Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

@Bethzer, stun i potrójny dash to brak możliwości gankowania? LOL

Shyvana owniła na turnieju, więc chyba się nadaje :3

Siona do jungli robi się pod AD. A APjungler to np. fiddle(IMO dobry).

Nie wiem jak z Alim, ale pewnie też jest dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem dzisiaj Alistarem na solo topie i w dzungli ap. O ile ten pierwszy niszczy , niezly farmer, pusher, ciagly heal ( poterzebuje blue ale to wsumie dlatego ze mialem na przeciwnika wukonga) i anty dzungler , to co do tego drugiego mam watpliwosci. Ciezko mu sie wyfarmic i rozwalac teamfight na kombo w i q.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up tak, o tym stunie. Pamiętaj, że poza tym stunem w 90%będziesz miał jeszcze exhausta/CCkogoś innego/red buffa, więc ten stun z dashami jest łatwy do zaaplikowania i wystarczający.

BTW to powie mi ktoś dlaczego Fiddle(Ulti stworzone do ganków i TFów, do tego dłuuugi fear, AoEsilence, łatwa i dająca rade z prędkością jungla, najlepszy sustain w jungli w grze)to według Stone Walla tier4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem. W dobie gdzie większość junglerów może zaczynać w dwóch/trzech miejscach granie junglerem który musi od blue zaczynać i bez tego blue sobie kompletnie nie radzi jest dosyć mało komfortowe na poziomie wyższym niż na normalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dyskusji dotyczącej Shyvanny. Niekoniecznie rola junglera polega na jedynie gankowaniu. Jeśli pomyślnie scounterjungluje, przeciwny jungler nie będzie miał expa, co oznacza słabsze ganki, słabszy late et cetera. Dzięki temu Shyv bez gankowania w early (no ofc. jeden czy dwa by zrobiła) może pomyślnie wycarrować mecz oraz wykluczyć przeciwnego junglera z działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem dzisiaj Alistarem na solo topie i w dzungli ap. O ile ten pierwszy niszczy , niezly farmer, pusher, ciagly heal ( poterzebuje blue ale to wsumie dlatego ze mialem na przeciwnika wukonga) i anty dzungler , to co do tego drugiego mam watpliwosci. Ciezko mu sie wyfarmic i rozwalac teamfight na kombo w i q.

AP, zwłaszcza w jungli raczej nie ma sensu. Jak się chce dmg to można pójść w AD Alistara. Wriggles, jakieś hp, atma, trinity.

A co do Fiddlesticka. Jest w takim miejscu, ponieważ prawdopodobnie wiekszość postaci umieszczonych przed nim będzie lepszym wyborem. Fiddlesticka po prostu łatwo skontrować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Fiddlesticka. Jest w takim miejscu, ponieważ prawdopodobnie wiekszość postaci umieszczonych przed nim będzie lepszym wyborem. Fiddlesticka po prostu łatwo skontrować.

Jeśli według Ciebie ulti fiddla + pasyw "zajonii" są łatwe do skontrowania to ja wymiękam. Możliwe, że chodzi o to, iż fiddle jest stosunkowo łatwą do ogrania i mało użyteczną do ciekawszych taktyk postacią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie kupilem Shyvane w promocji specjalnie do jungli.<3. Postac jest swietna - wbiegam w jungle przeciwnika, a doslownie kilka sekund pozniej wybiegam z niej z jego Redem i kasa za wraithy. Cos niesamowitego.:D Ganki nie sa zbyt silne, ale uzywam masterek w defense i utility, ktore procentowo zwiekszaja MS. Dzieki temu juz na pierwszym levelu mam 341MS, a po kupnie butow nikt mi nie ucieknie podczas lane phase.

Sama mozliwosc szybkiego zabijania monsterow w jungli przeciwnika to nie tylko przewaga w counter junglingu. Gankowanie ze tej strony mapy, na ktorej nikt sie ciebie nie spodziewa, jest duzo latwiejsze. Czesciowo rekompensuje to brak CC.

