Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Co myslicie o Heimerze? Zdaje sie odstawac (i to sporo) od wiekszosci AP carry, ale znowu znudzilymi sie posiadane champy, a Heimer wydaje sie byc czyms innym i ciekawym. Gram tylko normale, wiec viable-or-not-viable dilemma nie gra tutaj roli. Ogolnie zastanawiam sie, czy mozna go budowac jako tanky AP carry. Jego skille maja dosc slabe skalowanie z AP, ale base damage z W i E jest solidny, a w dodatku to AoE. Zdaje sie to nie isc full AP, a zamiast tego zbudowac troche resistow i many do spamowania skillami (przy zalozeniu, ze kupie cos na CDR lub bede mial blue, bo CDR z ulti jest niewystarczajacy do spamowania rakietami). Co o tym myslicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heimer dość dobrze utrzymuje swoją linię dzięki wieżyczkom. Rakiety mają ten minus, że trafiają losowe cele więc trzeba wyczuć kiedy je wystrzelić. Granat leci trochę zbyt wolno więc jest mało użyteczny (co nie znaczy, że jest całkiem bezużyteczny). Ogólnie dobra postać na mid. Nawet LeBlanc może mieć z nim problemy przez te wieżyczki. Bardzo upierdliwa postać w early i na tym etapie trzeba się podkarmić. Dobrze broni wież.

A tak przy okazji pomyślałem sobie, że z balansem postaci jest coś nie tak. Gdyby wszystkie było idealnie zbalansowane nie byłoby żadnych tier list. No bo jeśli się rozważa czy np. Jax jest silniejszy od Wukonga to znaczy, że coś tu jest nie tak. Przy prawdziwym balansie nie powinien być. To czy bedzie silniejszy czy słabszy powinno zależeć od gracza. Oczywiście chodzi mi o postacie z tej samej kategorii a nie np. pojedynek Jax vs Soraka (bardzo fajny support swoją drogą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle pojmujesz balans, każdy carry nie może być na idealnym poziomie podczas lane, tf phase. Tak samo z innymi kategoriami postaci, ta gra opiera się również na counterpickach i kompozycjach teamu. Obecnie LoL osiągnąl poziom bliski balansowi, istnieją tylko z 4-6 postaci UP, OP na obecną chwilę nie widzę. Reszta postaci zamyka się od Tier 1 do Tier 3, wiec wszystkie są grywalne, tylko co niektóre bardziej skuteczne w pewnych kompozycjach teamu i z przeciwko pewnym postaciom w lane phase. Pod tym wzgledem RIOT odwalił w ostatnich miesiącach niezłą robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać całkiem od Karmie zapomniałeś :D. Plotki krążą, że dostanie buffa związanego z shieldem. Jestem ciekaw czy chociaż stanie się grywalna, bo teraz też się sprawdza, ale inne supporty oferują trochę więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w UP nie chodzi czasem o Eve, Twitcha, Karmę i Kayle? Nie wiem jak tam teraz z Victorem, ale chyba już trochę lepiej, więc już nie jest tak UP jak w momencie wyjścia, ale dalej szału nie ma. No i może Mundo da się podciągnąć, aczkolwiek jak ktoś ogarnia to taki całkiem usless nie jest, ale na pewno nie należy do 'top 10 picks' (nie wiem nawet czy dałoby radę podciągnąć go pod 'top 30').

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nunu, który jest obecnie wykorzystywany przez sporo ludzi jako support? Ten Yeti, który ma wbudowany sustain, slow z niezłym dmg i jeszcze przyśpieszenie siebie i swojego ad carry? Ten Nunu, który zadaje świetny dmg z ulti nawet bez itemów na ap? W żadnym wypadku nie nazwał bym go up. Mógłbym również kłócić się co do Kayle. Mam okazje komentować turnieje i jest kilku zawodników, którzy potrafią zrobić bardzo ładny dmg i wygrać nią swój line. Co do potencjału Karmy to jako support owszem jest średnia (chociaż nadal użyteczna), natomiast kilkoro graczy (m.in. shushei i HSGG) w tamtym sezonie pokazali, że jako ap carry może być calkiem mocna i trudna do zabicia.

