Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Heh - a ja korzystając z okazji, podręczę was dwoma sprawami ( z czego tę drugą pewnie i wszyscy znają -.-" no ale...):

1) ---> KLIK Tutaj próbuję narobić szumu jeśli chodzi o redukcję cen postaci xD Jeżeli RIOT nie przewiduje już więcej redukcji to chciałbym, aby TA była ostatnią ^_^ Jeżeli wam się che, to wesprzyjcie kciukiem i komentarzem.

2) ---> KLIK #2 :brawa: Większość mojej opinii na temat "chowania" niektórych informacji przed nami już wyraziłem w tamtym temacie, ale jakby ktoś o tym nie wiedział, to polecam...

<Wazelina mode ON>

Teraz już rozumiem, dlaczego mi szuka gry w Dominionie nawet po 30 minut. Mam 2204 ELO na Dominionie :cat2: Czuję się jak Pr0s ze streamów, który tak samo długo czeka na mecz :cool:

<Wazelina mode OFF>

Aż sobie poszukam "starych znajomych", ponieważ ostatnio często trafiam na tych samych graczy i posprawdzam "kto ma większego" :teehee:

@LordRegis

ćwicze sobie dokładnie 2, max 3 role w teamie (top, jungle, mid

Co prawda jest takie przysłowie, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do... Ale ja akurat nie staram się"specjalizować" w danym typie... Tylko we wszystkich = ostatnio szukanie poradników i wskazówek dla dobrego supporta, którym IMO najmniej osób chce grać, no bo każdy chce zbierać kille :/

Przez ostatnie dni podziwiam Wickd'a ( gra dość wąskim gronem czempionów only solo top) który na tej pozycji po prostu wymiata... ale bardziej podobał mi się Guardsman Bob i Elementz : co prawda niższe ELO mieli, ale nawet jak przyszło, to i supportem grali xD

A bodajże wczoraj chciałem oglądnąć tego saintivicta (?) - dużo słyszałem dobrego, na temat tego junglera - wybrał Teemo i w sumie przyczynił się do porażki -.-" Yay - nawet topka ma jakieś humory na trollowanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No SaintVicious dostał przecież chyba nawet ostatnio bana za trollowanie ;). Ja ze streamów najbardziej lubie Bob'a, na drugim miejscu jest Elementz - to są spokojni gracze, którzy nawet jak przegrywają to potrafią się zachować. W przeciwieństwie go HotSh

o

taGG, TRM itp. którzy są dobrymi graczami, ale zachowują się, no cóż , łagodnie mówiąc - jak przygłupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić, jak grać na linii Vayne (ofc oprócz takich basic jak lasthitowanie)? Chodzi mi o styl gry (aggro czy def). Ostatni wynik 0/5 (T_T) zmusił mnie do podjęcia dzialań. Poza tym dostaję białej gorączki jak gram przeciwko grav + soraka. Jakieś pro tipy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra na bocie nie zależy wyłącznie od Ciebie. Jak gram supportem to ja probuje inicjowac, narzucac warunki wrogowi, zaczepiac, prowokowac, odwracajac tym samym wzrok od naszego ad carry ktory ma wolna reke i bije moze zajac sie last hitowaniem, to support powinien odcinac wroga od farmy , z pomoca ad carry. Pamietaj ze dobry support moze wycarrowac tak samo gre jak dobry ad carry czy ap carry. To jak zagrasz na bocie zalezy rowniez od dzunglera. To on ma gankowac i ci pomagac. Dzungler ma byc wszedzie gdzie potrzebna jest pomoc. W early game masz dmg ale masz rowniez maly wplyw na to co sie dzieje na mapie, mozesz oczywiscie zabic , czemu nie ? Ale jest to nieoplacalne ryzyko i lepiej farmic.

Combo graves soraka trzeba wyczuc. Jezeli heal soraki wystarcza na wasz dmg , musisz grac pasywnie , nie ma co ryzykowac. Czekasz na dzunglera. Ja ostatnio linnie soraka graves odparlem ashe + kayl. Mialem problem z last hitami , ale ostatecznie nadgonilem gravesa i nalapalem 3x wiecej fragow. Pozniej to juz bylo tylko slowowanie i krycenie w najblizszy cel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić, jak grać na linii Vayne (ofc oprócz takich basic jak lasthitowanie)? Chodzi mi o styl gry (aggro czy def). Ostatni wynik 0/5 (T_T) zmusił mnie do podjęcia dzialań. Poza tym dostaję białej gorączki jak gram przeciwko grav + soraka. Jakieś pro tipy?

