Skocz do zawartości
RoZy

Pełniaki dodawane do CDA

Polecane posty

Ja bym nawet optował, aby czasem dawać jakieś lepsze giery zamiast wielu średnich, bo nawet jak jest duży wybór to bywa, że i tak żadna mi nie przypadnie do gustu, bo jak gram w strategie to bardziej te drugowojenne a nie jakieś kosmiczne.

Ale to nie jest tak jak myślisz...Załóżmy, że licencja jednej "średniej" gry kosztuje 20 000$, dając cztery tytuły na coverek CDA mogłoby teoretycznie kupić jedną za 80k lub dwie za 40k...Ale niestety zazwyczaj producenci nie chcą sprzedawać licencji do stosunkowo świeżych tytułów, gdyż mogli by na tym dużo stracić (lepiej wypuścić je w jakiejś serii za 50%, a zysk będzie i tak nieporównywalnie większy). Na cover trafiają zazwyczaj tytuły, z których wydawcy "wycisnęli już wszystkie soki", a sprzedaż licencji mogłaby dać jeszcze jakąś dodatkową kasę (vide Fallout czy Fallout 2, które trafiły niegdyś na cover), ewentualnie są to tytuły, które nie miały by szans zaistnieć na polskim rynku (z braku polskiego wydawcy), więc producent woli dostać te 20k i dać licencję dla polskiego pisma (tak było chyba z np. Frater) niż nie dostać nic z powodu braku dystrybucji w Polsce. Niestety są wydawcy, którzy nawet starych gierek nie chcą dawać na coverki np. EA czy LucasArts, po prostu nie i już!

Ja tam cieszę się z każdej gry dodanej do CDA, gdyż zazwyczaj są to tytuły, których albo już nie można zobaczyć na półkach w sklepie (przeszły już wszystkie "tanie serie", a przecie nie o każdej grze muszę słyszeć) albo, których nigdy w Polsce byśmy nie zobaczyli...Poza tym CDA daje gry dla wszystkich. Spróbuj zagrać nawet w gry, które nie są z twojego ulubionego gatunku :) Ja na FPS czy ścigałkę w życiu nie wydałbym kasy, ale gdy dostaję je z CDA, to mogę pykać do woli praktycznie za free (cena pisma bez płyty nie byłaby dużo niższa) i może w końcu jakaś gra z gatunku przypadnie mi do gustu (tak jak np. Trackmania) i będę grać w nią z bananem na twarzy ;) Nie stać mnie na nie wiadomo ile oryginałów (powiedzmy, że jeden raz na 2 miesiące) bo w ciągu roku kupuje od 6-10 tytułów, a niektórzy jeszcze mniej i nawet jeśli dołączona gra nie jest z mojego ulubionego gatunku, to warto poświęcić jej więcej niż 5 minut czy minireckę z działu "coverdvd". Poza tym jeśli naprawdę nic, a nic Cię nie przyciąga, to zawsze jest szansa na "fajną grę" w następnym numerze. A jeśli CDA daje średnio trzy gry do jednego numeru, to po przeliczeniu i dodaniu do tego tytułów, które kupuje samemu daje mi to ponad 40 oryginałów rocznie!

PS Ucieszyłem się jakiś czas temu(dość duży) z dodanej do CDA rocznicowej edycji Another World, łezka się w oku kręci, tym bardziej, że ta gra jest moją rówieśniczką!!! Może te najmłodsze pokolenie graczy nie docenia gier z poprzedniego tysiąclecia, ale takie perełki to chyba tylko w CDA się trafiają :)

Nic nie przebije nowych produkcji!

Oj żebyś wiedział, jak się mylisz. Nie tylko grafika w grach się liczy... No, ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pełniaków to był taki jak I Wojna Światowa . Odpaliłem kampanię rosyjską i jakoś przeszedłem kilka misji, jednak potem utknąłem, bo jakoś tak niefortunnie wyszło, że mam deficyt jednostek. Gra zrobiona na silniku blitzkriega nie przypadła mi do gustu. Żle się czułem w tej epoce i bardziej preferuję II WŚ. Jednostki z pierwszej wojny wyglądały w przypadku pojazdów bardzo śmiesznie i jak niedorobione o cienkim pancerzu i mało praktyczne. W sumie wydawało mi się, że ta pozycja jest trochę beznadziejna, a misje ciężkie- wróg miał przewagę. Zakończyłem zmagania na jednej z misji w kampanii rosyjskiej, gdzie sobie uświadomiłem, że coś jest nie tak z moimi siłami, które są liche, a artyleria nie daje należytego wsparcia. W tym okresie przeważała piechota oraz kawaleria. To jedno z nielicznych wizualizacji tamtego konfliktu nie przypadło mi do gustu.