Ogólnie mówiąc to, że dana postać jest mniej popularna i raczej sporadycznie widywana, wcale nie oznacza, że odstaje ona od całej reszty stawki. Jedynym wyjątkiem w tej chwili jest Eve, którą miała w swojej obecnej słabej formie oczekiwać na rework stealth'a, który z wiadomych powodów przeciąga się coraz bardziej. Chociąż nawet ona w rękach dobrego gracza w jungli jest w stanie być pożyteczna.

@balans- w tym wypadku zgadzam się w 100% z Kasahara, że balans postaci nie polega na tym, żeby wszystkie one były idealnie równe. W tej chwili pod względem balansu jest wszystko w porządku, a różnice między poszczególnymi postaciami pozwalają na granie w różny sposób. Różne komozycje wymagają różnego dobrania postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlad obecnie jest dobrym pickiem. Riot niepotrzebnie go nerfi. Podejrzewam, ze społeczność nie pogniewałaby się za jakiegoś małego buffa. Nie jest taki jak na początku: "Jestem Vladimir i 4v1 to dla mnie nic", ani taki jak był przez jakiś czas potem, czyli 1v1 (ofc z postaciami podobnymi do Vlada, a nie Tyndą czy innym Yi) to wyzwanie... Raczej bym uznał Twitcha. Słyszałem, że w dżungli przestaje być tak beznadziejny, no ale wystarczy ward za 125 i z dobrych ganków mamy już tylko przeciętne, a nawet słabe (nie wspominając już o Oracle), poza tym po co brać Twitcha jak można pójść kimś, kto w dżungli jest 100x lepszy (dżungla Twitchem wyszła mi w około 5:16 przy pierwszym podejściu... a Skarnerem było to 3:56, po 2 grach Twitchem zredukowałem czas do 4:20, kiedy Skarner może gankować już od 3:32).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc to, że dana postać jest mniej popularna i raczej sporadycznie widywana, wcale nie oznacza, że odstaje ona od całej reszty stawki. Jedynym wyjątkiem w tej chwili jest Eve, którą miała w swojej obecnej słabej formie oczekiwać na rework stealth'a, który z wiadomych powodów przeciąga się coraz bardziej. Chociąż nawet ona w rękach dobrego gracza w jungli jest w stanie być pożyteczna.

Dokładnie. W wersji AP podstawa to Lich Bane a w wersji na AD Trinity Force. I może robić niezł siekę. Wymaga trochę bardziej zgranej drużyny żeby na początek zostawili nam jakiś kill a nie wrzeszczeli o "ks". W pełni zdrowych to może bić później. Nie ma nic przyjemniejszego niż zabić wrogą Akali probującą się ukryć w swojej mgiełce za pomocą Hate Spike. W ogóle to Evelynn wydaje mi się taką słabszą wersją Shaco. Też można nią nieźle uczyć wroga rozumu i karać błedy, ale raczej sprawdza się do słabszych przeciwników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeczen150- Wydaje mi się, że nerf na Vladzie jest spowodowany tym samym co nerfy xina, czyli słabsi gracze, którzy nie bardzo byli w stanie sobie poradzić z Vladimirem w obecnym stanie. Moim zdaniem dzięki ostatniemu buffowi, wrócił on do gry i pickowanie go nie jest już stratą dla zespołu. W żaden jednak sposób nie jest on op ani nawet zbyt silny (inna sprawa jeżeli się nafeeduje ale tak jest z każdą postacią). Co do Twicha, to jako ad carry troszkę zamieszania potrafi zrobić, ale nie jest też jakimś szczególnie dobrym pickiem. Wielu ludzi próbowało go także w jungli i tam jest uciążliwy (pink ward to jednak większy wydatek niż zwykły, a i musisz go postawić z innej niż normalnie pozycji), ale też jak sam stwierdziłeś ( a ja się z Tobą zgadzam) są lepsze picki zarówno w szybkości, przeżywalności jak i możliwości gankowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji pomyślałem sobie, że z balansem postaci jest coś nie tak. Gdyby wszystkie było idealnie zbalansowane nie byłoby żadnych tier list. No bo jeśli się rozważa czy np. Jax jest silniejszy od Wukonga to znaczy, że coś tu jest nie tak. Przy prawdziwym balansie nie powinien być. To czy bedzie silniejszy czy słabszy powinno zależeć od gracza. Oczywiście chodzi mi o postacie z tej samej kategorii a nie np. pojedynek Jax vs Soraka (bardzo fajny support swoją drogą).