Pro tip na grę Vayne przeciwko Gravesowi - [ciach] na inną linię! Podobnie jak masz na linii takiego Veigara. Może i Vayne ma dobre late, ale w early to Graves jest górą i pierwsze co powinien w takim przypadku robić to gnębić wrogą Vayne. Vayne jest dość mobilna, ale Graves ma buckshot zadający obrażenia obszarowe więc mobilność Vayne traci na znaczeniu.

Poprawka: możesz spróbować zawalczyć jeśli jesteś na linii z Blitzkrankiem. Jego łapa jest OP i jest to postać która dobrze współgra chyba ze wszystkimi oprócz supportu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić wszystkim forumowiczom że dziś rano wraz z kruzdem i Bercikosem udało nam się pokonać w meczu ranked 3 v 3 team "skap" którzy znajdują się na pierwszej stronie laddera 3 v 3 :P Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że matchmaking skojarzył nas ze sobą pomimo, że nasza drużyna ma w tym rankingu ELO nieco powyżej 1300, natomiast tamta niemalże 1700 :)

BTW:

Pojedynek na bottom lane ma się głownie do tego, kto lepiej potrafi unikać zadawanych przez wrogiego AD carry obrażeń. Jeśli to Ci wychodzi, to automatycznie zdobywasz kontrolę na lejnie, bo support nie musi męczyć się, by utrzymać ctan twojego HP na wysokim poziomie. A farma sama wtedy leci :P

@Vayne

Na początku proponuję NIE atakować wrogiego AD carry basic attackiem. Dlaczego? Ponieważ wtedy wrogie minionki automatycznie próbują zaatakować Ciebie. Czemu to jest złe? Nie chodzi o to, że zadają Ci obrażenia. Chodzi o to, że wtedy twoje minionki zdobywają przewagę nad wrogimi, i lane pushuje się w stronę przeciwnika. Dwie albo trzy takie akcje i ląduesz pod wrogim towerem. Ponadto przy Vayne warto wardować krzaki przy krawędziach mapy, abyś w razie czego mógł przyszpilić wrogiego carry ;)

@Bethezer

Wybacz :P Nie mogłem się powstrzymać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@allman:

Chwalenie się z rozgrywek z lub przeciw forumowiczom ląduje w GwS, pamiętaj o tym.

I przypomnę o jeszcze jednej rzeczy (wszystkim). Na forum nie stosuje się żadnych wulgaryzmów ani zamienników. Za to też można zarobić osta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do Vayne - na początku zdecydowanie styl defensywny. W early jest - co tu dużo ukrywać - dziadowa. Ewentualny pazur może pokazać w late i trochę w mid. Trzeba się skupić na farmieniu minionków i nie daniu się zabić. Najleiej do tych minionów strzelać na max range autoataku. Vayne na poczatku jest jak bzycząca przy uchu mucha. Może wnerwiać, ale łatwo ją rozgnieść. Na kille w early raczej nie liczymy choć jak się trafi okazja to oczywiście korzystamy. W moim prywatnym rankingu ta postać byłaby w Tier 2 z wyróżnikiem, że trochę odstaje, ale na Tier 1 jeszcze się nie kwalifikuje. Solidny Tier 2 to jej miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kille w early raczej nie liczymy choć jak się trafi okazja to oczywiście korzystamy. W moim prywatnym rankingu ta postać byłaby w Tier 2 z wyróżnikiem, że trochę odstaje, ale na Tier 1 jeszcze się nie kwalifikuje. Solidny Tier 2 to jej miejsce.

Bardzo dziwi mnie taka opinia. Pewnie wlasnie przez jej 'slabosc' Vayne dostala niedawno nerfa. Swoja droga nigdy nie mialem z nia najmniejszych problemow w early, wrecz przeciwnie. Nie jest to poziom Sivir, ktora doslownie wgniata ludzi w ziemie w early game, ale kille wpadaly niemal rownie latwo. Do tego stopnia, ze mi sie znudzila...

EDIT: Oczywiscie, zonowanie jej z Caitlyn potrafi bardzo oslabic jej gre, ale... no wlasnie, nie pamietam, kiedy ostatnio widzialem jakas Caitlyn, ktora jakos by zonowala Vayne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwi mnie taka opinia. Pewnie wlasnie przez jej 'slabosc' Vayne dostala niedawno nerfa. Swoja droga nigdy nie mialem z nia najmniejszych problemow w early, wrecz przeciwnie. Nie jest to poziom Sivir, ktora doslownie wgniata ludzi w ziemie w early game, ale kille wpadaly niemal rownie latwo. Do tego stopnia, ze mi sie znudzila...

