędzia do grania w RPG, FPS czy strategie. Tak jak spagetti lepiej jeść nawijając je na widelec niż łyżką. Ja też nie rozumiem czemu ty tego nie rozumiesz smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...