Nie ma czegoś takiego jak idealny balans, no chyba, że grasz w grę polegającą na tym, że razem z przeciwnikiem jednocześnie bierzecie po np. jednej kulce z parzystej puli. Tyle, że to z rozrywką raczej nie miałoby wiele wspólnego.

Nawet w szachach białe zaczynają pierwsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. LoL jest za prosty, żeby wprowadzić taką postać jak Invoker. Jeśli będzie to caster to jakiś dość standardowy skillset będzie miał. Champy w LoLu nie są zróżnicowane jak w Docie :).

[offtop]A jeśli marzymy o czymś takim to ja nie mogę się doczekać Rikiego i Anti Mage'a :3.[/offtop]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jedna rzecz zaczyna mnie już wkurzać - Brand. Poszukuję jakiejś rady co do gry przeciwko niemu, bo jak trafi się jakiś w miarę ogarnięty to masakra, nie radzę sobie przeciwko niemu nawet moim mainem Kennenem. Poszukuję rad jak grać przeciwko niemu - wiadomo nie dać się trafić filarem, stać za minionami ale ostatecznie różnie to wychodzi... Może po prostu powinienem zagrać kimś innym przeciwko niemu - Fizz? LB? Jakieś rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" podstawa to Lich Bane"

Rushowanie LB to świetny pomysł na wszystkich postaciach. Pasyw korzystający z AP, jest tym silniejszy im szybciej go zbudujemy, bo... ee... czerpie z AP którego nie mamy? Cool story.

Postać która tylko ks'uje nie jest przydatna dla teamu. Bo co ona robi? Zabiera gold sojusznikom, nie dając nic w zamian.

Jasne, że da się nią carryować gry, ale zrozumcie- WSZYSTKIM SIĘ DA.

Te UP postacie to:

-Mundo

-Eve

-Heimer. ...

-Karma. Najgorszy support ze wszystkich dostępnych. Tyle.

Troszkę lepsze, ale nadal odstające od reszty:

-Kayle. Ni to support, ni to AP/ADcarry. Właściwie nie wiadomo gdzie ją wcisnąć. IMO najlepsza ze wszystkich wymienionych tu postaci.

-Twich. Łatwy do kontrowania Oraclem i Wardami, strasznie squishy, mały range. Co nie zmienia faktów, że ma świetne ganki i może uprzykrzyć życie(kontrowanie go tanie nie jest)

-Katarina. Tak łatwa do skontrowania, że to aż śmieszne. Przeciw warzywom robi sieke.

@up kontra na większość postaci na midzie to Kassadin, LeB, Yorick, Kennen(dziwne, że masz problemy z brandem przy mobilności tego chomika.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się jednak nad tym mundo, gdyż (nie jest to tylko moja opinia) jest to aktualnie jeden z najszybszych junglerów z dosyć skutecznymi gankami, redukcją cc i ogromnym sustainem (nowa jungla, quinty na spellvamp oraz ostatni buff znacząco przyczyniły się do tego). Zatem jeśli mamy się jeszcze rozdrabniać na tiery, jest to aktualny tier 1. Problem w tym, że ludzie dalej mają go jedynie za troll pick.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jedna rzecz zaczyna mnie już wkurzać - Brand. Poszukuję jakiejś rady co do gry przeciwko niemu, bo jak trafi się jakiś w miarę ogarnięty to masakra, nie radzę sobie przeciwko niemu nawet moim mainem Kennenem.