Właśnie - dostała nerfa i nie jest to poziom Sivir (mój Tier 1). Po na myśle stwierdzam, że Vayne to solidna postać choć dalej nie dałbym jej do czołówki. Najlepsza w moim prywatnym Tier 2 (czyli wciąż dobre postacie), ale jeszcze nie Tier 1 (tutaj Tristana, Sivir, Graves a z nie AD carry np. Warwick). Nerfa dostała bo płaczki nie potrafiły jej skontrować. Gram tą postacią już dość długo i dlatego umieszczam ją tam gdzie umieszczam. W Tier 3 (postacie mogące robić duże kuku jeśli ktoś wie jak ich użyć) dałbym za taką Evelynn. Oczywiście na turnieju sam w życiu bym jej nie wybrał (nie wierzę, żeby np. w Moscov 5 po zobaczeniu takiej postaci u przeciwnika nikt nie kupił oracle). To jednak znakomita postać do doganiania i dobijania uciekających. Polecam iść nią w junglę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PŁACZKI NIE POTRAFIŁY SKONTROWAĆ VAYNE??? To spróbuj skontrować najlepszą mobilność z AD Carry i %true damage na, który notabene nie ma kontry... Co z tego, że składa TANKA w 2 sekundy. Ale oczywiście jest tylko "solidną" postacią. I tak samo Warwick tier 1 i eve tier 3 to poronione pomysły. Właśnie dlatego tacy ludzie nie robię tier listy tylko 2000+ elo plus osobnicy jak Elementz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PŁACZKI NIE POTRAFIŁY SKONTROWAĆ VAYNE??? To spróbuj skontrować najlepszą mobilność z AD Carry i %true damage na, który notabene nie ma kontry...

Veigar -> klatka -> meteoryt -> Q. Dziękuję, do widzenia, rozjechać czołgiem. Nawet jak nie zginie to musi się wracać do bazy lub przytulić do wieży. Lub Graves -> obszarowy buckshot -> zasłona dymna -> w zależności od potrzeby przysunięcie się lub oddalenie się od celu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że Veigar teoretycznie może zcombowac Vayne :O. Veigar to jeden z najsłabszych miderów w lane phase i mało kiedy uda mu się sfedować do takiego stopnia. Posiada mały range skilli i często nawet do tej Vayne nie podejdzie.

Powiem wam tak jako doświadczony AD carry. Na samym bot praktycznie trudno się skontrować pickami jeśli osoby grają na podobnym poziomie. Najwyżej może nastąpić outplay lub wyraźna interwencja junglera (a w przypadku niektóre bot lane set-up mu tą sprawę ułatwiają. Wniosek z tego prosty, że często tak i tak carry jeden i drugi się sfarmi, a ze sfarmionych carry Vayne właśnie ma największy dmg stereoid i dużą mobilnośc, zatem jest najlepszą opcją na late game. Deal with that.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toć umieszczam ją w Tier 2 na szczycie listy! Za late właśnie. Za early nie jest w Tier 1. Jest lepsza niż np. taki Corki. Piszecie tak jakbym napisał, że Vayne nic się nie da ugrać. Z autopsji wiem, że się da. A Warwick to bardzo dobra postać na solo top. Jungler taki sobie choć ma tą zaletę, że smite nie potrzebuje brać (dodatkowe miejsce na lepszy czar). Dobrze współgra z Mandredami przeciwko postaciom z większą ilością hp. W przedostatniej grze nim zbudowałem ten item z 3 powodów:

1. Singed (na solo top razem ze mną),

2. Cho'Gath,

3. Garen.

Zestaw Mandredy + Wit's End sprawował się znakomicie.

Bardzo się przydał. Za to w ostatniej go nie robiłem bo nie było takiej potrzeby. Zdecydowanie do Tier 1. A ty CriticalCombo się tak nie spinaj bo to moja lista i moje przemyślenia. Mam ponad 1000 rozegranych gier więc widziałem różne połączenia postaci włacznie z takimi dziwactwami jak Nidalee robiona na tanka (to nie mój pomysł jakby co - nawet nie mam tej postaci). Chcesz to sobie zrób własną i zluzuj trochę poślady. A przynajmniej nie pisz do mnie takim stylem jakbyś mi zabraniał tworzenia swoich własnych rankingów postaci albo jakbym popełnił jakieś świętokradztwo nie umieszczając jakiejś postaci grupie 1 lub umieszczając inną w 3. Nie raz miałem na Evelynn najlepsze staty w drużynie więc nie jest to żadna bezużyteczna postać. Ale do gry raczej ze średnimi bo na pro graczy się tego nie bierze. Zwyczajnie nikogo się nią nie zaskoczy.