PS. Taka ciekawostka- chyba to jedyna pozycja z rodziny blitzkriega, gdzie zanimowano ruchy kół pojazdów. Nawet w BK 2 czegoś takiego nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie super gierka to nie tylko dobra grafika tak jak sądzi wielu z was ;p Udana fabuła + minimum grafiki może sprawic ze mozna zarwac wiele nocek ;p Jestem ZA pełniakami chodz czasem można o cos mocniejszego

Edytowano przez Rufin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem Codename Panzers Faza Druga. Znakomita strategia, z jeszcze nie tak starą oprawą graficzną świetnie uzupełniająca część pierwszą. W sumie można żałować, że kampania jugosłowiańska była tak krótka. Czasem wyskakiwały pewne błędy związane z wyświetlaniem się briefingu i takich innych nieścisłości. Animacje nie reprezentowały tego do końca co mieliśmy podczas rozgrywki (np. typy czołgów). Potem to już nawet zrezygnowano z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w Spellforce'a i gra bardzo mi się podoba.Gra jest prosta niezbyt skomplikowana od wszystkiego co jest związane

ze strategią trzymałem, się do tej pory z daleka.Słyszałem że gra jest długa i mam nadzieje że spędzę z nią

dużo czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, dla kogoś dużo lepszy może być np. Homeworld :P. Zresztą wersja z CDA pozbawiona jest ścieżki dźwiękowej made by Sonic Mayhem i to akurat jest przysłowiowa łyżka dziegciu :(. A tak na marginesie, u tych, którzy przed II zagrali w "I", ta pierwsza może wywoływać mieszane uczucia (właściwie ten sam engine sportowany pod Windows i D3D oraz nowe levele, monstra, niektóre bonusy i, również niektóre, bronie - jak na dzisiejsze standardy to byłby to zwyczajnie samodzielny mission pack :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje CDA od czerwca i poki najfajniejsza gra jest Red Faction. Jedyna gra przy ktorej tyle czasu spedzilem. Bardzo zaluje, ze nie mam tego numeru CDA, w ktorym na coverze byl Thief: Deadly Shadows. Ale kupi sie antologie, to sie pogra. Swoja droga mam takie ciche marzenie by w styczniowym CDA dali Quake 3 Arena. Super giera, tyle tylko, ze plytka mi sie zepsula(przez pozyczanie cala porysowna) i nie chce sie zainstalowac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XIII zaskoczyło mnie... Przyjemna dla oka komiksowa grafika, ciekawa fabuła, nawet sporo broni, używanie przedmiotów do ogłuszania przeciwników, branie zakładników, zróżnicowane misje i jest ich trochę... Dobrze mi się w to grało... oprócz czasem irytujących momentów...

Autosave nie działał czo czasem frustrowało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GOL'u są jakieś informację na temat wersji PC. Ja niestety grałem w to na PS2 i wogóle mi się nie podobało. Najlepsze w całej grze jest jej wyłączenie... Dobra, przyznam, że branie dragów było całkiem ciekawe, chociaż też się po jakimś czasie nudzi i jak się uzależnisz to koniec. Pewnie i tak zainstaluję z ciekawości :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w tym roku się redakcja postarała (w kategorii jakość, bo w kategorii ilość było lepiej w zeszłym roku... nie, żeby mi to przeszkadzało). Fable, Spellforce 2, Loki, Świątynia Pierwotnego Zła, no i te freewary... obficie w tym roku :D

Edytowano przez orzechXIX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, na razie z pełniakami. I co z tego, że premiery, jak one nie są ani znane, ani lubiane. Czekam na następny przeciek i wreszcie jakąś grę z prawdziwego zdarzenia.

Dla mnie najlepszym pełniakem w CD - A ostatnich lat był Gothic II z Nocą Kruka. Tą rewelacyjną grą i wcale Wiecznie Żywą Grą CD-A pokazało, że nie raz może zszokować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi NARC jak najbardziej pasuje. Jeśli chociaż połowa z zapowiedzi (na GOL'u) jest prawdziwa to czeka mnie kawał dobrej i brutalnej gry. Nie wiem czemu ale lubię takie gry jak np. Manhunt. Fajnie od czasu do czasu poczuć się niczym nie ograniczonym mordercą :P (już widzę ten cytat w jutrzejszym Fakcie :D). A grafa? Dobrze że słaba, przynajmniej mi ruszy. Czekamy co nam dalsze przecieki przyniosą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pelniaki, rok 2008 byl bardzo dobry :) Fable, Spellforce 2, Kroniki Riddicka, Runaway 2, XIII (przez pewien blad nie pogralem, ale wiem ze ta gra musi byc dobra :D), poza tym Deus Ex 2, Swiatynia Pierwotnego Zla, Nexus, Darkstar One, Blitzkrieg 2, Loki... zobaczymy co przyniesie przyszly rok ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merd! wyjdz na kilka godzin do miasta a pojawi sie przeciek i zostanie juz rozwiazany! :huh: pelniaki do tej pory - hmmm... 2 gry premierowe (jedna 'tak jakby' premierowa. BTW, NARC na PS2 ma srednia 49 % <_<. i juz ma 3 lata. i to jest konwersja. zaczynam miec powazne watpliwosci co do tej gry :lol:), strategia calkiem wysoko oceniona (71 %). zostal jeszcze jakis killer, przez ktorego Enki podobno zaniemogl :) mam nadzieje ze to NIE bedzie Far Cry - calkiem niedawno zakupilem wlasny egzemplarz, jeszcze wen gram nawet :D co by to nie bylo - bedzie dobrze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...