Najlepszy będzie Kassadin ze swoją uciszającą kulką. LeBlanc też ma silence, ale trudniej go rzucić. Być może byłaby dobrą kontrą na Branda, ale jednak nie ma to jak Kassadin robiony na antymaga.

Rushowanie LB to świetny pomysł na wszystkich postaciach. Pasyw korzystający z AP, jest tym silniejszy im szybciej go zbudujemy, bo... ee... czerpie z AP którego nie mamy? Cool story.

Ale będziemy mieć. A to jest drogi item składający się z kilku elementów. Później zbudowanie go może nam zająć nieco więcej czasu.

Postać która tylko ks'uje nie jest przydatna dla teamu. Bo co ona robi? Zabiera gold sojusznikom, nie dając nic w zamian.

Jasne, że da się nią carryować gry, ale zrozumcie- WSZYSTKIM SIĘ DA.

Robi to co każdy jungler. Gankuje a dodatkowo dogania uciekających (z dobrymi butami i ultem). Nie chcę sugerować, że Ewcia to jakaś OP postać, ale przy odrobinie pomyślunku swoje potrafi. Choć oczywiście znam dużo lepsze picki do jungli. Po prostu czasem mam ochotę rozegrać jakiegoś normala Evelynn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c00rtka - Własnie Kennenem nie mogę poradzić sobie tylko z dobrym Brandem...

Kassadin - niby wszystko pięknie ale na moim obecnie niskim elo to perm ban i dobrać się do niego to jest wyczyn.

Lich Bane jako first item to jeden wielki fail. Co z tego, że potem będziemy mieli ap? Jak na początku ani nie wciśniesz dmg ze skilli, ani z pasywu. Można ew. zbudować Sheena wcześnie, ale całego Lich Bane zostawić jak będziemy mieli co najmniej Rabbadona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lich Bane jako first item to jeden wielki fail. Co z tego, że potem będziemy mieli ap? Jak na początku ani nie wciśniesz dmg ze skilli, ani z pasywu. Można ew. zbudować Sheena wcześnie, ale całego Lich Bane zostawić jak będziemy mieli co najmniej Rabbadona.

Sheen na początek to nie jest głupi pomysł. Chociaż budowałbym go po jakiś butkach. Tych podstawowych najlepiej. Btw. na lolpro.com nie mają żadnego buildu dla Evelynn choć mają dla Kyle czy Karmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace nowego serwisu z danymi nt lola - lolpro.com. Kazdy champion ma tylko i wylacznie jeden guide na tej stronie? Chetnie przeczytalbym aktualny i dobry guide na Jarvana w jungli, ale ten, ktory jest na lolpro opisuje solo top. Sa jakies inne?

Na solomid jest jeden dosc ciekawy guide na jungle Jarvana, ale chcialbym zaczerpnac wiecej informacji. Z tym guidem z solomid nie do konca sie zgadzam, bo sugeruje Vamp Sceptera na pierwszy item, a moim zdaniem cloth jest zdecydowanie lepszy. Szkoda, ze na lolpro nie moge znalesc guide'a, ktory by pokazal inne podejscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rushowanie Lich Bane na jakiejkolwiek postaci to według mnie czysty idiotyzm. Sheen ok, ale zamienia się go na LB dopiero po Rabadonie. Zresztą bardzo mało jest championów którzy czerpią profit z LB (jak na razie na myśl przychodzi mi tylko Fizz, Nidalee i troll-AP buildy dla Shaco, Mastera Yi czy Tristany). Na takiej Akali czy Evelynn o wiele bardziej wolę złożyć Trinity (którego rushowanie się opłaca, w przeciwieństwie do LB).

Na stronach typu lolpro czy solomid nie ma buildów dla Eve, bo tam buildy są głównie pod rankedy i bazowane na aktualnej mecie, a nikt ci nie weźmie Eve na rankedy przecież.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...