Co z tego, że składa TANKA w 2 sekundy.

Zawsze twierdziłem, że jest najlepsza do rozwalania tanków i postaci z większą ilością hp. Jeśli przeciwnik takie bierze to Vayne może być niezłym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jungler taki sobie choć ma tą zaletę, że smite nie potrzebuje brać (dodatkowe miejsce na lepszy czar).

1.Ok, ale postaram się to przemilczeć, bo ten temat był wałkowany wiele razy.

2.Również zwrócę uwagę na wspomnianą przez ciebie Nidalee,ale nie robiona pod tanka, a pod ad bruisera, co jest idealną kontrą na większość solo topów, zatem nie nazwałbym tego dziwactwem.

3.Vayne nie jest lepsza od corkiego - jest po prostu inna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Santus

A rób sobie ile tylko chcesz tych tier list, tylko lepiej ich nie publikuj bo jeszcze jakiś nowy gracz to przeczyta i zacznie się do tego stosować... Temat smite pominę i tobie też radzę bo już jeden taki dostał bana za to...

Skoro masz 1000 winów to oznacza, że matchmaking dobiera ci graczy z podobnym doświadczeniem. Jak ty możesz mieć Eve najlepsze staty w dryżynie??? Ni ją do jungli posłać ani na linię. No chyba, że te staty to 0/7 :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasahara

Piszesz, że Veigar jest bardzo słaby w lane phase i ciężko mu się nafeedować (domniemam, że chodzi o farmę, nie o kille), a następnie, że Vayne, która ma takie same problemy jak Veigar, w late i tak będzie kosić, bo się nafarmi -_- Gracze obu postaci mają takie same szanse na wymiatanie w late, aczkolwiek zarówno Veigara jak i Vayne, na linii bardzo łatwo można skontrować.

To co piszesz o bot lane, to chyba z jakiegoś dziwnego ELO (albo z turniejów najlepszych graczy, w tym przypadku się zgodzę), bo ja grałem w tym sezonie jakieś 700 ranków na 1400-1750 ELO i mogę zapewnić, że w jakichś 70-80% jeden duet na bocie wygrywa, tzn. ma więcej killi, lepszą farmę i szybciej niszczy turreta. I tak, chodzi głównie o outplay, a nie kontrowanie, ale oczywiste jest, że postacie takie jak Vayne czy Ashe dużo łatwiej outplayować niż Gravesa czy Sivir.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Santus

Temat smite pominę i tobie też radzę bo już jeden taki dostał bana za to...

Czemu ktoś miałby dostać bana za temat o smite? Chcesz zagrać? Zajungluję ci Warwickiem bez smite.

Skoro masz 1000 winów to oznacza, że matchmaking dobiera ci graczy z podobnym doświadczeniem. Jak ty możesz mieć Eve najlepsze staty w dryżynie??? Ni ją do jungli posłać ani na linię. No chyba, że te staty to 0/7 :trollface:

A gdzie tam! Jungluję Ewką aż miło. Wbijałem kilkanaście killów w meczu. To, że sam nie umiesz nią grać to nie znaczy, że komuś innemu nie może nią dobrze pójść.

A moje tier listy są oparte na moich doświadczeniach i tyle. Muszę poszukać sobie jeszcze innych miejsc do publikowania ich na złość tobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ktoś miałby dostać bana za temat o smite? Chcesz zagrać? Zajungluję ci Warwickiem bez smite.

Jasne, da się. Wydaje mi się, że kolegom chodzi o sytuację - bijesz bez smite, podbiega wrogi jungler -> smite i masz po buffie, dragonie, baronie, czymkolwiek. Dziś tak dwa razy podebrałem wrogiemu Udyrowi buffa, bo nie zesmajtował w porę (grałem Trundlem), a potem jeszcze go zajechałem (Trundle ulti ftw).

A gdzie tam! Jungluję Ewką aż miło. Wbijałem kilkanaście killów w meczu. To, że sam nie umiesz nią grać to nie znaczy, że komuś innemu nie może nią dobrze pójść.