@c00rtka

Wez jednak pod uwage, ze pickujac Fiddla automatycznie skazujemy sie na to, ze przeciwnik bedzie sie staral krasc nam blue. To nie jest prosta sytuacja typu 'robimy invade' lvl 1. Rozgarnieci gracze beda probowac ukrasc kazdego pojedynczego blue. Moim zdaniem Fiddle to rzeczywiscie tier 4. Moze Tier 3, ale na pewno nie topowa czesc tego setu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli według Ciebie ulti fiddla + pasyw "zajonii" są łatwe do skontrowania to ja wymiękam. Możliwe, że chodzi o to, iż fiddle jest stosunkowo łatwą do ogrania i mało użyteczną do ciekawszych taktyk postacią.

Jest łatwe, wystarczy wyjść z zasięgu. Przy takim combie lepiej wychodzi Kennen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale jednak nie zawsze w teamie jest takie potężne CC i nie zawsze postać z tym potężnym CC musi mieć je gotowe na użycie w tej samej chwilii co Fiddle swoje ulti. W junglii można wystawic lepszego jungera, jako AP carry też jest dużo lepszych picków.

Nie mniej jednak Fiddle nie jest taki zły, potrafi zrobić nieco zamieszania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jego zależność od blue jest dużą wadą. Ale dlaczego tier 4? Ja bym go umieścił w 2, albo w topce 3.

1. Jest wolny

2. Z biegiem czasu staje się JESZCZE wolniejszy (hp creepów rośnie + najlepiej pierwsze maksować Q)

3. Jest mocno zależny od blue buffa

- musi od niego zaczynać (wolfs -> blue)

- powstaje dylemat czy oddać buffa midowi czy wziąć dla siebie

- wiadomo, gdzie zaczyna (gank)

- można ukraść reda/duże creepy

4. W jungli słaby w duelach

5. Kiepski invade.

Nadal, jeżeli uda ci się wyprowadzić parę udanych ganków i nie zostaniesz zinvade'owany to będziesz zagrożeniem, tyle, że teraz jest to dużo trudniejsze niż w s1.

@DOWN

"If you and a teammate both own this item, your aura will stack with your ally's, adding up for a total of 110 ability power and 40% spell vamp each. However, the auras can only stack up to two times: once for holding the item yourself and once for having a teammate in range who is holding the item as well. Thus every teammember not holding the item will only be affected by the aura effect once."

Kupowanie więcej niż 2 WotA nic nie daje. Dread obniża mr o 10, nie jest to imponująca ilość w late.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"i mało użyteczną do ciekawszych taktyk postacią."

solotp: Kennen/GP

mid: Vlad

jungle: Fiddle

bot: GP/Kennen+ MF

3xWoA. Fiddle nie musi oddawać blue. 5xAoE, a każde jest silniejsze niż zwykle(ulti Vlada). Kennen, Fiddle i Vlad są praktycznie nie do zabicia przez gigantyczny spell vamp. Jeżeli przeciwnicy zbudują tone MR(które i tak obniża Fiddle), to GP i MF mają ułatwione zadanie. Tak na poczekaniu wymyśliłem. Jedyna wada to dość mało CC, ale i tak nie jest z tym koszmarnie. Sprawdziło by się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Na naszym, niezbyt wysokim poziomie może i tak. Na bocie, jako support dałbym Galio. Może i nie jest najlepszy jako support, ale + 90 resista/armora , slow, chwilowy boost do ms i to ulti to nie jest coś z czego AD Carry by nie korzystał. A skoro już mierzyć w AoE team...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WW

AS/armor/mres/AS

i WW jest w porządku junglerem, jego ultima jest jedną z lepszych do ganków, można próbować gankować od 4 poziomu z red buffem, są duże szanse, że się uda bo nikt się nie spodziewa dmg ww i to, że zgankuje przed 6

@Shyvana

Nie ma CC, ma duży dmg, ma dobre ganki

@Fiddle

Głównie inwazja na blue, ale zakładam, że jest sposób by zrobić jungle nie biorąc blue do 4-5 min, problemem może być również fakt, że mid chce blue, a w takim przypadku powinien sam postarać się o mana pool z itemów (czyli coś co nikt nie chce robić bo łatwiej mieć blue+Rabadon)

@c00rtka

nie nazwałbym 40% spellvampa ogromnymi ilościami, poza tym ulti mf i gp też są magiczne. GP lub Kennen będzie niedofarmiony = bezużyteczny, MF jako jedyny AD dealer to można "oddelegować" 1 osobę do pozbycia się problemu, zwłaszcza, że MF nie ma escape spelli