Jeśli trafiłbyś na gracza o podobnym poziomie junglującego np. Lee Sinem albo bardzo szybko robiącą jungle Półsmoczycą... No to mogłaby być ciekawa jungla dla Ciebie : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xidi Wiesz jaka jest różnica?

Domena ADcarry to late game i tam mają ownić.

Domena APcarry to Mid-Early game. Ot, tyle.

Co do kontrowania się ADcarry.. Tristana jest dobrą kontrą na Gravesa i Vayne, Vayne kontruje Ez'a(MS), Sivir kontruje wszystko, Corki+Soraka to imposibru harras, Graves i Vayne mają najlepsze Late. Chyba wszystko się zgadza, co nie?(wiem, że wiele pominąłem)

@WW-do Teir1 bym go nie dał. Why? Bo np. taki Yorick jest tak samo tanky(nikt chyba nie robi WW pod AS/AD/crit, huh?), ma lepsze survi, dużo większy DMG i może harrasować z zasięgu. Chociaż.. Jeśliby stworzyć God Tier, to WW jest spokojnie w Tier1 :).

A smite.. :admin_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że junglowanie bez smite'a jest opłacalne i w ogóle nie spowalnia Ci lasu to tkwij tym swoim przekonaniu. Jeden już tu bardzo chciał nam wmówić, że Udyr bez smite to maszyna do zabijania i stealuje dragony i barony bez problemu i jak widać dawno go tu nie było.

Santus your nick please?? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, da się. Wydaje mi się, że kolegom chodzi o sytuację - bijesz bez smite, podbiega wrogi jungler -> smite i masz po buffie, dragonie, baronie, czymkolwiek. Dziś tak dwa razy podebrałem wrogiemu Udyrowi buffa, bo nie zesmajtował w porę (grałem Trundlem), a potem jeszcze go zajechałem (Trundle ulti ftw).

Koledzy niech sami wyjaśnią o jaką sytuację im chodzi. W życiu czegoś takiego nie miałem żeby mi ktoś podebrał buffa, smoka czy inne takie za pomocą smita. Gdybym go brał zmarnowałbym tylko miejsce na czar. Znaczy fajny jest, ale akurat WW go nie potrzebuje (choć przyznaję rację, że ma przed 6 poziomem ma kiepskie ganki).

Jeśli trafiłbyś na gracza o podobnym poziomie junglującego np. Lee Sinem albo bardzo szybko robiącą jungle Półsmoczycą... No to mogłaby być ciekawa jungla dla Ciebie : D

Chyba miałem kiedyś we wrogiej drużynie Lee Sina na jungli. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek było aż tak strasznie jak piszesz. Może był jakiś kiepski? Ale raczej unikałem spotkań z nim. Na Eve oczywiście biorę smite do jungli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy niech sami wyjaśnią o jaką sytuację im chodzi. W życiu czegoś takiego nie miałem żeby mi ktoś podebrał buffa, smoka czy inne takie za pomocą smita. Gdybym go brał zmarnowałbym tylko miejsce na czar. Znaczy fajny jest, ale akurat WW go nie potrzebuje (choć przyznaję rację, że ma przed 6 poziomem ma kiepskie ganki).

Ależ wyjaśnili i jak widać miałem rację. Dodatkowo prawdą jest, że znaczenie opóźnia to nam międzylejny no i smite to darmowe 10 golda co kilkadziesiąt sekund.

Chyba miałem kiedyś we wrogiej drużynie Lee Sina na jungli. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek było aż tak strasznie jak piszesz. Może był jakiś kiepski? Ale raczej unikałem spotkań z nim. Na Eve oczywiście biorę smite do jungli.

Gdybym ja w przeciwnej drużynie miał junglującą Eve to hasałbym po jej jungli aż miło zważając tylko na jej partnerów z lane'ów : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy niech sami wyjaśnią o jaką sytuację im chodzi. W życiu czegoś takiego nie miałem żeby mi ktoś podebrał buffa, smoka czy inne takie za pomocą smita. Gdybym go brał zmarnowałbym tylko miejsce na czar. Znaczy fajny jest, ale akurat WW go nie potrzebuje (choć przyznaję rację, że ma przed 6 poziomem ma kiepskie ganki).

Counter jungle - znane jest Ci to pojęcie? Jakiś ogarnięty przeciwnik wbija Ci do lasu do stworka, którego akurat bijesz u buuuum smite. Gdzie jest buff? Ma go szczęśliwy przeciwnik ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...