@Sion

widziałem AD sion jungle, sion wringle->AP, jednak największe sukcesy miał Sion AP jungle

@Kasahara

Korea twierdzi coś innego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c00rtka

Era "combo" teamów minęła dawna. Łatwo zauwazyć, że jeśli jedno z tych combo ulti nie wchodzi, to TF jest przegrany. A do tego wystarczy zły timing jednego z teamate, cleanse/flash przeciwnika, counter move aka ulti janna/gragas etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do powyższego - podoba mi się, że widać wyraźnie drogę LoLa w kierunku balansu. Żywym przykładem na to są turnieje. Kiedyś nadawało się do nich niewielu championów i oglądało się to średnio. Teraz picki są bardzo zróżnicowane, samych kandydatów do potencjalnego bana jest tylu, że i 10 miejsc mogłoby nie wystarczyć. Dziwi mnie dlatego narzekanie ludzi, IMO z każdym patchem jest coraz lepiej - spójrzcie choćby na AD Carry. W tym momencie każdy z nich jest o ile nie na równym, to bardzo zbliżonym poziomie. A wy jak sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac, ze sa 'idealne' warunki to rzeczywiscie, balans LoLa bardzo sie poprawil. To przy zalozeniu, ze ludzie maja olej w glowie i wiedza, jak dane championy kontrowac. Dobrym przykladem moga byc wlasnie AD carry - na turnieju ich balans jest super. Na normalach i nizszym ELO Vayne rzadzi, bo gracze maja problemy z kontrowaniem jej juz na 2 levelu...

Ale ogolnie sie zgadzam. Szczegolnie ostatnio obserwuje znaczna poprawe, jesli chodzi o balans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aku230 60%. I każda z tych postaci ze SV korzysta dodatkowo(Fiddle ma 85%SV z W, Vlad ma 100% z Q, więc tak, to są ogromne ilości.)

"poza tym ulti mf i gp też są magiczne. GP lub Kennen będzie niedofarmiony = bezużyteczny, MF jako jedyny AD dealer to można "oddelegować" 1 osobę do pozbycia się problemu, zwłaszcza, że MF nie ma escape spelli"

GP zadaje głównie AD, jest świetnym supportem, ale w tej kompozycji lepiej by się sprawdził na topie.

MF, tudzież dowolny inny ADcarry(właściwie to nie ma to dużego znaczenia) jeżeli zostanie zignorowany... um... pierwsza zasada TFów brzmi-focusujemy ADcarry.

A, czy support Kennen jest bezużyteczny to ci może Pewker pokazać, ja tym chomikiem grać nie umiem(a szkoda)^^.

@Pewker-Galio mi nie pasuje, bo nie robi się na nim WoA :(. Co nie zmienia faktu, że jest świetnym supportem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support Kennen

Zdecydowanie nie :wink:. Kennen musi być solo, bez jakiejś farmy i szybko wbitego ulti jest ciężko.

Zresztą co do Galio- nawet jeśli uparłeś się na spellvamp team, można olać WoA na nim. Aura i tak się nie dubluje, a tak czy siak Galio w walce będzie miał tony healu dzięki jego shieldowi(Bulwark).

A jeśli upierasz się na spellvamp- nic prostszego. Jako support Morgana.

Ale cały czas przyjmujemy to tylko jako fantazje co do gry czysto "for fun". Na wyższym poziomie byłoby ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dubluje sie? Jak gram amumu i mam WoA i znajduje sie w poblizu naszego supportu z WoA zawsze mam 2x wiecej spellwampa , ciekawe dlaczego. To samo ma sie do Aegisa.

Znaczy się, osoba mająca item z aurą otrzyma też tą samą aurę od sojusznika, ale tylko raz. To daje obecnie 40% spellvampa z WoA naszego i sojusznika. Ale jeżeli nie mamy WoA, ale dwóch innych obok ma, to aure dostajemy tylko raz. A gdy my mamy WoA i stoimy obok dwóch sojuszników też mających WoA - aure dostaniemy tylko od nas i jednego sojusznika. Mam nadzieję że napisałem zrozumiale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...